Zrazená

Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva… Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže. Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29165/skola-noci-zrazena-QJa-29165.jpg 3.91225

Škola noci 2.

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Betrayed, 2007

Kniha Zrazená

CiaKawlone
15.10.2020

Nezklamalo mě to ani po x čtení. Chápu, že pro každého to není, ale tady se příběh krásně začíná vyostřovat. Ukazují se pravé osobnosti lidí, které jsme doteď považovali za úplně jiné. Samozřejmě pořád v puberťáckém podání.

ydnac
07.09.2020

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

Luccinda
24.08.2020

Zrazená víceméně navazuje na události předchozího dílu. Díky tomu má knížka mnohem lepší rozjezd, hlavní zápletka je odhalená velmi brzy a celkově je Zrazená od samého začátku čtivější a plynulejší. Autorky se stále drží velice jednoduchého stylu psaní, ale naštěstí už knížka nepůsobí tak dětským dojmem, jako tomu bylo v případě Označené, takže jsem si čtení od samého začátku vážně užívala.

Trošku mě ale mrzelo, že celý druhý díl se točí v podstatě jen okolo vztahů. Jasně, pohybujeme se v žánru young adult, ale když už milostné problémy hlavní hrdinky zabírají dvě třetiny knihy, tak je něco špatně. A s tím se pojí i druhý problém tohoto dílu, kterým je samotná hlavní hrdinka. V prvním díle mi prostě seděla víc. Tady mi Zoey přišla hrozně ufňukaná, sobecká a panovačná, až mi to její neustálé "ach jo, co mám dělat, když mě chtějí tři kluci najednou a já si mezi nimi nedokážu vybrat" a "můj instinkt mi napovídá, že uvažuju naprosto správně a navíc jsem nejnadanější mládě v celé upíří historii, takže to prostě bude podle mě" lezlo pěkně na nervy... Už se těším na to, až v dalších dílech dostanou více prostoru i ostatní postavy, které zde byly trošku upozaděné.

Nicméně i tak se mi Zrazená líbila o maličko víc než první díl, konec navíc slibuje skvělou zápletku do dalšího dílu, a už se nám tu dokonce začíná projevovat největší padouch celé série, takže věřím, že Vyvolená posune laťku ještě o kousek výš.

vladka16
16.07.2020

Jo,má to spád a hezky to pokračuje,těším se na další díl.

meibi67
19.06.2020

Krásná a napínavá... hltám každé slovo.... určitě bude číst další a další .... :)
Sice tu slečny (paní) píší, že to je pro náctileté, ale i pro ...cítky jako jsem já, je to pěkný únik z reality ...

Ivet1990
03.02.2020

tento díl byl podle mě o něco lepší než předchozí. Hlavní hrdinka se v tomto díle musí postavit novým nástrahám a ne každému se dá věřit.

verunka93
11.11.2019

Zoey a její partu jsem si velmi oblíbila. Knihu jsem četla jedním dechem. U tohoto dílu jsem si u poplakala. Jen mě trochu Zoey zklamala, když se zakoukala do tří kluků najednou.

Brunnetka
27.10.2019

Přečetla jsem jedním dechem a pokračuji na další díl! Skvělá série :)

upíři

Autoři knihy