Označená

Označená https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29164/bmid_skola-noci-oznacena-5pt-29164.jpg 4 1562 1562

Škola noci série

Škola noci série

1. díl

Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma. Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost. Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Marked , 2008

Iworri
26.02.2013 4 z 5

Nemám nejmenší zdání, jak jsem se ke knížce dostala, ale jedno vím jistě - už jsem se od série neodtrhla :) Přestože je to lehce pubertální, tak mě to bavilo. Nejvíce však postava Afrodity. Je to jediná postava v celé sérii, která má vytříbený humor. Nejvíce jsem se nasmála u jejích hlášek. Přestože zprvu se mi jevila jako typická záporačka, čas ukázal, že Afrodita není parazit :D

andulka1406
23.02.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Upíři tu jsou zase popsáni jiným způsobem. Líbí se mi třeba to označení, že upíři jsou jakoby vybíráni a posláni do Školy noci a časem jak se jim tetování rozšiřuje. Opravdu se to četlo jedním dechem. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

ElenaM
17.02.2013 odpad!

Asi jsem jedna z mála, které se tahle knížka vůbec nelíbila. Dostala jsem ji jako dárek a byla jsem zvědavá. Ovšem přišlo pro mě docela silné zklamaní. Vyšla v době, kdy upíři šli silně do módy a tak jsem očekávala nějakou pecku. Přišlo mi, že jsou dost často trapné poznámky, které tam vůbec nepatří. Děj naprosto nesmyslný. Odradilo mě to, abych si koupila další díl, bohužel...

Becky19
11.02.2013 5 z 5

Řekla bych, že je to nejpovedenější díl, dvojka ujde, pak už to jde s kvalitou prudce dolů.

Enefersis
28.01.2013 4 z 5

První dva díly byly dobré, ale s těmi dalšími to šlo od desíti k pěti. Kdyby to autorky utly tak u pátého dílu a vyměnily hlavní hrdinku, hned by to bylo o něčem jiném.

JarcaBobes
11.01.2013 3 z 5

Knižku dostala dcera, přečetla jsem jen ze zvědavosti ... a celkem příjemné odpočinkové čtení...

ledmed
01.01.2013 4 z 5

Kiha je opravdu čtivá, pořád se něco děje, SPOILER: jen se nemůžu zbavit myšlenky, že by to mělo být něco tajného, mystického, tak jako třeba v Harry Potterovi, kdy tajný vchod na nádraží a vše je takové tajuplné. Tady je svět upírů zcela promíchán se světem lidí, upíři jsou filmové hvězdy, umělci apod. a lidé popisováni vesměs jen jako silně věřící nebo absolutní tupani. Zvláštní je i stále se opakující slovo mládě, ale dejme tomu. Tak kvůli tomu čtyři hvězdičky a ne pět, ale rozhodně si jdu přečíst další díl :)

xxiixxi
21.12.2012 3 z 5

Dočetla jsem ji až napodruhé. Ale po přečtení dvou knih L.J.Smith mi to už nepřišlo jako taková katastrofa. Prvotní nápad s dospíváním upírů je docela dobrý, ale kombinace upíři-bohyně-čerokézové-duchové-živly je na mě trochu moc. Děj také docela nezáživný. Četla jsem o dost horší knihy, ale tato mě prostě nijak nezaujala. Kdybych byla mladší, tak bych také asi mluvila jinak.

Princezna22
05.12.2012 5 z 5

Další knihy o upírech což je dobře,ale u týhle knížky jsem měla pocit že jí odložím hned co jsem přečetla kapitolu.. ale kupodivu jsem tak neudělala a s radostí si přečtu u další díly... jen mě mrzí že je to tak na jedno přečtení a pak odložit do knihovničky :-)

Kate.S
02.12.2012 3 z 5

Nebylo to špatné. Zajímavý návrh, ale pokračování mě nijak neláká. Píše se tu, že to některé zaujalo více než Stmívání. Já jsem v tom případě asi vyjjímka.

ajtynka
18.09.2012

Tuto knížku jsem si přečetla z jednoho prostého důvodu a tím je ten, že jsem všede v obchodě , kam jsem šla jsem viděla serii Školy noci. Pak jsem také viděla několik dívek venku v parku si je číst a nebo v autobuse. Lákala mě ta myšlenka siknihu přečíst a zjistit, co je na ní tak užasného. Po pravdě zas tak úžasná neni: Kdybych potkala hlavní hrdinku tak bych jí možná chtěla hrozně vynadat , ale budiž. Chystám se ze zvědavosti na druhý díl a doufám, že se to zlepší a, že autor začal myslet na nás, kterým je víc let (nad 16) a už se to rozjede ;)

Sima:)
22.08.2012 5 z 5

Skola noci me natchla hned od tohoto dilu,ctu sice teprve treti dil ale jsem zvedava jak to cele skonci:)

Buranka
30.07.2012 3 z 5

Takže, nemohu říct že by kniha za nic nestála. To ne. Knihu jsem začala číst na dovolené v Chorvatsku. Jelikož jsem neměla nic jiného na čtení tak sem se do toho ponořila a četla. Když jsem ale přijela domů nemohu říct že by se mi chtělo jí dál číst. Z povinnosti jsem jí prostě bezmyšlenkovitě přelouskala a nazdar. Mám pocit že správná kniha by v lidech měla vyvolávat určitě emoce nebo tak něco, ale tahle ve mě zanechává akorát špatný dojem....prázdno.

