Označená

Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma. Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost. Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29164/skola-noci-oznacena-5pt-29164.jpg 3.91315

Škola noci (1.)

Marked (2008)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

kaninaj

hezky se čte

zuzca.h

Prostě taková AY upíří oddechovka, u které se buňky šedé kůry mozkové moc nenadřou, ale i takových knih je nám třeba.

Layss

Opravdu zajímavá série. Upíří tématiku mám ráda, a tohle se čte dobře

Weush

S-P-O-I-L-E-R
Nekonečná série jedné puberťačky, která neví co chce, nakonec to stále neví a nic není vyřešeno...S chutí jsem začala číst...s obrovským zklamáním u druhého dílu četla dál...u čtvrtého jsem si řekla..no když už, tak už...a u posledního jsem si byla naštvaná, že jsem promarnila tolik času....opravdu se tam nic nedozvíte....střídá to jako ponožky a nemůže si pomoct..nakonec není ani s jedním a zlo se stáhlo...Co to je?...10 dílů a nic se nevyřeší? ....

Laughtubbe

Kniha mě lákala svým obalem a já neodolala. Upíří tématiku mám ráda a tohle bylo překvapivé. Hlavní hrdinka Zoey si mě získala. S chutí a očekáváním jsem knihu otvírala. Přečetla jsem jí v počátcích mé čtenářské závislosti a prohloubila mi zálibu v knihách a příbězích samotných.

Szekynka

Je to už pár let co jsem knihu četla. Pamatuji si, že mě vtáhla do děje. Postupné odkrývání u školy a celkově upírského světa mě bavilo.

silvinka12

V poslední době jsem začala číst moc nových séríí knih a tahle patří mezi ty největší. Myslím si, že bude to stát za to a snad se nějak k ostatním dílům nějak dostanu.

Jinak... kniha je čtivá a postavy jsou skvělé, jak záporné tak kladné. Děj nevázne a stránky mizí jedna za druhou, až se divíte, že už jste na konci. Jsem zvědavá jak se bude Zoey a její přátelé vybarvovat v pokračování.

Gynger

Tato série se mi čte hrozně snadno. Než se nadám mám půlku přečtenou. Příběh se mi moc líbí a jsem zvědavá na další díly.

BelphegorSara
23.11.2017

Tuto knihu mám vždy velmi rychle přečtenou. Přečetla jsem zatím jen 4 díly, ale s radostí se pustím do dalších. Postavy, zápletky a prostředí jsou mi velmi sympatické a nemůžu se vždy odtrhnout. Jsem ráda, že jsem na tuto sérii narazila.

whiolet
11.11.2017

Pubertální knížka, která je spjatá s upíry,ale víte, co? Bavilo mě to.
Děj ubíhá rychle a hladce, postavy jsou sympatické a prostředí zajímavé.

janebeauty9860
23.09.2017

Líbilo se nové pojetí vzniku upírů. Celkem rychle jsme začetla a chtěla vědět víc. Těším se na pokračování.

vandalindakova
18.08.2017

Je to už delší dobu, co jsem četla celou sérii. Ale vím, že se mi líbila a přečetla jsem jí jedním dechem.

Evisis
16.08.2017

Příjemná oddychovka, čte se relativně rychle a dokáže upoutat člověka i na několik hodin. Docela mě zaujal děj a vývoj celé knihy a postavy mě mile překvapily. Sice se sem tam naskytla nějaká ta nudná pasáž, ale myslím že autorka to dokázala dobře vynahradit. Těším se na další díl. :)

Lolaniky
13.08.2017

je zajímavá

verulik196
11.07.2017

Upřímně, nechápu, proč má knížka tak nízké hodnocení. Četla se rychle a příjemně, děj rychle rychle plynul a teď mi nezbývá, než si vzít druhý díl.

Romžiry
10.07.2017

Naprostá pohodovka k večerům pod lampou. Červená knihovna pro náctileté s kapkou fantasy. Přečteno během chvilky. Hlavní hrdinka mi sice chvílema "pila krev", ale budiž.

