Označená

Označená https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29164/bmid_skola-noci-oznacena-5pt-29164.jpg 4 1558 190

Škola noci série

Škola noci série

1. díl

Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma. Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost. Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Marked , 2008

Luccinda
24.08.2020 4 z 5

Když jsem ve svých patnácti letech začínala sérii Škola noci, která už v té době měla na kontě pěkných pár dílů, neměla jsem ponětí o tom, co znamená pojem young adult literatura a netušila jsem ani to, že právě Škola noci mi otevře dveře do jednoho z mých nejmilejších žánrů, kterého se nehodlám vzdát ani v dospělosti. Proto mi přišlo správné se do světa této dvanáctidílné ságy podívat znovu. Teď, o šest let později, kdy už mám v žánru docela dost načteno, bych ani nepředpokládala, že by mě Označená uchvátila stejně jako kdysi, přesto bylo úžasné vrátit se ke knížce, která pro mě tolik znamenala.

Co si budem, Škola noci rozhodně není nikterak originální dílo. Máme tu výjimečnou hlavní hrdinku, která se ovšem cítí být úplně obyčejná, nechybí ani super skvělá škola pro mladé čaroděje (ehm, upíry). Přesto jsem se do této série naprosto zamilovala a i teď, když mám za sebou rereading prvního dílu, musím přiznat, že ten svět mě vážně baví. Pro upíry jsem měla slabost vždycky a když k tomu přidáte magii, cool tetování a školní prostředí? To je prostě boží kombinace!

Označená představuje spíš takový úvod do příběhu, nic moc se tam nestane, ale zároveň je knížka díky jednoduchému stylu psaní neuvěřitelně čtivá. S tou jednoduchostí jsem popravdě zpočátku trošku bojovala, ale pak jsem si zvykla a druhou polovinou knížky jsem přečetla jedním dechem.

vladka16
15.07.2020 5 z 5

V jednom komentáři se mi líbilo,že i když je kniha pro hodně mladé čtenáře,může se líbit i - CÍTKÁM,,.No já jsem SÁTKA - a líbí se mi to taky.Je to příjemná oddychovka,trocha humoru i napětí.Tak jdu na druhý díl.

zaandulee
24.06.2020 4 z 5

Na první pohled kniha nevypadá moc zajímavě, ale to zdání opravdu klame. Příběh se mi velmi líbil, děj byl zajímavý, záživný. Nechyběl humor, city, přátelství. Zaujalo mě, jak autorka pojala upíry a vše kolem nich jiným způsobem, nebylo to takové klišé, bylo to zajímavější.
Kniha je opravdu čtivá, zhltla jsem ji během chvilky a hned se chystám na další díl.

Doporučuji všem fanouškům série Upíří deníky a celkově obdivovatelům upírů. ♥

meibi67
19.06.2020 5 z 5

Krásná a napínavá... hltám každé slovo.... určitě bude číst další a další .... :)
Sice tu slečny (paní) píší, že to je pro náctileté, ale i pro ...cítky jako jsem já, je to pěkný únik z reality ...

CarolineAn
13.05.2020 4 z 5

Je to má nejoblíbenější kniha o upírech i po těch letech co upíry nemusím, doporučuji.:)

vlkove
22.04.2020 4 z 5

Ty jo, kdyby mi bylo 14 nebo 15 let po dočtení knihy bych dva dny běhala po baráku s knihou nad hlavou a vykřikovala nadšením, poté bych knihu doporučila všem, které bych potkala a nakonec bych s knihou spala v posteli a dala ji pryč až ve chvíli kdyby vyšel další díl.
Pro cílovou skupinu co má ráda upíry je toto naprostá bomba.

Ivet1990
01.02.2020 4 z 5

Ze začátku jsem váhala jestli si sérii pořídit, protože je pro mladší generaci, ale po přečtení prvního dílu zatím vůbec nelituji. Kniha se velmi dobře čte, nejsou tam žádné zdlouhavé popisování okolí atd. což je také velké plus. Určitě jdu na další díl

verunka93
11.11.2019 5 z 5

Tuto sérii jsem si chtěla přečíst už dávno. I když to jsou knihy spíše pro náctileté, první díl jsem úplně zhltla. Zoey jsem si velmi oblíbila a hlavně její spolubydlící. Na Škole noci našla Zoey konečně svoji rodinu, i když to někdy nebude mít vůbec lehké.

