Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428821/bmid_prizraky-v-dome-carrowu-Dsu-428821.jpg 4 1317 391

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

Luciáš01
20.04.2020 4 z 5

Konečně vyšla další kniha z produkce Darcy Coates. Moc jsem se na ni těšila, protože i předchozí dvě knihy se mi moc líbily. Nelenila jsem, a hned když se objevila na pultech, koupila jsem ji a začala číst.

Příběh se odehrává v nejstrašidelnějším domě ve státě. Hlavní hrdinka Remy pořádá prohlídky děsivého domu Carrow s tragickou minulostí. Na konci jedné z prohlídek se jí naskytne příležitost, která se neodmítá, a to zorganizovat dvoutýdenní pobyt v Carrow. Remy totiž doufá, že poté bude moci nově nabyté zážitky vyprávět účastníkům prohlídek. Kromě Remy a hlavního organizátora Marka se akce účastní i médium, lovec duchů a další čtyři účastníci. Každý z nich jde do domu za jiným účelem – někdo se těší na nezapomenutelné zážitky z domu hrůzy, jiný chce dům a jeho historii více poznat, někdo chce pomoci zesnulým odpoutat se z tohoto světa…

Nedlouho po začátku pobytu se začnou dít divné, husí kůži nahánějící věci. Aby toho nebylo málo, začne ukrutná bouřka, která hosty odřízne od okolního světa. Postupem času se ale začnou vyskytovat situace, kdy už nejde jen o zpestření běžného dne, ale o holý život. Jak se se situací popere skupinka dobrodruhů, když zjistí, že je vlastně už pozdě utéct, a jak vše nakonec dopadne, se dozvíte až z knížky…

Většina příběhu byla krásně napsaná, poutavá, napínavá a občas se objevilo i nějaké překvapení, které by člověk zas až tak nečekal. Musím říct, že 80 % knihy byla nejlepší část z tvorby autorky, co se týče knih, které vyšly v ČR. Miluji, jak krásně umí popisovat.

Ale ten konec, bože zase ten konec. Stejná zkušenost jako v předchozích knihách, vše pořád dobré, krásné, skvělé popisy události, věcí i osob, a pak konec, který zkazí dojem z celé knihy – přehnaný, přepálený, nereálný a tak trochu absurdní. Na konci mě popadl pocit, kde nadšení přešlo v pobavení z toho, jak může někdo takhle zpatlat konec tak dobré knihy. Ale proti gustu… Prostě autorka tak píše, takže to beru už jako součást jejích knih.

Každopádně nelituji, že jsem knihu přečetla, celkově hodnotím dobře, dejme tomu 80 %, ale budu si představovat, že kniha skončila jinak a počkám na další překlady autorčiny knih

Petraxxx
18.04.2020 5 z 5

Další jemná duchařina od autorky, která určitě stojí za přečtení.

PeM
17.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha, přesně moje nej téma. S každou další knihou je to lepší a lepší, tady bylo už jen pár, pro mě, "rušivých elementů" a pár sotva uvěřitelných "scén", celkově jsem ale max. spokojená.

ankaras
16.04.2020 5 z 5

Přála jsem si, aby byla tato 3. kniha strašidelná alespoň jako 1. a povedlo se! Konečně zase jednou pořádná duchařina, od které se neodtrhnete dokud jí nedočtete. Akorát ten konec bych tedy nechala opepřený, na těch by měla autorka zapracovat.

Dana12
15.04.2020 5 z 5

Od této autorky mám přečteny obě předchozí knížky, a líbily se mi. Proto jsem netrpělivě čekala na její další knihu. A nezklamala mě, čte se to opravdu samo. Doporučuji. A již se těším na další.

Ajuszka
13.04.2020 5 z 5

Po Mega zklamání v podobě autorčiny prvotiny Duch domu Ashburnů, přišla její druhá kniha Tajemství sídla Craven Manor, která už byla o poznání lepší. Takže je nasnadě, že tahle kniha se v žebříčku posunula opět nahoru. Čtivý a napínavý Příběh.O tom, že strašidelná atmosféra by se dala krájet ani nemluvím. Rozhodně doporučuji, opravdu skvěle napsaná kniha, já bych v tom domě nebyla ani minutu.

SusanStoHelit
12.04.2020 5 z 5

Ze všech tří u nás zatím vydaných autorčiných knih je tahle nejlepší. Napínavá, napsaná tak, že se nemůžete dočkat další stránky. A i když v určitém okamžiku pochopíte, jak to dopadne, stejně vás bude zajímat, jaké cesty k onomu konci povedou. Za mě se Darcy lepší a těším se na další knihu.

Lucie311
12.04.2020 4 z 5

Zatím nejlepší ze tří dílů. Celkem celé knize se dalo uvěřit až na ten konec,ten už byl tedy přehnaný jako ostatní knihy. Ale dobrý. Čtivé,napínavé.Nelituji.

Jane2016
11.04.2020 5 z 5

Za mě jsou Přízraky domů Carrowů prozatím nejlepší knihou od Darcy Coates. Nejenže se kniha rychle a skoro sama čte, ale i děj mi sedl přímo do noty.
Nemůžu se dočkat na další knížky od autorky! :)

bea0257
11.04.2020 5 z 5

Knížku jsem přečetla za jeden den! Zhltla jsem ji a pak nemohla spat ???? spisovatelku zbožnuji a těším se na jeji další vydání.

Rauser.
10.04.2020 3 z 5

Předchozí knihy autorky se mi četly krásně, ale u téhle mi něco vadilo. Celkově bylo v příběhu až moc postav, takže je autorka nestihla pořádně vykreslit. Stejně jako příběhy duchů, kterých měly být tucty, ale pořádně jsme se nic nedozvěděli o žádném. Nápad dobrý, ale celkové provedení bylo jaksi uspěchané a odbyté.
A šíleně mi vadí, že autor obálky si ani nepřečetl anotaci. Hotel/sanatorium - to určitě na obálce není.