Brunnetka
14.05.2017

Skvělý příběh. Ze začátku teda docela nic moc, musela jsem se ke čtení doslova nutit-kdyz už jsem si tuto knížku koupila, tak ji přece aspoň přečtu :-) A nakonec jsem prahla po dalším díle. Naštěstí mám dalších asi 10 dílů na flaschce od kamarádky, takže v létě mám o knížky na čtení postaráno (zlatá čtečka ;-) )
Děj jsem vůbec nedokázala odhadnout dopředu, za mě palec nahoru ;-)

EvikU.
10.05.2017

Nějak mě nezaujala. Takže do dalších dílů se nechystám.

warca
08.05.2017

Přečetla jsem knihu za jedno odpoledne. Rozhodně jsem nečekala její jednoduchý rozjezdový děj. (Nedivím se vzhledem k tomu, kolik je ještě dílů)
Příjemně mě překvapila. Nebylo to tak zlé, jak sem čekala.

Dakarianna
12.04.2017

Čekala jsem něco mnohem tuctovějšího a jsem přijemně překvapená... Snad je to tím, že klasickou "upírovku" jsem předtím nečetla.

notsohappyanny
01.04.2017

Tahle kniha byla taková, no meeeh. Četla jsem ji poměrně dlouho, nebavila mě, rozhodně jsem četla stokrát lepší knihy na tuhle tématiku než byla tato. Sérii dočítat nebudu i když to nemám ve zvyku..

PeťkaW.
23.03.2017

Další série ze skupiny fantasy pro mládež. Těžko soudit celou ságu po prvním díle, ale rozjezd mi přišel takový slabší. Postavy mohly být vykreslenější a propracovanější. Co se děje týče, většina se soustředila na představování prostředí a postav, takže zápletka byla spíš v pozadí. Drobek akce jsem se dočkala taky až v závěru knihy. Při čtení jsem se neubránila srovnávání s Vampýrskou akademií, která mi tématem přijde hodně podobná, nicméně podstatně líp zpracovaná a možná i zajímavější. Uvidíme, co se z Označené vyklube dál. I kdyby si série udržela kvalitu a tempo prvního dílu, stojí za přečtení. Výborně se totiž čte a stránky vám ubíhají skoro samy. Jen přehnaně puberťácký jazyk leze občas na nervy.

Tofinka
22.03.2017

Tak jsem právě dočetla... Upřímně... netuším co na to mám říct. Nějak se nemůžu rozhodnout jestli se mi knížka vlastně líbila nebo ne. Prvních sedm kapitol jsem marně hledala náznak smysluplného příběhu, ale i teď když jsem knihu dočetla nemůžu si tak nějak uvědomit, jestli tam nakonec něco smysluplného bylo... Spoustu věcí mi na knížce vadila a bylo jich fakt hodně, ale zase nemůžu říct, že by knížka neměla i své světlé stránky. Bohužel těch světlých tam moc nebylo.

Co se týče dalších dílů této série asi se obejdu bez jejich přečtení. Možná, až nebudu mít co číst a budu potřebovat četbu nepříliš náročnou na přemýšlení, zvážím přečtení dalšího dílu, ale sama tomu moc nevěřím...

Tato kniha je zatím nejhorší, jakou jsem kdy četla (tímto se nechci dotknout těch, kterým se kniha líbila), a proto dávám pouze 1* z pěti... :(

dancadragneel
07.03.2017

První díl si mě dostal asi tím, že to byla úplně první fantasy kniha, kterou jsem kdy četla a vícekrát se nedostala k pokračování. Nevím zda se k němu vůbec dostanu.

RennyWest
17.02.2017

Častokrát jsem slýchala o různých filmech/knihách, že jsou tak špatné až jsou dobré, ale až po přečtení dvou dílů série Škola noci jsem tohle hodnocení opravdu pochopila. Je to děs - postavy plytké, zápletka předvídatelná, klišé na každém rohu, hlavní hrdinkou Mary Sue... ale přesto jsem si knihu s chutí přečetla a s ještě větší chutí sáhla po pokračování - takhle jsem se už dlouho nepobavila.

Kiwi24
17.02.2017

Moc na mě zapůsobil výběr postav. Prostě normální puberťačka, ze které se stane upírka... no uznejte.

Lolaniky
12.02.2017

no nwm co říct jednou zajímavé jednou ne ale není špatná

Paja58
11.02.2017

Není co dodat prostě úžasná knížka.

majikkn
12.01.2017

Musím říct, že za mně je tato kniha super, od začátku napínavá a hlavně nekopírovala nic, co jsem doposud četla.

tatafa
07.01.2017

Krásná, napínavá a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.