Fantom z Blackwoodu

kniha od:

Fantom z Blackwoodu https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475874/bmid_fantom-z-blackwoodu-Z9v-475874.jpg 4 708
Koupit Koupit eknihu Bazar

Mara je dcerou spiritistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti. Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Je připravena se svým snoubencem Neilem začít nový život ve světě, který je založený na racionalitě a faktech. Její minulost se jí ale ještě nechce pustit. Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu. Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat. Protože duchové přece nejsou skuteční… …nebo ano?... celý text

Série:

Strašidelné domy 6.


Žánr:
Literatura světová , Horory

Vydáno: , Fobos
Originální název:

The Haunting of Blackwood House , 2015


více info...

Komentáře (198)

Komentáře 198 Recenze 2

verden
verden
10.09.2023 2 z 5

Tento diel sa mi zatiaľ páčil najmenej. Mara mi nesadla, ani dejovo ma to nijako zvlášť nechytilo a ilustrácie síce neboli zlý nápad, ale zdali sa mi také nejaké... amatérske.

terimila
terimila
10.09.2023 3 z 5

Řekla jsem si, že si zase zkusím trochu rozšířit rozhled v horrorové literatuře, tak jsem sáhla v knihovně po pár kouscích Darcy Coates ze série o strašidelných domech.
No... číst se to dalo, utíkalo to, četlo se to příjemně. Napínavé mi to moc nepřišlo a o strachu nemohla být ani řeč, přece jen když je někdo odchovanej Stephenem Kingem, tak ho takovejhle britskej duchařskej čajíček nerozhodí. Mara mi přišla dosti protivná, Neil nedůvěryhodnej, duchové moc laciní. Navíc jsem v tom neustále viděla vyvařený a trochu předělaný Kingovo Osvícení, nemůžu si pomoct. A ten happyend by tam být za mě nemusel.
Ale jak říkám, číst se to dalo a byl to celkem příjemnej večer. Lousknu ještě jednu starašidelnodomovku, co jsem si přinesla spolu s touhle, ale do dalších se už asi nepustím. Těžkej průměr.


Gordonlord
Gordonlord
02.09.2023 3 z 5

Chci dobré napínavé čtení - beru do ruky Darcy Coates.

Zase to fungovalo. Třetí příběh o strašidelném domě, do kterého jsem se začetl a zase mě to bavilo. Tentokrát mi scházelo opravdové mrazení a strach o životy postav, protože vím, jak mírumilovně Darcy píše a také vím, že vše dopadne dobře. To trochu snižuje hloubku napětí.

Příjemným plusem je krátký rozsah knihy - jednoduché téma nezačalo nudit a hororové klišé tak bylo vlastně dobře podáno. Oceňuji, že pro každou knihu ze série Strašidelné domy si najde nové nápady, aby to nepřipomínalo ty předchozí knihy.

Skvěle odvedené řemeslo, i když konec knihy mohl být dramatičtější a potenciál byl také možná větší. I tak pořád výživný nadprůměr.

zuzka894
zuzka894
26.08.2023 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Ta mě teda dostala. Chvílemi jsem se opravdu bála. Asi nejlepší kniha od Darcy Coates.

Bridgett
Bridgett
14.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila, za mne asi nejlepší ze strašidelných domů od Darcy. Oceňuji, že strašení nebylo přehnané jako v některých jiných dílech, žádní oživlí zombíci atd. Člověk měl prostor pro představivost a chvílemi jsem se opravdu bála.
Nicméně hlavní hrdinka úplně na zabití, byla mi velmi protivná, Neila mi bylo úplně líto. Čekala jsem, že se příběh bude vyvíjet trochu jinak - vzhledem k tomu, že dům postavil Mařin dědeček - myslela jsem si, že bude svoji vnučku třeba ochraňovat před Robertem Kantem nebo něco podobného, ne že on bude ten hlavní zloduch a bude chtít zabít vlastní prapravnučku... Masový vrah mi naháněl mnohem větší strach než nějaký bláznivý spiritualista.
Konec byl překvapením, ale aspoň nebyl tak přehnaný jako v ostatních knihách od Darcy.
Ale celkově se mi kniha moc líbila.

