Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428821/bmid_prizraky-v-dome-carrowu-Dsu-428821.jpg 4 1317 391

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

anibeni
20.01.2023 4 z 5

Bylo to čtivé a zvláštní a strašidelné a plné duchů a mrtvých... a autorce se povedlo, že jsem přebíhala od jednoho podezřelého ke druhému, ale že toho pravého jsem neodhalila.. Mělo to ale jeden malý háček - konec.... Ach. Ten. Konec.

Knihochod
14.01.2023 5 z 5

Tak, ako som sa bála pri tejto časti Strašidelných domov, tak som sa veru už dávno nebála.

Nepríjemný paranoidný pocit sa vo mne prebudil prakticky už v momente, kedy som knižku chytila do rúk a trval bez prestávky až do poslednej stránky. A to aj vtedy, keď som zrovna nečítala - pohybovanie sa či umývanie riadov naproti oknu, keď už vonku prevládala tma, bolo pre mňa takmer nemožné. Pár dní trvalo, než som tieto činnosti bola opäť schopná vykonávať aj po západe slnka. No, a o tom, že som trpela nočnými morami, sa radšej nebudem ani dlhšie rozpisovať. Ale snúbenec tvrdil, že moje vyplašené hekanie bolo veľmi desivé.

Možno by som mohla povedať, že určité momenty som dokázala celkom ľahko predvídať, ale akosi som aj tak bola prekvapená a vyplašená, a to aj napriek tomu, že sa stali presne tak, ako som si myslela, že sa stanú.

Čo sa týka postáv, upodozrievala som úplne každú, keď sa v deji udialo niečo zlé, čo nemalo žiadne vysvetlenie a nedôverovala som ani jednej z nich. Ale teda nemala som pocit, že by tam niektorá bola úplne zbytočne.

Za mňa teda zatiaľ najlepší a najstrašidelnejší zo Strašidelných domov od tejto autorky, ktorý môžem iba odporučiť!

MartinProtschke
30.12.2022 4 z 5

Carolxc přesně to mi jediné na té knížce vadilo, občas by neškodilo vynechat happy end..

Carolxc
28.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Ze všech knih, které jsem od Darcy četla byla tato nejstrašidelnější. Alespoň trochu jsem se bála a dokázalo to se mnou vnitřně hnout.
Délka knihy dovolila vytvořit atmosféru a přilnout k postavám. Bála jsem se o ně a záleželo mi na nich. Plus knihy je i více postav oproti předchozím knihám.
Bavilo mě to a říkala jsem si, konečně příběh, jenž je dospělejší a potom přišel konec.

SPOILER
Tím dospělejší myslím tím, že tam konečně někdo umřel. Přišel pocit, že někdo může umřít a ten někdo může být kdokoliv. I někdo, koho jste si oblíbili.
Jenže Darcy má ráda šťastné konce, což já taky a těžce nesu smrt mé oblíbené postavy. Zde to rozbilo celý příběh a i atmosféru, když jsem dostala opět pohádkový konec.
A u téhle knihy mě to zklamalo, což byla asi má chyba, když jsem věděla, jak Darcy píše své postavy a dalo se to očekávat.
Co jsem nečekala bylo, že mě osobně by happy end takhle vadil a uvedl mě do rozpaků, jako zde.
KONEC SPOILERU

Závěrem. Pořád je to ta Darcy, co se skvěle čte. Oddechová hororová pohádka - z mého pohledu, co má lepší atmosféru než předešlé knihy. Konec, ovšem udělal své a já nevím, na jaké místo bych ji postavila, kdybych měla knihy řadit podle toho, která byla nejlepší. Dávám 4 hvězdičky, i když je to dost na hraně, díky konci.

Knihu i tak doporučuji. Myslím, že konec si najde někoho, komu se bude líbit. Mě ne, ač jinak je to skvělý.

Alexus035
04.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Zatím asi nejlepší kniha kterou Darcy napsala. Líbilo se mi jak vás donutí si v jednu chvíli myslet že vraždil nějaký duch, poté do vás vtluče myšlenku že vraždí někdo z jejích přátel a nakonec to byl duch v těle člověka. Rozhodně doporučuji.

martunka
30.11.2022 5 z 5

Super! Tak tahle kniha se Darcy fakt povedla.

