Označená

Označená https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29164/bmid_skola-noci-oznacena-5pt-29164.jpg 4 1562 1562

Škola noci série

Škola noci série

1. díl

Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma. Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost. Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Marked , 2008

Jajus
07.08.2014 5 z 5

Moc pěkně napsáno, těším se na další díl

werča669
16.07.2014

Sérii školy noci jsem četla už dříve a jak se dívám na to zpětně, knížky jsou velice dobře a čtivě napsané, některé scénky jsou vtipné a celá tahle tématika mě hodně zaujala. Zoey, obyčejná hodná ničím nezaujatá dívka, které se změní ve chvilce život. Chválím.

evča09
15.07.2014 5 z 5

Jen tak pro informaci:
seriál Škola noci už existuje a chystá se dokonce i film :)

Dominice
11.07.2014 5 z 5

luxusní, už se těším až si otevřu druhý díl :)

Vroony
09.07.2014 1 z 5

Jako by to psala dvanáctiletá holka do šuplíku, možná by to i zvládla líp. Snaha psát tak primitivním a dětinským stylem, aby se autorky přiblížily cílové skupině čtenářek, se opravdu moc nevyvedla. A to že to má tolik dílů taky vypovídá o kvalitě. Natahovat jeden příběh do tolika stran(ještě k tomu tak blbej příběh).... Připomíná mi to trochu Harlekýna - Snad milión knížek, ale všechny jsou na jedno brdo.
Plácá se tu jedno přes druhý: upíři, řecká bohyně Nyx, Indiáni. Všechny postavy jsou neskutečně hloupý, hlavní postava protivně dokonalá, všechno je tak naivní, jednoduchý a neskutečně předvídatelný. Že se má údajně točit film, mě trochu děsí.
Hvězdičku dávám za to, že přes to všechno se to dalo dočíst.

Julinka679
01.07.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se tak trochu přemáhala jestli knížku odložit nebo ne, ale po pár stránkách jsem se do ní začetla :-) je to skvělá knížka :3 tady jsou upíři trochu jiní než jak je popisují ostatní autoři a rozhodně to není na škodu :-) už čtu druhý díl a budu v tom rozhodně pokračovat :3

NeznámáL
20.06.2014 2 z 5

Abych pravdu řekla, tak jsem Označenou přečetla jen tak tak . Příběh mě celkem zaujal, i když je to pořád stejá básnička stále dokola. Ale to je tak všechnno, rozhodně to není kniha, kterou bych doporučovala. Chvílema nuda, chvílema zajímavé. Četla jsem i druý díl, ale to byl konec Školy noci. Dál už mě to nezaujalo.

TaberýováM
07.06.2014

Mě se série školy noci moc líbí a jsem ráda že ji spisovatelka P.C. Cast napsala :)
má jiný pohled na upíry a lidem po okolí
překvapilo mě že Nyx si vyvolila právě Zoey.
Od knížky nejdou vůbec odtrhnout oči teda aspoň mě nešly.

Tervin
02.06.2014

Mě se osobně tato kniha velice líbí. Má úplně jiný pohled na upíry. Ze začátku mi Zoey připadala namyšlená... ale ke konci jsem se od knížky nemohla odtrhnout:3

sipkulka
15.05.2014 4 z 5

Četla sem celou sérii a co k ní napsat ? Pro mě jasná oddechovka a co den to přečtený jeden díl. Neříkám že je to něco extra ale čte se celkem fajn kord když chcete tkz. vypnout :)

angelbooks
04.03.2014 4 z 5

PÁÁÁNI... Super knížka. Děj se mi zdál jako když se táhne těch pár stran ze začátku než se Zoey dostane do školy Noci. Ale pak to nabralo docela pěkný směr :). Líbily se mi části kdy se zoey bavila se svými kamarády a oni řekli, nebo ona sama řekla něco na Afroditu :D.
Doporučuji není to ani tak oddechové, tedy možná z toho začátku jo, ale pak vás to úplně pohltí a vtáhne do děje :))).
Pro upřesnění, dávám jen 4*, protože se mi zdálo, že kniha mohla být lepší :).

