Hlasy v bouři

Hlasy v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475053/bmid_hlasy-v-bouri-Tls-475053.png 4 732 204

Černá zima série

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic… Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat. Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř. Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Voices in the Snow , 2020

daniela7398
30.06.2022 4 z 5

Naprosto skvělá kniha, začátek podle mě velice úspěšné série a musím ocenit vystavění příběhu a promyšlenost Darcy, ona ty horory-thrillery prostě umí!

Dandulka
28.06.2022 5 z 5

První díl série mě nakopl opravdu skvěle a moc se těším na druhý díl. Vypadá to, že tahle série bude opravdu exkluzívní.

lucakuca
15.06.2022 3 z 5

Divná žena je u divnýho týpka na divným místě v divným čase s divnou společností.

Morisius
13.06.2022 3 z 5

Tato autorka má čtivé příběhy díky dobrému překladu.
Tento příběh je rovněž čtivý a vhodný na propršenou sobotu.
Není to kdovíjaká senzace, ale musíte to dočíst, abyste zjistili zda se hlavní hrdince podaří to, o co se snaží.

simcat13
10.06.2022 4 z 5

Horor se mi dostal do ruky omylem a na začátku jsem se celkem bála. Naštěstí se v to ale nevyklubala duchařina. Příběh se odklonil od toho, co jsem čekala (že tam budou přízraky a duchové) a byla to bomba. Děj utíkal a nakonec mě příběh vtáhl tak, že přemýšlím nad pokračováním.

Eliska.ctenarka
08.06.2022 2 z 5

Ačkoliv kniha měla atmosféru a pořád se něco dělo, romantická linka mi vůbec nesedla a kdyby tam nebyla, bylo by to možná lepší. Konec mi přišel už moc přitažený za vlasy...

muchomurka
04.06.2022 3 z 5

Ze začátku skvělý rozjezd, děj mě vtáhl a nutil číst a číst. Ale od poloviny se z toho jednak stala slaďárna pro náctileté, kdy hlavní hrdinka jen vzdychá nad Dorranem. A druhak se to začalo vléct, autorka psala pořád dokola to samé a děj se neposunoval. Nějak jsem to přelouskala a děj se pak rozběhl, ale skvělý začátek to už nedohnalo. Konec - no, další díl si přečtu, jsem zvědavá, tak snad nebudu litovat.

escapelle
03.06.2022

Od autorky jsem četla nějaké "domy" které mě vůbec nebavily. Tento příběh za mě skvělý od začátku až do konce.
Moc mě bavily popisy a tajemství sídla. Ale i rodící se přátelství /vztah mezi Clare a Dorranem.
Pořád jsem čekala,co z toho vyleze. Jaký magor se vyklube z něj....
Za mě skvělá kniha která mě udržovala v napětí od první do posslední stránky. Určitě hned pořídím další díly série. Zajímá mě o čem budou, jak to s nimi bude dál, co bude s Beth a co v té době zaažívala ona. (Snad se to dozvíme)
Já rozhodně ke čtení doporučuji!

renefer
02.06.2022 4 z 5

Romeo a Julie v kulisách zombie apokalypsy. Zas tak špatné to nebylo, autorka se prostě specializuje na strašidelné domy a docela se vyžívá v jejich popisu. Tak třeba ten vinný sklep nebo kotelna je docela hardcore. A líbil se mi nápad s vytápěnou zahradou v domě.

Jarmila97
30.05.2022 5 z 5

za mě další skvělá kniha akorát dej skončil tak že budu šílet dokud nebudu mít další díl knihy jinak musím říct že mě Darcy zase nezklamala,byla sem velmi nadšená z celého děje knihy

stojinek
25.05.2022 2 z 5

Čteno v originále...a to bylo asi jediné pozitivum této knihy. Škoda, rozjezd byl dobrý, ale pak se to vše začalo zvláštně zamotávat a stala se z toho bizarnost s nádechem červené knihovny.

TVer
23.05.2022 2 z 5

Kniha byla dost podprůměrná. Jako horor mi to moc nepřipadalo i když to mělo dobrý a zajímavý začátek.

Nejdřív jsem si říkala, že ta situace možná bude jako z Misery od Kinga, trochu se mi ulevilo, když tomu tak nebylo. Chybí mi tam vysvětlení, co že se vlastně konkrétně stalo, i když předpokládám, že se to dozvíme v dalších knihách.

Čekala jsem, že se budu bát jako při autorčiných předešlých knihách, ale nebylo tomu tak, jen jsem si pokládala mnoho dotazů, které zůstali nezodpovězené. Kniha nebyla špatná, ale nebyl to ten děsivý horor, kvůli kterému bych se v noci bála jít na záchod sama, který jsem čekala.

iluz3
21.05.2022 odpad!