Kate3003
24.11.2022 3 z 5

Tenhle díl je prozatím asi mým nejoblíbenějším. Tentokrát je zde sympatická hlavní hrdinka což je velké plus. Velmi se mi líbila atmosféra příběhu a celkový popis, charakteristika duchů a jejich konání v domě. Konec byl možná až trochu moc “šťastný” na to že se jedná o hororový příběh, ale vlastně mi to až zas nevadilo a zvykla jsem si na to že příběhy od Darcy končí takto. Asi mě překvapí až některá kniha ze série strašidelných domů nebude končit Happy endem.

lexikon_tf
20.11.2022 4 z 5

Prozatím jsem se duchů namlsala do sytosti, děkuji! Po předchozích knihách od autorky tu na mě bylo těch duchů už trochu moc. Ale líbilo se mi to, i když o malilinko méně než předchozí knihy.

Ve strašidelném sídle rodiny Carrow se pořádají prohlídky pro senzacechtivé návštěvníky. Průvodkyně Remy zná každé zákoutí tajemného domu a všechny historky spjaté s jeho děsivým tajemstvím. V domě totiž kdysi bydlel krutý pán, který vraždil služebnictvo i pocestné!

Jeden z návštěvníků projeví zájem strávit v domě dva týdny a pátrat po stopách nadpřirozených jevů pomocí seancí i moderní techniky.

Osmičlenná různorodá skupinka je připravena a natěšena na nadcházející události. Ovšem nikdo nepočítal s několikadenní bouří, která dům na několik dnů izolovala od okolního světa.
A začaly se dít prapodivné a strašidelné věci!

hana17.1.
08.11.2022 5 z 5

No jedním slovem Wow! Tohle byla neskutečná jízda, přečteno jedním dechem, skvěle napsáno a nevím jestli se takové označení hodí na hororovou knihu, ale bylo v ní i cosi pěkného, co mě někde hluboko u srdce příjemně zahřálo.
Začátek se pozvolna nevinně rozvíjí a uvede nás do té správné atmosféry a později jak už to u hororů bývá si říkáte: proboha ne, nechoď tam, vy jste se všichni museli zbláznit. Kniha se neskutečně rozjede a oči nestíhají číst. No a ten konec. Skvělý. Vždycky si říkám, že autorka už mě nemůže ničím překvapit, ale s každou její knihou jsem nadšená pokaždé na novou úroveň.

Satyrka
26.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Po díle Duch domu Ashburnů, Tajemství sídla Craven Manor a Duchové rodiny Folcroftů, mi přišlo, že Přízraky domu Carrowů jsou temnější, zlověstnější a tentokrát tu umírají i postavy. Stejně jako u prvního dílu, který ve mně stále zůstává, jsem jen tajila dech, bušilo mi srdce a byla jsem velmi napjatá. Taky jsem ji nedokázala odložit. Celou knihu jsem vše jasně viděla jako film, a slyšela vlny, moře nebo praskání ohně (je možné že dost napomáhalo chrápání buldočka vedle mě...). Někdy mi příběh připomněl knihu Nevítaný host od Shari Lapeny, jen s prvky duchařiny navíc. Je pravda, že s námětem "všichni trčíme na jednom místě a někdo z nás je vrah" nepřišla ona, ale byla to první kniha, kterou jsem s tímhle námětem přečetla.
Kniha je napsána tak, že jsem si několikrát řekla, zda to stále píše stejná spisovatelka. Je tak nějak více propracovaná a detailnější. Nicméně, na první díl to stejně nemá, aspoň u mě.
Miluju happyendy. Pomáhá mi to věřit, že vždy existuje nějaká naděje a nikdy není vše ztraceno. Líp se mi pak i po přečtení spí, a pocitem, že vše dobře dopadlo. Ovšem to "znovuzrození" Lucille, Pierse a Marjorie mi přišlo trochu přehnané, vlastně i to, že Taj přežil, ale za to jsem se vlastně modlila, takže jsem ve výsledku s tímhle "přehnaným" happyendem spokojená.
Rozhodně chci přečíst všechny díly, baví mě to, ale Darcy Coates bych za Královnu hororu rozhodně neoznačila.