Kawe
20.02.2014 5 z 5

Právě dnes jsem tuto knihu dočetla. Je perfektní pro lidi kteří mají rádi upíry a a záhady kolem nich. Můžu říct, že kniha teď patří mezi mé nejoblíbenější. Četla se snad sama v budoucnu si ji chystám koupit i s dalšími devíti knihami.
Autorka píše velmi vtipně a nečekaně. Čekáte, že kluka který se ji líbí potká někde na chodbě a tam se něco stane? Omyl.
Jinak mě kniha velmi překvapila, půjčila jsem si ji z knihovny jen tak, jestli mě bude bavit něco s upíry. Kamarádka která čte Upíří deníky si přečetla pár kapitol a vracela mi ji se slovy " Je divná, nelíbí se mi jak autorka píše" myslím si, že kamarádka nemá vkus.

Nemesis Moriko
10.02.2014 3 z 5

Kamarádka mi knihu půjčila před víc jak rokem, ale mě se do ní nějak nechtělo, tak jsem jí to vrátila, potom, co mi dva měsíce ležela v knihovničce. Teďka v listopadu jsem trpěla závažným nedostatkem čtiva, takže jsem v knihovně pobrala cokoliv, co mohlo být alespoň TROCHU zajímavé a sáhla i po prvních třech dílech této série. Po dočtení téhle knihy jsem byla docela nadšená a asi bych jí dala 5*, ale když jsem trochu "vychladla" a podívala se na knihu zpětně, usoudila jsem, že žádný skvost to není a víc jak 3*/5 si nezaslouží. :)

hradilovi.mk
03.02.2014 5 z 5

Kniha mě mile překvapila :-)

-kamca-
28.11.2013 4 z 5

Tuto knížku mám doopravdy ráda a nechápu proč ji všichni přiřazují ke stmívání .. je to ubohost. Stmívání také nebyla 1. knížka o upírech která vyšla. Takže jestli je někdo FAN stmívání tak nemusí odsuzovat ostatní knihy keré vyšly po ní .

Natt S
26.11.2013 3 z 5

Líbil se mi nový nápad jak ukázala autorka upíry v trochu jiném světle. Udělala z nich tak trochu něco jako čaroděje, ale byla to příjemná změna. (: Hlavní hrdinka mi přišla fajn i ostatní postavy. Děj byl dobrý a i přesto, že se v knize neděli žádně boje atd. a celkově všechny události v knize probíhali tak nějak klidněji to bylo dobré počtení. Doufám, ale, že se příští díl zlepší a bude tam víc akce. Taky jsem zvědavá jestli to, že sérii píšou dvě autorky nějak neovlivní průběh knížek. No nechám se překvapit. (:

RockMartina
09.11.2013 odpad!

Jedna z nejhorších fantasy, co jsem kdy četla....nechápu, že těch dílů je tolik, naštěstí jsem po tomhle přestala číst :D

Martuul
02.11.2013 4 z 5

Naprosto mi vyhovuje styl psaní autorky, ale musím říct, že tento díl neobsahoval žádný zvrat a bavil mě jen díky tomu, že když už jsem chtěla knihu odložit, najednou tam bylo prostě něco co jsem musela zase vědět. Takže dávam 4 hvězdičky za dobře čtenou knihu.

elisabetth
01.11.2013 1 z 5

Dočetla jsem to jen díky tomu, že mě zajímalo, jak autorky popíšou tento fikční svět. Moc se mi nelíbilo, jak z náctiletých vznikají upíři - ale je to originální (i když nás už ve školkách učili, že na nikoho nemáme ukazovat prstem).
Hlavní hrdinku jsem si nijak neoblíbila. Její dokonalost a úžasnost mě spíše otravovala. Upřímně se divím, že si tam našla nějaké kamarády, kteří její dokonalost dokázali vystát.
"Hlavní" zápletka tohoto dílu byla na můj vkus vyřešena velmi rychle, ale když to má několik dalších dílů, tak je mi jasné, že ještě hlavnější zápletka přijde a že tato měla pro další pokračování připravit půdu.

NikinkaFantasy
17.10.2013 4 z 5

Kniha mě zaujala, konečně to bylo trochu něco jiného, než co jsem četla. Autorka velmi zajímavě pojala upíry. Kniha se mi moc líbila.

upíři pro dospívající mládež (young adult)

Autoři knihy

P. C. Cast (p)