Hlasy v bouři

Hlasy v bouři
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475053/bmid_hlasy-v-bouri-Tls-475053.png 4 750 750

Černá zima série

1. díl >

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic… Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat. Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř. Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos
Originální název:

Voices in the Snow , 2020


více info...

Přidat komentář

Michelle13
15.06.2024 5 z 5

S touto autorkou už nějaké zkušenosti mám a to co jsem od ní četla bylo dobré. A na tuhle sérii jsem četla dobré recenze a tak jsem se na ni těšila a musím říct, že chybu jsem neudělala.

Máme tu 1.díl a je to napínavý a strhující zážitek, který vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Od prvních stran vás příběh vtáhne do světa plného tajemství, nebezpečí a nečekaných zvratů. Příběh vám slibuje dramatický a děsivý příběh, který naplní vaše očekávání do posledního písmena.

Clare se probouzí po autonehodě v prastarém domě, který působí jako starodávné šlechtické sídlo. Mladík, který ji zachránil, se zdá být laskavý, ale Clare cítí, že něco není v pořádku. A její pocity nejsou tak daleko od pravdy. Darcy exceluje ve vytváření atmosféry, která je tak hustá a tajuplná, že ji můžete téměř krájet nožem. Popisy zimní krajiny a opuštěných hraček na silnici jsou natolik živé, že se vám budou zjevovat před očima. Vánice za okny, která Clare a jejího zachránce uvěznila v domě, přidává na klaustrofobickém pocitu a neustálém napětí.

Charaktery jsou velmi dobře propracované. Clare je silná a odhodlaná hrdinka, která se nevzdává ani tváří v tvář hrůzám, které ji obklopují. Její nejistota ohledně mladíka, který ji zachránil, je vykreslena s jemností a psychologickou hloubkou, která přidává příběhu na věrohodnosti.

No a pak tu máme onoho neviditelného nepřítele, který číhá venku. Je pravda, že autorka má talent na budování strachu z neznámého a v této knize se jí to podařilo na jedničku. Kniha vás drží v neustálém napětí a vyvolává mrazení v zádech až do poslední stránky.

Na závěr bych řekla, že je to skvělé čtení pro všechny milovníky hororů a napínavých thrillerů. Pokud máte rádi nečekané zvraty a hluboké psychologické napětí je to kniha přímo pro vás a já se moc těším na další díly.

Necronomicon
27.05.2024 3 z 5

Příběhu se napětí upřít nedá. Záhada, co uvrhne svět do štiplavých spárů mrazu a lidi promění v bestie.... Záhadný cizinec v domě,.kde se hrdinka ocitne a pozvolna se rozvtpomíná... Děj se odehrává na jednom místě, dokáže zaujmout, ale ten konec, to teda nebyl můj šálek kávy a byl zbytečně takový klišoidní. Jako, jo, kdyby tam byl super hyper potvorák, ale tahat do toho nenáviděnou osobu... Po dalším díle sáhnu rád.... Zatím.


BarkaS
18.05.2024 2 z 5

(SPOILER) Nejdřív to byla taková Misery v kalhotách, pak mi to připomnělo 10 Cloverfield Lane říznutý Šestým smyslem. Pak něco jako zombie apokalypsa. Ale pokousání nevadí? A pak už to bylo jen ujetý. Oba hlavní hrdinové jsou tak nepravděpodobní, až je to smutné. Jak je King král hororu, tak tahle autorka jeho královnou být nemůže. Ale třeba se jen mistryně tesařka utnula. Mám od ní ještě dva kusy k přečtení, tak dostane ještě šanci. :)

li-li-nka
04.05.2024 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a po přečtení poslední stránky, ne poslední.

Velmi napínavá kniha, četla jsem ji jedním dechem. Když skončila napínavě jedna kapitola, chtěla jsem hned vědět, co bude dál a číst a číst a nezastavit se.

tereza3242
26.04.2024 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když u Darcy by se rozhodně našly i lepší kousky. Celkově mi ale přišlo, že kniha má o dost větší potenciál. Člověk by skoro řekl, že by příběh mohl připomínat všechny ty katastrofické filmy, ale děj se odklání do takové romanticko-tajemné dějové linky, která byla sice fajn, ale určitě by to šlo ještě rozvinout. Takže určitě budu v sérii pokračovat a snad mě nezklame. Hlavně mě zajímavá odpověď na otázku "Co a proč se tam vlastně děje?"

