Kořist

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458306/big_korist-jrO-458306.png 4.2852
Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos
Originální název:

Hunted, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (292)

Kniha Kořist

čef
22. března

Pobíhání po lese jak v Blair Witch a jako v mnoha jiných horrorech tohoto střihu. Některé se mi před lety i dost líbily, ale už jsem si jich užil více než dost. Ani závěr mne neuchvátil, jakkoliv měl asi být překvapivý. Katastrofa to sice nebyla, ale umělecký zážitek také ne.

Enrikea
20. března

Za mě asi nejlepší.cekala jsem jak to u autorky bývá...nadprirozena a tak.ale ke konci jsem byla ráda že ji mám doctenou.chudaci ti co byly v lese.asi se budu sama bát už chodit do lesa...


Miriam
20. března

Tuhle knížku bych nenazvala hororem, ale thrillerem. Začátek byl takový svižnější, pak jsem se trochu nudila, ke konci to pak zase trochu svištělo. V něčem připomíná Karikovu Trhlinu, ovšem nedosahuje takových kvalit. Chyběly mi tam vyhrocené situace, napětí, nijak to extra negradovalo. Ztraceni v lesích, ale atmosféra toho lesa na mě nijak nedosáhla. Myslím, že se z toho dalo vytěžit mnohem více. Za mě 3.5*

Pavlína2019
17. března

Čekala jsem něco podobného jako autorčiny "strašidelné domy", které se mi líbily a mám je přečtené všechny, ačkoli tyto knihy nevyhledávám.

Zde se jednalo o něco jiného, ne až takové nadpřirozeno, za což jsem vlastně dost ráda.

Nicméně zápletka mě až tak úplně neoslovila, ale závěr je překvapivý a kniha je určitě napsaná velmi dobře a čtivě.

Nemohla jsem se ubránit pocitu "ach jo, kvůli takové neuváženosti, takové tragédie".

Takže závěr: milovníkům hororů doporučuji.

TheSarcasm
12. března

(+ SPOILER) ...co takhle zkusit GPS? Nedovedu si představit ta obrovská klubka ze kterých se dalo odvinout kilometry provázku.

Markéta.
03. března

(+ SPOILER) Poměrně čtivá kniha, líbil se mi konec, nebyl to happy end, a to mě moc příjemně překvapilo.

twiggynka
02. března

Tak jako co na to říct ? Po pár prvních kapitolách jsem si myslela, že se asi budu s knihou trápit. Opak byl pravdou. Kniha se četla parádně, měla spád a byla napínavá. Samozřejmě tam byly situace, které nedávaly smysl, chování aktérů typické pro americké horory , ale i tak stála kniha za přečtení.

mončičák42
17. února

První horor, který jsem četla, byl první ze série strašidelných domů a nebavilo mě to. A protože jsem někde zahlédla, že tato kniha od autorky je zcela jiná, rozhodla jsem se pro koupi a dobře jsem udělala. Ještě nikdy jsem se u knihy tak hrozně nebála. Na staně 36 jsem si pomyslela, o čem autorka bude psát dalších 300 stran, když jsem poznala všechny postavy, nebyly mi sympatické. Nenapadlo by mě, že se mi postupně začnou líbit všichni (kromě záhadného jedince). Děj je tak poutavě napsán, každičký detail, napětí graduje, krátké kapitoly, ještě že jsem si mohla u kapitol z policejní stanice alespoň trochu oddechnout, ale i tak jsem si musela dávat pauzy od čtení. A závěr? Pro mě naprosto nečekaný. Vše logické a uvěřitelné. Doporučuji všem, co se chtějí bát. Já teď musím sáhnout po nějaké "čistokrevné" romantice.

1 ...