twiggynka
twiggynka
03.08.2023 5 z 5

Moc povedený díl, četbu jsem si užila.

medlovice
medlovice
30.07.2023 4 z 5

Nevíte někdo , kde najdu muže jako Neil ? Hrůzostrašný dům už mám.
Kniha má ilustrace, některé jsou moc hezké.

hana17.1.
hana17.1.
29.07.2023 4 z 5

Skvělá kniha. Napínavý děj až do poslední chvíle. Ze začátku jsem si říkala, že to bude klasický děj jako v celé této sérii knih, ale bylo to opravdu napínavé a zajímavé. Přesto však nejlepší knihou série je stále ta první.

knidopel
knidopel
27.07.2023 4 z 5

Další díl z mé oblíbené série Strašidelných domů opět nezklamal. Kniha měla napětí, atmosféru, hrdinku se zajímavou minulostí, pocházející ze spiritistického prostředí a opět uspokojivý konec. Musím přiznat, že chvílemi mi tedy Mara opravdu už lezla na nervy (díky neustálému popírání čehokoliv zvláštního), ale ve výsledku se dalo její chování vlastně pochopit. Těším se na další díly.

m2056
m2056
19.07.2023 2 z 5

Nejlepší kniha série co jsem zatím četl.

lucien.94
lucien.94
26.06.2023 4 z 5

Od posledních dvou knih s hodnocením za 3* musím u této knihy dát 4*
Darcy se drží svých strašidelných domů a určitě by něco nového uvítal ne jeden čtenář, ale to by prostě poté nebyla Darcy. Hltám ji každý řádek a lidé s bujnou fantazií zažijí napínavý příběh. Příjemně děj plyne, až je kniha u konce a ani nevíte jak. Humor, napětí (obzvlášť, když ji čtete o půlnoci na zahradě), love story, smysluplný děj.. tři věci, které mi v knize nesmí chybět tam jsou a tím mohu s klidným srdcem říct, že po knize ráda sáhnu v budoucnu znovu.

lucia0482
lucia0482
12.06.2023 3 z 5

O tom,že Darcy píše svoje knihy ako cez kopirák,nie je pochýb. V podstate by mi to ani nevadilo, keď je každý príbeh iný. Stále mám pocit,že od knihy ku knihe je to však horšie. Mara mi tak neskutočne dokázala liezť na nervy,že som chcela párkrát hodiť knihu von oknom. Jej posadnutosť ostať v dome, kde vytrvalo popierala existenciu ducha, bola nepochopiteľná a obdivovala som Neila,že ju znášal a ešte jej aj vyznával lásku. Popis strašidelných okamihov bol o niečo lepší ako v predchádzajúcich knihách, ale inak nič moc. A to, že tu nebol hrdinský kocúr, ktorý by vyháňal duchov, je ďalšie mínus. Nevzdávam to a čakám na dobrý diel strašidelných domov.

LintuShelly
LintuShelly
12.06.2023 3 z 5

Hlavní hrdinka Mara a její přítel Neil do příběhu padli jako hrnec na z@del. Autorka se tentokrát opřela do světa spiritualistů a upřímně mi to do příběhu pěkně zapadlo. Po dlouhé době jsem měla nutkání číst knihu od Darcy na jeden dech. Přesto zůstává prozatím jedničkou Ashburn.

sipkulka
sipkulka
10.06.2023 4 z 5

Za mě zatím jeden z nejlepších strašidelných domů, příběh byl pěkný, děj eskaloval. Jen mě trošku lezl na nervy svatoušek Neil, který tomu rozmazlenému, rozmrzelému spratkovi vše vždy bez mrknutí oka odpustil :) .

