Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428821/bmid_prizraky-v-dome-carrowu-Dsu-428821.jpg 4 1317 391

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

Hanina61
27.05.2022

Ach jo, snažila jsem se skoro do poloviny, ale dál to nešlo...

Nula.nula.nic
13.05.2022 4 z 5

Klasika ze série Strašidelných domů.. Líbila se mi, ale zatím nepřekonala svou předchůdkyní - Ashburn. Jsem zvědavá na další.
PS: I když píšu "slabší" - v noci jsem stejně nemohla spát bez světla, to je jasný.

Ishir
18.04.2022 5 z 5

Tak to bylo strašidelné.

-knihomolka-
05.04.2022 3 z 5

Zatím asi nejslabší díl ze série Strašidelných domů, tedy alespoň za mě. Tohle mě moc nebavilo, asi mi tohle téma prostě nesedlo. Ale jinak mám tu sérii moc ráda.

orangerose
01.04.2022 5 z 5

Pěkně napínavé strašidelné -co knížka obsahuje, oblíbila jsem sérii stradelnych domů, už se těším na další díly :)

knihomolka27
30.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Druhý návrat do sídla Carrow...
Musím říct, že po druhém čtení, jsem ohledně knihy trochu skeptičtější....děj by chtěl možná víc propracovat, víc se zabývat charakteristikou duchů a celkově knihu více vyladit. Obzvlášt pak ten konec, který musím přiznat, že mi podruhé přišel opravdu na tento žánr přestřelený. To ale i tak nemění nic na tom, že kniha je čtivá, zajímavá, má mnoho sympatických postav....ovšem pořád mě trochu mrzí, že ta historie domu nebyla líp prokreslená, včetně postavy Edgara...jeho motivů atd. Prostě mi přišlo, že to někdy působilo v knize trošku moc jednoduše a trošičku i lacině...některé scény....převážně na tom konci. Atmosféra byla dobrá, některé scény jakože Wow, nebo hodně emoční....Remy jak málem zahučí z útesy, hledání těla L, Taj a jeho sprint přes zaplavený most...ale možná je jich tam málo, na to abych řekla, že po celou tu dobu kniha byla atmosferická. Jo a taky se mi hodně líbilo jak se na konci loučila s duchy a s Johnem a ten epilog...ovšem už mě moc neba, jak každej prokletej dům lehne popelem. Neexistuje i jiný kreativnější způsob jak se zbavit minulosti, zlých vzpomínek a duchů. I když to možná vypadá, že knihu veskrze kritizuju...není to tak. Kniha je velmi povedená a i přes věci co já považuji za chyby dokáže strhnout a zaujmout. Pokud ovšem chcete přeci jen hororovější a temnější gotický román nebo duchařinu, tak tohle není stoprocentní volba...pokud se spokojíte s něčím komornějším a odlehčenějším...tak proč ne. Podruhé ale už asi stačí..

GYROTOURBILLON
27.03.2022 5 z 5

Tak za mně plný počet *. Zažít tak něco takového !!?? Několikrát jsem snil o možnosti strávit noc třeba na nějakém zámku či hradu, jen loučemi osvětleném. Zaposlouchat se do atmosféry daného objektu , prochodit za noci např. sklepení nebo půdy.
Samozřejmě, toto je fikce, ale vím jak denní prohlídka musí změnit cítění následné noční . Dlouhlé stíny, praskání tu a hned tamhle, jojo , možná bych pak taky změnil názor.
V lipové aleji, vedoucí ke starému loveckému zámečku v mé rodné vsi jsme nejedno odpoledne trávili dětské radovánky , ale po setmění by jsme to nedali. Jednou jsme v pubertálním věku uspořádali stezku odvahy. Začátek byl u opustěného zámečku a napětí už zde by se dalo krájet. Alej před námi je dlouhá cca 1,5 km. čili co vás může potkat na konci nikdo neví ?? My starší rozmístili baterky a různé svetry řádně nasvětlené po větvích líp a i poklad řádně zamaskovali. Nicméně od zámečku jsme si troufli jen asi 500m. I kvůli strachu mladších dětí .Kdo zažil stezku odvahy ví, co se hledá, co ho čeká..Samozřejmě vše proběhlo nakonec přijatelně, až do momentu ,kdy z konce této aleje se přibližovalo světlo. Stačila chvilka a už jsme mazali téměř po.... zpět!! U zámečku , kde čekali rodiče jsme, řvali strachy, vzrušením... No nakonec se ze světélka vyklubal myslivec z noční pochůzky. ( který věděl , kdy a kde se akce koná ) a tak si na nás smlsl. Ano, ale v tom momentu jsme fakt věřili všemu. Dodnes zavzpomínáme, proto mi tato kniha lehce situaci připoměla.
Kniha určitě pobaví.

kulakvata
26.03.2022 4 z 5

Drsnější než Duch domu Ahsburnů ale o něco méně propracovaný příběh.

eliska7460
23.03.2022 5 z 5

Tyto knihy mě baví. Autorka píše podle mého gusta. Strašidelné domy mám ráda. Až mě je líto, že je mám vždy přečtené během chvilky. Ale ráda se k nim vracím a vždy se těším na další, nové příběhy.

