Fantom z Blackwoodu

Fantom z Blackwoodu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475874/bmid_fantom-z-blackwoodu-Z9v-475874.jpg 4 801 208

Strašidelné domy série

Mara je dcerou spiritistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti. Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Je připravena se svým snoubencem Neilem začít nový život ve světě, který je založený na racionalitě a faktech. Její minulost se jí ale ještě nechce pustit. Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu. Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat. Protože duchové přece nejsou skuteční… …nebo ano?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Blackwood House , 2015

Zmitko.m
31.10.2021 4 z 5

Líbila se mi spíš druhá polovina knihy, u té první mi vadila až příliš milostná omáčka. Chápu zamilovaný pár, ale miláčku, zlatíčko a podobné výrazy bytostně nesnáším :-)
V podstatě mě kniha pořádně začala bavit, až se dům pořádně "probral", takže asi od té 100.stránky. Podle mne byla rohodně lepší, než Carrow, ale mírně zaostala za Ashburny a Mawricky....Ale 4 * s zaslouží.

richard7959
31.10.2021 1 z 5

Darcy Coates má dar. Dar vykreslit postavy svých románů tak otravné a nesympatické, že by si jeden přál, aby zařvali už na začátku příběhu. Koho to má bavit, když vám na postavách nezáleží! Prvních 150 stran by se dalo shrnout jako "rekonstrukce a uklízení strašidelného domu" - opravdu strhující četba. Recyklování hororových filmů autorce zřejmě taky není proti srsti.

Ajuszka
29.10.2021 5 z 5

Uf tak tohle už jsem musela dočíst, další večer s touhle knihou už bych nezvládla.
Obecně patřím mezi poseroutky, knihy Darcy Coates jsou jediná výjimka, kterou si přečtu. Taky musím říct, že se s každou knihou zlepšuje. Tuto hodnotím jako její nejlepší, bála jsem se opravdu skoro od první stránky. Hlavní hrdinka Mara mi byla sice trochu nesympatická, ale její skeptický postoj vůči duchařskému světu se jí brzy vymstil.. Opravdu doporučuji k přečtení.

PeM
29.10.2021 5 z 5

Moje duchařská dušička je naprosto spokojená. Mara není nijak sympatická, ale to je fuk. Autorka, mi přijde, že opět chytila dech, ale sama sobě nasadila vysokou laťku, tak jen doufám, že další kniha (doufám, že bude) bude alespoň v této kvalitě. Na zombíky by se mohla vyprdnout a věnovat se této sérii, páč já věřím, že ona má potenciál k napsání knihy, která mě konečně pořádně vyděsí. Můj názor, pocit, dojem....

katchamccall
29.10.2021 4 z 5

No konečně! Ač byla hlavní postava na facku, příběh super. Zase jsem mohla číst jen přes den, za světla, ve vlaku :-). Po 4. a 5. knize ze série jsem byla dost zklamaná. S Fantomem si Darcy napravila reputaci :-D.

Susan94
29.10.2021 5 z 5

Určitě jeden z nejlepších příběhů této série. Autorka dokázala navodit velmi příjemnou mrazivou atmosféru s zajímavými zápletkami. Ačkoliv postava Mary nebyla moc sympatická, kniha jako taková byla skvělá.

Turante
27.10.2021 4 z 5

Ooo, tak tenhle díl o strašidelných domech byl opravdu super! Výborně stupňované napětí, líbilo se mi, že hlavní postavy byly pár. Konec možná trochu uspěchaný, ale můžu říct, že Darcy je každou knihou lepší a lepší! A ty ilustrace? No boží, jen tak dál!

Adris
24.10.2021 5 z 5

Nemůžu jinak, než dát plný počet. Zdá se mi, že se Darcy každou knihou zlepšuje a blíží se absolutní duchařině.

Mara je sympatická, tvrdohlavá, nezávislá postava se sarkastickým humorem. Moc jsem si oblíbila jejího přítele Niela, postavou obr, v srdci něha. Navíc zbožný člověk, ač to v knize nedostalo nijaký velký prostor. Takového chlapa chce prostě doma každá z nás. Dokonce jsem si říkala, že by Darcy mohla napsat nějakou romanci :D.

Kniha mi fakt sedla. Za jedno odpoledne přečtena, jako všechny knihy od Darcy. Navíc tuto zdobí boží ilustrace. Klidně by jich mohlo být víc. Snad se tento trend ilustrací udrží v dalších knihách.