Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428821/bmid_prizraky-v-dome-carrowu-Dsu-428821.jpg 4 1317 392

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

andrea7459
31.10.2021 5 z 5

Kniha se četla dobře, moc dobře. A měla jsem u ní pořádné bobky...za mě 5 hvězdiček.

Petule30
30.10.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře,děj ubíhal svižně.Kniha se mi líbila,bylo tam tajemno,horor taky... Hlavní postavy mi byli sympatické,ale co mě štvalo a ke konci už hodně,je to neustále olizující rty.Těch tam bylo příliš.Za mě to je tak 4,5

Lucciella_L
26.10.2021 5 z 5

Pohodové čtení.
Zápletka byla perfektní, děj pěkně vrcholil,
Za mě super čtení na sychravé podzimní večery

Johny_H.
16.10.2021 5 z 5

Dle mého názoru ač tato kniha je velmi dobrá tak si nejsem jist co dělá v této sérii. Jo strašidelný dům tam je, ale styl psaní a počet postav je tak nějak jiný od předešlých dílů. U předešlých dílů hlavní postava byla 1 nebo 2 a pátraly po historii domu ve kterém se z nějakého důvodu ocitly to tady nečekejte historii se dozvíte ze začátku a dají vám 8 hlavních postav což ze začátku je trochu zmatek.

nemer
10.10.2021 1 z 5

Podle mého názoru má série, minimálně tato kniha, výrazně sestupnou tendenci. Hodně řečí o ničem, mrazivá atmosféra také nikde. Čtení jsem považovala za nudné a únavné, byť snadné a rychlé (a není to kompliment). Jediné, o čem mne autorka přesvědčila, je její "orální fixace" (a také že stále nedisponuje dostatečnou šíří jazykových prostředků - to je samé olizování rtů, semknuté rty a zakousnuté jazyky, kam se jen podíváš... Postavy komunikují hlavně prostřednictvím rtů. Kdyby byl děj poutavější, přešla bych to, ovšem mé zaměření na stylistické aspekty textu svědčí o mnohém. Vzhledem k témuž nešvaru už i v předešlém titulu to začíná být trochu moc, čekala bych, že se autorka už vypsala. Bohužel text se podobá slohovému cvičení žáka základní školy) Na druhé straně u Darcy Coates krásně vidíme sílu marketingu, z brakového textu kategorie D- se stala (údajně) královna hororu (ze stylistického hlediska určitě :)

lenka7348
06.10.2021 4 z 5

Za mě zatím jednoznačně nejlepší kniha série "Strašidelné domy". Chvílemi to konečně bylo strašidelné, napínavé, nepředvídatelné, postavy sympatické (samozřejmě až na některé duchy :-)).
Jsem velmi mile překvapena, jen ten konec mi to trošku zkazil. Nevím proč, asi jsem očekávala něco jiného. Nicméně to je malá vada na kráse a můj osobní pohled na věc.
Tentokrát mě to fakt bavilo, takže mohu s čistým svědomím doporučit ke čtení. :-)

Alex.rrr
10.09.2021 4 z 5

Další super díl ze série. Chvílemi na mě trochu moc, chvílemi pomalý rozjezd, ale vše se vyvážilo a převažuje ta pozitivní stránka. Happy ending se konal až moc, ale celkově to dodalo takovou hezkou tečku z knihy. za mě supr a těším se na další. Postava Remy se mi hodně líbila a neměla jsem problém se s ní sžít.

Kee
30.08.2021 4 z 5

Dosud nejlepší příběh z celé série strašidelných domů, který jsem přečetla, a to především díky zajímavému námětu, pečlivě vystavěnému původu celého strašení i sympatickým postavám. Návštěvu sídla Carrowů jsem si užila jako jednohubku k propršenému dni.

Jediné, co bych vytkla, je téměř dokonalá absence jakýchkoliv zásad, které by médium (postava Marjorie) mělo znát... zvlášť když má se světem mezi světy tak bohaté zkušenosti. :)

mysak518
25.08.2021 4 z 5

Kniha mě na začátku vůbec nebavila nezajímaví děj ale od půlky už jsem se nemohl odpoutat nakonec mě kniha pohltila autorka opět nezklamala

iv.ča
24.08.2021 5 z 5

Hezký, ničím nerušený strašidelný příběh.

