Kořist

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458306/big_korist-jrO-458306.png 4.2381
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos

Hunted, 2018

Kniha Kořist

Majuš333
včera

Skvelá kniha, vrele doporučujem :) Výborne vykreslené postavy, prostredie, gradujúce napätie, miestami sa prihlási aj strach... Horor to nie je, ale stačí niektoré pasáže čítať večer a vážne som sa po ceste do práce bála...

PS: Ak by sa Rituál (Adam Nevill) a Aoikigahara-Les sebevrahů vyvíjali a boli zakončené ako Kořist, boli by to top knihy...!

„Posaďte se a vysvětlete mi to, aniž byste mluvila jako retardovaná veverka. Dokážete to?“

Fidorr

Byl to můj první “horor” který se vlastně nakonec nekonal, ale nevadí. Začátek nebyl špatný jenže potom mne příběh začal docela nudit. Dění v lese sice napínavé přičemž hrozně vleklé a bez šťávy, naopak na druhé straně mne velmi bavil děj kolem Carly. Kniha se čte dobře skrze krátké kapitoly které mám rád, ale úplně nemusím časové označení. Poslední třetina knihy začala mít rychlý spád a já se slavnostně začetl. Konec se mi hodně líbil. Slabší 4* jsou dle mého tak akorát ;)

vera4669

Tohle bylo vážně super, série strašidelné domy mě moc nebere, ale tohle bylo opravdu jiné kafe. Od začátku čtivé, napínavé, že jsem prostě musela dočíst v jednom dni, konec jsem čekala malinko lepší, ale to nic neubírá na tom, že se kniha hodně povedla. I když tedy spíše než horor je to thriller, ale pěkně napínavý :)

nikolka22877

Za mě naprostá pecka. Jako horor bych to neoznačila, spíše než strach ve vás probudí pocit znepokojení. Označila bych knihu jako fantastický thriller. Kdo četl sérii Strašidelných domů, tak mi dá za pravdu, že Kořist je úplně jiný šálek kávy. Je to moc povedená kniha a určitě doporučuji. Napínavé, zneklidnujici, do samého konce nevíte, jak se věci doopravdy mají. Za mě 5/5! Nečekaný konec! Příjemně autorka překvapila.

Jana65

Tak jsem zjistila, že mě žádná z knih této spisovatelky moc nenadchla. Takže to byla asi poslední, kterou jsem četla. :-)

iv.ča

Skvěle napsaná kniha, příběh si dokáži představit na plátně kin a jako skutečnost někde v zapadákově v Americe. Kniha se výborně čte a je napínavá, strhne vás a nepustí. Úchvatné!!!

simona g.

Darcy jinak. Zatím jsem od ní četla takové ty typické hororovky. A líbily se mi. Tady jde spíše o thriller, a byť by se mu místy dalo vytknout malinké natahování (kdyby byl jeden šťoura), BYL SUPER! Zhltnuto za dva dny, těšila jsem se na pokračování čtení, skvělý nápad, supr překlad, knížkou jsem proletěla jako šus. A jo, můžu jen doporučit.

Julinka679

(+ SPOILER) Příjemné překvapení od Darcy Coates v podobě Kořisti.
Od autorky jsem četla již dvě knihy ze série Strašidelných domů, které mě bohužel tolik nenadchly a jsou pro mě spíše oddechovými duchařinami. Proto jsem byla zvědavá, co nám Kořist nabídne a jestli se bude jednat o mysteriózního lesního tvora.
První kapitola je vyprávěna samotnou Eileen, která se vydala do Asloughského lesa, v němž se také ztratila a tak začíná pátrací akce.
Další kapitoly jsou již vyprávěny z pohledu několika postav - bratra Eileen, jejich přátel a také policistky Clary.
Jako první se na pátrání vydává Todd, bohužel se do lesa vydává sám a když zahlédne tajemného a děsivého tvora tak uteče a svůj batoh i s věcmi nechává na místě.
Další "pátrací skupinou" se stává Chris, bratr Eileen a jeho přátelé Flint, Anna a Flintova dívka Hailey.
Když Chris a jeho přátelé poté v lese naleznou Toddovu mrtvolu tak se přiznám, že mě to úplně nepřekvapilo. Sice přišel dobře vybaven ale při útěku o veškeré věci přišel a poté si počínal lehce nelogicky.
Nejvíce praktickou a asi nejchytřejší ze skupiny byla Anna, která nakonec skončila jako oběť tajemného tvora.
Zatímco tyto dvě "pátrací skupiny" jsou v lese, policistka Clara pracuje na případu zmizení Eileen a nakonec se jí podaří rozjet i pátrací akci.
Její šéf je velký mrzout, po svých zaměstnancích řve, nadává jim a podrývá jejich morálku. Proto mě překvapilo když se na konci knihy dozvídáme totožnost tajemného tvora, kterým není nikdo jiný než Clařin šéf a který má na svědomí již desítky obětí.
Clara se toho nebála a sama se před odhalením tvora/vraha vydala do lesa nalézt alespoň nějaké pozůstatky po Eileen a vyslala helikoptéru na záchranu ostatních.
Eileen přece jen přežila, i když ve zbýdačeném stavu, Chrise a Flinta nalezla helikoptéra a Hailey sice přišla o nohu ale útok "tvora" přežila.
Anna a Todd bohužel takové štěstí neměli a tak nás čeká jejich pohřeb.
Clara po odhalení svého šéfa coby vraha jej zastřelí, kdo by jí totiž věřil při nedostatku důkazů že... A abych pravdu řekla tak se jí ani nedivím, že se s tím rozhodla takto vypořádat.
Sice jsem od Darcy Coates čekala jiné než racionální vysvětlení ale je to příjemná změna.

I když to pro mě nebyl úplně horor (přece jen nejsem strašpytel) tak jsem si knihu naprosto užila.
Dávám zasloužené 4* a doporučuji :-)