Označená

Označená https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29164/bmid_skola-noci-oznacena-5pt-29164.jpg 4 1558 190

Škola noci série

Škola noci série

1. díl

Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma. Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost. Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Marked , 2008

Karolinamurphy
20.09.2015 2 z 5

You don't make a series with twelve or so books.. that's just not right. To je to jediné, co bych chtěla říct. Hádejte kolik jsem jich přečetla? To je správně, deset. V knihovně jsem jich přečetla asi pět a dál už to nešlo. S každou knížkou je to víc a víc dětinské, ale protože jsem od tety dostala desátou knížku k narozeninám (netuším, co ji to popadlo) nešlo to jinak, než dočíst tyhle knížky do konce.

Napůlanděl
16.09.2015 1 z 5

Knihu jsem dostala k narozeninám a vezla jsem si jí na dovolenou kde jsem jí četla z nudy. Nechápu že knížka má dalších jedenáct pokračování, klidně bych to touhle knihou ukončila.

Viky007
11.09.2015 3 z 5

Docela mě překvapilo, že je tu tolik negativních komentářů. Mně osobně se kniha líbila, přestože už nepatřím do "teen" kategorie :-). Ano, děj je docela jednoduchý a předvídatelný, ale vynahradily to hlavní postavy (hlavně homosexuál Damien a mrcha Afrodita). Taky se mi líbila spojitost s indiánskými tradicemi, upíří bohyní a živly.
Tato série jako taková není zas tak špatná, nicméně na kvalitě jí ubírá hlavně velký počet dílů. Zábavných bylo prvních pět, potom už to je celkem o ničem, což je škoda.

socho19
25.08.2015 1 z 5

Kniha se mi moc nelíbila. Chyběl zde děj. V dalších dílech mně osobně připadalo, že se moc neděje. Kniha se mi četla zdlouhavě a moc se mi ani dočíst nechtěla. Hlavní hrdinka dělala hrozné blbosti a někdy jsem si říkal jestli není úplně blbá.

Mirkens
16.07.2015 4 z 5

Kniha má pár zajímavých momentů a nápadů, ale asi už nejsem ta správná věková skupina, pro kterou byla knížka napsaná :)

Vianescee
11.07.2015 4 z 5

Zajímavá kniha s jiným pohledem na upíry. Celkový nápad se mi líbil a kniha se dobře četla. Tento jiný aspekt upírů mě zaujal, všechny ty rituály a propojení s bohy. Příběh se mi zdál poutavý a originální. A ačkoliv už mám za sebou 11 dílů, tak nemám pocit, že by byl příběh natahovaný. Takže celkový dojem velmi dobrý a rozhodně budu pokračovat ve čtení dalších dílů.

notburga
07.07.2015 3 z 5

Docela to ušlo, knihu mi půjčila mladší sestra jako oddechovku na léto a určitě si od ní vyžebrám i další díly. Když je venku dusno k nesnesení tak, že i děti dobrovolně odpadnou u bazénu, je to ideální čtivo :)
Některé aspekty upírů líčených tady mi přišly docela zajímavé...

Julia_pt
19.06.2015 5 z 5

Hned jak jsem začala knížku číst, už jsem se od ní nemohla odtrhnout. Popravdě jsem knížku četla celý den až do konce. Moc se mi líbil styl psaní. :-) Je pravda, že se tam vyskytovali věci, co byste u upírů vůbec nečekali, a proto mi to připadalo tím víc zajímavější. Hrozně mě ta kniha překvapila !! A nemůžu se dočkat na to, co se bude dít v dalších dílech :-)

Roselunda 1928
10.06.2015 2 z 5

Jedno klišé za druhým, rituály mě dost štvaly, to, co autorky udělaly z upírů... ehm, ta scéna s Afroditou a Erikem na začátku... 2x ehm, Nyx mě taky štvala, hlavně tím, jak skloňovali její jméno (to už jí rovnou můžou říkat Nykta -,-) prostě a jednoduše, nic moc.

Luc.inka
02.06.2015 3 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka a jelikož jsem milovnice všeho, co se i jen částečně týká upírů, hned jsem ji začala číst.
Ze začátku jsem byla trochu zaskočená. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by upíři vznikali označením. Dále už to bylo o něco lepší. Ale stále jsou to upíři, co se musí vyvinout a ze začátku nepotřebují krev. Dál ty jejich z namení, mě osobně to moc nedává smysl, ale možná právě tímhle jsou vyjímeční. Kniha rozhodně není bůh ví jak originální, ale není nejhorší.
Celou sérii určitě dočtu, ale víckrát se k ní vracet nebudu.

kklepkaa
06.05.2015 odpad!

