Krev pro rusalku přehled

Krev pro rusalku
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390163/bmid_krev-pro-rusalku-xbk-390163.jpg 4 440 440

Rusalka (Sněgoňová) série

1. díl >

Rusalky, žínky, meluzíny, říkejte jim, jak chcete, protože co si budeme vykládat, většinou se stejně živí jako šlapky. Stačí zaplatit a víla se vám promění, v koho si přejete. Má to ale malý háček – platí se krví. Pro dohled nad vílami je tu speciální policejní oddělení a lidé v něm vědí, že když děláte s vílama, vždycky se něco podělá. A Dominiku Stolbenkovi se teď život podělal víc, než by si kdy dokázal představit. Navíc se v řece objevila mrtvá víla a její smrt má vyšetřit právě on. Vítejte ve špinavém světě vílích bordelů, krve, staré magie a tajemství, která se nezastavitelně derou na povrch.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krev pro rusalku. Přihlašte se a napište ho.

Satyrka
05.06.2024 2 z 5

7. AUDIOKNIHA
Mě to tak moc mrzí, tohle je další kniha od českého autora, v tomhle případě autorky, u které jsem zklamaná, protože jsem čekala něco mnohem lepšího vzhledem k tomu, jak jsou autoři hodnocení. Za mě asi až nadhodnocení, právě díky tomu, že jsou "naši". Achjo. Já vím, že sto lidí, sto chutí, a já bych fakt chtěla hodnotit naše autory lépe. (Napadá mě jen jedna výjimka, a to kniha Tamařino souhvězdí od Anny Musilové - samozřejmě úplně něco jiného než Krev pro rusalku). Bohužel, asi to pro mě nebylo, ale nevzdávám se.
Ze začátku jsem se sama pro sebe usmála a řekla jsem si, že českého autora už prostě poznám. Ten syrový a surový styl bez servítků vídám u našich autorů víc a víc. Taky mě to ze začátku oslovilo, protože už jen ta myšlenka, ten nápad se mi líbil. Velmi brzy jsem se ale začala nudit, hlavní hrdina byl příšerný, opět (hrdinové českých autorů mi zatím fakt nesedli), jeho chování se mi vůbec nelíbilo, ale chápu, že takový byl schválně, aby se z toho vyvinul takový příběh. Takže začátek super, pak nuda, a kdybych se naučila odložit knihu, když mě nebaví, tak bych tuhle odložila (přestala poslouchat), nakonec jsem aspoň zrychlila čtení, závěr (asi poslední tři kapitoly) byl docela dobrý.
Takže ještě jednou - mrzí mě, že zase vybočuju a jsem trapná, ale pět kapitol z dvaceti osmi za mě bylo dobrých, zbytek mě nebavil. Nechápu to vysoké hodnocení. Ale to je v pořádku.

Lukáš987
23.05.2024 4 z 5

Rusalky a žínky, které se živí jako šlapky. Navíc šlapky, které se vám promění v koho si přejete, tedy jen s malým háčkem a to tím, že se platí krví.. Dohledem nad kur.. pardon vílami, rusalkami a žínkami je pověřeno speciální oddělení ve kterém slouží D. Stolbenk. A zrovna Stolbenkovi je přiřazen případ mrtvé víly ve chvíli kdy se mu totálně podělal život. Může se mu podělat ještě víc? Může.
Přesně tento tip fantasy literatury můžete hodit mezi horory, thrillery a krimi. Mně to teda sedne abych rozsekl žánry. První setkání s autorkou bylo v Legii, kterou jsem se pořádně namlsal. Musel jsem tedy pořídit i její sólo dráhu. Tady jede po vlastní fantasy ose a to vůbec neubírá na čtivosti. Vždy když natáhnete prsty na stránku s odhalením odpovědí. Odpovědi jsou o chlup dál. Do zhruba poloviny knihy to byl takový průměr a pak se to začíná zvedat. Postupný vývoj děje, propletenost a netradiční noir krimi z jiného soudku.

Slůník
31.03.2024 4 z 5

Za mě nejvíc ze všeho výborná noirová detektivka.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Krev pro rusalku v seznamech

ve Čtenářské výzvě83x