Fantom z Blackwoodu

Fantom z Blackwoodu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475874/bmid_fantom-z-blackwoodu-Z9v-475874.jpg 4 808 808

Strašidelné domy série

Mara je dcerou spiritistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti. Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Je připravena se svým snoubencem Neilem začít nový život ve světě, který je založený na racionalitě a faktech. Její minulost se jí ale ještě nechce pustit. Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu. Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat. Protože duchové přece nejsou skuteční… …nebo ano?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Blackwood House , 2015

rilajaan
16.02.2022 4 z 5

Opět velmi čtivá kniha, jeden dům a plno duchů. Ocenila bych větší prostor pro vysvětlení (ne jen chtěl tohle a hotovo).

Andynka
14.02.2022 3 z 5

Super duchařina. Tyhle strašidelné domy mě opravdu baví.
Ale jako ... co si budem , i tohle bylo tedy trochu slabé na mě....
Docela jsem ocenila tu romantikckou linku. Tomuhle páru jsem opravdud fandila. Nadruhou stranu se díky tomu dalo hrozně lehce předvídat, co se stane.
A jak jsem se těšila na ilustrace, tak mě nakonec při čtení toho "napínavého" hororu dost rušily. Takže za mě by to klidně mohlo být bez toho.
Ale i tak se vždy těším na další díl o strašidelných domech. Jsou to jednohubky, běhá vám u toho mráz po těle a odpočinete si.

1v8na
14.02.2022 5 z 5

Kniha byla čtivá, měla spád, gradaci děje, akci, napětí, dobrodružství. U příběhu jsem se nenudila. Mara mi byla věkově blízká. Kolikrát jsem přemýšlela, jak bych reagovala já na jejím místě. Byly chvilky, kdy mi Mara přišla neskutečně protivná a tvrdohlavá. Nicméně v knize vyko vysvětleno, proč tomu tak je.
Co se.mi líbilo a příběhu to jen dodalo na poutavosti, jsou doplňující černobílé ilustrace.
Za mě super.

zuzi1162
10.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Její knihy mají různou úroveň. Tento žánr mám ale ráda, tak se mi vlastně líbí všechny. Tato je podle mě jedna z těch lepsich, takže opravdu doporučuju.

----- spoiler -----
Jen nechápu, že když Mara tak dlouho (celé své dětství) žila v rodině spiritualiatu, jak to, že neokoukala něco , těch rituálů. Chte nechtě přece musela něco vědět, ať už se to v sobě potom snažila potlačit jak chtěla.

mondulinecka
10.02.2022 5 z 5

Jooo Darcy opět nezklamala. Ač je jako u předchozích jasne, jak všechno dopadne, tak atmosféru umí popsat fakt paradne! Těším se na další :)

Olous1
09.02.2022 5 z 5

Opět perfektní duchařina,poklona paní autorce. Opět jsem se dost bála, hned na začátku mě kniha vtáhla do děje, takový dům bych nekupovala:-) a ty krásné ilustrace...moc pěkné. Jdu do dalšího dílu, uvažuji o koupi celé série. Za mě 100%.

Lucijáš276
02.02.2022 5 z 5

Opět další super kniha od Darcy Coates, která jak jinak než nezklamala. Tento díl řadím mezi ty nejlepší, které napsala. Opět byla kniha čtivá, cítila jsem mrazení v zádech od začátku až do konce - nedala se jak jinak než odložit. Hlavní hrdinka mě někdy dost štvala a dost často jsem si říkala, aby už nebyla tak arogantní a paličatá.. Chudák Neil! Jinak super příběh a už teď se těším na další díl - doufám, že bude stejně dobrý jako tento či první a třetí díl!:)

Šárka88
29.01.2022 5 z 5

Hodně mi to připomnělo film V zajetí démonů, slabší hororový film tedy, ale nebylo to podle skutečně události tedy. Bylo to čtivé a místy napínavé, jen mě rozčilovala Mara, svou panovačností a arogancí vůči lidem, kteří toto uznávají a vůči Nielovi svou sobeckostí. Jistě to měla spisovatelka takto v plánu. A zatím nejhezčí díl bych řekla.

Hanca91
29.01.2022 4 z 5

Jsem lehce rozčarovaná. Po posledních dvou dílech této série, které pro mě měly spíše pohádkovou atmosféru, jsem se u této knihy začala zase lehce ohlížet přes rameno. Nemůžu ale překonat pocit, že to ale stejně bylo málo. Myslím, že to Darcy umí ještě lépe...

Sumatrae
28.01.2022 5 z 5

Tato kniha se mi zatim libila ze vsech 3, co jsem cetla, nejvice (Korist a Duch domu Ashburnu). Na to, ze je z nich v originale nejstarsi, mi prisla vice napinava, desivejsi a propracovanejsi nez predesle 2, mozna je to i tim, ze jsme koupili stary dum, ktery ma svou historii a i my tu slysime autenticke zvuky typicke pro takovy dum... :) Mara me obcas rozcilovala svymi postoji a nazory, ale to zkratka k jeji postave patrilo. Ilustrace se mi nelibily, dum v knize je jiny nez na obalce, uplne neodpovidaji tomu, co je popisovano v knize... Konec mi prisel jaksi useknuty, uspechany, ale ve vysledku to knizce na nicem neuskodilo.

RoseDadas
27.01.2022 5 z 5

Čtenářům se dostává do rukou již šestý díl z volné série o Strašidelných domech. Tentokrát se Darcy Coates skutečně překonala a Fantoma z Blackwoodu bych se nebála označit za zatím její nejlepší knihu. Tento díl je navíc něčím speciální, je prvním, který zahrnuje ilustrace, které jsou skutečně působivé. Výborně knihu doplňují a navozují přesně ty správné pocity strachu.

