Fantom z Blackwoodu

Fantom z Blackwoodu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475874/bmid_fantom-z-blackwoodu-Z9v-475874.jpg 4 808 808

Strašidelné domy série

Mara je dcerou spiritistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti. Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Je připravena se svým snoubencem Neilem začít nový život ve světě, který je založený na racionalitě a faktech. Její minulost se jí ale ještě nechce pustit. Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu. Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat. Protože duchové přece nejsou skuteční… …nebo ano?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Blackwood House , 2015

Alex.rrr
17.01.2022 4 z 5

série strašidelných domů mě nepřestane bavit. Přečteno za dva dny. Zase trochu jiný pohled na hlavní postavu a na strašidla. Supr. těším se na další díl.

martunka
16.01.2022 5 z 5

Tohle je druhá kniha od Darcy Coates, kterou jsem přečetla a jsem stále nadšená...

Morgaine07
16.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Zatím je to pro mě jeden z nejslabších dílů od Darcy Coates, ale nebylo to vyloženě špatné. Hlavní hrdinka Mara mi lezla na nervy od samotného začátku a bylo těžké s ní soucítit. Ale na druhou stranu je lepší cítit k hlavní hrdince alespoň něco negativního než vůbec nic. Líbilo se mi, že se postava během děje postupně vyvinula v jinou Maru. Četla jsem už lepší knihy od autorky a i když samotný příběh nebyl špatný dalo by se z toho vytřískat více, což je škoda. Kniha má body navíc, protože byla opět čtivá a děj plynul rychle. Nelituji, že jsem ji četla, ale doufám, že další kniha od autorky bude slibnější.

Ondra_P
15.01.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu jednoznačně překonal mé nadšení z předchozích knih ze série Strašidelné domy. Skvěle vystupňovaný děj, takže se mi těžce odkládala kniha po dočtené kapitole. Tak a teď už se jen těšit na další knížku od Darcy Coates.

Martiiiik
14.01.2022 5 z 5

Tato kniha mi od Darcy přišla jako jedna z nejlepších... :-) Ale možná to dost bylo tím, že jsem ji hodně četla v noci, kdy jsou v paneláku věčně slyšet kroky a vrzání všeho možného, zavírání dveří,.. Prostě přesně to pravé :-) Takže i občas pěkně mrazilo.. :-) Ale jinak typická Darcy, čtivé a lehce strašidelné :-)

Nixa
14.01.2022 5 z 5

Další díl ze série o strašidelných domech jsem přečetla jedním dechem. Kniha je čtivá, napínavé a docela i strašidelná :) Už se těším na další díl.

Duchoslp
13.01.2022 4 z 5

Taková rychlovka na jeden víkend. Mám ráda duchařské příběhy a tomuhle nic nechybí. Strašidelný dům, duchové a mladá dívka, která se snaží vyčistit svůj dům od všeho zlého. Super. Těším se na další díl

Noctua8
13.01.2022 3 z 5

Mě celou dobu neuvěřitelně štvala hlavní hrdinka Mara. Snažila jsem se jí pochopit, ale nakonec jsem se s ní nedokázala ztotižnit. Chápu její traumata z dětství, chápu i jistý odmítavý postoj vůči spiritualismu, ale její chování i tak nechápu. Nechápu ani její závěrečný osobní "vývoj" .... Tím chci jen říct, že kniha má sice zajímavý duchařský nápad, ohledně motivace nejsilnější entity, ale toto téma je vlastně naprosto nevyužité. Obrovská škoda. Postavy a jejich chování jsou tak málo uvěřitelné, že touto neopravdovostí odvádějí pozornost čtenáře od děje a tím ho úplně zabíjejí.
Pro mě je kniha zklamáním.

Kexina
11.01.2022 4 z 5

Je to zvláštní, horory a duchařiny nemám ráda. Ale autorka mě něčím oslovila a ráda se čas od času začtu do některé její knihy.

Ladyhawke1983
10.01.2022 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Není to sice moje topka od Darcy (tou je Tajemství sídla Craven Manor), ale podle mě patří k jejím lepším dílům.
Opět za sebe nebudu hodnotit romantiku, protože mě úplně nebaví a negativně by mě ovlivnila hodnocení, ale hlavní hrdince jsem hodně fandila, aby si stála za svým a nenechávala sebou mávat. Možná proto, že taky pocházím z lehce toxického prostředí, taky proto, že sama na duchy nevěřím a nemám ráda, když mi je někdo mermomocí vnucuje. Ten konec už byl trochu mimo, ale když zavřu obě oči, tak knížka fajn.
Čte se hodně dobře, dá se na jediný zátah a ilustrace jsou velmi zajímavým zpestřením příběhu.

kanitsuj
10.01.2022 3 z 5

Strašidelná klasika od Darcy Coates, kterou čtenář očekává a kterou dostane, ale v tomto případě jsem postrádala trochu akce a možná i romantiky. Hlavní hrdinové mne absolutně neoslovili a jejich vztahu jsem nerozuměla. Nezávislá Mara, hodný, ale naprosto tupý Neil a Ti vymítači...na filmovém plátně by to byla možná zábava, především co se vizuální stránky týká, ale na stránkách knihy mne přelévání energií příliš nebralo. Darcy Coates má rozhodně lepší tituly!