VeverQa
12.07.2012 5 z 5

Mě se škola noci líbila, nejdřív jsem se však dostala ke 4.dílu. Nevěděla jsem proč, ale strašně se mi líbil. A tak j sem postupně přečetla celou sérii co je v českém jazyce. jen je škoda, že už jsem měla prozrazený obsah prvních 3 dílů, protože jsem četla tu 4. Ke konci sériie, po 6 dílu (který byl asi nejlepší) už to bylo trochu nudné, ponatahované, ale bavilo mě to. Ale to, co mě na začátku tak bavilo, už tam nebylo. Škoda. Ale číst se to dalo.
Novely jsem nečetla.

DarkFireflies
03.06.2012 3 z 5

Kniha se rozhodně příjemně čte. Hlavní hrdinka opět patří k té "jedné z milionu", které se poštěstí a získá schopnosti, o kterých se jí ani nezdálo, ale děj mě mile překvapil.
Pěkná oddechovka, jsem velice zvědavá na další díl. ;)

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Tak jsem se konečně dostala k 1. dílu!!! Byla jsem zvědavá, jak to všechno začalo a moc se mi to líbilo. Mám tuhle sérii ráda, povedla se.Doporučila mi ji sestřička na neurochirurgii, když jsem tam loni ležela po operaci a moc jí za to děkuji!

johisa
17.05.2012 5 z 5

Výborná knížka o upírech,kterou jsem doslova hltala očima, a jsem ráda že autorky nekopírovaly od ostatních (např. Stmívání).

sarekaslukova
24.04.2012 5 z 5

Nevim nic jsem od ni nečekala až na to že to bude hrozná blbost. Byla jsem mile překvapena že to zas tak špatný nebylo. Hodně se to podobalo Harrymu Pottrovi a nebo stmívání.

nezdula
03.04.2012

Na této sérii se mi líbí,že upíři nevznikaj zakousnutím a vysáním krve. Jinak mě zlehka znepokuje to,jak hlavní hrdinka běhá od jednoho kluka k druhému a třetímu... Také se mi líbí ta představa tetování jako odměna od jejich bohyně. Jinak knížka se dá číst jedním dechem a je nenáročná-prostě taková oddychovka...
Vampýrská akademie mi přijde mnohem lepší.

Domča
18.01.2012 1 z 5

Byla jsem zvědavá a tuhle knížku jsem měla zrovna všude před očima. Byla v e-booku a tak jsem začala číst.

Neodsuzuju upírskou tématiku. Nesrovnávám ani nepřirovnávám s Twilight. Upíři byly před Meyerovou, psali se v době, kdy si Meyerová léčila šestinedělí a budou i po ní. Tahle knížka by ale měla mít na obale: Pro děti do 14 let.

Kdybych byla malá, určitě bych byla nadšená, ale já už jsem prostě velká a jsem velká i na tuhle naivitu. Svět, kde je všechno dokonalý, hlavní hrdinka je dokonalá, její život je jako deníček holčičky a všichni kolem jsou krásní... Beru. Všechny příběhy nemusí být o drsňácích, cákající krvi a pomstách jako náplní života. Každému věku náleží patřičné téma. A pro malé holky je "dokonalý spravedlivý svět" asi vhodnější než mumie, násilý a beznaděj.

JENŽE... Autorky jsou naprosté amatérky. Dialogy na úrovni prvního stupně zš. Roztomilé uzemňování mezi postavami a myšlenkové pochody hrdinky. Přijde mi, jako by autorky nechaly vydat to, co plácly na papír jako první a už to po sobě nečetly. Hold, když někdo neumí přenést svoji představivost na papír, nedá se nic dělat a ani obálka to nezachrání.

ALE! Co tomu musim uznat, je čitelnost. Čte se to rychle a snadno, i když jsem měla někdy pocit, že mě slaboduchost postav zničí.

Děj lehce podprůměr, překvapující okamžiky se sem-tam ukážou, jak to všechno krásně dopadne je od začátku jasný... Suma sumárum: pro cílovou skupinu -náct dobrý až chvalitebný, jinak nic-moc. Pro mě.

upíři pro dospívající mládež (young adult)

Autoři knihy

P. C. Cast (p)