LiKa00
LiKa00
07.06.2023 5 z 5

Tak na úvod bych napsala to, že Darcy opět nezklamala. Kniha plná tajemna a hororové atmosféry je u ní prostě klasika a tato nebyla výjimkou. Opět se mi kniha moc líbila, vždy se nakonec ukáže, že je to jinak, než se na začátku zdá, což se mi moc líbí, postupně odkrývat příběh daného domu. Jediný mínus co bych měla je to, že mě častokrát Mara opravdu štvala svým chováním. Někdy bych jí nejraději vrazila facku, ale nakonec vše pochopila a postavila se k tomu dospěle. Naopak veliké plus dávám za krásné ilustrace, které bych tedy uvítala v každé Darcyině knize, krásně to zpestří čtení. Za mě super kniha jako každá od ní.

MinervaB
MinervaB
31.05.2023 4 z 5

Věřím, že Knižní sérii Strašidelné domy od Darcy Coates téměř všichni berete jako oddechovou duchařinu. Tento díl je další v této sérii a jak se tak postupně brouzdám těmito díly, tak už ničím extra nepřekvapí. Autorka tak trochu kopíruje samu sebe, ale zase proč ne, když to vychází. :D

Typické pro autorčin styl psaní jsou krátké kapitoly, které jsou svižně napsané. Ani tady v tomto díle o to ochuzení nejste, a tak než se nadějete už otáčíte poslední stránku.

Co se týká hlavních postav, tak tady byla jedna drobnost, která mě zaujala. Tou drobností je totiž předchozí zkušenost hlavní hrdinky se spiritualismem díky tomu, že je dcerou spiritistů. Jakmile se ale odstěhuje od rodičů, tak se zapřísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Očividně ke k tomu ideální koupit dům, o kterém se říká, že v něm straší a přesvědčit se na vlastní pěst, že duchové nejsou. :D

Každopádně její nechuť k přiznání existence něčeho nadpřirozeného vedla k neustálému omílání pokusů o racionální vysvětlení (někdy to ani nebylo dostatečně logické) podivných vjemů, které se stávaly v jejím domě, což po nějaké době přišlo trochu otravné. Potřebu je vysvětlit chápu, ale vážně chce nějaká žena sama zůstat v opuštěném domě v lese daleko od města, ve kterém slyší kroky na půdě, bezdůvodné vrzání houpacího křesla nebo když se objeví krvavé otisky na zdech jen proto, že si nechce přiznat, že se tam děje něco podivného? :D

Konečný verdikt: za mě to bylo fajn. Napětí se postupně stupňovalo, historie domu byla moc zajímavá i když vyústění příběhu mi přišlo trochu na hraně s nepřirozeností a romantická linka byla takové klišé. Čtení jsem si nicméně užila, ilustrace krásně doplnily příběh a o hlavní postavy jsem neměla nijak zvláštní strach, protože mám takový pocit, že ty její postavy přežijí i Armageddon. :D

noizcore
noizcore
06.05.2023 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl série. Autorka tentokrát děj obzvláštnila netypickou hlavní protagonistkou. Mara pochází z rodiny fanatických spiritistů. Od rodiny uteče, osamostatní se a rozhodně nevěří na žádné nadpřirozené jevy. Proto se rozhodne výhodně koupit dlouhodobě neprodejný dům, ve kterém údajně straší a stalo se v něm spoustu nevysvětlených vražd.
Příběh domu se mi moc líbil, postavy se chovaly logicky a uvěřitelně, napětí gradovalo a závěr byl tak akorát - ani uspěchaný ani zbytečně dlouhý. 9/10

AraVulpecula
AraVulpecula
25.04.2023 3 z 5

Musím ocenit ilustrace - ty se dnes v moc knihách, které nejsou pro děti, nevyskytují (ačkoli nejsou úžasné - na druhou stranu ani špatné). Klidně bych této knize dala čtyři hvězdičky, nebýt toho závěru - zdál se mi přehnaný a nezajímavý. Taky mě trochu zklamal úplný konec - velmi klasický pro autorku. Obávám se, že tento díl u mě představuje konečnou série Strašidelné domy.

m2056
m2056
13.04.2023 2 z 5

Nejhořší díl serie.