Hofice
08.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Jsem na mateřské a tak jsem chtěla něco lehčího, co se rychle čte, je to napínavé, ale ne žádné románky. Bavilo mě to, ale ten konec se mi nelíbil. Tak ona spadne z útesů do moře, pak jí vlna mrskne zpět na střechu a nakonec se probere a je vpořádku? To jako nebylo nutné, alespoň někdo umřít mohl. Na mě až moc happyend. Ale popis perfektní, dům, lidi i duchy jsem úplně viděla před sebou, to jako jo.

JerryDexter
04.10.2022 4 z 5

Znovu se budu opakovat s tím, že autorka píše velice čtivě a její romány tak čtenář proletí jedna radost. Otázkou ale zůstává, co si z toho odnese. Tohle je moje třetí zkušenost a přiznávám, že byť mě tenhle díl z celé série o strašidelných domech zatím bavil nejvíc, nemůžu se zbavit myšlenky, že jiný autor by z toho dokázal jistě vytřískat víc. Možná ohraný, ale pořád zajímavý námět, perfektní atmosféra, pokulhávající druhá polovina knihy a rozpačitý konec. U tohoto dílu navíc tak přeslazený, až mi málem nešly otáčet stránky, jak byly slepené cukrkandlem. Je to jako přes kopírák. A další věc, která mi na téhle sérii začíná vadit je, že to pokaždé dojde ke stejnému závěru. Opravdu to aspoň jednou nemůže být všechno jinak? Musí za vším vždycky být nadpřirozeno? Ale jak říkám, dobře se to čte. Jdu na další díl.

Calinda
29.09.2022 1 z 5

Tak za mě ne, duchařské romány mám moc ráda, ale tato autorka opravdu není nic pro mě. Pokud by mi bylo dvanáct, tak možná...

Arev122
27.09.2022 4 z 5

Pěkné napínavé čtení s trochou tajemna.

kacenka0239
23.09.2022 5 z 5

Začátek mi přišel hrozně zdlouhavý. Chvilku jsem uvažovala, že knihu odložím, protože se tam hrozně dlouho skoro nic nedělo. Ale pak… Trochu jsem se bála, že z toho budu mít noční můry Nakonec mě příběh úplně pohltil a bylo mi trochu líto, že už to končí. Třetí kniha ze série, kterou jsem přečetla a tahle z nich byla zatím nejlepší

Emma27
22.09.2022 2 z 5

Kniha mě přišla zdlouhavá a slabší než ostatní.

Milujivuniknih
19.09.2022 5 z 5

Ze série o strašidelných domech mám od autorky přečtené téměř všechny knihy, které u nás zatím vyšly a musím podotknout, že kniha Přízraky domu Carrowů se mi líbila ze všech nejvíce.

Nuny
15.09.2022 4 z 5

Ten závěr se, vzhledem k označení "horor", vůbec nepovedl. Jako neříkám, člověka to možná uspokojí, ale takový konec zkrátka neseděl.
Co se týká atmosféry, tak tu kniha opravdu má. Udržuje napětí a nutí ke čtení. Mít tak o 100 stránek méně, bylo by to ještě lepší.
Postavy sympatické, ale žádné překvapení. Jen jsem si často říkala, jakou má ta Remy odvahu a zda-li by to bylo vůbec možné. Ale ano, v knihách je všechno možné. Ubrala bych na té její neustálé zvědavosti a pocitu, mít věci pod kontrolou. Takhle to působilo, že si bez ní nikdo ani neuprd...

LivN
12.09.2022 5 z 5

Moje čtvrtá kniha a zatím nejlepší. Kdyby šlo dat 10 hvězd dám plný počet. Bylo to napínavé od začátku do konce. Kniha mě úplně pohltila a taky se mi líbila milostná linka mezi Remy a Markem. Prostě úžasné

twigxi
07.09.2022 3 z 5

Docela dobra oddechovka. Ne, ze by se u ni clovek vylozene bal, ale mela vybornou atmosferu a az na ten konec jsem si ji uzila.