Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 949 253

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

Ajuszka
28.04.2021 5 z 5

Musím říct, že Darcy Coates se snad s každou další knihou zlepšuje. Jsem opravdu ráda, že jsem na ni po Ashburn house nezanevřela.
Tohle bylo našlapané jak příběhově, tak i co se atmosféry týče. Přečteno téměř na jeden zátah a já už se těším na další knihu

petrzel
27.04.2021 5 z 5

Tak tenhle díl mi přišel nejlepší ze všeho

Nikollinka
27.04.2021 5 z 5

Skvělé! Skvělé! Jako vždy..

Domisek1
27.04.2021 5 z 5

Opět tato kniha nezklamala.. Dobře a rychle se četla,jen mě mrzí že je tak krátká. Ale jinak nemohla jsem knížku vůbec dát z ruky. Mám ráda horory a tahle autorka mě zase přesvědčila že horory jí fakt jdou :);).. už aby vyšla další nemůžu se dočkat.

Adél784
26.04.2021 5 z 5

Na další díl série o strašidelných domech jsem se hrozně moc těšila a Darcy opět nezklamala.
Záhada domu Marwicků je stejně krátká, jako Duchové rodiny Folcroftů, takže je přečtená hned. Já jsem ji přečetla za jeden den:)
Zase to bylo čtivé, napínavé a ani na chvíli jsem se nenudila.
4,5/5 protože na prvním místě u mě zůstávají Přízraky domu Carrowů:)
Celou sérii o strašidelných domech rozhodně doporučuji:)

KateřinaW.
26.04.2021 4 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih, které Darcy napsala. Jsem ráda, že to bylo opravdu pojato duchařsky (bez zombíků a jiných příšer). Chvilkami mrazení bylo. Škoda jen, že se ty knihy ztenčují.

Aliii83
25.04.2021 odpad!

Za mě Darcyina zatím nejhorší kniha... Hlavní postava, pro mne velmi nesymparická, oproti všem předchozím hrdinům.. Pribeh mi přijde mnohdy naprosto nelogický, divné úvahy a kolikrat jakoby nedomyšlená myšlenka.. Což bylo korunováno spoustou gramatických chyb.. Ke všem předchozím dílům se někdy rada vrátím, ale tento určitě vynecham.

Wisha
25.04.2021 3 z 5

Do tohoto dílu jsem po velkém zklamání z předchozích Folcroftů šla s nulovým očekáváním s tím, že třeba budu příjemně překvapená... A nevím. Mám rozpolcené pocity. Určitě to bylo lepší než Folcrofti, kteří mě nebavili vůbec - tahle kniha byla čtivá, ale neskutečně mě tam rozptylovaly nelogické úvahy a chování hlavní hrdinky. Celkově vzato to nebyl špatný příběh, ale ten konec to úplně zabil, strašná nuda. První půlka super, mrazivá, druhá půlka bída.

AlenaO
25.04.2021 5 z 5

Wauuu! Za mě jedna z nejlepších knížek s Darcy! Od začátku až do konce napětí kdy mi knížku nešlo odložit takže byla zhltnutá na jeden zátah! Za mě tahle knížka je nejlepší ze všech od Darcy! A už teď se těším na další! A doufám že bude stejně dobrá jako tahle a ne jako Kořist ta za mě nee

lucka5460
25.04.2021 4 z 5

Knihu jsem precetla behem jedineho vecera. Zcasti protoze bohuzel kazdy autorcin pribeh je ponekud strohy a stranek ubyva a zcasti proto, ze i presto dokaze Darcy zaujmout poutavym pribehem. Kniha se mi libila a mozna i diky pauze od hororu se dostavil i (ne)prijemny pocit strachu :-D Navic jsem si jista, ze i pres vyrcene nedostatky si koupim dalsi vytisky stejne rychle, jako ty predchozi :-D

judas.1988
24.04.2021 5 z 5

Tak sečteno podtrženo. Další knížka přečtená celkem s chutí. Zařadí se mezi styl strašidelných domů co autorka vytvořila. Jak už jsem psal několikrát,určitě se dají nalézt prvky které známe z jiných knížek nebo filmů.Když se na to člověk zaměří.Žánr hororu už je opravdu hodně vyčerpán.Co se týče děje,zase autorka si svoji linku umí podržet,ví co chce psát a jak to chce psát.Hlavní hrdinky,nechci napsat že jsou hloupé ale je fakt že pomalejším uvažováním se trošku natahuje děj.Což u knížky co má 200stránek je trochu blbý.Konec zase,prostě perfektní to se člověk úplně klepe aby to dočetl. Dějová linka i když opět celkem tradiční posledních padesát stránek super.Těším se na další díl a jdu si konečně přečíst kořist která je prý úplně něco jiného.

Ellinek
23.04.2021 4 z 5

Tak tentokrát se to Darcy povedlo. Za mě nejlepší díl série. Přestože autorka pořád neopustila zajetý vzorec svých konců, tady mi to ani nevadilo, protože v celkovém kontextu příběhu a vývoje všeho uvnitř to k tomu přesně takhle pasovalo. Takže za mě velká spokojenost. I ta atmosféra jedné pomalu bláznící ulice se mi líbila ze všeho nejvíc. A přestože je nemám ráda, zase tu byly kočky, jéé! :D Stará dobrá Darcy, čtivá, za den zhltnuto, a pro mě je tohle zatím to nejlepší od autorky. :)

Majki88
23.04.2021 5 z 5

Asi takhle, :-) čím dál tím víc jsou ty knížky tenčí... Ale zase už jich vydala v angličtině přes 12, takže bych tu sestupnou tendenci čekala později. No, lednová Kořist byla úplně jiná, tohle je návrat k Darcy tak, jak ji známe. Starej barák, hlavní hrdina žádnej poseroutka, kterýmu nevadí, že okolo třískají dveře, okna, lítají nože a tak podobně... Ale sakra, byl to super návrat. Příběh mě osobně opět nezklamal, nevybočila že zajetejch kolejí a je to dobře. Ok, možná mě to u 30týho Tajemství nějakýho baráku omrzí, ale zatím ne ;-)