Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458306/bmid_korist-jrO-458306.png 4 1264 381

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

Hunted , 2018

Evaho73
17.07.2023 3 z 5

Nemôžem si pomôcť, ale táto kniha mi pripomínala kreslený seriál Scooby-Doo. Tiež tu išlo o skupinu mladých ľudí, ktorí prežívajú lesné dobrodružstvo pri riešení záhadného zmiznutia, kde nechýba ani tajomné nadprirodzené stvorenie.
Pravdu povediac nie je to môj obľúbený žáner, ale v tomto prípade som si knihu celkom užila. Na môj vkus však boli niektoré časti príliš zdĺhavé a nudné, ale záver mi to trochu vynahradil.

sarka0168
13.07.2023 2 z 5

Naprosto okopírovaná kniha Les sebevrahů Jeremiho Batese - jediné, co můžu ocenit, je, že popis událostí je opravdu barvitý. Mimochodem, knihy Batese Les sebavrahů, Hora mrtvých a Katakomby mohu jedině doporučit!

MonaLisa42
11.07.2023 4 z 5

Poslechnuto jako AUDIOKNIHA na YouTube.
Na tuto audioknihu jsem narazila náhodou. Jana Stryková ji naprosto úžasně namluvila. Osobně bych si tuto knihu nevybrala ke čtení, ale audiokniha mě naprosto vtáhla do sebe a nedalo se přestat poslouchat. Děj byl velice napínavý. Kniha má v sobě hororové prvky a je trochu psycho. Děkuji!!!

Jaruš7
07.07.2023 4 z 5

Autorčino hrozné hobby slaví triumf.
Horor ze života v překvapivém zobrazení.
Tak zase v lese, no proč se bát.
Opět stačí úzkost, strach v temném lesním porostu bez navigace, pak rokliny a pasti už vykonají své, psychika dostane co proto a čtenáři - posluchači taktéž.
Vydařená audiokniha.
Trhlina v čase a v chráněné oblasti - parku.

March
02.07.2023 4 z 5

Moje premiéra audioknihy, Jana Stryková naprosto dokonalá.
Netuším, jestli bych byla z knihy nadšená i po jejím přečtení. Ale knihu jsem si poslechla při úklidu a úklid byl pro mě v tu ránu naprosto snesitelný:-) a já řádila, jako černá ruka :-)
Napětí tomu fakt nechybělo, zastavit a nedoposlouchat to prostě nešlo.

Blazule
26.06.2023 4 z 5

Absolutně ne můj žánr, nicméně jako audiokniha namluvená Janou Strykovou mě chytila do děje a už nepustila. Skvělénapínavé

Adele...
23.06.2023 4 z 5

Nejspíš má první kniha v tomto žánru. Poslechnuto jako audiokniha (odkaz na playlist audioknihy z kanálu Knihy Dobrovský na YouTube: https://youtube.com/playlist?list=PLPihZVO5cAG6ZL8xMTgzmzik8mLLp2YsO) namluvená Janou Strykovou. Děj pěkně odsýpal, skvěle namluveno, jen škoda, že jsem už po první polovině měla jasno, kdo je za tím vším a následně se to potvrdilo. Jinak fajn napínavý příběh. Doporučuji jako oddechovku.

VasnivaCtenarka
19.06.2023 5 z 5

AUDIOKNIHA

Tohle byl jeden z nejlepších poslechů. Děsivé, mrazící a přitom dechberoucí a kouzelné. Dokonalé! Rozhodně doporučuji!
Úplně jiné kafe než její srandovní série Strašidelné domy. :) Výborné!

nicoolka25
19.06.2023 5 z 5

Kniha poslechnuta jako audiokniha.

Jenny46
18.06.2023 4 z 5

Poslech audioknihy skvěle načteno Jana Stryková díky tomu jsem příběh dala...
Musím se přiznat, že knihu jsem 2x odložila nemohla se začíst, vůbec mě to nebavilo. Nakonec jsem zkusila poslech opravdu super napětí jde cítit, i když něco stále v knize chybělo nedokáži napsat. Horor to určitě nebyl spíš prvky hororu od autorky první kniha ani nevím jestli budu zkoušet dál...
Hlavně hvězdičky úžasnému dabingu 3,5*

