Označená

Označená https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29164/bmid_skola-noci-oznacena-5pt-29164.jpg 4 1558 190

Škola noci série

Škola noci série

1. díl

Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma. Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost. Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Marked , 2008

dancadragneel
07.03.2017 3 z 5

První díl si mě dostal asi tím, že to byla úplně první fantasy kniha, kterou jsem kdy četla a vícekrát se nedostala k pokračování. Nevím zda se k němu vůbec dostanu.

RennyWest
17.02.2017 1 z 5

Častokrát jsem slýchala o různých filmech/knihách, že jsou tak špatné až jsou dobré, ale až po přečtení dvou dílů série Škola noci jsem tohle hodnocení opravdu pochopila. Je to děs - postavy plytké, zápletka předvídatelná, klišé na každém rohu, hlavní hrdinkou Mary Sue... ale přesto jsem si knihu s chutí přečetla a s ještě větší chutí sáhla po pokračování - takhle jsem se už dlouho nepobavila.

Kiwi24
17.02.2017 5 z 5

Moc na mě zapůsobil výběr postav. Prostě normální puberťačka, ze které se stane upírka... no uznejte.

Lolaniky
12.02.2017

no nwm co říct jednou zajímavé jednou ne ale není špatná

Paja58
11.02.2017 5 z 5

Není co dodat prostě úžasná knížka.

majikkn
12.01.2017 4 z 5

Musím říct, že za mně je tato kniha super, od začátku napínavá a hlavně nekopírovala nic, co jsem doposud četla.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, napínavá a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

evca7271
03.01.2017 5 z 5

Za me moc pekne ctive sice myslela jsem ze je to pro mladsi,ale me se to libilo

Teri_book
11.11.2016 5 z 5

Super!

dee95
23.10.2016 4 z 5

Už to tu bylo řečeno a já můžu jen souhlasit. První díly super..postupem času čím dál větší zmatek, zápletky si začaly být podobné,snad i autorky se v tom začaly ztrácet...
Prvních pár dílů jsem přečetla na jeden nádech, ale sérii jsem ani jako Zoeyin věrný fanoušek dočíst nějak nedokázala..

Lucie.H
08.09.2016 4 z 5

kniha se mi líbila
ale upřímně něco už mi přišlo opravdu přehnané.
konec byl zajímavý takže ve čtení pokračuji

Fizulka71
01.08.2016 3 z 5

I když je série určena pro náctileté, na radu kolegyně z práce jsem se do ní pustila. A moc mě to bavilo. Příjemné čtení, dobře zpracovaný námět.

Kamcous
02.06.2016 3 z 5

S touto sérií jsem "rostla", mám ji od prvního dílu. Můžu říct, že mě bavila, ale zklamal mě konec série, čekala jsem od toho víc a méně dílů by bylo ku prospěchu :)

D.-e.-e.-
16.04.2016 4 z 5

Po hutných povídkách od Fitzgeralda jsem hledala něco lehčího a zadařilo se (možná až moc). Styl psaní je až příliš jednoduchý a pubertální. Vadily mi četné slaboduché dovětky myšlenek, rozseté nejčastěji v závorkách po celé "délce" knihy. Je to snad tím, že se ze svých osmadvaceti let neumím vpravit do myšlení šestnáctileté? Možná. Zoe mi přišla místy trochu natvrdlá až přihlouplá, i když tak často demonstrativně smýšlela spíš o svém okolí. Jinak to ale celé ubíhalo svižně a čtenář nebyl "nucen" číst nekonečné niterní prožitky hlavní hrdinky jako tomu bylo například u Belly v Novém měsíci. Na druhou stranu o trochu větší hloubka, duchaplnost a emotivnost by knize také neuškodila. Musím však přiznat, že i přes výše zmíněné pro mě byla čtivá. Bavilo mě postupně pronikat do nového světa Školy noci, jako nováček se dozvídat a objevovat jeho zákonitosti. Poodkryté záhady a nevyjasněné jevy ve mě navíc vyvolaly nutkání otevřít další díly, za což autorkám tleskám.

Aríka
31.03.2016 5 z 5

Z knihy jsem naprosto unešená. Hned jsem se ponořila do děje a málokdy jde od knihy vstala. Určitě knihu doporučuji. Už se těším až si přečtu další díl.

KydlochMoris
21.02.2016

Přečetla jsem 10 dílů a můžu říct, že nevím, proč jich je tolik, už mi to přijde jako blbost... Mám ráda tohle téma, ale tohle už fakt nejde! Ani nevím, jestli budu číst další... Kdyby to bylo třeba jen těch 5 dílů, stačilo by to... Škoda...

combatgirl
24.01.2016 4 z 5

Docela se divím,že je tu tolik negativních komentářů.Mě se série zatím líbí.Je to o něčem jiném než všechny knížky o upírech.Je sice jednodušší,ale už jsem četla i horší např.Akademie Evernight.

pavlinka04
24.01.2016 5 z 5

Tahle série, o upírech je opět velmi dobře napsaná, dočetla jsem se myslím do 4-5dílu a začíná to být napínavé, určitě si půjčím i další díly.

vendy.b.
12.01.2016 1 z 5

Bohužel pro mě propadák už od začátku. Kdyby mi nebylo líto, že jsem dostala k Vánocům hned 5 dílů a potom si je ani nepřečetla, na další díly bych se vykašlala. Do toho zbytku jsem čas i peníze opravdu investovat nehodlala. Snad nejhorší ztvárnění "upíru", co jsem četla a to už je co říct, když tu jsou i skvosty, jako je Stmívání.
Je mi líto dát tomu hodnocení "odpad", tak nechám aspoň tu jednu hvězdu.

zuzana4291
15.11.2015 5 z 5

Kniha mě zaujala, hezké čtení a pohodovka....takže na relaxaci se skvěle hodí:-)