Hlasy v bouři

Hlasy v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475053/bmid_hlasy-v-bouri-Tls-475053.png 4 732 204

Černá zima série

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic… Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat. Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř. Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Voices in the Snow , 2020

Borboleta
05.12.2022 1 z 5

(SPOILER) Předně je potřeba zdůraznit, že nejde o horor, ale o romantický příběh na pozadí hororových událostí. Protože love story tu je ta hlavní věc, a všechno ostatní se točí kolem ní. To by samo o sobě nemuselo vadit, však se jedná o nenáročnou odpočinkovou literaturu, tak proč ne? Jenže to by to nesměla být tak hrozně špatná love story, ještě ke všemu mizerně napsaná. V jakým světě je normální oslovovat se po první puse "lásko" a při hledání zombíků na půdě obdivovat sošnou krásu aristokratického profilu? Proč chybí na cestě mezi dvěma cizími lidmi a velkou všeobjímající láskou aspoň nějaký zádrhel? Nebylo přirozenější v takto nejistém světě mít radši sex místo oboustraně platonického obdivu? Přitom první půlka knihy byla v rámci žánru celkem fajn, a kdyby tam nebyly nelogičnosti (ani jednoho z nich nenapadlo používat při pohybu po domě baterku, kterou prokazatelně měli), tak bych byla spokojená, že jsem dostala, co jsem čekala.

Kleo25
21.10.2022

Já prostě nevím...
Knihu jsem začala číst v podstatě hned po tom, co jsem dočetla autorčinu knihu 'Kořist', která mě naprosto nadchla a vzala - možná je to (i) jeden z důvodů, proč mám z Hlasů tak ,,nijaký" pocit a jsem asi zklamaná. Tohle bylo prostě divné. Měla jsem pocit, že autorka se snaží neustále rádoby šokovat (což na mě osobně moc neplatilo, spíš naopak) a výsledkem byl překombinovaný příběh, s opakujícími se situacemi, dokonce i dialogy (asi chápu záměr, ale štvalo mě to) a ,,zpatlaný" příběh dohromady. Hlavní postava Clare mi (hlavně v první půlce) v podstatě jenom lezla na nervy. Naštěstí se to v druhé půli knihy zlepšilo, nemůžu ale říct, že bych si k ní našla cestu. Dorran byl zas jak princ na bílém koni, furt až divně nerealisticky 100% klaďas, jeho příběh byl ale, musím uznat, něčím zajímavý... První půlka knihy byla pro mě čtivější a zajímavější, bavila mě i postapo myšlenka, ta ale za mě nebyla úplně dobře dotažena do konce, v druhé půlce jsem byla postupně až do konce čím dál více zklamaná. Na to, že to má být začátek série, mě vůbec neláká přečíst si i další díly, možná u mě spíš zvítězí zvědavost, jestli budou další díly lepší, než ten první. Zvažovala jsem mezi hodnocením 2*nebo 3* - nakonec zůstanu u dvou, a to vzhledem k tomu, že 3* jsem dala jiné knize autorky - 'Duch domu Ashburnů' - a ta mě tedy nadchla o poznání více, než Hlasy. Na autorku však nezanevřu. Dle hodnocení je zjevné, že kniha má své příznivce a fanoušky, což je dobře, ale u mě to prostě bohužel nefungovalo, škoda.

poník654
17.10.2022 4 z 5

Knihu jsem přelétla jako vítr. Je plná napětí, záhad a také i strachu. Konec knihy mě už tolik nenadchl, ale už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl. Rozhodně bych NEdoporučovala číst v noci:)

mary2019
16.10.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila a když nejsem úplně příznivcem tohoto žánru, pořídila jsem si i díl druhý...
Četla se dobře a chvílemi jsem si i bála .

marky2558
06.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Ale tak jako...vlastně proč ne. Tak jako všechny knihy od Darcy, i tato se mi četla rychle a svižně a bavila mě. Zážitek mi malinko zkazil spoiler, na který jsem nečekaně narazila a to, že tam jsou zombie a že je to sra_ka. Takže jsem celou dobu čekala na ty zombie a na to zklamání. Do půlky knihy to bylo super čtení ale pak už ten příběh trošku kolísal. Trošku mě štve, že si Darcy neodpustí některé ty klišé dialogy mezi zamilovaným párem, který se zná teprve dva týdny a také to, že většina chlapů v jejich knihách, jsou jak z pohádky - dokonalí princové, kteří pro ženu udělají cokoliv na světě, jsou krásní a mají dokonalé povahy.
Suma sumárum, koupím si i druhý díl, protože mě prostě zajímá, co bude dál a protože prostě Darcy Coates je pro mě super oddechovka.

