Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458306/bmid_korist-jrO-458306.png 4 1275 1275

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

Hunted , 2018

LaInSe
29.01.2021 5 z 5

Když jsem četla tuto knihu, měla jsem ji stále před očima jako dokonalý béčkový horor o partičce mladých lidí, co se ocitli v lese, kde řádí jakýsi netvor... Darcy Coates má dle mě dokonalou vlastnost psát o béčkových, neoriginálních věcech tak, abyste ale stejně se od knihy nemohli odlepit dokud ji celičkou nepřečtete. I když je tato kniha opravdu jiná než její předešlé duchařské záležitosti, je opravdu patrné, že je to stále Darcy. I když oproti jejím duchařským happyendům se zde koná trochu změna. :-) Čtenář nemůže čekat žádný šok z originálního námětu, zápletky, konce, hluboké myšlenky.... Ale může si opět užít knihu, která je čtivá a má rozhodně spád.

Adris
28.01.2021 3 z 5

⭐️⭐️⭐️
Eileen se ztratí na tůře v divokém lese nedaleko hor. Les připomíná nepropustnou džungli, kde člověk neví, jestli je den nebo noc, a musí čelit nejen nástrahám přírody.

Parta přátel se rozhodne najít ztracenou, i když její šance na přežití jsou nulové. Ve městě se zatím vyhaslá policistka snaží uzavřít případ pohřešované. Brzy ale zjistí, že turistů je nezvěstných podezřele moc.

Příběh se vymyká ostatním knihám Darcy. Nemohu říct proč, aniž bych nespoilerovala, ale zkrátka je jiný.
Začátek knihy mi byl nesympatický (hlavně postava Todda) a také mi připadal nudný. Poté jsem se ale začetla a knihu v noci přečtenou zavřela. Ano, je zde několik nudných, popisných částí "jak přežít v lese" (šplhání na strom o dvou stranách? pche), ale celkem to vyvažují akční scény. Také pomáhá střídání kapitol s jinými vypravěčem/postavou.
Za mě takový průměr. Nedostala jsem, co jsem chtěla a očekávala, ale nakonec mě to celkem bavilo i tak. Aspoň mám zajímavé tipy, co dělat, když se ztratím v lese :).

blackoutzuzi
27.01.2021 5 z 5

Skvělý survival horor, který moc doporučuji! Při čtení se mi místy vybavoval film Pátek třináctého, hlavně tou atmosférou a prostředím - jen příroda a k tomu holý boj o přežití.
Já si knížku moc užila a vůbec bych se nezlobila, kdyby se někdo rozhodl, že na motivy knihy natočí film. Mé hororové já by bylo velmi spoko :)

richard7959
27.01.2021 1 z 5

Tak jsme se od gotických vil, zámků, hradů, jejich gotických jmen a moderně emogotických postav Darcy Coatesové dostali do úplně jiného žánru, protože Kořist se jako horor pouze tváří.
Potenciál naprosto promrhaný rádoby zajímavým vyústěním příběhu. A i kdyby se autorka držela svého žánru – horror to vážně není -, tak by celou atmosféru příběhu zničila neuvěřitelná tupost béčkových postav (tupost bych zdůraznil velkými písmeny), kterých tu není pomálu a které jsou až krajně nesympatické.
Postavy jsou pro příběh důležité – člověk jim fandí, nebo je nenávidí -, ale tady od prvních stránek čtenář pozná, že se jedná jen o nezajímavé maso do mlýnku. Těžko říct, jestli to autorka takto zamýšlí úmyslně. A pokud ano, tak to nedokáže vůbec prodat. Jejich psychologie, problémy a myšlenkové pochody jsou z jiného vesmíru.
Závěr knihy je svižnější, čtenáře žene honba za pravdou, která je ale docela zklamáním. Není to závěr podobný fantasmagoriím Jeremyho Batese po deseti lahváčích piva, ale i tak jsem od toho čekal víc. Autorka by se asi z tajemného lesa měla vrátit zpět do strsašidelného baráku.

Beky
27.01.2021 3 z 5

Na to, jaké bylo kolem knihy "haló" jsem vcelku zklamaná.
Darcy píše dobře, hlavně tedy ty tzv. duchařiny, ovšem tohle se jí, podle mě, nepovedlo... :(
Strašně protahované, vleklé, začátek až moc o ničem a hlavně všude a pořád samá omáčka!
Ke konci, kdy už se mělo rozluštit, KDO za vším stojí, už se konečně nějaká akce děla a děj odsejpal, ale to je tak vše...