Na dušičky zomrieš

Na dušičky zomrieš https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374589/bmid_na-dusicky-zomries-9Mh-374589.jpg 3 39 7

Na Dušičky roku 1999 otrasie ospalým západoslovenským mestečkom brutálna vražda štvorčlennej rodiny. Nepravdepodobný páchateľ je prichytený a zatknutý na mieste činu a neskôr umiestnený do psychiatrickej liečebne. O sedemnásť rokov neskôr sa stredoškoláčka Lucia Lou Šestáková snaží vyrovnať so svetom, strasťami dospievania i vlastnou zložitou povahou. Akoby nestačilo, že sa beznádejne zamilovala do nového spolužiaka Adama, ešte sa aj v mestečku objavuje záhadný stalker a dievča musí čeliť smrteľnému nebezpečenstvu... Podarí sa Lou prekonať všetky nástrahy a objaviť svoje skutočné Ja? Podarí sa jej prežiť?... celý text

Jidu
17.03.2024 4 z 5

Jojoo, tohle já můžu. Zkrátka Markova odporná klasika. Prostě masakr hadr.

Upřímně ani nevím, co víc napsat, dneska to bude asi dosti krátké. Kdo Markovi knihy čte, tak ví, co čekat. Totálně zvrácená hlavní postava, která začne řádit. A to pořádně.

Líbilo se mi, že tady dost dlouho figurovalo dítě. Co si budeme, to je hodně hodně strašidelný. Od roztomilého chlapečka byste ledacos faakt nečekali.¨

Další zápletka je tady krásně popsána, Lou jsem si moc oblíbila. Maličko mi připomínala mě. Vždy "ta jiná" zakřiknutá holka, co si drží věci v sobě. Jo, ta mi fakt sedla. Její kamarádka teda vůbec, tu bych pro změnu propleskla, ale i to sem patří, a že mi dokázala tak lézt na nervy je známka toho, že byla popsána dobře.

Knížka je opravdu malinká, slupla jsem ji za jedno odpoledne, takže i rozsahem super. Já se v tomto žánru zase déle držet nechci. Je to fajn proložení, ale číst to déle, tak mi asi začne kapat na maják.

Uznávám, že tady je velká podoba s jedním filmem, úplně to v tom vidím, na název si nevzpomenu, ale nijak mi to zásadně nevadilo. Každý se někde inspiruje.

Mark má za mě lepší knihy, ale určitě i horší, tohle si v oblíbenosti řadím někam do zlatého středu a musím říct, že jsem spokojená a vřele doporučuji.

TerkinKnižnySve
27.11.2023 4 z 5

Mark E. Pocha - Na dušičky zomrieš

Počet strán: 190
Vydavateľstvo: @vydavatelstvohydra
Žáner: #youngadult #horor

Musim povedať, že sa obávam o moje psychické zdravie.

Prečo?

Normálny človek nad touto knihou bude krútiť hlavou a povie si - sakra ten Mark je blázon, to čo napísal za knihu?

A ja si myslím - o výborný Halloweensky krvák, plný vrážd pekne hnusným spôsobom.

Zo začiatku bola kniha trošku mystická - duch co sa prevtelí do malého chlapca lebo chce vykonať pomstu.. o ano kto ma pozná vie, že milujem duchariny!

Postupne sa z knihy vyklubal psycho horor, kde si vrah ide za svojim a doslova aj cez mŕtvoli

Ďakujem Mark E. Pocha za obohatenie mojej fantázie, teším sa na ďalšie knihy!

A ďakujem Vydavateľstvo Hydra za zaslanie #recenznivytisk v rámci našej #spoluprace

#kniznarecenzia #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihy2 #nadusickyzomries #markepocha #recenzieTerka

Antonacia:
#sebapoznanie #láska #vraždy

Podarí sa Lou prekonať všetky nástrahy a objaviť svoje skutočné Ja?

Podarí sa jej prežiť?

Napínavý príbeh o priateľstve a zrade, odvekom Zle, rodinných putách a nečistej láske vás vtiahne a nepustí!

matogeminimato
22.11.2023 3 z 5

To čo som očakával,to som aj dostalSlasher inšpirovaný ,,Carpenterovým Halloweenom",ale v Slovenských podmienkach,nebol len ,,vykuchávaním"nevinných obetí,ale mal aj zaujímavý príbeh začínajúci ešte pred našim letopočtom. Územie Hornej Nitry obýval keltský kmeň,ktorý uctieval ,,pohanský" sviatok Samhain, vďaka ktorému sa prastaré zlo prenesie do súčastnosti a v malom mestečku Starý Orech môže začať peklo192 str-7b.Ale prvá kniha čo som čítal od Mark E. Pocha Kontakt ma zaujala viac

NemmamSlov
10.09.2018 4 z 5

Po kanibaloch a UFO, nam Epocha servuje Slovensky masaker motorovou pilou. Oproti ostatnym pribehom, boli Dusicky dejovo ovela viac prepracovane co je u mna plus. Erotickych scen je tu po menej co dielu moc neublizilo, ale naopak len prospelo. Konecne to malo hlavu a patu. Tesim sa na dalsie diela.

ivana1975
31.07.2018 3 z 5

Jaaaaaaj no kde zacat.... Velmi som sa potesila ked som videla tuto knihu v stanku a okamzite som ju musela mat. Trosku sa priznam, ze som sa tesila na nieco ako Krajina kanibalov, ale toto bolo nieco uplne ine. Ci ma to bavilo? Neviem, nemozem povedat ze to bolo zle, prave naopak, ale .... Je tu to ale...

dracula
02.07.2018 2 z 5

Ak ste hororom nedotknutí, môžete tento príbeh skúsiť. Ak ste fanúšik, tak potom záleží, či pristúpite na autorovu hru o tom, že originalita je preceňovaná. Ak nie, pustite si radšej "pôvodný" film.

Pampalini
12.04.2018 3 z 5

Mark sa drží pravidel žánru - píše tak, ako ho to baví. Minipríbeh nemá žiaden presah, ide len o rovnaké motívy, konania a ciele, ako sme vídali v dielkach hororov s nižším rozpočtom, ktoré k nám prenikali z amerických autokín. Des prichádza aj na Slovensko...