Jessybelle
Jessybelle
13.04.2023 4 z 5

Klasická Darcy, teda až na kočku.
Duchařská zápletka, romantická linka, trochu rychlý závěr, a možná i ten hepáč na konci.
Ale pobavila, a to je hlavní.
Nicméně pokud někdo ještě nic od autorky nečetl a miluje horory, mohl by být zklamán.

efka.saf
efka.saf
08.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Pro mě zatím nejlepší kniha ze série Strašidelných domů, nicméně ani tak to nebylo čtení bez výhrad.
Darcy Coates a její strašidelné domy mám ráda, nicméně je to pro mě opravdu takový boční oddechový žánr. Knihy jsou šablonovité, Darcy mnohdy rozkopírovává samu sebe a typický je cukerínový happy end. Ani tahle kniha nebyla výjimkou, i když na mě působila celkem příjemně a konzistentně. Opět zde máme ženskou hrdinku, která koupí starý dům za babku, tentokrát ale odmítá přijmout nadpřirozeno. Mara mi byla z duše protivná, její nezávislost a racionálnost v knize působila těžce nepřirozeně. Protikladem byl přítel Neil, který byl dalším perfektním mixem Káji Maříka a Mirka Dušína. Samotná duchařská linka byla povedená, napětí se postupně stupňovalo a jevy v domě gradovaly. Finále bylo adekvátní a knihou jsem prolítla za den a půl. Osobně jsem se nebála, necítila jsem ani nějaké větší napětí, což bude možná tím, že po tolika knihách od Darcy prostě vím, že není třeba mít o hlavní postavy strach, protože jsou nesmrtelné. Nicméně jeden dotaz na autorku bych měla. Kde byla kočka?! :-)

kiki11
kiki11
26.03.2023 4 z 5

Další klasika od Darcy Coates. Příběh opět jako přes kopírák, ale tajemná zápletka byla stejně super jako vždy. Akorát mi tentokrát některé věci přišly nelogické a víc přitažené za vlasy než obvykle, takže ubírám jednu hvězdu. Jinak jsem se ale bavila dobře a čtení si užila.

Pog
Pog
26.02.2023 4 z 5

Asi bych řekla to stejné, co v předchozích recenzích - náběh na dobrý příběh, místy i strašidelný, ke konci to autorka přehnala s nadpřirozenými prvky a třešničku tomu nasadil směšný konec.

Enrikea
Enrikea
24.02.2023 4 z 5

Opět nezklamala.zacatek sice takový zdlouhavý a tahací ale pak to nabyvalo na síle.opet slabší povahy necist večer.mela jsem strach i já.....za mě působila knížka fantastickým dojmem.hlavne hrdinka Mara.hrozne silná zena.

ELENtheKNIHOMOL
ELENtheKNIHOMOL
15.02.2023 3 z 5

Když Mara a Niel koupí dům u Blackwoodu, dostane se jim varování, že se ve zchátralé budově daleko za městem dějí podivné věci. Mara ale na duchy nevěří a tenhle dům je díky své pověsti tak levný...