TerezaMondeková
20.08.2021 5 z 5

Páni! Jsem ohromená! Dost mě zaujal nápad na příběh. Já sama si ráda čtu o strašidelných domech, hradech a rozhodně chci v životě nějaký navštívit, takže jsem si knihu musela přečíst.
Za mě je tohle jedna z nejlepších knih od téhle autorky. Možná nejlepší. Autorka prostě píše tak neuvěřitelně poutavě. Začetla jsem se a než jsem se nadála, tak byl konec knihy. Autorka popsala prostředí strašidelného domu, přízraků, záhadných vražd, duchů... tak uvěřitelně, až mě to ohromilo. I ta strašidelná atmosféra celého domu je v příběhu vykreslena dokonale. Během knihy jsem měla i dojem, že se autorka sama o paranormální jevy, duchy a přízraky sama zajímá. Díky všem informacím příběh působil příběh ještě věrohodněji.
V knize nechybělo ani překvapení, napětí, nebezpečí... autorka mě během knihy i šokovala. Takové příjemné zpestření knihy bylo jiskření mezi Remy a Markem. I epilog se mi líbil. Já nemůžu vůbec nic vytknout! Upřímně... kdyby mi někdo udělil takovou nabídku, tak hned kývnu, takže jsem postavám v knize dost záviděla!

kazatell
20.08.2021 5 z 5

Waw, zatím asi nejlepší kniha této autorky.
Četl jsem jedním dechem a nedokázal jsem se odtrhnout. Doufal jsem že mi vydrží delší dobu, ale nakonec jsem raději šel nevyspalý do práce, jen abych před spaním dal ještě pár stránek.

uzasna
20.08.2021 3 z 5

Parádne, pre mňa super oddychovka. Miestami mrazivé ale príjemným spôsobom .
Žiadne náročnosti, nieje tam veľa postáv ani zbytočných informácii. Za mňa áno. Jednoduchá priama línia, nezdžiavate sa čítaním pridlhých opisov ani postáv ani miest. Tématika duchov je fajn, zažijete prekvapivé momenty. Koniec sladučký ako cukrík, ale prečo nie , raz za čas môže byť.

Evazita
13.08.2021 5 z 5

JO, tak tohle byla jízda! Kdo má rád duchařinu, tak ho to prostě musí bavit.

Dolik13
12.08.2021 4 z 5

Tak tohle se povedlo! Po dlouhé době horor, který mě fakt zaujal. Skvělý námět, zajímavé postavy i děsivé momenty. To je přesně to, co od knižního hororu očekávám. Jen tedy musím říct, že mě mírně zklamal závěr, od něj jsem čekal asi trošku něco jiného. Nicméně jako horor rozhodně můžu doporučit. Zvlášť, když bydlíte sami a rádi se trápíte nočním čtení u bouřky. :D

Katana83
04.08.2021 5 z 5

Tak tomuto já říkám ficak. Řekla bych, ze toto byla topka z cele série. Začátky jsou trochu nuda, ale jak se ukázaly přízraky byl to mazec. Paradni…

Ignis
31.07.2021 5 z 5

Za mě asi nejlepší autorčina kniha. Duchové, napětí a tak dál. Příběh nesrší originalitou, ale je dostatečně zajímavě napsaný, aby to nevadilo.

kuttnerovka
26.07.2021 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky, a ještě lepší než jsem čekala. Tady jsem se bála neskutečně. Kniha je perfektně psaná, doslova mě příběh pohltil a měla jsem pocit, že tam jsem s hlavními hrdiny. Nepředvídatelné, nečekané prostě jak to má být.

Karolina90
23.07.2021 3 z 5

Typická duchařina. Taková oddechovka pro ty, co mají rádi horory. Pro mě lepší než Duch domu Ashburnů.

Dandulka
20.07.2021 5 z 5

Tento díl byl opravdu super. Mnohem lepší než předchozí. Klasická duchařina, ale skvěle napsaná.