Přízraky domu Carrowů

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428821/big_prizraky-v-dome-carrowu-Dsu-428821.jpg 4.31074

Strašidelné domy 4.

Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos

The Carrow Haunt, 2018

Kniha Přízraky domu Carrowů

J.Clouseau
včera

Ze série Strašidelných domů byla tahle kniha mou první. Ten začátek se docela táhnul, moc se toho tam nedělo, takový pomalý rozjezd. A najednou, když se pomalu kniha blíží ke konci, tam bylo mnoho děsivých momentů. Ale pak ten konec.. Ten byl vskutku divný. Říkala jsem si: to autorka jako myslí vážně? Happy end jsem opravdu u takového žánru úplně nečekala.

Twinny
včera

Čtvrtý díl strašidelných domů a za mě nejlepší. Příběh byl celkem promakaný a docela logický. Hodně mě to bavilo a občas jsem se i bála. Jen ten konec byl trochu podivný, jinak by to bylo za 4*

anibeni

Bylo to čtivé a zvláštní a strašidelné a plné duchů a mrtvých... a autorce se povedlo, že jsem přebíhala od jednoho podezřelého ke druhému, ale že toho pravého jsem neodhalila.. Mělo to ale jeden malý háček - konec.... Ach. Ten. Konec.

Knihochod

Tak, ako som sa bála pri tejto časti Strašidelných domov, tak som sa veru už dávno nebála.

Nepríjemný paranoidný pocit sa vo mne prebudil prakticky už v momente, kedy som knižku chytila do rúk a trval bez prestávky až do poslednej stránky. A to aj vtedy, keď som zrovna nečítala - pohybovanie sa či umývanie riadov naproti oknu, keď už vonku prevládala tma, bolo pre mňa takmer nemožné. Pár dní trvalo, než som tieto činnosti bola opäť schopná vykonávať aj po západe slnka. No, a o tom, že som trpela nočnými morami, sa radšej nebudem ani dlhšie rozpisovať. Ale snúbenec tvrdil, že moje vyplašené hekanie bolo veľmi desivé.

Možno by som mohla povedať, že určité momenty som dokázala celkom ľahko predvídať, ale akosi som aj tak bola prekvapená a vyplašená, a to aj napriek tomu, že sa stali presne tak, ako som si myslela, že sa stanú.

Čo sa týka postáv, upodozrievala som úplne každú, keď sa v deji udialo niečo zlé, čo nemalo žiadne vysvetlenie a nedôverovala som ani jednej z nich. Ale teda nemala som pocit, že by tam niektorá bola úplne zbytočne.

Za mňa teda zatiaľ najlepší a najstrašidelnejší zo Strašidelných domov od tejto autorky, ktorý môžem iba odporučiť!

MartinProtschke
30.12.2022

Carolxc přesně to mi jediné na té knížce vadilo, občas by neškodilo vynechat happy end..

Carolxc
28.12.2022

(+ SPOILER) Ze všech knih, které jsem od Darcy četla byla tato nejstrašidelnější. Alespoň trochu jsem se bála a dokázalo to se mnou vnitřně hnout.
Délka knihy dovolila vytvořit atmosféru a přilnout k postavám. Bála jsem se o ně a záleželo mi na nich. Plus knihy je i více postav oproti předchozím knihám.
Bavilo mě to a říkala jsem si, konečně příběh, jenž je dospělejší a potom přišel konec.

SPOILER
Tím dospělejší myslím tím, že tam konečně někdo umřel. Přišel pocit, že někdo může umřít a ten někdo může být kdokoliv. I někdo, koho jste si oblíbili.
Jenže Darcy má ráda šťastné konce, což já taky a těžce nesu smrt mé oblíbené postavy. Zde to rozbilo celý příběh a i atmosféru, když jsem dostala opět pohádkový konec.
A u téhle knihy mě to zklamalo, což byla asi má chyba, když jsem věděla, jak Darcy píše své postavy a dalo se to očekávat.
Co jsem nečekala bylo, že mě osobně by happy end takhle vadil a uvedl mě do rozpaků, jako zde.
KONEC SPOILERU

Závěrem. Pořád je to ta Darcy, co se skvěle čte. Oddechová hororová pohádka - z mého pohledu, co má lepší atmosféru než předešlé knihy. Konec, ovšem udělal své a já nevím, na jaké místo bych ji postavila, kdybych měla knihy řadit podle toho, která byla nejlepší. Dávám 4 hvězdičky, i když je to dost na hraně, díky konci.

Knihu i tak doporučuji. Myslím, že konec si najde někoho, komu se bude líbit. Mě ne, ač jinak je to skvělý.

Alexus035
04.12.2022

(+ SPOILER) Zatím asi nejlepší kniha kterou Darcy napsala. Líbilo se mi jak vás donutí si v jednu chvíli myslet že vraždil nějaký duch, poté do vás vtluče myšlenku že vraždí někdo z jejích přátel a nakonec to byl duch v těle člověka. Rozhodně doporučuji.

martunka
30.11.2022

Super! Tak tahle kniha se Darcy fakt povedla.