Beky
09.01.2022 5 z 5

Darcy duchařiny prostě umí !!! :)
Opět nezklamala a navíc (příjemně) překvapila ilustracemi, které jsou v knize novinkou.
Jako vždy byl příběh velice čtivý, autentický, místy hodně temný a hlavně celou dobu napínavý :)
Líbily se mi pasáže, kde člověku lezl mráz po zádech z představy, že by byl čtenář na místě Mary a měl prožívat okamžiky, které i ona zažívala a zpočátku "v pohodě" zvládala :).

Jako bonus pro mne byl i vztah mezi Marou a Neilem, který si vším prošel a jejich láska, která u mě tak nějak vyrovnávala ten strach a temno v knize :))

trancy
09.01.2022 5 z 5

Pro mě druhá nejlepší ze série. Hezky se četla, překvapivě zvraty tam měla a konec, který jsem nečekala. Mě se postavy líbily, jen Mara mě občas štvala svojí samostatností. Jinak pěkně čtení.

sonalana
08.01.2022 4 z 5

Zajímavý a poutavý příběh. Kniha mě bavila, jen jsem pořád čekala, že se některé oblasti více rozvinou, ale nestalo se tak. Každopádně celkový dojem mám velmi dobrý.

Klára16
08.01.2022 5 z 5

Za mě nejlepší ze série i díky ilustračními, které klidně mohly být i v předchozích k knihách. Trochu mi vadilo jak hlavní postava pořád nevěřila a pak najednou buch a obrátila… mohlo to být trochu postupně. Jinak nemám co vytknout :)

kramlinka88
07.01.2022 5 z 5

Moje druhá kniha ze série strašidelných domů a Darcy prostě umí :-) Hlavní postavu jsem tedy nemusela hned ze startu, úplně mě místy vytáčela, ale nakonec si spravila reputaci. Hodně dobře vymyšlený příběh, závěr i celkem uvěřitelný, lepší než Ashburni ;-) Určitě doporučuji :-)

Sarka25
06.01.2022 5 z 5

Tak tahle kniha od Darcy byla pecka. Uz od zacatku jsem se pekne bala a knihu jsem v noci cist nemohla, cetla jsem ji posrabacku pekne pres den :D Mělo to super atmosferu a kiha je opravdu ctiva. Tentokrát me Darcy opravdu nezklamala .

Lucciella_L
04.01.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila a celkově mě opět nezklamala.
Děj byl pěkný, vše dobře popsané, ale bez zbytečných kudrlinek, což oceňuji.
Prolínání mezi klidnou a napínavou stránkou je naprosto super.
Jediné, co mě trošku vadilo, byla povaha hlavní hrdinky. Ta byla tak strašně "soběstačná", že bych s ní nevydržela - takže její minusové body vynahradil Neil, který byl naopak takový dobrák, že bych nevydržela ani s ním :)
Ale určitě parádní čtení na večer!

kazatell
04.01.2022 5 z 5

Po přečtení všech předchozích "Strašidelných" domů, jsem měl veliké očekávání a zároveň veliký strach, aby kniha byla dobrá a příběh neupadl ve stínu ostatních titulů. Překvapilo mě (když už jsem si myslel, že už nebude moc co vymyslet a bude to jen stejný příběh v jiném domě), že se v tomto žánru dá najít další úplně jiný příběh, který vás opět vtáhne do děje.
Pokud se soustředíte na detaily (a platí že co se řekne v předchozích příbězích), děj a vyřešení, dokážete číst předem (možná je to i záměr)
Ze všech předchozích jsem se už poučil a knihu jsem se snažil číst hlavně po večerech a při čtení jsem poslouchal bílý šum v podobě deště až bouřky. Krásně to dokreslilo atmosféru a uplně mě to do Blackwoodského domu vtáhlo

Lucik666
03.01.2022 2 z 5

dávám 3 hvězdy za tu číču Maru. Ta je na potlamě už od začátku. Dlouho mě hlavní postava tak nelezla na nervy, jako tady tato. A jak do toho domu přijela Erika s tím Damianem, tak se mi úplně vybavila série V zajetí démonů a jeho hlavní hrdinové Ed a Loraine Warrenovi. A to mi vadilo. Nějak mi do toho příběhu nezapadli. Ale někdo tu holku zachránit musí, když celý život popírá, co je naprosto zjevné a ještě kolem sebe kope. Čekala jsem, že její rodiče jí přijedou na pomoc.