Záhada domu Marwicků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/big_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4770
Série:

Strašidelné domy 5.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos
Originální název:

The House Next Door, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (222)

Kniha Záhada domu Marwicků

deedulka
23. března

Další povedená duchařina od autorky. :) Pro strašpytle jako já, je tahle míra strašidelnosti tak akorát. :) Kniha se čte hrozně rychle. Člověk se do ní zakousne a nepustí až do konce. Jen nerada jsem ji odkládala, abych šla spát a mrazivý pocit mi vydržel i při usínání. :-)

Lenkys
17. března

Tento díl mě bavil dokonce o něco více, než třeba Přízraky domu Carrowů. Knihu jsem přečetla takřka jedním dechem a příjemně jsem se u ní bála.
Ženské hlavní postavy mě bavily a moc se mi zamlouvala i Aninna práce a záliba v předělávání panenek, zajímavý nápad.


Ketrin.TR
16. března

Darcy má v sérii Strašidelných domů dobře našlápnuto, ale tady krapet ťápla vedle. Psát umí, o tom není pochyb, stránky vám ubíhají před očima raz dva. Téma a příběh by taky nebyl špatný, ale ani trochu jsem se nebála! A to já mám u jejích knížek ráda! Když si vzpomenu jak jsem se při Ashburnech bála jít v noci na záchod a podívat se do zrcadla, tak tady na nějakou husinu a děsivý přechod přes noční byt, zapomeňte. Celkově ani postavy mi nějak moc nesedly, jejich sbližování bylo fajn, ale zbytečně se tím příběh vlekl. Tak doufám, že až se pustím ještě do těch jejích pár knížek, co mi zbývají, že budu víc spokojená.

MirkaHas
12. března

Zajímavá, začala jsem ji číst kvůli čtenářské výzvě a přečetla velmi rychle..

Markéta.
03. března

Moc fajn oddechová četba. Když chce člověk odpočívat je to ideální kniha.

Diggitty
01. března

Mám ráda Darcy, ale tuhle knihu zatím považuji za její nejslabší (zatím se prokousávám Strašidelnými domy). Je opět čtivá, jen mi tam neustále něco chybělo. Předchozí díly se mi libily víc.

Pog
26. února

Musím říct, že oproti minulým dílům zde nastalo mírné zlepšení a až do toho hloupého konce jsem neměla pocit, že čtu totální hovadinu a dokonce jsem se místy i bála. Nejraději mám vždy tu část, kde postava odkrývá historii domu, to autorka umí psát velmi poutavě. Určitě je ale ještě co zlepšovat a možná je načase i zpracovat na postavách, protože jsou vždycky všechny stejné. Nebýt směšného konce, jako vždy, dala bych lepší hodnocení.

HockeyGirl
25. února

Záhada domu Marwicků je jedna z těch knížek, které jsou od Darcy nejlepší. Zatím jsem moc knížek nečetla, ale tato je asi zatím ta nejlepší. Klasický hororový děj, kdy sousedka, která se přestěhuje do strašidelného domu pozná Jo, která bydlí ve stejné ulici. Jo se se sousedkou Annou seznámí a začnou tak zjišťovat, co se v domě děje a proč předchozí rodina odjela tak narychlo a už si ani nepřijeli pro své věci. Dívky se potkají s Helen, zlým duchem domu, kde sama žila s manželem a po nich je také dům pojmenovaný. Duch řádí víc a víc a dívky se snaží ho z domu dostat, nakonec se to podaří a dům je tak od Helen, osvobozen. Skvělá knížka a četla se sama.

1 ...