Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428821/bmid_prizraky-v-dome-carrowu-Dsu-428821.jpg 4 1327 1327

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

petrzel
02.06.2020 5 z 5

Zase jsem se pěkně bála, krásná kniha.

Nina291
01.06.2020 5 z 5

Mám ráda duchařský příběhy a tenhle byl jeden z těch dobrých. Určitě si od autorky ještě něco přečtu

Dominika_a
31.05.2020 5 z 5

Jedním slovem Páni! První kniha od této autorky, a já se nemohla odtrhnout. Dlouho jsem neměla v rukou takto čtivou knihu. Krátké kapitoly, neskutečně napínavý děj, místy strašidelný a konec za mě nečekaný! :-)

Mesicnililie
29.05.2020 5 z 5

Čtivá a místy i strašidelná knížka. Napínavý děj co vás nenechá usnout dokud se nedozvíte jak to dopadne. A závěr je velmi překvapivý.

richard7959
28.05.2020 2 z 5

Veliké zklamání. Duch domu Ashburnů o třídu lepší (Craven zase o třídu horší) než Přízraky v Carrow. Začátek vypadal slibně, i nápad měl veliký potenciál, ale závěr knihy všechno kazí - naivní, sentimentální, pohádkový. Doslova se koncem musí člověk prokousávat zatímco si klepe na čelo. Vlastně nemá ani žádný hlubší smysl, jako by si autorka do poslední chvíle nebyla jistá, jakou zápletku nakonec použije. Postavy krajně nesympatické až na jednu dvě výjimky a to je ještě dané tím, že jim autorka nevěnuje moc pozornosti, takže je nemůže čtenáři dostatečně znechutit. Jazyk sice čtivý, ale docela omezený (jen fráze "dveře zaskřípěly v pantech" se tu objevuje asi 50 x). Co se týče obsáhlosti žánru, nenašel jsem bohužel ani jednu kapitolu, u které bych cítil podobné znepokojení nebo napětí jako u Ashburnů. Velice slabé tři hvězdy.

Veronika2692
26.05.2020 3 z 5

Určitě lepší než prvni kniha autorky, aspoň za mě. Lepší, propracovanější příběh a pro mě i uveritelnejsi.

lucien.94
25.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Četla se sama,nemohla jsem se odtrhnout,ale ve chvíli,kdy naše médium "vstalo z mrtvých" nebo se spíš přišlo na to,že nikdy neumřela přišel zlom a nějak mi to nešlo..konec byl zvláštní. Jsem z toho na rozpacích a nějak nedokazu formulovat pocity,jelikož jsem knihu právě docetla. Za mě ale každopádně byla nejlepší její druhá kniha. Nezklamala.

mynonka
25.05.2020 5 z 5

Musím říct, že to bylo 90% času výborné. Není to žádná složitá literatura, ale Darcy umí skvěle vtáhnout do děje a nenudit vás ani minutu. Její postavy jsou sympatické a navození atmosféry opět na jedničku. Co se týká konce, je poněkud úsměvný a přehnaný, ale já jsem si čtení moc užila :).

YenMaja
24.05.2020 5 z 5

Obdivuji autorčinu představivost, její styl psaní mi neskutečně sedí a při čtení jsem se dokázala snadno vžít do příběhu a nasát atmosféru sídla Carrowů. Konec mi rozhodně nepřišel odfláknutý ani přitažený za vlasy, mělo to prostě celé hlavu a patu.

Teina
22.05.2020 5 z 5

Za mě jednoznačně nejlepší díl celé série. Nebyla nouze o strašidelné momenty (což mi třeba chybělo u druhého dílu) a jako vždy dokázala Darcy příběh obrátit v dobrý konec. Postavy byly vykresleny perfektně, že jste už po pár stranách věděli, koho si zamilovat a kdo vám tam naopak bude “pít krev”. Příběh svižně plynul a děj knihy byl nabitý hned několika zvraty. Bonusem v příběhu, který se mě osobně líbil a přišel mi zajímavý, byl lehký vhled do problematiky nadpřirozena a principu seancí. Knihu jsem díky skvělému příběhu přelouskala za chvíli, jak už to u Darcyiných knih bývá zvykem.