Tohle byla asi nejlepší autorčina "pohádka" z celé série strašidelných domů, ale i tak to byl pouze dobrý příběh o nadpřirozenu,rozhodně ne však skvělý.
Darcy umí skvěle popsat prostředí domu a atmosféru,kterou podtrhne i dobře vymyšlenou historii domu,ale její postavy jsou stále ploché jak vystřihovánka z papíru.
To způsobuje fakt,že vám na nich nějak nezáleží,ba naopak se těšíte až přijde noc a oni budou zase strachy bez sebe.
Hlavní postava Mara se opět chovala dost nereálně - nejednou jsem nad jejím chování kroutila očima a říkala jí: " Hej! Ty blbínku,to tam jako vážně chceš jít?" ‍️
Navíc byla Mara dost otravná a tvrdohlavá žena,která si nedokáže udržet přátele ani zaměstnání a skončí s "Perfekt boyem" Nielem,který je velký, silný, bohatý a až chorobně sladký.Vždy se objeví včas, aby zachránil život a uvařil čaj.
Co se týče paranormální linky vyprávění, tak tam jsem byla vcelku spokojená.Izolovaný dům s temnou historii,bez elektřiny, bez telefonu a daleko od civilizace... tohle Coates prostě umí.
Na závěr nás opět autorka nepřekvapí a končí jako vždy velkým happyendem.

Denča23
Denča23
10.02.2023 5 z 5

Asi zatím nejlepší díl :)

Magrata15
Magrata15
08.02.2023 5 z 5

Super horor. Když jsem četla v noci, docela jsem se i bála. Takže knihu doporučuji. Ale doporučuji slabším povahám – nečíst v noci ;-D

Aknel26
Aknel26
01.02.2023 3 z 5

Ačkoli nejsem vášnivá čtenářka hororů, během víkendu jsem přečetla hned dvě knihy, kterým v knihovně nalepili na hřbet lebku. Jednou je Fantom Blackwoodu a druhou Odbočka v lesích. A myslím, že krom té lebky toho moc společného nemají.
Fantom měl naprosto příšerný začátek. Jaká svéprávná osoba by si pořídila dům několik kilometrů vzdálený od civilizace, když nemá auto? Dům bez funkční elektřiny, zato s děsivou minulostí, který se navíc při první návštěvě projevil jako semeniště podivných úkazů?
Musím říct, že projevy duchů zemřelých a tajemné události se mi docela líbily a možná by i vyvolaly mrazení v zádech, kdyby... Kdyby vše nekazila svou přítomností hlavní hrdinka. Totální blbka, úplně nepraktická, která dělá vše pro to, aby od sebe svého přítele odehnala. Pořád jsem se divila, že nevzal kramle, když dokola omílala, že je to její dům a ona tam chce být a na tajemno prostě nevěří. Na jednu stranu mu opakovala, jak ho miluje, ale jedinkrát nezauvažovala o společné budoucnosti a dokola trvala na tom, že tam bude bydlet, i když se tam Neil necítil dobře. Jak to chtěla udělat, bydleli by každý zvlášť? Jen osla jako Neil by netrklo, že s ním Mara do budoucnosti asi vůbec nepočítá.
Líbil se mi závěrečný souboj i vysvětlení, jak to s duchy bylo.
P.S.: Nedá mi to, abych nezmínila ještě jednu věc - už jen jméno hlavní hrdinky mi evokovalo jakousi bláznivou rozevlátou osobu. Kdyby to byla Marta, Marla, Marsha nebo Mary... A taky se mi nelíbilo použití názvu Dům v Blackwoodu s velkým dé. Celkově šlo o překlad i korekturu šité horkou jehlou, hlavně aby byla kniha co nejdřív na pultech, dokud je zájem. Občas to jazykově velmi skřípalo.

Gigy
Gigy
27.01.2023 4 z 5

Byla jsem pokaděná až za ušima a vůbec se za to nestydím. Na horory se nedívám, horory nečtu. Tohle byla tuším moje premiéra. A teda... Myslela jsem si, že strachy nedočtu. Jasný, pokud jste zvyklí koukat na hrůzu a číst hrůzu, byl to pro vás asi nejspíš čajíček, ale na mě teda zafungoval. Brrr...