LaniLepus153
26.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla naprostá... Bomba. :) (Prosím, nečtěte to, pokud nechcete vědět nic dalšího, než to, co je v popisu knihy - omlouvám se, ale bez spoileru, by tento komentář asi nedával smysl)
Clare se mi jakožto postava velmi líbila, připadala mi skutečná, a její činy byly zcela reálné. Nejvíc se mi líbil Dorran - milý, trpělivý, starostlivý, s trochu zastaralejší mluvou... A bylo mi ho líto. Jsem trochu morbidní, proto jsem hltala ty části, kde Clare a Dorranovi - buď jednomu, nebo oběma - hrozila smrt. Miluju tyto dramatické části - např. Ta část, kdy Dorran skončí v docela hodně dost studeném jezeře, a Clare mu sotva sotva zachrání život. Celkově kniha byla úžasná, šílená vánice, obří kroupy, které by člověka mohly i zabít, podivné potvory... Už od začátku jsem věděla, že se do sebe zamilují. Taky mi na začátku nedávalo smysl, že má Clare rány na břiše, tedy mi brzo došlo, že to nemá z autonehody, nýbrž z těch obludných potvor. A stejně jako Zabzovi98 mi chybělo vysvětlení - proč? Kniha byla skvělá, přečetla jsem ji asi za pár hodin, jelikož to bylo tak napínavé, že jsem se nemohla, a ani nechtěla přinutit, abych zaklapla knihu, a šla dělat něco jiného. V knihovně mě zaujmula, a jelikož jsem si asi dva roky zpátky četla ukázku, řekla jsem si proč ne... A brzo hodlám zhltnout i další tři díly! :) Celé to vlastně nebyl horor, spíš takový romantická a zároveň trochu smrtelná knížka. Nebála jsem se vůbec, spíš jsem se u spoustu částí tetelila radostí nad tím, jak se do sebe postupně zamilují. Přišlo mi to docela promyšlené. A to i s tou hmyzí matkou. No jo, taky mi připadá divné, že se Clare víceméně smrtelná zranění hojí po tom, co něco sní, vyspí se nebo je nějaký čas s Dorranem - třeba. Jo, taky mi přišlo takové unavující, že Dorran - nechci, aby jsi šla, jee, ty jsi přišla, není ti nic, jo no dobře, tak jsi se mnou. Ale přesto to byla super kniha.

Lucciella_L
07.04.2024

Po sérii o strašidelných domech jsem se vrhla i na tuto sérii.

Clare je trošku jako já.... V sobotu si mákne, v neděli odpočívá a čte.... Jenže tuto neděli ji zavolá její sestra a tak se Clare vydá pro tetu a s ní pak sestře.... Jenže počasí se změní, začne šílená sněhová vánice, ačkoliv podle kalendáře je ještě podzim.

Když Clare vjede do lesa, vypadne signál pro mobil a Clare nabourá.... Probere se v domě, který stojí osamoceně v lese, kde žije Dorran a spolu začnou "přežívat" v třeskuté zimě bez mobilu, televize a.... a není to obyčejná zima. Když se Clare s Dorranem pokusí vydat k autu pro vysílačku, nestačí se divit....

Už se těším na druhý díl!

Zabza98
04.04.2024 4 z 5

Od autorky jsem četla první tuto knihu, ani horory nejsou má silná stránka na čtení..sice jsem to přečetla na jeden dech, ale nebylo to úplně co bych si pod názvem představila..chybělo mi vysvětlení proč se to stalo

kiwizak
01.04.2024 1 z 5

(SPOILER) Začátek příběhu mě docela pohltil a bavil, ale jakmile se to přesunulo do akční roviny, šlo to strmě z kopce. Zvládla bych ty Vyzáblé, ale celá ta zápletka s hmyzí matkou je tak šíleně hloupá, že mi to zkazilo i celou knihu. Takže další díly rozhodně ne...

lulucinax
28.03.2024 2 z 5

Knihu jsem dostala zdarma k nákupu a už dlouho mi ležela v knihovně. Jsem ráda, že na ni konečně došlo a s klidným svědomím se jí můžu zbavit, protože mi absolutně nesedla.
Horory všeobecně nevyhledávám, ale tahle ani moc strašidelná nebyla, občas jsem se i zasmála nad činy hlavních hrdinů. V knize jsem objevila několik nelogických věcí. Chápu, že adrenalin může udělat svoje, ale Dorran mi přišel jako superhrdina a lezl mi na nervy, jak nerespektoval Clare a hrál si na hrdinu.
Celkově se mi zdál příběh dost nevěrohodný a od „Královny hororu“, jak se píše na obálce, jsem zkrátka čekala víc.
Za co dávám dvě hvězdy a co se mi líbilo je čtivost a krátké kapitoly, díky kterým stránky rychle odsýpaly.

petrulka
18.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Zpočátku to vypadá jako fajn duchařina. Klaustrofobické prostředí domu odříznutého od světa, nesnesitelná zima a k tomu prapodivné postavy číhající v temnotě. Mě se takové příběhy líbí, knihu jsem si i přes pomalejší tempo užila.