Bajkas
21.05.2020 5 z 5

Velké zlepšení oproti předchozím dvěma dílům. Děj byl povedený, přečteno jedním dechem. Nicméně si nemůžu pomoct a ty dobré konce mi nějak vadí. Prostě žili šťastně dokud nezemřeli.

Kopec91
18.05.2020 4 z 5

Během čtení se mi v hlavě přehrával film.. a to mám na Darcy Coates ráda.. zatím se mi to stalo u všech jejích knih.

Super nápad na příběh!

Remy je průvodkyní v bývalém hotelu, současném nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné prohlídce dostane od jednoho z návštěvníků Marka nabídku, která se neodmítá. Chce spolu s malou skupinkou lidí strávit v tomto domě 14 dní. Remy si není jistá, ale poté, co souhlasí majitelka domu - 17 letá Alice, rozhodne se do tohoto dobrodružství jít. Krom Alice přijede do domu Lucille, její chůva a kamarádka, Marjorie - médium a její pomocník Bernard, Taj - nadšený youtuber se spoustou vybavení, Piers, návštěvník společné prohlídky s Markem.
Co se stane, když se sejde 8 členná skupina v domě, ve kterém sériový vrah zavraždil majitele a spoustu návštěvníků, poutníků a služebnictva?

Kniha je napínavá, ale místy (hlavně ke konci) jsem se musela smát.. k závěru se mi příběh zdál dost přitažený za vlasy.. ale stejně jsem ho četla celá napjatá, se zatajeným dechem. Pro hororové začátečníky fajn, pro ostatní fajn oddechovka :) I když je kniha mnohem lepší, než Tajemství sídla Craven Manor, u (za mě) neuvěřitelného konce jsem nakonec málem musela zamáčknout slzu. Epilog mi udělal radost :)

jankaander
17.05.2020 4 z 5

Super jako vždy.....

Lucifer2010
16.05.2020 5 z 5

Super jako každá.....

martiiinkajjj
15.05.2020 5 z 5

Naprostá bomba, dlouho se mi nestalo, že bych v noci měla strach. Dokonce jsem musela dělat ve čtení přestávky ???? zatím její nejlepší díl. Hodně lidí tady píše že se jim nelíbil konec - mě teda jo. Doufám, že brzo výjde její další knížka.

WowKokinko
14.05.2020 4 z 5

Rozhodně lepší, propracovanější a reálnější něž předchozí dvě díla a i přesto mi dvojka je milejší :D. Některé postavy mi lezly na nervy :D závěr nečekaný a přehnaný.

kanitsuj
14.05.2020 3 z 5

Četla jsem předešlé dvě autorčiny knihy a tato se mi zdála asi nejpropracovanější, co se zápletky týká, i když konec mne velmi zklamal, stejně jako odbytý přebal knihy. Je to taková hororová pohádka, (které by kvůli akčnosti lépe slušelo filmové zpracování), ve které se to opět hemží lovci duchů a zákeřnou zombie. Bohužel na můj vkus až v příliš nebývalém množství a díky tomu se vytratilo napětí a mrazivá hrůza, kterou čtenář u podobné literatury očekává a kvůli níž ji vyhledává. Připomínalo mi to rčení, že opakovaný vtip přestává být vtipem. Darcy Coates je dobrá autorka, ale do Kingových románů má na míle daleko.

katchamccall
14.05.2020 5 z 5

Celou knihu se mi v hlavě odehrával film a .... byl úžasnej!!! Sice jsem se dvě noci pořádně nevyspala, ale nevadí, stálo to za to:).

Domisek1
13.05.2020 5 z 5

Další skvělá kniha která mě nadchla.. od začátku až do konce jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Jsme ráda že tahle skvělá kniha bude v mé knihovně

kalimaskry
13.05.2020 5 z 5

Nejsem na tento styl žánru, ale tento příběh mě bavil. Svižné tempo, hlavní hrdina byl sympatický a škoda, že nebude druhý díl.