PetaZ
PetaZ
26.01.2023 4 z 5

Na knihach autorky me bavi to, ze se pekne ctou a ani tato nebyla vyjimkou.. Jasne, par veci moc nedavalo smysl, hlavni postava na facku, ale jako takova Bubu pohadka, proc ne :)

kaka
kaka
07.01.2023 5 z 5

Za mě z celé série zatím nejpovedenější díl. Příjemně jsem se začetla a kniha svou atmosférou převýšila moje očekávání! Už se těším na nový díl, ktery si s jistotou nenechám ujít.

motylekkika
motylekkika
07.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Nebudu opakovat vse nelogicke co v knize bylo.(Odstehovat se mimo civilizaci bez auta? zavislost na priteli ktereho ale prece ta tvrdohlava nána vubec nepotrebuje? Atd..) Strasidelna byla jen na zacatku,pak se vse opakuje ale ok.Ten konec? ti dva navstevnici a saskarna ve sklepe? to leda mozna pro nekoho kdo ma rad komedie.Me jeji knihy bavi ale POKAZDE me ten konec zklame.Za ctivost,hodneho beranka Neila a za to ze jsem se aspon trochu bala davam 3*.

hlenicka
hlenicka
22.12.2022 5 z 5

To byl asi nejpovedenější, nejstrašidelnější a nejnapínavější díl z celé téhle serie strašidelných domů od Coates. Mohlo to možná být kratší,kdyby se neopakovaly slova a děj,co se tam každou noc dělo,než to pořádně vygradovalo,ale stálo to za to,celých 290 stran. Sice mě ta Mara štvala jak mravenec na zádech,jak má na všechno odpověd a nic ji nedokáže rozhodit. Tak tvrdá nebyla,jak si myslela. Parádní díl a těším se na další!

lenka7348
lenka7348
11.12.2022 1 z 5

(SPOILER) Tohle bylo tedy 'velký špatný' (jak by řekla Jolanda). Maru bych liskla, až by druhou chytla o futra dveří ve svém 'úžasném' novém domě. "Chci být nezávislá, ale odvez/přivez/zavez, Niele. Nesnáším spiritualisty, ale stanu se jedním z nich." Niel totální mamánek, víc slov netřeba.
Kdyby to byla nějaká povídka na 20 stran, tak dobrý, jelikož námět je fajn. Ale to neustálé řešení toho, jak Mara od nikoho nic nepotřebuje, nebo vlastně potřebuje, nebo ne, to naprosto zabíjí. Vrcholem všeho je příjezd těch dvou amatérů, které přivolá, když si najednou zčistajasna uvědomí, že duchové existují. A konec opět zalitý sluncem...

Bee240
Bee240
29.11.2022 2 z 5

Hodně jsem přemýšlela co o této knize říci. Knihy od Darcy Coates mám ráda...je to takové oddechové čtení když mám chuť přečíst si něco ne moc náročného. Taky mě baví příběhy o strašidelných domech...to se nikdy neomrzí.... Nicméně příběh kterým nás provází Mara je vcelku dobrý. I když mi nejzajímavější přišlo posledních pár stránek. Hlavním kamenem úrazu v této knize je hlavní postava samotná. Mara..... bože takovou povahu snad nikdo nemá. Její představa nezávislosti dosáhla úplně nového levelu. Úplně jsem nechápala její agresivní chování když jí přítel chtěl pomoci prakticky s čímkoliv.... když by si bez něj nebyla schopná dojet do města nakoupit.... protože nemá auto. Ale prostě je to nezávislá a svobodná žena.
Díky bohu že není skutečná.....
Toť vše o této knize.
Mara byla tak moc rušivým elementem v této knize, že mi skazila celou knihu.