Celkově hodnotím jako podprůměrnou sérii pro puberťačky. Přečetla jsem ze zvědavosti tuším asi sedm dílů. Nic zázračného jsem si z toho neodnesla. Hlavní hrdinka mi byla s postupem dílů čim dál tím víc nesympatická, příběh se nesmyslně zamotával... až jsem už nedokázala ve čtení pokračovat.

Vendelín2000
28.04.2015 3 z 5

Tato série se mi líbila, jen tam mohlo být víc akce, méně romantiky a přemýšlení nad hloupostmi a nemuselo by to být tak rozvláčné a roztahané. Jinak děj dobrý, prvních pět knih. Pak už je to stále dokola. Hodnotím na 3-4 hvězdičky.

HankaL
20.02.2015 4 z 5

No, ze začátku mi to celý épřipadalo jako pořádná pitomost, ale potom jsem se nějak chytla. Kvůli začátku musím jednu hvězdičku brat, ale určitě přečtu i další díly.

Kyta
24.01.2015 4 z 5

Podle mě to nebyl takový zázrak, jaký jsem podle ohlasu očekávala. Kniha byla dost předvídatelná; vlastně od začátku jsem měla určité představy, o čem přibližně kniha bude. Jak jsem později zjistila, dalo se to pěkně odhadnout, jelikož mé teorie byly blízko pravdě. Holka, jiná než ostatní; její výjimečnost; úhlavní nepřítelkyně na nové škole; kluk, do kterého se zamiluje; pocit, že chce někam patřit... Uznejte, moc originální to zrovna není a s tímhle tématem jsem se setkala už u několika sérií. Nechci zbytečně kritizovat, ale je to tak. Na druhou stranu se Označená krásně a plynule četla, teda když nepočítám pár prvních kapitol, kdy mi nějakou dobu trvalo, než jsem se pořádně začetla.

Líbily se mi postavy Zoey a Erik, hlavně jejich dialogy. Konec byl podle mě hodně uspěchaný a vlastně bych ani nepoznala, že je vůbec konec. Na 5* to nejspíš není, ale čtyři hvězdy si však určitě zaslouží, obzvlášť za jednotlivé prvky, které dělaly knihu výjimečnou. Nicméně jsem zvědavá, jaké zvraty přinesou další díly!
Přes veškerou mou kritiku bych těm, kteří čtou tuto tématiku, doporučila!

nikol2178
05.11.2014 5 z 5

Knížka byla skvělá... Přesně podle očekávání. Asi do první třetiny knihy jsem ji četla velmi pomalu, ale pak mě její děj neskutečně pohltil a já se od knížky nemohla odtrhnout. Původně to měla být knížka, kterou jsem si chtěla číst v hodinách občanky nebo o přestávkách ve škole, ale nakonec jsem ji četla pořád. Jakmile jsem knihu dočetla, musela jsem si koupit další díl... Vůbec mi nevadí, že má kniha asi jedenáct dílů, spíš jsem za to ráda. Teď čtu druhý díl této skvělé série Škola noci a mohu vám říct, že ten mě pohltil hned od začátku! Je to super série a těším se na další díly, které si přečtu! :)

helen5262
03.11.2014

Za poslední týden jsem přečetla 1.-4. díl a nemohla jsem se odtrhnout. Teď jdu na 5.díl :D

Damonka18
18.09.2014 5 z 5

Ty knihy nepřestanu milovat. To prostě nejde. Krásná,úžasná a rozhodně božská. Musím jít číst dál.

Sidonie.j
07.09.2014

Suprový čtení, knížka mě úplně vtáhla do děje. Už se těším na druhej díl :-)

1v8na
03.09.2014 4 z 5

Kniha byla velmi napínavá, moc se mi líbila. Doporučuju přečíst si ji. Už se těším na druhý díl.

Pedruska01
19.08.2014 2 z 5

Byla jsem na ni zvědavá a spíše mě zklamala. Pro mě zdlouhavé, nudné. Nemohla jsem se přes ni překousat. Vyloženě jsem se nutila do čtení, což prostě nemám ráda. Přesto jako příběh není až tak špatný. Nevím, v čem byla chyba. Rozhodně někdy v budoucnu dám šanci druhému dílu, třeba mě to už chytí, ale prozatím ne. Necháme to uležet. ;)