Křik

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výjimečný thriller inspirovaný skutečnými událostmi. Uprostřed mrazivé noci jsou policisté povoláni k rutinnímu případu úmrtí v psychiatrické léčebně. Tělo pacienta, který uškrtil sám sebe, je nalezeno s ústy otevřenými v tichém výkřiku. Inspektorka Sarah Geringënová cítí, že tady něco nesedí. Co znamená jizva na čele oběti? Co představují kresby na stěně? Vyšetřování zločinu zavede čtenáře přes Londýn, Oslo a Minnesotu až k otázce, která fascinuje snad každého: existuje posmrtný život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349157/big_krik-i6z-349157.jpg 4.2334
Série:

Sarah Geringënová 1.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

Le Cri, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (100)

Kniha Křik

Tamirai
16. dubna

Čakala som tak nejak niečo iné od anotácie, ktorú pre čitateľov vybrali. Dostala som akýsi prekombinovaný akčný príbeh, v ktorom hrdinovia precestovali polovicu sveta ako nič a pointa a experiment v knihe bol dosti divný a nepáčil sa mi. Je to však môj subjektívny názor.

Petra101
12. ledna

Do knihy jsem se zacetla hned od pocatku. Byla napinava a hlavni hrdinka mi byla moc sympatická. Konec dobry, vsechno dobré :)


hanjarda
07. ledna

Kniha byla suprovní , všecko podle toho
jak probíhal program MK Ultra řízená CIA a financovaný USA. Prostě nezklamali, za mne bomba knízka , ke které se kdykoliv rád vrátím. :-))

Shaxx
01.09.2022

Co jsem čekala: napínavý thriller z prostředí psychiatrické léčebny
Co jsem dostala: danbrownovskou výpravu za rádoby šokující a svět měnící hypotézou, která by se více hodila do ucelenějšího románu, kde by se plně mohla rozvinout a ne do knihy, která je v žánru thriller.
Občas to bylo děravé jak necky, co se logiky týče a bylo tam pár zásahů ala deus ex machina. Do první poloviny to vypadalo poměrně slibně, ale pak se to zvrhlo úplně špatným směrem. Ale musím uznat, že se to nečetlo nejhůř a "vědeckou" stránku věci autor vysvětlil pěkně laicky, takže to nebylo ani utrpení na pochopení.

lachtan77
27.05.2022

Tohle se mi líbilo. Je fakt, že když si o tom zpětně popřemýšlím dost věcí mi tam nesedí. Jde hlavně o ministerstvo, mrtvoly, únosy a to vše zasazené na území cizího státu. Plus vidím v akci, napětí a propracovanosti příběhu. Okomentoval bych to mou nejoblíbenější větou: jako celek je to dobrý.

harena
23.03.2022

Skvělá kniha je o to děsivější, že je psána podle skutečných událostí. Příběh začíná v psychiatrické léčebně, kde detektivka Sarah začne vyšetřovat případ podezřelé sebevraždy. Pak už nejde jen o sebevraždu, musí také vypátrat, jaké pokusy na lidech se dějí a proč. Když zemře člověk, co se děje s duší? Napínavé čtení od prvních stránek je plné zvratů a po dočtení budu ještě dlouho, dlouho přemýšlet o vědomí, nevědomí a hlavně o černé hmotě. Snad si ještě přečtu něco od C. G. Junga. Knihu můžu jenom doporučit.

allart
27.02.2022

Napriek tomu, že námet bol čerpaný zo skutočných udalostí, bolo to trochu klišé. Ale knihy s touto tématikou ma bavia. Škoda, že autor nespomenul v závere, čo bolo skutočné a čo fikcia. Pravdu sa asi dozvieme až na prahu druhej strany a možno budeme prekvapení aké je to jednoduché pochopiť, že vnímanie reality ako ju poznáme vo svojich zmysloch, nie je dokonalé. Existenciu posmrtného života nedokáže ani veda, lebo je obmedzená našim trojrozmernou dimenziou a ako povedal kedysi jeden lekár: ...na smrteľnej posteli som nevidel ani jedného ateistu...
Autor sa tejto problematiky zhostil výborne, je to záhadné, napínavé, akčné, čítalo sa to super, takže dávam plný počet bodov

Dajine
09.01.2022

Tohle bylo fakt dobrý a bohužel tak uvěřitelný.

1