Jancas.s
Jancas.s
09.11.2022 3 z 5

Začnu tím pozitivním - na duchařských knihách mám obecně ráda ty pasáže, kde je popisován vliv "neznámého" - v této knize houpací křeslo, kroky na půdě, dětský hlas. To spisovatelka umí. Ve chvíli, kdy je "duch" viděn a popsán (byť sebeohavněji), úroveň mého zděšení má sestupnou tendenci. Navození mrazivé atmosféry tedy chválím.
Co mi vadilo - bylo toho asi až moc, taková lehce přeplácaná pohádka na dobrou noc pro dospělé. Aka sinister nahrávky, prapraděda, X vražd, sebevraždy, masový vrah, veleživé sny, ale Mara ten dům přece miluje, neasi. A co mě ještě jako hnidopicha nejvíc točilo do vrtule - hrdinka si až úzkostlivě chrání svou nezávislost, ale dá všechny prachy do domu, odkud se fakticky bez auta nehne? Neilovi vynadá, že ji chce věnovat starý gauč, ale je úplně cajk, že ji denně vozí jídlo, které by si z logiky věci vlastně sama neopatřila? 3*

Zunka616
Zunka616
20.10.2022

Za mě byla pěkná hezky se četla ale moc strašidelné to nebylo jinak ok

Redra
Redra
18.10.2022 1 z 5

U autorky mi začínají vadit její ženské hlavní postavy. V této knize ještě více než v jejích ostatních. Hrdinka mi byla nesympatická, její chování nelogické, nelogičností je ostatně v téhle knize dost a dost. Pořád dokola, elektřina není, ale elektrické spotřebiče ano, to je to nejmenší. A ty strašidelné jevy a jejich vysvětlení mi přišly spíše trapné.....démonický spiritistický příbuzný, masový vrah a stejně to k vykreslení děsu nestačilo, tohle mi bohužel přišlo úplně amatérské.

knihomolka27
knihomolka27
12.10.2022 1 z 5

(SPOILER) Kde jen začít ....i po 5 hodinách od dočtení této knihy nemám slov. No vlastně mám, a upřímně to nebudu balit do nějakých cukrových vět, abych někoho neurazila a řeknu to na plnou pusu co si myslím - Ta kniha je prostě hrozná hovadina a strašně ale fakt jako strašně se mi nelíbí. Lituju toho, že jsem si jí koupila a lituju i toho času, který jsem s ní strávila. Ta jedna jediná hvězdička je jen za čtivost, která je pro autorku víc typická než to, že by uměla psát dobré duchařské knihy. Hele, já si tu nechci hrát na nějakého kritika nebo bůh ví koho...ale při čtení této knihy jsem měla reálně pocit, že si z nás Darcy vystřelila...vždyt to bylo jako parodie. Úplně celé...slovo od slova, kapitola po kapitole.