evineckY
01.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Tak vám řeknu, že v noci, kdy jsem byla v polovině knihy jsem hrůzou nemohla usnout. Pořád jsem mněla před očima tu ženskou příšeru a čekala, co se z ní vyklube.
No a pak se objevily zombie a bylo po zážitku i hrůze :-(

Calibra
30.09.2022 4 z 5

15/22 Vůbec jsem netušila do čeho jdu!!! Knížka se skvěle četla, milostná zápletka mi příběh nijak nenarušovala. Čekala jsem ducha nebo nějakého tajného nájemníka, ale tohle by mě ani ve snu nenapadlo. Rozhodně nejsem cílová skupina, ale ráda bych se dozvěděla, co bude s Clare a Dorranem dál.

jasmína
13.09.2022 4 z 5

Musím ubrat hvězdičku, protože jsem čekala trošku reálnější rozuzlení, ale zase byl to horor, a tak to nějak "skousnu", a jsem i zvědavá na další díl.....

Autorce se nedá upřít, že píše poutavě.

Baja333
02.09.2022 1 z 5

(SPOILER) Horor? Rozhodně né.....Love story z prostředí jakési zombie apokalypsy..... Asi nejsem cílová skupina spisovatelky. Z námahou jsem dočetla...

ZCT
29.08.2022 3 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku. Perfektní námět. Vybízelo to k perfektní duchařině. A ony to jsou zrůdy. Mírné zklamání. Ale i tak mě to vtáhlo do děje natolik, že jsem se těšila na další díl.

Janice10
29.08.2022

Hodně mi to připomínalo film 123 Cloverfield Lane. Dočetla jsem ze zvědavosti, jestli lidstvo opět přežije, jinak to vůbec nebyl šálek mého čaje :(

Niu
20.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Ty brďo, nevím, kde začít. Začátek byl excelentní. Zima, sněhová bouře, mráz, do toho cesta prostě někam a cíl úplně někde jinde, temné sídlo s jedním jediným obyvatelem, omezené zásoby jídla, nefunkční telefon, elektřina... Vtáhlo mne to hned. Mám ráda autorčiny popisy prostředí. Byla mi zima a v domě jsem se třásla strachem ze tmy. Nevěděla jsem, do čeho jdu, ale tak trochu jsem si myslela, že půjde o něco jiného než v sérii Strašidelné domy. Moje překvapení, když se Clare musela popasovat s podivnými věcmi, co se v domě děly. Ahá, takže duchařinka, super. A pak přišlo ale. Zhruba v době zničení zahrady, útěk Clare pro vysílačku a obnovu paměti, co že se to vlastně stalo. Čekala jsem duchy, čekala jsem matku-ducha, čekala jsem nějakého zavražděného zaměstnance v domě (ducha), čekala jsem ... co já vím, třeba další dítě vězněné někde v kobce. Ale co jsem teda nečekala, byli zombíci. Jako, fíha. Připomělo mi to trochu film Úsvit mrtvých (myslím), knihu Červený vrch, snad i Resident Evil. Prostě něco podobného. No, úplně nevím, jestli to naplnilo moje očekávání, ale to už je spíš moje chyba :o) I když vlastně na konci knihy se něco přece jen naplnilo. Solidně jsem se i bála a číst tuhle knihu otočená ke dveřím zády, to nebyl dobrý nápad :o) Romantická linka mi nepřišla až tak rušivá, přihlédnu-li k Dorranově výchově. A jo, ve výsledku jsem spoko :o)

lost.in.books
15.08.2022 3 z 5

Tuto knihu jsem rozečetla s velkými očekáváními, která se mi bohužel nenaplnila i když jsem u této autorky zvyklá na velice kvalitní horory. Tato kniha byla první průměrná, kterou jsem od autorky četla- prostě neurazí ani nenadchne. Ještě si rozmyslím, jestli má vůbec cenu se pouštět do dalších dílů, jelikož tato kniha byla velmi průměrná oproti vyššímu standardu na který jsem u autorky zvyklá.
__
Abychom tu měli i něco pozitivního, tak se mi na knize moc líbila ta atmosféra- odlehlá chata, zima, vánice- prostě atmosféra pro horor se vším všudy. Skvělou atmosféru autorka prostě umí.
Místy mi ale přišlo, že kniha neměla takové tempo, které bych si představovala a mnohdy to bylo předvídatelné a trochu i nudné, i přesto mě ale zajímalo jak vše dopadne a pokračovala jsem ve čtení. Opět se mi líbilo, že dům, ve kterém se hlavní hrdinka ocitla měl svou rodinnou historii a všechna ta tajemství s tím spojená přidávaly knize na mystické atmosféře.
___
Úplně nevím, co si mám myslet o náznak romantické linky, o který se autorka pokoušela, bylo to takové zvláštní do hororu zakomponovat i romantiku, ale proč ne. Hlavní hrdinové mě neurazili, ani nenadchli, prostě průměr.
__
Jak se znám, tak nakonec po dalším dílu sáhnu, protože by mě přece jenom zajímalo, jak to celé bude pokračovat. Od autorky Vám raději doporučím strašidelné domy, které byly všechny co jsem četla velice povedené.