Darcy Coates vládne svému řemeslu naprosto bravurně, její styl psaní je rozpoznatelný, píše napínavě, skvěle zvládá postupnou gradaci děje a s nadpřirozenými prvky pracuje s obrovskou sebejistotou. Má vše promyšlené a její příběhy čtenáře nikdy neomrzí.

Amitiel76
27.01.2022 5 z 5

No páni! Tleskám!! Po velkém zklamání ze Záhady domu Marwicků, a totálního fiaska Hlasů v bouři, si u mě autorka spravila reputaci. Naše stará dobrá Darcy je zpět!! :-))
Z tohohle příběhu jsem stejně nadšená, jako kdysi z Duchu domu Ashburnů. Napětí a mrazení v zádech od začátku do konce. Kniha vás tak vtáhne, že máte problém ji odložit, a jít normálně fungovat. Je napsaná tak uvěřitelně a reálně, že tomu prostě musíte věřit!! :-)
Hlavní hrdinka omezená nedostatkem financí, kupuje starý zchátralý dům mimo civilizaci. Dům obklopený lesy, má děsivou minulost. A hned první noc, kterou zde stráví, o sobě duše tragicky zemřelých dávají vědět.... Mara ale dlouho odolává, a neustále hledá nějaké racionální vysvětlení pro úkazy kterých je svědkem. Odmítá rady a pomoc svého přítele, který se ji snaží chránit. Čím víc na ní působí energie domu, tím víc se stává zatrvrzelejší, a propadá jeho vlivu. A smyčka se pomalu utahuje, až už se zdá, že je na záchranu skoro pozdě.
Perfektní děj, a navíc kniha doplněná o ilustrace, vztahující se k příběhu. Paráda!! Za mě plný počet hvězd !

annasglamour034
25.01.2022 5 z 5

Upřímně? Tak tahle kniha byla skvělá. Přenese Vás do strašidelného domu u lesa, bez civilizace s tajemnou minulostí. Hlavní hrdinka pochází z rodiny, kde duchové byl byznys a ona vyučována na komunikaci s duchy. Většina hrdinku shodila, ale já jsem se v ní našla. Chce všem dokázat, že se dokáže postarat sama, nikomu nebude nic dlužna a dokáže uškudlit veškeré peníze, aby si splnila sen. Sen o vlastním domě, ačkoliv v něm má strašit.

Hlavním námětem domu je tajemná minulost vraha, který má na svědomí několik obětí uvnitř domu. Vraždy sekerou, která mi dost připomíná některé hororové filmy. Hrdinka však i přes tuto minulost koupí dům, jelikož je levný a na duchy nevěří. Vše má logické vysvětlení. Do té doby než se v noci začne houpat křeslo, jsou slyšet kroky na půdě a děsivé vize o vraždách jsou denní rutinou. Největší zvrat však příjde při nalezení fotografie, kde se objeví předek hrdinky. Co má společného s domem a proč se zrovna tato fotografie objevila? To se musíte dočíst sami.

Velká pochvala je především za nově zařazené ilustrace. To skvěle ozvláštňuje knihu a za mě velké ano! Příběh je zajímavý, ale konec mi přišel docela uspěchaný. Necítila jsem tam takové mrazení, ale knihu jsem si užila.

Maky286
25.01.2022 5 z 5

Darcy opět nezklamala . Napínavý příběh. Už teď se nemohu dočkat její další knihy.

Krchnaida
24.01.2022 4 z 5

Darcy to prostě umí :-) . Pohodová duchařina, napětí tam mohlo být krapet víc, ale nevadí. Těším se na další díl.

Jarmila97
22.01.2022 5 z 5

Úžasná kniha musím říct že tahle spisovatelka mě ještě nezklamala,její knihy mají naprosto úžasný děj

ArwenAragorn
22.01.2022 5 z 5

81%
V záběru kamery se objevila bosá žena kráčející směrem k obývacímu pokoji. Jedna krví pokrytá ruka držela topůrko obrovské sekery, kterou táhla po podlaze a vydávala onen skřípající zvuk. Její bílá noční košile byla pokrytá rudou barvou. V obývacím pokoji se zastavila a obrátila se čelem ke kameře.

Tak tato knížka se D.C. moc povedla. Je zatím nejlepší ze série strašidelných domů, které jsem od ní četla. Hororové, čtivé, napínavé, hezké ilustrace. Jenom Mara mně lezla pěkně na nervy. Na ukrácení volného času je tato knížka jako dělaná. Paráda. Pro milovníky duchařin doporučuji.

jarmila7388
22.01.2022 4 z 5

Jako vždy napinavé.Trochu hororové ,když to bylo jak živé duch chytnul za krk a oprátku dal přez krk.Jsem se zlekla,že hlavní hrdinka Mara umře.

manasx
20.01.2022 5 z 5

První dílo, které jsem od autorky četla a druhá kniha během čtvrt roku o strašidelném domě. Pro mě super zkušenost. Bavilo mě to, mělo to spád. I když chování hlavní hrdinky mi v některých případech přišlo velmi přehnané. A jejího partnera až nereálné :)
Ale hodnotím to všemi hvězdičkami, protože mě to bavilo a mělo to spád a napětí se stupňovalo. Ke konci jsem to nemohla odložit. Musela jsem dočíst :)

Monni
18.01.2022 3 z 5

Tahle série mě prostě baví :) ovšem tady mi neseděla hlavní postava, v některých případech byla prostě na pěst :D