Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 949 253

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

dachi
11.10.2022

Špatné to nebylo, určitě lepší než Hlasy v bouři, ale pořád u mě vede Duch domu Ashburnů. Možná jak to byla první kniha, tak to bylo propracovanější. S každým dílem mi přijde, že to je slabší a slabší.

andrysek158
06.10.2022 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se do knížky začetla, ale pak to stálo za to. Rychlý a jednoduchý příběh překvapivě doplněný i o milostnou linku a velmi pěkně popsané vznikající přátelství. Jen mi ze začátku nejspíš uniklo, jak stará byla Jo tak nevím jestli jsem to ze začátku jen přehlídla nebo to v knize uvedené není. Chvílemi mi připadala jako 60leta babča co peče buchty a chvílemi jako 20leta holka co skáče přes plot a umí s počítačem.
Každopádně knížka jako ostatní v sérii pěkně čtivá, bez zbytečných popisků a zdlouhavého povídání okolo. Za mě super oddechovka

Nevr
29.09.2022 5 z 5

Můj třetí strašidelný dům a zatím pro mě nejlepší.

Ronnie68
27.09.2022 4 z 5

Kniha, která se četla opravdu dobře... jen je dům popisovaný ne přímo od majitelky, ale od sousedky .... ale zajímavý příběh se strašidelnou ženou...

1v8na
27.09.2022 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá, poutavá a zajímavá. Oproti ostatním knihám, které jsem od Coates četla, příběh tentokrát nevypráví přímo obyvatel domu, ale sousedka, která žije ve vedlejším domě - i tak má na ni dům vliv.
Sice jsem se u knihy nebála, nicméně příjemné mrazení po zádech mi místy šlo. A to i přesto, že mi některé pasáže přišly předvídatelné.
Knihu hodnotím velmi pozitivně a určitě si dočtu díly v sérii, které mi chybí.

marti7729
22.09.2022 5 z 5

Dum Marwicků me mile prekvapil. Uprimne jsem cekala tuctovku, ale Darcy Coates je opravdu nadana autorka, ktera to se slovy a pribehy proste umi. Moc me bavilo, ze to vypravela sousedka, hodne to knihu ozvlastnilo. Za me skvela serie vsech strasidelnych domu, sidel, panstvi…

Misan1993
15.09.2022 3 z 5

Vždy když potřebuji vypustit, sáhnu po jednom ze série domů a nezklame.. jednoduché, ale účel splní na jedničku.

LivN
31.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Moje druhá knížka od spisovatelky. Opět to bylo úžasné a knížku jsem přečetla za dva dny. Jo i Anna mi byly sympatické hned od začátku a jak to bude pokračovat s Lukasem jsem taky odhalila, ale nevadilo mi to. Z prvu jsem si myslela, že Helen bude hodný duch ovšem nestalo se tak a jsem ráda, že po všech těch letech bloudění mezi dvěma světy našla svého klidu. Ještě mě udivuje, že tento díl je napsaný v ICH - formě a první a druhý v ER - formě. Zbytek jsem zatím nečetla. Nenapadlo mě, že to bude spisovatelka střídat.

Andělla
24.08.2022 4 z 5

Líbila se mi změna, kdy příběh vypraví někdo jiný, než ten kdo ve strašidelném domě žije. Děj mě bavil, bylo to zase něco jiného. Knížku jsem opět zhltla za necelé dva dny.

Weu_94
22.08.2022 5 z 5

Sérii strašidelných domů od Darcy Coates mám hrozně ráda. Nejlepší mi pořád přijde první díl (Duch domu Ashburnů), třetí a čtvrtý pro mě byly slabší a u Záhady domu Marwicků mi přišlo, že šla kvalita zase nahoru.

marky2558
19.08.2022 4 z 5

Líbilo se mi, že příběh vypráví sousedka a ne přímo obyvatel domu. Tento díl není nějak extra strašidelný ale rozhodně se mi líbil a spolu s Přízraky domu Carrowů řadím mezi nej z celé série.

petrulka
15.08.2022 4 z 5

Tento díl se mi líbil moc, taková správná duchařina, klasika.

IreneP
09.08.2022 3 z 5

Darcy Coates a její strašidelné domy nepovažuji za extra kvalitní, což ale neznamená, že se na ně netěším. Čtu je a vždycky jsem zvědavá, co nového zase vymyslela. A tentokrát mě zase potěšila, i když do Top3 bych knížku nezařadila. Líbilo se mi, že děj v domě v tomto příběhu prožíváme zprostředkovaně skrz sousedku. Nebála jsem se, ale vtažená do děje jsem byla.

BlueTer
03.08.2022 4 z 5

Super čtení. Napínavé, strašidelné, rychle ubíhá a skvěle se čte je super, že jsou tady dvě hlavní postavy. Akorát mi už všechny strašidelné domy splývají a mám dojem, že skoro všechny mají stejnou zápletku. Moc se mi líbil konec. Hvězdu strhávám za předvidatelnou zápletku.

regiiiii
29.07.2022 5 z 5

(SPOILER) To bylo super čteníčko. Tentokrát to bylo jinak. Hlavní postava nebydlí přímo ve strašidelným domě. Jaký to asi bude?
Buhužel jsem přišla na to jak Helen nenávidí muže dřív než postavy. Čekala jsem, že Helen pomůže Anně zbavit se tyranského bývalého a pak tam budou šťastně žit pospolu s Lukasem a hlídacím duchem. Ale když ten blbec bývalí umřel už v půlce knihy, byla jsem mile překvapená jaká je Helen bláznivá mrcha.

Nikusha
28.07.2022 3 z 5

Líbilo se mi to posednutí obou dam, to zatím v žádné z knih nebylo. Jinak docela klasika, pro mně tentokrát méně děsivé, ale za to zajímavý příběh.

PetraKy
21.07.2022

Úžasná kniha, přečteno za 2 dny doporučuji

mystery103
20.07.2022 5 z 5

Nedá se odložit. Paráda!

Reeny
10.07.2022 4 z 5

Kniha se mi dobře četla a líbila se mi a úplně mě vytáhla do děje .

Emma27
06.07.2022 3 z 5