Petr-N-UL
12.08.2022 3 z 5

Takový mix červené knihovny a zombie apokalypsy, asi nejsem cílová skupina. První půlka se strašně táhla, dokonce mi občas přišlo na mysl, že hlavní hrdinka je fakt magor. Druhá půlka už odsýpala rychleji.

Lucie311
04.08.2022 4 z 5

Spokojenost s příběhem. Spisovatelka prostě umí. Je vidět že se stále zdokonaluje.

Mybooks
28.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha je vážně dobrá. Nikdy bych si neuměla představit, že bych tenhle děsivý příběh zažila. Musím říct, že si určitě přečtu druhý díl. A moc se mi líbí ten vztah Clare s Dorranem, jak se o ní pořád stará, aby byla v bezpečí, hodně mě tahle kniha a jejich vztah uchvátil.

Aiden888
28.07.2022 5 z 5

Až poté, co jsem zde ohodnotila druhý díl jsem si uvědomila, že jsem zapomněla na hodnocení prvního. Tuším, že druhému dílu jsem nějakou tu hvězdičku ubrala za upadající napětí, kdy už čtenář ví, s čím vlastně hlavní hrdinové bojují a už to celé dostává takovou reálnější podobu, což už není úplně eňo ňuňo. Ale jednička neměla chybu! Tahle kniha je od začátku tichá, napínavá, pořád čekáte na výbuch, na to, co na vás vyskočí. Autorka si ponechala nádech děsivého NĚČEHO jako u Kořisti a to mě hrozně bavilo.

gordon13
08.07.2022 3 z 5

Nebylo to tak špatné, příběh měl určitě svoji atmosféru, hlavně sálal všudypřítomnou zimou. Taková lehká hororová četba, přiznám se, že ke konci už mě to moc nebavilo. Nejsem cílový fanoušek a zřejmě v dalších dílech pokračovat nebudu...

achta9477
06.07.2022 odpad!

Ztracený čas! Takovou slátaninu jsem ještě nečetla! Nesrovnalosti v dějové linii, především tam, kde se hlavní postava nacházela venku ve sněhové bouři, na několika místech hrozný překlad, např. když museli "zadělat díry ve střeše". Se nedivím, že tuto knihu u Dobrovského rozdávají zadarmo. Nejlepší na celé knize je ten přebal.

Tereza137
04.07.2022 5 z 5

Nikdy bych neřekla, že toto řeknu, jelikož mě ještě žádná kniha od této autorky, co jsem četla, nějak nezaujala. Nakonec jsem ráda, že jsem ji dala ještě jednu šanci, protože tato série, je neskutečná!

Jemná romantická linka, která se táhne celou knížkou, akční, místy smutné, že jsem měla několikrát na krajíčku. Kniha je hodně čtivá a nemohla jsem ji odložit, měla jsem ji hned přečtenou, což jsem nečekala.

Dokonce, i když jsem četla knížku v této roční době, kdy je venku okolo těch 30-ti stupňů, tak jsem měla husí kůži na těle a opravdu jsem se i místy bála, hlavně když jsem si četla večer. Některé pasáže byly strašidelné, nepříjemné, mrazivé a sama bych nevěděla, co bych v daných situacích dělala.

Konec samozřejmě navazuje na další díl a jsem strašně moc natěšená, až ho začnu číst a doufám, že to nepůjde z kopce, ale bude to příjemné čtení, jako do teď.

No a samozřejmě, že 3. díl už jsem si v předprodeji zakoupila.

americká literatura horory

Darcy Coates
australská
2019  80%Duch domu Ashburnů
2019  76%Tajemství sídla Craven Manor
2021  83%Kořist
2020  85%Přízraky domu Carrowů
2021  71%Hlasy v bouři

Kniha Hlasy v bouři je v