Hlasy v bouři

Hlasy v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475053/bmid_hlasy-v-bouri-Tls-475053.png 4 732 205

Černá zima série

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic… Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat. Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř. Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Voices in the Snow , 2020

mondulinecka
18.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Darcy umí skvělou atmosféru, čte se moc dobře. Slaďárna v podobě Clare a Dorrana mi nevadila, Nicméně jak zde již bylo zmíněno, rozuzlení mě také zklamalo. Vyzáblé zkroucené postavy by byly ok, první mě napadlo, že se Darcy pustila do zombíků, což by mi nevadilo, to já ráda :D .. každopádně Dorranova matka s hmyzíma nohama už byla opravdu moc. No snad bude druhy díl opravdu lepší.

emilieselden
15.03.2023 3 z 5

Kniha byla čtivá a napínavá ale samotné rozuzlení mě zklamalo. Asi proto, že už jsem četla i Duch domu Ashburnů. Nevím, jestli se budu pouštět do pokračování.

Nikusha
10.03.2023 3 z 5

Ten začátek se zbytečně natahoval. Asi chápu, že chtěla vytvořit napětí, ale bylo to kapku nudné. Pořád mi to evokovalo "strašidelné domy", ale ke konci se to hezky rozjelo. V podstatě mě to bavilo celou dobu. Navíc teď s manželem sledujeme The last of us, takže načasování bylo perfektní :D Hodnocení dávám nižší, ale rozhodně si přečtu celou sérii. Od autorky jsem přečetla snad všechno, tak u toho zůstanu.

netopýrek1985
06.03.2023 5 z 5

Páni to byla jízda. Jen aby to mezi Clare a Dorrianem dopadlo dobře.

Dixinka
26.02.2023 5 z 5

Super romntárna a oddychové čtení. Četla se sama.

ELENtheKNIHOMOL
23.02.2023 2 z 5

Co jsem to proboha právě přečetla?
Opravdu nerada hodnotím knihu špatně, ale tady nemám na výběr.

Kdo je tato autorka a co provedla s Darcy Coates?
Tohle bylo tak přehnané a trapné, spíše úsměvné než hororové.
První polovina příběhu mě bavila,popisnou část a budování atmosféry zvládla Darcy na jedničku. Byla jsem napnutá co z toho vzejde a otáčela stránku za stránkou poháněná zvědavostí.
Od druhé poloviny,když jsem se dozvěděla co to "něco" jež je sleduje je,jsem jen valila oči a obočí mi vystřelovalo až na vrch hlavy.
Tvory,které tu autorka stvořila bych neobsadila ani do scifi.
Tohle byla absolutní blbina.

To už jsem si rovnou mohla pustit film Žraločí tornádo nebo Návrat vražedných rajčat.

Omlouvám se Darcy,ale za mě absolutně ne.
2 hvězdy za první polovinu knihy,která měla potenciál a 3 hvězdy dolů za ploché postavy a velmi kýčovitý milostný románek zasazený do... no,něčeho co mohl být dobrý příběh.

Patouska
13.02.2023 3 z 5

Bohužel to nemůžu považovat za horor, na který jsem se moc těšila. Kniha je fajn, ale to je asi tak vše. Čtu další díl a ten je mnohem lepší, takže doporučuji se prvním prokousat :)

Parwana
10.02.2023 odpad!

Na knihu, a vlastně i na celou sérii, jsem se hodně těšila, bohužel přišlo zklamání. Na nějaké padesáté straně jsem čekala, kdy se děj víc rozjede, bohužel jsem se nedočkala. Na knihu plnou vaty, kde se ve sněhové bouři plácají dva lidé, aniž by tam bylo více akce, nebo se po nich aspoň někdo sháněl, protože jinak nemají šanci celý příběh na svých bedrech utáhnout, nemám nervy. Knihu vracím při nejbližší možné příležitosti do knihovny a další díl taky. Má-li být první díl nejlepší z celé série, tak nemám odvahu se pouštět do pokračování, které má cca 500 stran.

