Hlasy v bouři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic… Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat. Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř. Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475053/big_hlasy-v-bouri-Tls-475053.png 3.5522
Série:

Černá zima 1.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos
Originální název:

Voices in the Snow, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (167)

Kniha Hlasy v bouři

kniha
předevčírem

Kdybych tušila, jak skvělá je tato série, vzala bych si dovolenou a přečetla ji celou naráz. Autorka vtáhne do děje a nepustí.

Metla
19. března

Růžová knihovna v kulisách izolovaného panského sídla, sněhové bouře a čehosi znepokojivého uvnitř i v okolním světě. Znáte to: ona je atraktivní, kurážná, byť poněkud zmatená, on je tajemný, silný, citlivý, pohledný.. zpočátku to skřípe, ale časem ( ! spoiler:-) ) dojde i na něžný, nevinný polibek. Taková roztomile starosvětská romantika, která může nepříjemně překvapit ve všední realitě ukotvené osoby, co neholdují příšerám ani apokalyptickým scénářům.
Pro mě lehce pošahaný, snesitelný průměr. Za povedenou atmosféru přihodím 5% a jestli se v knihovně vynoří další díly, možná sérii dočtu. Pokud ne, žádná škoda. 55%


mondulinecka
18. března

(+ SPOILER) Darcy umí skvělou atmosféru, čte se moc dobře. Slaďárna v podobě Clare a Dorrana mi nevadila, Nicméně jak zde již bylo zmíněno, rozuzlení mě také zklamalo. Vyzáblé zkroucené postavy by byly ok, první mě napadlo, že se Darcy pustila do zombíků, což by mi nevadilo, to já ráda :D .. každopádně Dorranova matka s hmyzíma nohama už byla opravdu moc. No snad bude druhy díl opravdu lepší.

emilieselden
15. března

Kniha byla čtivá a napínavá ale samotné rozuzlení mě zklamalo. Asi proto, že už jsem četla i Duch domu Ashburnů. Nevím, jestli se budu pouštět do pokračování.

Nikusha
10. března

Ten začátek se zbytečně natahoval. Asi chápu, že chtěla vytvořit napětí, ale bylo to kapku nudné. Pořád mi to evokovalo "strašidelné domy", ale ke konci se to hezky rozjelo. V podstatě mě to bavilo celou dobu. Navíc teď s manželem sledujeme The last of us, takže načasování bylo perfektní :D Hodnocení dávám nižší, ale rozhodně si přečtu celou sérii. Od autorky jsem přečetla snad všechno, tak u toho zůstanu.

netopýrek1985
06. března

Páni to byla jízda. Jen aby to mezi Clare a Dorrianem dopadlo dobře.

Dixinka
26. února

Super romntárna a oddychové čtení. Četla se sama.

ELENtheKNIHOMOL
23. února

Co jsem to proboha právě přečetla?
Opravdu nerada hodnotím knihu špatně, ale tady nemám na výběr.

Kdo je tato autorka a co provedla s Darcy Coates?
Tohle bylo tak přehnané a trapné, spíše úsměvné než hororové.
První polovina příběhu mě bavila,popisnou část a budování atmosféry zvládla Darcy na jedničku. Byla jsem napnutá co z toho vzejde a otáčela stránku za stránkou poháněná zvědavostí.
Od druhé poloviny,když jsem se dozvěděla co to "něco" jež je sleduje je,jsem jen valila oči a obočí mi vystřelovalo až na vrch hlavy.
Tvory,které tu autorka stvořila bych neobsadila ani do scifi.
Tohle byla absolutní blbina.

To už jsem si rovnou mohla pustit film Žraločí tornádo nebo Návrat vražedných rajčat.

Omlouvám se Darcy,ale za mě absolutně ne.
2 hvězdy za první polovinu knihy,která měla potenciál a 3 hvězdy dolů za ploché postavy a velmi kýčovitý milostný románek zasazený do... no,něčeho co mohl být dobrý příběh.

1 ...