Takže řekněme to takhle - Mara a Neal jsou jako recept na cukrovku toho největšího stupně. Ze začátku je jejich vztah takový miloučký a na konci je oba chcete shodit ze schodů. Oba si pořád dokola jen protiřečí, mění své názory jako na běžícím pásu, nemají absolutně dotažený charakter do aspon nějakého náznaku osobnosti a ten jejich vztah je až děsivě nereálný. Jako ze začátku jsem si říkala, že Neal je prostě pan božský, ale všeho je moc toho je příliš. Ty dva břídilové na konci...úplně zbyteční, mohlo by to fungovat kdyby to nebyli doslova lidi odnikud a nezjevili se tam jako hektická přívalová vlna. Ono se tu zase dostávám k tomu, že Darcy ty celkem ucházející nápady má, ale to zpracování je v lepším případě lehký nadprůměr...
Tak dál: Vztah Mary s rodinou, budu bouchat hlavou o stůl...to je prostě strašný. Mara je odstřihne jen proto, že nesouhlasí s jejich prací, a taky tím že jí otec utopil nemocného králíka....to si Darcy vzpomněla, že abychom někoho nenáviděli, tak musí udělat něco hanebného..a vzpomněla si na to v předposlední kapitole. Ono by to celé bylo pochopitelné, ale kdyby to v té knize bylo uchopený jinak, kdyby se tam střídaly třeba kapitoly z Mařiny minulosti - rodiče by jí nutili do toho čeho nechce, pak by tam byl ten králík, Mařiny pocity atd. Ale takhle. Na mě to působilo hrozně amatérsky, nic nikde autorka nevysvětlila ani neprokreslila...ale hlavně, že tam máme nesmyslné masové vraždy...jako toho se vážně lidé bojí? Na mě to nepůsobilo, jelikož v té knize to prostě působilo hrozně uměle a na sílu....Darcy si prostě řekla: ,, No masového vraha co vraždí děti jsem do knih ještě nedala a sekera zní taky slibně....ae zase...to zpracování je tak odfláknutý, že něco cítíte jenom asi ve dvou scénách...a to v tý s pomalu se rozkládající ženou na kolečkovém křesle a když minulý obyvatel natáčel smrt své rodiny, jen tyto scény z celé knihy pro mě měly nějaké emoce a nějak na mě působily...všechno ostatní co se tam dělo, nebo spíš nedělo...bylo prostě o ničem...a to jako úplně o ničem. Jako paronormal activity v knižní formě. Hrozná nuda, žádná hororovost, nepovedená duchařina, špatná výstavba děje, vlastní podráždění nohou...Neal je celou dobu ochranitelský typ až za hrob, a na konci je všechny vystaví nebezpečí, protože je Maře zatěžko opustit barák, kterej koupila pod cenou....vždyt to nedává smysl. Mara celý život nenávidí spiritisty a ze dne na den se stane pomalu jednou z nich..prostě bum, zase to přijde úplně samo. A ten konec...co to proboha bylo. Dva rádoby spiritisti kteří jsou jak pod drogama, Mara, kterou ochrání dva listy pitomý šalvěje...už nemusíte natáčet horory, stačí ttiž když si postavy koupí v Tescu šalvěj a žádný zombík, démon nebo entita na ně nemůže, Neal, který se - proboha proč- stal nástrojem Mařina praněcodědečka, sériový vrah, který vlastně nebyl sériový vrah, Mara a její zakrvácené rameno od rány sekerou - docela by mě zajímalo co si holka vymyslela když s takovou ranou přijela na policii..že spadla na hrábě?

Upřímně tohle je asi nejhorší duchařinu kterou jsem četla....i filmy od Nory Roberts jsou lepší. I Utažení šroubu jehož čtení se podobá slézání hory byl pro mě větší čtenářský zážitek než tahle kniha. V minulé recenzi Knihy od D jsem psala, že D zachranuje pozadí to jak čtivě umí psát.. a tahle kniha je toho největším příkladem. Vlastně nevím co krom čtivosti a těch dvou scén pochválit. Mě to sakra nestačí a přijde mi jako kdyby ta kniha vůbec nebyla od jedné z nejvydávanějších autorek tohoto období......strašně mě štve, že patří do jinak celkem průměrné série. Už mi to nestačí ani jako oddychovka....
Psát oddechovější duchařiny je jedna věc, ale musí to mít nějakou kvalitu a, aby ta kniha dávala smysl....Za mě prostě ne, dalo by se o tom mluvit ještě dlouho, ale můj názor na knihu je jasný a nezměnitelný.

mystery103
mystery103
09.10.2022 2 z 5

Kniha byla sice místy napínavá, ale... Proč si někdo bez auta koupí dům tak daleko od civilizace? Proč je v domě televize, není-li tam elektřina? Ano, jde to i s generátorem, ale ten v narychlo opuštěném domě nebyl. Ledaže by původní majitelé z 80. let minulého století (!) nechali na stole nedojedené jídlo, sebrali generátor a prchli. Jak chce být Mara nezávislá a soběstačná, když na to nemá? Asi nad knížkou moc přemýšlím. Je to prostě divné.