Rovnice lásky

Stella Langová má mimořádnou schopnost. Dokáže předvídat chování zákazníků pomocí složitých algoritmů. Díky tomu vydělá víc peněz, než vůbec zvládne utratit. Pokud ale jde o randění, její schopnosti výrazně zaostávají za průměrem běžné třicátnice. Všechno jí ztěžuje fakt, že má Aspergerův syndrom a při francouzských polibcích se cítí velmi nepříjemně. Později ale usoudí, že potřebuje získat cvik, ideálně s profesionálem, a tak si najme společníka Michaela. Vietnamsko-švédský fešák vypadá, jako by ho vystřihli z dojímavých filmových scén, ovládá východní bojové umění a kdyby nabídku odmítl, mnoho by ztratil. Když za ním přijde Stella s rozvrhem lekcí, slíbí jí, že spolu odškrtnou všechna políčka – od předehry až po polohy za hranicí misionářské. Podaří se Stelle vymyslet rovnici lásky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413295/big_rovnice-lasky-jTv-413295.jpg 4.2179

Rovnice lásky 1.

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Kiss Quotient, 2018

Kniha Rovnice lásky

Ivka14
29.12.2021

U knihy jsem se culila, jak malé dítě. To byla tak krásná, oddychová knížka. :) Když jsem četla anotaci, překvapilo mě, že hlavní hrdinka Aspergerův syndrom. Ještě jsem nikdy takovou knihu nečetla a to, že jsem jich přečetla celkem hodně.
Stellu jsem si představovala, jako někoho, kdo se o sebe ani nedokáže postarat a potřebuje někoho na hlídání. Ale zamilovala jsem do ní. A to stejné se mi stalo i s Michalem. Byl skvělý, hezky se o ni staral. Prostě chlap k pohledání.
Oba mají nebo měli nějaké problémy, ale spolu všechno zvládli a zvládnou.

TerryDee
26.12.2021

Kolem této knihy jsem v práci chodila opravdu dlouho. Nakonec, až po doporučení kolegyně jsem si řekla, že si ji přečtu.
Jedná se o romanticko-erotický příběh, kde hlavní hrdinka Stella má Aspergerův syndrom. Neumí tak jednat s lidmi a má problémy v oblasti lásky. A proto ji napadne, že si najme placeného společníka jménem Michael, který by ji měl naučit vše, co se týká komunikace, ale i vztahů.
Nakonec se z toho vyklubal milý příběh, jenž stojí za přečtení. Autorce se totiž v knize podařilo citlivě zapojit téma, jako je autismus.

Kudík
15.10.2021

Tato kniha mě hodně fascinovala. Upřímně jsem si neuměla představit jak to vypadá z pohledu autisty.
Stella je nadprůměrně inteligentní ekonometrička, ale má své problémy, ať už v rámci komunikačních schopností, pochopit a vyhodnotit různé situace nebo zvládnout nadměrné stimulace (hluk, vůně, dotyky...). To co většině nečiní problém, anebo až takový problém, je pro ní jako složitá rovnice, i když najmout si na její vyřešení gigola, bylo zajímavé vyústění. Michael v podání placeného společníka byl prostě neuvěřitelný. I přes tento jeho páteční vedlejšák, byl neuvěřitelně charakterní, milující svojí rodinu i za celkem vysokou cenu sebeobětování. Zvrat ke konci mi přišel trošku moc, ale bez toho by to asi nebylo to pravé. Každopádně kniha je čtivá a plusem je, že autorka píše z vlastní zkušenosti.

Kacatko86
28.09.2021

Tak tohle byla oddechovka, žádná vysoká literatura, ale nemohla jsem se prostě odtrhnout. Čtenář může sledoval příběh z pohledu Stelly, trpící Aspergerovým syndromem i Michaela, který si nese břímě z minulosti. Dva lidi, každý z jiného světa, se shodou okolností setkávají a začíná jejich společný příběh. Vzhledem ke spoustě předsudků a domněnek o sobě samých i o tom druhém dochází k nedorozuměním, špatné interpretaci řečeného. Romantický (a předvídatelný) příběh s nevšední podtónem. Nechyběly erotické scény, a i když nejsem žádný puritán, tak jich bylo na tak krátkou knihu opravdu moc a někdy byly opravdu detailně popisovány.

Lenny33
22.08.2021

Typická průměrná "romantická" kniha. Trochu (nemile) mě zaskočilo, že se to místy jevilo spíše jako erotický román. Děj byl taky často nelogický a hloupý. Kniha se mi ale četla dobře, zabavila mě a chemie mezi hlavními hrdiny vcelku fungovala.

ta.tajemna
07.08.2021

Krásná knížka, která se neuvěřitelně rychle čte a poukazuje zároveň na problémy z běžného života. Hlavní postavy jsou neskutečně sympatičtí. Zápletky mezi nimi jsou tak moc skutečné, že jsem knihu musela dočíst hned. Nešlo se od ní odtrhnout. Tolik něhy a romantiky v knize vidím často, avšak málokdy je to tak realistické a přirozené. Pořádná dávka postelových scén je bonus k úžasnému ději. A navíc je to tak nenásilně popsané, že není absolutně žádná nechuť to číst. Knize dávám plný počet hvězdiček a v každém případě DOPORUČUJI !

suzanne1997
22.05.2021

Rovnice lásky je čtivě a nenásilně napsaný příběh, který přirozeně popisuje problémy lidí s autismem. Hlavní hrdinka je sice místy docela "na nervy", ale po čase si její komplikovanou povahu začíná čtenář vlastně i užívat. Michael se může na první pohled zdát jako vůl, ale tak příjemná postava, v jakou se vykreslil, se v knížkách hledá docela těžce. Příběh ubíhá a charaktery do něj skvěle zapadají, stejně tak jako jejich problémy. Za mě skvělá knížka na jedno odpoledne, kterou si rozhodně stojí zato přečíst.

Jurajovamaka
09.04.2021

Krásna kniha plná nehy, romantiky, vášne...príbeh o mladej žene s autizmom ktorá sa chce naučiť ako byť dobrá milenka a tak si nájde mladého muža, ktorý poskytuje ženám svoje sexuálne služby...nakoniec sa veci vyvinú celkom inak...ale viac už neprezradím, začítajte sa...
Za mňa jednoznačne ÁNO výborná knižka taký zákusok ku kávičke ❤❤❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