ka.dudk
23.03.2022 5 z 5

Knížka mě bavila, zatím ze strašidelných domů asi nejvíc. Knihy na mě celkem asi moc nepůsobí,ale místy jsem měla nahnáno. Samozřejmě velice čtivé, jako každá kniha od Darcy. Je skoro jedna ráno, konečně jsem dočetla a můžu jít spát :-)
Hádám, že nejsem jediná, která hltá kapitolu za kapitolou.
Zvrat opravdu nečekaný, i když konec dost přehnaný

kramlinka88
22.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Typická Darcy :-) Příběh byl vymyšlený skvěle, parádní temná atmosféra, místy jsem měla i husí kůži, tohle autorce opravdu jde. Jednu hvězdu dávám dolů za závěr. Jako ok dobře to dopadlo, ale ty konce jí prostě nejdou, bylo to opět hodně přitažené za vlasy....a prostě mě to rozuzlení zklamalo :-/ Jako originální to bylo, to zase jo. Každopádně tohle byla moje třetí kniha ze série o strašidelných domech a určitě ne poslední, jsem zvědavá na další ;-)

Selket
20.03.2022 3 z 5

Tyhle béčkový soft duchařinky mě vlastně docela baví. Nejvíc mě na nich baví to, jak to baví autorku, protože všechno ostatní je vlastně docela průšvih (snad kromě závěrečného napínáku). Postavy se chovají nelogicky, jejich vztahy i charakteristiky jsou brány stylem: Koho to zajímá stejně jde o ten dům, zápletka je uspěchaná (rychle, rychle abyste viděli všechno VŠECHNO, co si autorka vymyslela), romantická linka? Opravdu? Ale jděte! Celkový styl...u té první knihy, co jsem četla, jsem si myslela, že je to překladem, ale asi ne... No a já si stejně zase přečtu další, že jo? Protože i když jsou to vlastně jen trochu sofistikovanější Stopy hrůzy, tak jsem zvědavá, co ještě Darcy vymyslí.

Michelle.Bee76
10.03.2022 5 z 5

Miluju duchařinu. A díky DK jsem narazila na tuto spisovatelku. Tato kniha byla moje druhá od ní (první byla "Duch domu Ashburnů" a třetí Duchové rodiny Folcroftů") . Lidi, mohu napsat jen jedno - za mě FANTASTICKÉ! Vykreslení atmosféry v domě, strachu z neznámého, okolní prostor a hustá atmosféra.. bože, naprosto dokonalá knížka! A ten závěr - nic jiného jsem si nepřála. Několikrát jsem si říkala, že by vůbec nebylo na škodu, kdyby se někdo chopil iniciativy a podle této knihy natočil horor jako film. Protože to je prostě až neuvěřitelné, jak knihy od Darcy Coates umí vtáhnout do děje a nechat člověka zapomenout na okolní svět. Za mě absolutní nadšení z této knihy a vřelé doporučení všem šílencům do nadpřirozena. :-) A za mě zatím NEJ kniha od této spisovatelky. Ale kdo ví - čekají mě další...

Lenyaa
09.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Tohle byla moje první kniha od této autorky a i moje první typická duchařina - doteď jsem z horrorů četla jen knihy od Kinga a musím říct, že naplnila moje očekávání - čekala jsem seance, duchy, přízraky, posednutí a dobrý konec, kdy nakonec hlavní hrdinové vše zvládnou, zapudí zlého ducha a vyváznou (téměř) nezranění ze strašidelného domu... To vše tam bylo, ale zkrátka to na mě celé působilo jako takový béčkový horror - neurazí, nenadchne...
V plánu mám určitě si přečíst i další autorčiny knihy, tak uvidíme, jaké budou...

Šárka88
07.03.2022 4 z 5

Někdo tu píše, že je toto nejlepší díl. Sem tam mi to hrůzu nahánělo, to musím uznat, až někdy nepříjemný pocit jsem měla. Ze začátku to začalo dobře, pak nic moc a zase to bylo fajn čtení. Jen ten konec to zazdil. Očekávala jsem jiný happyend, to že vznikne láska se dalo říct již od začátku, byl to divný konec. Za mě byl nejlepší díl jiný Marrwick a Fantom.

Trpiska04
12.02.2022 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem a moc mě bavila

Knihom_olka_
11.02.2022 4 z 5

Takže...
Tohle je už má třetí kniha od autorky a nepřestává mě udivovat. Mám pocit, jako by každou knihu z této série napsal někdo jiný. Každý díl má úplně jinou atmosféru, přináší jiné až nepopsatelné pocity a dá nám nový pohled na přízraky/duchy.
Tenhle díl je u mě na druhém místě. Přišlo mi , že do půlky knihy se to hrozně táhlo a skoro nic se nedělo. Jenže jak se to přehouplo do druhé poloviny, nemohla jsem se odtrhnout. Zatím teda nejstrašidelnější díl.
Přesto jsem čekala na konci nějaké větší odhalení. Nejspíš to bylo i tím, že mě autorka nechávala v neustálé nejistotě, kdo nebo co za tím stojí. Jenže nakonec to nebyl nějaký velký šok.
Jsem si jistá, že duchové a přízraky mě ještě chvíli budou doprovázet při nočních výpravách do koupelny.

izinkaVENDULKA
08.02.2022 5 z 5

Nešlo odložit, víčka klesala a vždycky mě něco probralo natolik, že jsem měla občas i husí kůži a to se mi už dlouho nestalo. Doufám, že v podobném duchu budou i nasledujici knihy, které jsem ještě nečetla. Autorka mě opět nezklamala

tessie_m
29.01.2022 5 z 5

Totální pecka…kolikrát jsem byla po.. strachy musela jsem cekat až přítel půjde spát, abych nešla sama. Příběh je propracovaný, postavy jsou sympatické. Těším se na další díly.

zylla
28.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Za mne zatím nejlepší kousek ze série. Konečně jsem neměla pocit, že čtu knížku určenou spíš pro děti. Až na ten přehnaně pozitivní závěr a epilog - ten tam zabloudil z literatury pro náctileté dívky.