IvcaIva
17.06.2023 5 z 5

Bavilo,napinave a desive zároveň. Bydlim na kraji vsi hned u lesa a lesni zkratku k nam domu jen tak delsi dobu asi nepouziju...
Od pani D.Costes si urcite sezenu dalsi knihy! A budu se, v na pet zapadu zamcenem dome, zakryta pod perinou, zase mrazive bat. 5*

Imis
14.06.2023 2 z 5

Asi jsem už moc stará na tento druh literatury. Připomínalo mi to strašidelné příběhy pro děti. Rozhodně bych jí řadila spíš jako young adult literaturu. V audioknižní podobě jsem poslouchala jen proto, že byla zdarma a neměla jsem nic jiného k poslechu, ale i tak jsem to často vypínala, protože mě kniha vůbec nebavila. Zatím jsem asi v 1/4 a nevím, zda to dám celé.

Tak jsem to nakonec doposlouchala. Děj se na můj vkus odvíjel pomalu, chybělo mi v celém příběhu napětí. Hlavní hrdinové postrádali větší hloubku a tak jsem k nim nedokázala vůbec vybudovat nějaký vztah. A navíc se tam některé informace opakovaly několikrát, což tomu taky nepřidalo na lepší poslouchatelnosti. Nepodařilo se mi dohledat kolik je autorce let, ale zřejmě je ještě hodně mladá (alespoň podle fotky) a třeba budou další knihy lepší. Vyhledávat jí ale určitě nebudu.

Renča2211
09.06.2023 5 z 5

Super kniha

Deevv
06.06.2023 5 z 5

Knihu jsem si poslechla jako audioknihu. Četla ji Jana Stryková. Moc se mi to její čtení líbilo. Nebylo příliš pomalé, což mi většinou dost vadí a tak to rychle ubíhalo. Příběh je dost zajímavý. Co se vše stane, když se ztratíte v lese? A jak snadno se dá sejít ze stezky. Konec byl hodně zajímavý a celkově mohu knihu doporučit. Detailní popisy, kdy máte pocit, že jste v tom lese s nimi.

Eliska.ctenarka
06.06.2023 4 z 5

Popravdě se mi do knihy moc nechtělo. Série Černá zima mě zklamala, ale Kořist mě mile překvapile. Kořist je nenáročný thriller, který se četl jedním dechem. Některé pasáže byly sice zdlouhové, ale dalo se to překousnout. Kdo ale očekává horor, bude zklamán. Je to spíše taková oddechovka, od které nečekejte žádné "wow" zápletky.

Ales.BD
30.05.2023 2 z 5

Na obálce upoutává nápis "HOROR". Asi zbožné přání spisovatelky nebo vydavatele. Je to spíš dobrodružná, nelogická a nepravděpodobná vyprávěnka pro teenagery s "tajemnou" zápletkou, jejíž řešení je postavené na hlavu. Plus pár nechutných popisů mrtvol. Ani čtoucí Jana Stryková s tím nic nepořídila a to už je co říct. V papírové formě bych odložil dlouho před koncem.

AngeliS
30.05.2023 5 z 5

Fuj! Strašně fuj!
Je to tedy tady na pomezí 5/4*. Ten konec už jsem přeskakovala. Ale ono to asi bylo tiiim, že jsem fakt chtěla už vědět.
Bylo to strašně opravdové. Víc než kdybych viděla film. Opravdu jsem vše slyšela, snad i cítila! Fakt humus! Bála jsem se. Jak mam teď asi usnout?

Andrea864
26.05.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavý a čtivý příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Určitě stojí za přečtení.

klmonkaa
24.05.2023 5 z 5

Moja prvá kniha od Darcy Coates, musím uznať, že to tá pani vie podať pekne. :-D Celú dobu, keď som knihu nepočúvala, tak som na to stále iba myslela s nedočkavosťou, kedy sa dozviem viac... Klasika, veľmi pútavý thriller.
Vypočuté ako audiokniha tu:

micha-ella
17.05.2023 2 z 5

Ach jo. Postavy v této knížce prožívaly utrpení vyloženě na literární efekt! Ty pomnožené pády, úrazy, zimu, škrábance a tekouc íkrev si vesměs způsobili vlastní blbostí, ač byly dle autorky chytří. Zato "monstrum" se pohybovalo lehce, svižně a v noci si svítilo očima... A policie? A ten podivný závěr? No, asi jsem tuhle knížku četla v nevhodnou dobu, vůbec mi nesedla.