Mŕtvi neplačú

Mŕtvi neplačú https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507205/bmid_mrtvi-neplacu-bQa-507205.jpg 4 6 3

Leopold Sanitas série

Historická detektívka MŔTVI NEPLAČÚ zavedie čitateľov do vianočnej Viedne v roku Pána 1868. Lesk a bieda metropoly monarchie skrýva spleť osudov a udalostí, ktoré sú tragickým obrazom ľudskej duše. Leopolda Sanitasa čaká náročný prípad. Brutálna vražda mladej ženy a nájdenie jej rozštvrtených údov ohromí celú Viedeň a dolapenie vraha nenechá na seba dlho čakať. Prípad sa však zamotáva nájdením ďalšej mŕtvoly. Je chytený vrah skutočným vinníkom? Podarí sa Leopoldovi vyšetriť brutálne vraždy žien? Dokáže zhodnotiť falošné dôkazy, ktoré sa mu podsúvajú? Nájde skutočného vraha alebo je všetko inak, ako sa zdá? Aj na tieto otázky dostanete odpoveď v piatom príbehu z radu historických detektívok.... celý text

ladyel
21.04.2024 3 z 5

Prostredníctvom štafety sa ku mne dostala táto historická detektívka, ktorá mi hneď svojim úvodom pripomenula moju starú srdcovku - Parfum, príbeh vraha.
Ale to bolo asi tak všetko, čo ma na knihe uchvátilo.

Nevravím, že bola zlá, detektívna zápletka bola práveže veľmi dobrá, ale pomimo toho som sa dosť nudila a do knihy som sa nútila. Historické vsuvky, i keď dobre naštudované a spracované, som preskakovala, lebo, asi sa budem opakovať z pár recenzií predtým, niektoré veci podľa mňa dej zdržujú a patria do poznámok pod čiaru. Tiež som toho názoru, že nie každé historické dielo musí nutne obsahovať výcuc z dejepisu.

Každopádne, nechcem vôbec autorku ani knihu zavrhovať, prečítam si aj ďalšiu časť, keďže ako som spomínala, detektívna zápletka bola naozaj dobrá a práve kvôli nej hodnotím tak ako hodnotím, 3 hviezdami.
Teóriu som mala, potvrdila sa mi v zvrate, ktorý nás čakal na konci, takže som spokojná.

Celkový dojem z knihy mám taký, že už by som si ju viac neprečítala, ale som zvedavá na Sanitasov príbeh, tak uvidíme, čo prinesie ďalšia časť.

TerkinKnižnySve
11.01.2024 4 z 5

Barbora Gero - Mŕtvi neplačú

Počet strán: 180
Vydavateľstvo: @historicke_detektivne_pribehy
Žáner: #detektivka #historia

Útla kniha skrívajuca jeden tajomný príbeh.

Škoda, že som začala až piatou časťou ale nevadilo to.

Rýchly vstup do deja, ktorý čitateľa okamžite pripúta.

Leopold, šikovný lekár, či vyšetrovateľ (tu mi trošku chýbalo, ako sa dostal k vyšetrovaniu)

Prípad bol jasný až dokiaľ neprišiel Leopold a ukázal všetkým, že nie vždy je všetko tak ako to na prvý pohľad vyzerá.

Bola som unesená celým priebehom, pretože podľa mňa to neni sranda prísť na to, kto za tým stoji bez novodobej techniky

Kniha bola skvelá a ja ju určite odporúčam i keď dostala 4 hviezdy pretože mi tam trosku vadili všetky tie historické fakty, ktoré boli pre mňa až príliš.

Za štafetu ďakujem @recenzienika

Kniha č. 9/2024
Štafeta c. 118

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #podporujemeslovenskychautorov #zanrovavyzvasfreyou #mrtvineplacu #barboragero

Obsah:

#prípad #Vianoce #vyšetrovanie #vraždy

lusila
15.08.2023 4 z 5

Leopolda Sanitasa som si obľúbila. Vyšetrovanie ďalšieho zločinu a smutný záver. Dúfam, že to nie je posledný príbeh.

vraždy Vánoce vyšetřování

Barbora Gero