Evkaha
05.03.2024 3 z 5

Horor? No nejvíc mě děsila obálka knihy. Tak nějak se čtenář nedozví co se vlastně stalo, příšery nejsou nijak originální (proto z nich už nejde strach), hrdinové jsou taky nějak zázrační... Dávám 2,5* jen za to, že se to přeze všechno čte celkem dobře, svižně a nemusí se u toho moc přemýšlet. Dalšímu dílu dám šanci.

Slezadav
04.03.2024 2 z 5

Co to sakra bylo ? Autorka i série, které sbírají nadšené ohlasy a vyklube se z toho totální zklamání.
Žánrově je tato kniha vedena jako horor. No dobrá, se zavřenýma očima a horší, než televizní béčka. Velmi repetitivní. Jednotlivé scény těžko uvěřitelné. Zbytečně přeslazená romantická linka.
Když už je kniha ve stylu postapo, tak by bylo dobré, kdyby apokalypsa byla nějak definovaná. Nevím, jestli chtěla autorka dodat nějakou záhadnost nebo co, ale tady se nedozvídáme skoro nic. A to málo, co se dozvíme nedává smysl. Spíše to vypadá, že tato blíže neurčená apokalypsa má autorce dát prostor ospravedlnit jakoukoli pitomost, se kterou přijde.
Hlavní hrdinka je ve stylu IQ tykve, dělá unáhlená a iracionální rozhodnutí, která dílem štěstí a náhody nikdy neskončí moc špatně. A ta zranění, která během nich utrží a jsou popisována jako téměř smrtelná, kdy hrdinka bolestí ztrácí vědomí. Tahle zranění se samozřejmě úplně zahojí, když se v teple pod dekou pořádně vyspí (také scéna opakovaná alespoň pětkrát). Také bych chtěl takové regenerační schopnosti.
Rozhovory mezi Clare a Dorranem se také točí okolo toho samého. Každý dialog je v zásadě na téma: budu dělat ušlechtilého hrdinu, nenechám tě jít, půjdeme spolu, ochráním tě, dobře to dopadne. Záporáci byli taktéž silně podprůměrní a celkově k uvěřitelnosti různých detailů byla potřeba složitá mentální gymnastika.
Celkově dávám 2/5. Nevylučuji, že autorce ještě dám šanci, ale tohle opravdu nebylo dobré. Pokud u knihy nechcete vůbec přemýšlet, ale jen vypnout mozek, tak se to asi líbit může. Nejenže u této knihy přemýšlet nemusíte, zde dokonce nesmíte. Pokud to totiž uděláte, proniknete tou směšně tenkou slupkou uvěřitelnosti a uvědomíte si, jaká spatlanina tenhle příběh je.

Warty
16.02.2024 3 z 5

Taková oddychovka s ze začátku zajímavou zápletkou, která je ale posléze rozvinuta do takové jakési podivnosti. Neurazí, nenadchne.

PetaZ
11.02.2024 4 z 5

Asi takhle.. S nicim novym autorka neprisla... Duvod, proc jeji knihy jeste ctu je ten, ze to jsou takove jednoduche oddechovky od knih, ktere ctu bezneji.. Prectu dalsi dil a dam si zas pauzu..

lucka202
09.02.2024 1 z 5

A tímto s paní Darcy nadobro končím.

Ka-čí
04.02.2024 2 z 5

Knihu hodnotím zpětně po přečtení celé série a musím říct,že první díl mě bavil ze všech nejméně...

Johhanka79
19.01.2024 2 z 5

Autorku mám moc ráda, ale tohle... Na knížku jsem se moc těšila. A jsem zklamaná, hoodně zklamaná. Začátek byl dobrý, ale jak přibývají stránky, blbost roste. Obnažená hruď stylu Stmívání, dělání jedné kraviny za druhou, sladké opojné zírání i ve chvílích boje, schopnosti hodné Terminátora či Harryho Holea, či naprosto de.... konec. Za mě slabé dvě hvězdičky.

m2056
18.01.2024 3 z 5

Kniha je zajímavá dobře se čte není tam moc postav tak to příběhu prospívá. Bohužel mě vadí moc sladká romantika a ten boj s monstrama moc jednoduché, počkáme co přinese další díl chtěl jsem dát víc hvězd ale posledních 25 stran už nemělo takovou energii jakou měl začátek.

Jara.v
22.12.2023 3 z 5

Tento druh četby zrovna nevyhledávám, ale bylo to velmi čtivé a dej utíkal jako Clare s Dorranem před nebezpečím. Celkově mě to ale neoslovilo.

Štítky knihy

americká literatura horory

Autorovy další knížky

Darcy Coates
australská
2019  80%Duch domu Ashburnů
2019  76%Tajemství sídla Craven Manor
2021  83%Kořist
2020  85%Přízraky domu Carrowů
2021  71%Hlasy v bouři