Kacennnka
10.11.2019 3 z 5

Vlastně jsem to čekala horší.

annettka1098
14.10.2019 2 z 5

Kniha je takový Harry Potter o upírech a asi více pro holky. Od začátku vlastně víme jak kniha dopadne. Do dalších dílu se rozhodně nepustím - nelákají mne. Ale je možné, že je to tím, že mi opravdu už dávno není náct.

Zdena99
20.08.2019 5 z 5

moc hezká knížka o upírech

Denous93
03.08.2019 5 z 5

Nejlepsi upirska knizka

JančaP.
16.07.2019 3 z 5

Kniha měla celkem pomalý začátek, který vás uvedl detailně do děje, což se mi líbilo. Občas mě zaráželo, že hlavní hrdinka je popsána jako obyčejná holka, která má obavy z proměny a z nového prostředí, a pak má hned spoustu kamarádů atd. (nechci vše vypisovat , abych nespoilerovala). Kniha se mi, ale líbila námětem, bavilo mě číst o jejích vyučovacích hodinách a zájmech. Zo mi sama o sobě sympatická není, ale její kamarádi ano. Doufám, že v dalším díle bude víc situací s něma. Závěrem bych napsala, že knihu rozhodně doporučuji, je to milá oddechovka.

A.K.A.R.
19.06.2019 5 z 5

Tato kniha má nádech, čehosi ze stmívání i upířích deníků. Někdy se v postavách trochu i ztrácím. Jednou jsou takové, podruhé zas makové. Ta tajemnost i podstata, trochu upadají v představě hlavní hrdinky, avšak i tak je to velice dobrý námět a oceňuji tvorbu dcery a matky. Je to jistě, někdy velmi těžké. Kniha má sice docela dobré recenze, ale já si však, nejdříve přečetla novely k sérii a je to jistě lepší. Snadněji se orientujete v postavách a nemáte problém, se přepnout do světa upírů podle Castových. Jistě, to stojí za přečtení.

AniDi
19.05.2019 4 z 5

Celkem hezky napsané.

avalonek
12.04.2019 4 z 5

Sice jsem trošku starší čtenář,ale myslím,že to ničemu nevadilo..Pěkná oddechovka a celkem dobře napsáno..

Safira7
30.01.2019 5 z 5

Strhující začátek zajímavé série plné lásky, akce a napětí.

Alzbeta17
20.01.2019 3 z 5

Kniha je dost hustě napsaná, a o tom není pochyb, postavy jsou až na vyjímky propracované a mají hlavu a patu. Můj největší problém a důvod proč knize nedám ty tři a půl hvězdičky, které by si zasloužila je "upírství" je co čisté můj názor a připadá mi, že je to tam jakom aby se mohlo říct že je to jako stmívání. Kniha by možná dosáhla až na 4 hvězdy, kdyby se na celé to upírování jednoduše vykvajzly a udělaly že školy noci školu pro čarodějnice, což by bylo hustý...

Shaki
07.11.2018 4 z 5

Nejsem cílová skupina, takže nebudu psát žádné "waw" a podobná citoslovce. Přesto první díl série hodnotím kladně. Uvádí nás do světa "Školy noci" a představuje spoustu zajímavých osobností. Prozatím váhám nad postavou Erika, který mi až na jeden okamžik přišel v tomto díle nemastný neslaný. Napětí a tajemna tam ovšem bylo dost. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky mi taky přišly adekvátní k jejímu věku. Jednou větou... čtivě napsáno.

pejty
25.10.2018 4 z 5

Tato kniha je určena spíše pro náctileté, než pro mě. Ale čte se to rychle, děj ubíhá a než se člověk naděje, tak má knihu přečtenou. Hlavní hrdinka je sympatická, prostředí celkem zajímavé a ta nadpřirozená část se mi také líbila. Navíc upíři tu jsou vykresleni trochu jinak, než jak máme zažito asi z miliónu dalších knih a filmů o nich, což je pro mě velké plus.

Nebudu tvrdit, že jsem se do série zamiloval a že jí musím dočíst. Ale jako správný knihomol chci vědět jak to dopadne, takže očekávám v brzké době, že si přečtu další knihu ze Školy noci.