Deia
09.02.2023 4 z 5

Kniha je opäť od začiatku veľmi čtivá a ešte k tomu má aj jemný post-apo nádych. Spočiatku sa mi ale zdala rozťahaná, veľa sa tam toho nedialo, Clare je uväznená v dome a nevie ako sa z neho dostať, stále tam sneží a je zima. Ale potom sa to trošičku rozbehlo, hlavne keď Clare začala vidieť akési postavy. Dorran sa mi najprv zdal podozrivý, jeho správanie bolo až príliš ideálne a tak som bola zvedavá, čo sa z neho vykľuje. Ale ináč ma ich spolužitie v dome celkom bavilo, hlavne to rozmýšľanie nad zásobami a snaha si to tam nejak zariadiť, aj keď Dorran na mňa občas pôsobil až príliš ochranársky. Čo ma ale celkom rozčuľovalo je to, že som nevedela čo sa deje v okolitom svete :D. Zo záveru som trochu rozčarovaná, keďže nie som úplne stotožnená s tým, že čo sa vykľulo z tajomných postáv. Ale ďalšie časti si určite prečítam, som zvedavá ako to bude pokračovať.

Veronika065
04.02.2023 1 z 5

Od Darcy jsem přečetla tři knihy o strašidelných domech a vždy byla tak nějak zklamaná, ale protože postapo fakt můžu a ono se to tak zprvu tvářilo, tak jsem jí dala ještě jednu šanci... Mno, lituji utracených peněz a ztraceného času. Nevím, jestli jsem tak náročná čtenářka, ale i když má tato autorka tolik kladných ohlasů, dle mého se až přespříliš opakuje, napětí žádné, děs žádný, nějaký wow moment taktéž. Jako čtrnáctileté by se mi možná líbila, ale to už je pěkných pár let zpět.

Andělla
24.01.2023 5 z 5

Kniha byla od začátku velmi napínavá. Čekala jsem opět nějakou duchařinu, jenže pak jsem si zde v komentářích nechtěně přečetla, že se jedná o jakousi apokalypsu a říkala jsem si, že tohle není úplně nic pro mě, ale to jsem vůbec netušila, jak mě příběh chytne.
Romantická linka mezi Clare a Dorranem mi vůbec nevadila, ba naopak. Darcy opět skvěle popsala atmosféru - tady konkrétně tu mrazivou, musela jsem číst pod dekou a s teplým čajem. :D Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a hned po přečtení jsem sháněla další díl. Teď už mám za sebou všechny tři a nemůžu se dočkat závěrečného dílu.

Domimátor
17.01.2023 2 z 5

Kniha začala slibně, autorka vás drží v napětí. Pokus o romantickou linku mezi hlavními hrdiny raději nekomentuji. Co se vyklubalo ze zahadných přeludů už vůbec ne. Dám šanci druhému dílu, vypadá slibněji.

kniha
14.01.2023 5 z 5

Přesně ta správná dávka napětí a představivost , kterou mě autorka připoutala ke knížce je jasných pět hvězd. A ten konec mě nutí ihned začít číst druhý díl.

simona g.
01.01.2023 1 z 5

Za mne - děs, brak, katastrofa... Něco mezi červenou knihovnou, hororovým domem a postapo příběhem. Nalít to vše do jedné knihy, zvláštně protřepat, vylít směr lavor... Výsledek, úplně mimo kniha. Několikrát jsem si během čtení říkala - jako vážně?!? Zklamaní. Dočetla jsem včera, na hodnocení si dala odstup, ale vidím to pořád stejně. Objednávku dalších knih z téhle série jdu do knihovny hned zrušit. Druhou takovou nedám.

Přečti_si
30.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Tato kniha vůbec nebyla pro mě a další díl této série radši zkoušet nebudu a zkusím sérii Strašidelné domy. Pořád jsem se tak nějak držela, relativně nic se nedělo, nějaký příšerky, dobrý... SPOILER: Od okamžiku s hmyzí příšerou jsem protočila oči s myšlenkou, že je to teda příšerná krávovina a dočetla na sílu, aby bylo přečteno.

Pauvka
28.12.2022 4 z 5

Čekala jsem teda víc od této knihy. Neřikám, bála jsem se. Ale Dorran mě prostě nesedí.. uvidíme, co další díly.