Jedno velké zklamání Knihy od téhle autorky mám ráda hlavně ty duchařiny ale tohle byla opravdu katastrofa a navíc červená knihovna k tomu s docela trapným dějem. At nežeru začátek Knihy byl docela fajn.

veronika4001
20.05.2022 5 z 5

Skvělý rozjezd a já jsem v předtuše temperamentního příběhu plného napětí a vzrušení. Rychlá jízda. "To vypadá slibně", říkala jsem si při četbě prvních řádků. A nemýlila jsem se. Příběh se rozvinul a připoutal mě tak, že jsem se nemohla odtrhnout. Styl vyprávění udává tempo a tohle šlo fakt rychle. Ustaraný Dorran mě navnadil na romantickou vlnu, ale příběh dává tušit, že tam půjde o něco jiného. Je to příliš klidný dům, svoji rodinu a služebnictvo zná Dorran natolik, že zpochybňuje vidiny Clare. Co za tím je? Dělá to z nevědomosti? Čím víc je Dorran silnější a ochotný pečovat o Clare, tím víc mě v příběhu ujišťuje o jeho opačných záměrech. Alespoň ze začátku. Přála jsem si, abych mu mohla věřit. Ale kdo je ta tajemná žena, která se ukrývá v domě? Co od Clare a Dorrana chce? Má něco společného se sněhovou bouří? Vztah obou je dominantou celého příběhu, na začátku je tajemno minimální a převážné hororové scény se začínají objevovat po 25. kapitole. To, jak si oba rozumí, pochybují, nevěří si je dlouhou cestou k počátku hororu a k tomu, aby se horor rozvinul v plné síle. Ta ale nastává až po polovině knihy. Kniha Hlasy v bouři je romantickým dobrodružstvím dvou lidí, což mu však neubírá na tajuplnosti, dramatičnosti, napětí, dynamice a tedy i čtivosti. Kromě toho intenzita prožitku je v druhé polovině větší, takže hororové dění ve výsledku převažuje.

magica6099
05.05.2022 5 z 5

Mě to sedlo, líbilo se mi to. Přijde mi to spíš pro mladší věkovou kategorii, ale za mě super. :)

marina4088
27.04.2022 2 z 5

Moje první seznámení s Darcy bylo jiné, než jsem čekala. Pod pojmem horror si představím pocit, kdy se budu bát otočit další stranu, pocit, kdy se budu bát jít sama na záchod, kdy nechám světla rozsvícená a vyleká mě každý zvuk.

Tady jsem se doslova bála první kapitoly. Ta jediná mi totiž seděla do žánru, kam je kniha zařazena.

Přitom čím více jsem četla, tím více byly moje pocity skrz zařazení knihy zmatenější. Pro mě to bylo spíš - horror, poté thriller, poté fantasy (jo, myslela jsem si a doufala, že je upír :D) poté romantika a ke konci post-apo. Nakonec byl vlastně řekla, že kniha byla romantika odehrávající se v post-apo světě.

Což mě přivádí k postavám - celý příběh se vlastě odehrává kolem Clare a Dorrana. Clare se jeví jako dost podezíravá a opatrná postava, ale řekla bych, že opak je pravdou. Naprosto nesmyslně se žene do problémů a pak si stěžuje, jak kdyby za to mohl Dorran, že ona je nerozvážná. Dorran vzhledem k okolnostem byl zvláštní oříšek, ale líbilo se mi v něm hledat pravou povahu.

Kniha se mi ve výsledku nečetla moc dobře, ale i tak jsem dala šanci druhému dílu (který se mi líbil o dost více)
2-2,5/5

Miška74
23.04.2022 4 z 5

Darcy Coates mám ráda a její knihy mě prostě baví. Nevím proč, ale zatím jsem se u žádné nebála. I tak mám její knížky ráda a jsou napínavé.
Hlasy v bouři jsou prvním dílem podle mě velmi zajímavé série. Příběh mě bavil, bylo tam dost napínavých stránek a líbilo se mi i téma, kde kromě "Vyzáblých" nechyběla ani romantika (i když té tam bylo na můj vkus zbytečně moc).
A protože kniha má otevřený konec, tak šup hned na další díl.

Leona333
15.04.2022 2 z 5

Tak po dlouhé, opravdu hodně dlouhé době sama za sebe hodnotím a nemůžu dát víc jak dvě, maximálně dvě a půl hvězdičky. To bylo úplně mimo mísu. Dějově vůbec nebavilo, nenadchlo. Napětí? Záhada? Horor? To asi ne. Budu se muset v duchu omluvit tvůrcům amerického hororového postapokalyptického seriálu Živí mrtví... Tam se dějová linka a ,,určité chování hlavních postav," dá jakž takž odůvodnit - má nějaký smysl... Tady bohužel nikoliv...

Makůvka
12.04.2022 4 z 5

Moje úplně první setkání s autorkou a můžu říct, že to nebylo špatné. I když knížku bych za horor úplně nevydávala. Sice tam byly určité pasáže, kdy to bylo napínavější a akční, ale nepřišlo mi to až tak děsuplné a strašidelné. Jinak se kniha četla moc pěkně, děj pozvolna plynul a bylo to šmrncnuté i romantikou.

trollkvinna
12.04.2022 3 z 5

(SPOILER) "Královna hororu" ...no nevim, nevim.
Myslím, že při čtení této knihy, jsem se ani chvíli nebála, nejspíš jsem ani chvíli nebyla napnutá.
Hlavní ženská postava mi byla vlastně docela nesympatická, připadalo mi, že je skoro pořád ukňouraná. Dorran mi byl o něco víc sympatičtější, ale pořád nic moc.
Co mi nejvíc zkazilo celkový dojem z knihy, byla asi ta romantická linka. Bylo mi vcelku jasné, že se mezi těma dvouma něco semele, ale vůbec mi to do toho nesedlo.

Kniha nebyla úplně nejhorší (dočetla jsem ji, že), ale na druhý díl se asi vrhat hned tak nebudu.

americká literatura horory

Darcy Coates
australská
2019  80%Duch domu Ashburnů
2019  76%Tajemství sídla Craven Manor
2021  83%Kořist
2020  85%Přízraky domu Carrowů
2021  71%Hlasy v bouři

Kniha Hlasy v bouři je v