Označená

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma. Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost. Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29164/skola-noci-oznacena-5pt-29164.jpg 3.91396
Série:

Škola noci (1.)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Marked (2008)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (178)

Kniha Označená

Přidat komentář
JančaP.
16. července

Kniha měla celkem pomalý začátek, který vás uvedl detailně do děje, což se mi líbilo. Občas mě zaráželo, že hlavní hrdinka je popsána jako obyčejná holka, která má obavy z proměny a z nového prostředí, a pak má hned spoustu kamarádů atd. (nechci vše vypisovat , abych nespoilerovala). Kniha se mi, ale líbila námětem, bavilo mě číst o jejích vyučovacích hodinách a zájmech. Zo mi sama o sobě sympatická není, ale její kamarádi ano. Doufám, že v dalším díle bude víc situací s něma. Závěrem bych napsala, že knihu rozhodně doporučuji, je to milá oddechovka.

A.K.A.R.
19. června

Tato kniha má nádech, čehosi ze stmívání i upířích deníků. Někdy se v postavách trochu i ztrácím. Jednou jsou takové, podruhé zas makové. Ta tajemnost i podstata, trochu upadají v představě hlavní hrdinky, avšak i tak je to velice dobrý námět a oceňuji tvorbu dcery a matky. Je to jistě, někdy velmi těžké. Kniha má sice docela dobré recenze, ale já si však, nejdříve přečetla novely k sérii a je to jistě lepší. Snadněji se orientujete v postavách a nemáte problém, se přepnout do světa upírů podle Castových. Jistě, to stojí za přečtení.

AniDi
19. května

Celkem hezky napsané.

avalonek
12. dubna

Sice jsem trošku starší čtenář,ale myslím,že to ničemu nevadilo..Pěkná oddechovka a celkem dobře napsáno..

Safira7
30. ledna

Strhující začátek zajímavé série plné lásky, akce a napětí.

Alzbeta17
20. ledna

Kniha je dost hustě napsaná, a o tom není pochyb, postavy jsou až na vyjímky propracované a mají hlavu a patu. Můj největší problém a důvod proč knize nedám ty tři a půl hvězdičky, které by si zasloužila je "upírství" je co čisté můj názor a připadá mi, že je to tam jakom aby se mohlo říct že je to jako stmívání. Kniha by možná dosáhla až na 4 hvězdy, kdyby se na celé to upírování jednoduše vykvajzly a udělaly že školy noci školu pro čarodějnice, což by bylo hustý...

Shaki
07.11.2018

Nejsem cílová skupina, takže nebudu psát žádné "waw" a podobná citoslovce. Přesto první díl série hodnotím kladně. Uvádí nás do světa "Školy noci" a představuje spoustu zajímavých osobností. Prozatím váhám nad postavou Erika, který mi až na jeden okamžik přišel v tomto díle nemastný neslaný. Napětí a tajemna tam ovšem bylo dost. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky mi taky přišly adekvátní k jejímu věku. Jednou větou... čtivě napsáno.

pejty
25.10.2018

Tato kniha je určena spíše pro náctileté, než pro mě. Ale čte se to rychle, děj ubíhá a než se člověk naděje, tak má knihu přečtenou. Hlavní hrdinka je sympatická, prostředí celkem zajímavé a ta nadpřirozená část se mi také líbila. Navíc upíři tu jsou vykresleni trochu jinak, než jak máme zažito asi z miliónu dalších knih a filmů o nich, což je pro mě velké plus.

Nebudu tvrdit, že jsem se do série zamiloval a že jí musím dočíst. Ale jako správný knihomol chci vědět jak to dopadne, takže očekávám v brzké době, že si přečtu další knihu ze Školy noci.