Dáma s hrnstjm
27.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Ne každý má nadání napsat kvalitní post-apo příběh, ono to totiž není tak jednoduché a je třeba tam nacpat trochu logiky... dobře, asi není fér hodnotit dlouhý příběh po jeho první části, ale na druhou stranu první díl má nalákat čtenáře a ukazuje, jak jsou rozdané karty. Hlavní postavy mají neskutečné štěstí ve všem, autorka jim to příliš nekomplikuje, občas jim dopřeje nějakou bolístku, ale o čiré náhody a sklony k nesmrtelnosti není nouze. Romantická linka (navíc v tomto pubertálním pojetí) je pro mě v rámci žánru zbytečná, ale pro autorku je to evidentně nosná myšlenka a samotný příběh tím trpí. Také situování téměř všech dějových zvratů do jednoho místa bylo už v závěru vlastně nudné. Silně jsem doufala, že Dorran se vybarví a bude skrytý vlkodlak nebo tak něco! :-) Lehce směšné mi přišly zahrádkářské vsuvky... člověk je kvůli počasí uvězněný pár dní v domě a hned sází rajčata a papriky?! Kniha se tím vším stává oddechovkou, i když třeba měla mnohem větší ambice... Překladatel tomu taky nepomohl, spíš naopak, se synonymy si neláme hlavu a slovo "příšera" použil snad tisíckrát (a přiznám se, že mi tohle slovo k oněm postavám v knize ani vůbec nesedí). Jestli se pustím do dalších dílů, zatím nevím. Ale co mě opravdu, opravdu zajímá: co se to tam jako děje s tím počasím??

senoritar
14.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Recenzi píšu až po přečtení dalších dvou dílů. Líbily se a bavily mě všechny, musím ale říct, že nejradši mám tento první. Líbilo se mi, že se celý děj odehrává prakticky jen mezi Clare a Dorranem, protože ten příběh utáhnou. Že se Clare občas chová hloupě a leze kam nemá je fakt, ale zase na druhou stranu si myslím, že skoro každý by v její situaci reagoval podobně (jako když nadáváme u hororů hlavním hrdinům, že se jdou podívat, tak když se doma ozve divný zvuk – taky se jdeme podívat, myslím, že to pramení z lidské potřeby vše racionálně vysvětlit). Ale zpátky ke knize.

Atmosféra je opravdu mrazivá a zápletka dobře vymyšlená a vystavěná. Sice se nedozvíme příčinu, ale nevadí, na to dojde v pokračování. Romantika mi nevadila, naopak bych jí klidně snesla více. Clare a Dorran spolu jsou prostě roztomilí a jejich vztah je postupný a něžný. Bylo pro mě hezké sledovat, jak jim na sobě začíná záležet, protože to dodá příběhu hloubku.

Už se nemůžu dočkat poslední skládačky příběhu.

johnydoe
13.12.2022 2 z 5

Je to takové čtení pro ženy, či začínající čtenáře. Samá romantika, naivně napsaný příběh, pořád se jen brečí a vzliká. No koupil jsem i druhý díl, tak jsem zvědavý jak bude příběh pokračovat, ale první kniha od slavné Darcy Coates je pro mne dosti zklamáním.

VMJoze
08.12.2022 4 z 5

Problém je, že píšu tuhle recenzi až po tom, co jsem dočetl i druhý díl. Tím pádem mám na Hlasy v bouři a na celou sérii Černá zima malinko jiný náhled. Teď, když už vím, proč se všechno tohle stalo, je těžké Hlasy hodnotit.
Postavy: jedním slovem katastrofa. Připomíná mi to stejnou bídu jako ve Fantomu z Blackwoodu. Otravné, dokola a dokola se opakující fráze.
Prostředí: super!! Tohle je něco pro mě :)
Atmosféra: taky super.
Konec: katastrofa.
Tak takhle nějak bych viděl první díl, ale i přesto dávám 4 hvězdy.

americká literatura horory

Darcy Coates
australská
2019  80%Duch domu Ashburnů
2019  76%Tajemství sídla Craven Manor
2021  83%Kořist
2020  85%Přízraky domu Carrowů
2021  71%Hlasy v bouři

Kniha Hlasy v bouři je v