Fantom z Blackwoodu

Fantom z Blackwoodu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475874/bmid_fantom-z-blackwoodu-Z9v-475874.jpg 4 801 208

Strašidelné domy série

Mara je dcerou spiritistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti. Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Je připravena se svým snoubencem Neilem začít nový život ve světě, který je založený na racionalitě a faktech. Její minulost se jí ale ještě nechce pustit. Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu. Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat. Protože duchové přece nejsou skuteční… …nebo ano?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Blackwood House , 2015

NymphMaeve
20.05.2022 5 z 5

Série Strašidelné domy je prostě boží, první díl mne dostal a pak se to tak nějak střídalo (jeden lepší, druhý horší). Na Fantoma z Blackwoodu jsem se těšila dvojnásob už jen proto, že má o dost větší rozsah a já se nemohla dočkat, až si knihu užiju. Do děje a do Mařina života jsem skočila přímo a nemohla se odtrhnout. Charakteristika její i Neila byla jako vždy super. Čím dále vyniká víceméně celá série je malé množství postav a větší důraz na domy a duchy. Od začátku jsem se ponořila do příběhu a nechtělo se mi ven, dokonce jsem několikrát vytáhla knihu na tajňačku i v práci. Příběh je strhující, naprosto úžasný a nepolevuje, napětí vzrůstá a místy graduje. Knihu jsem si fantasticky užila a nebojím se jí dát na stejnou úroveň jako první díl. Je úžasná.

Shaxx
19.05.2022 3 z 5

Po knihách od Darcy Coates sáhnu, když chci nějakou oddechovku nebo si procvičit oční gymnastiku (rozuměj obracet oči v sloup). Fantom z Blackwoodu má oproti jiným knihám ze série navíc i ilustrace. Ty byly skvělé, hezky dotvářely atmosféru a nevadilo by mi, kdyby jich tam bylo víc.
Stejně tak Fantom spadá k těm lepším výtvorům ze série strašidelných domů. Obsahuje to hromadu klišé? No jasně. Hlavní hrdinku, která zatvrzele a velmi dlouho ignoruje přítomnost nepřátelské entity? Si pište (I když má k tomu příhodnou backstory, tak budiž). Působí to jak psaná verze filmů typu Conjuring, Insidious atd.? Přesně tak.
Ale ve výsledku se to čte dobře, víme co čekat, nečekají nás žádné podivné experimenty se zápletkou (jako například v Tajemství sídla Craven Manor, Duchové rodiny Folcroftů) a v té jistotě plné klišé je něco konejšivého.

blackoutzuzi
13.05.2022 4 z 5

3,5 hvězdičky

Já jsem velký fanoušek celé série a ani tento nejnovější díl mě nezklamal! Naopak, řadím ho vedle Přízraky domu Carrowů a Duch domu Ashburnů mezi ty lepší :) Navíc v této knize se poprvé objevují i atmosférické kresby, které mi tam krásně pasovaly.

Největší minus knihy spatřuji v postavě hlavní hrdinky, ke které si jednoduše nešlo vytvořit jakýkoli kladný vztah, natož ji fandit :D Ta její zarputilost a naivita mě neskutečně iritovala. Hlavně - ukažte mi jednu jedinou ženu, která by dobrovolně sama žila v domě, kde se evidentně děje něco podivného.

Někdo by mohl namítat, že jsou všechny díly lehce jako přes kopírák a možná by měl i tak trochu pravdu, ale já si nemůžu pomoct, mě to neskutečně baví, vždy se u toho tak příjemně lehoučce bojím a u čtení každého dílu si krásně odpočinu.

marky2558
13.05.2022 3 z 5

Vážně jsem si koupila hororovou knihu? Já, která nesnáším horory a jsem největší strašpytel na světě?

Moje první kniha tohoto žánru a přečteno za den a půl. První polovinu knihy jsem četla a skoro jsem ani nedýchala, jak mě mrazilo. Pak už jsem si tak nějak zvykla a opravdu jsem se do celého příběhu ponořila. Za mě velmi čtivě napsáno jen postava Mary mě strašně štvala - tak jako více lidi, co tak čtu níže v komentářích :)

Klenotka
11.05.2022

Atmosféra opět skvělá, ale za mě asi nejslabší v tom smyslu, že mě strašně štvala hlavní hrdinka, a dost dlouho trvalo, než se začalo něco dít. Darcy má obvykle na postavy čuch, ale Mara byla hodně na pěst.

magica6099
05.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Bacha spoiler k celé sérii knih!

O jednu hvězdu méně za hlavní hrdinku, ta byla teda na facky. Trochu mě mrzelo, že Darcy má pro hlavní postavy v této sérii vždy dobrý konec.

Roxxi
05.05.2022 5 z 5

ufff, to byla zdarila ducharina. Mara byla proste sva, tvrdohlava (vsechno vim a znam nejlepe), sobecka (nikdo mi radit nebude a budu si delat co chci) a Neil trouba, co si vsechno nechal libit, takze se k sobe hodili. Jen jsem nepochopila, ze dva mladi dospeli lide si vystaci jen s polibky a obejmutim, pricemz maji cas a prazdnej barak. Je to ma prvni kniha od autorky, a pokud je opravdu nejslabsi, tak se hoooodne tesim na dalsi. Jen se obavam, ze kdyz jsem se bala spat na chate sama, protoze tam o pulnoci vrzou schody a nekdo mi chodi po pude, ze po přecteni teto knihy tam uz spat nebudu nikdy.

renefer
03.05.2022 4 z 5

Opět moc hezká duchařina, kdyby Mara nebyla na zabití, tak bych dala hvězdiček víc. Tajně jsem doufala, že se připojí ke svému praprapradědovi a ruku v ruce spolu odejdou vstříc jasným zítřkům a zlatíčko Neil si najde hezkou, hodnou a milou dívku, kterou by si určitě zasloužil, za očistec s Marou. Ale tak bohužel, dopadlo to jak dopadlo, tak aspoň 4* to ode mě má.

jancapen
01.05.2022 5 z 5

Za mě tedy fungoval parádně i tento díl, osvědčené schéma strašidelných domů u mě opět zabodovalo. Je pravda, že se hlavní hrdinka občas chovala na pěst a neutuchající snaha jejího přítele ji pořád zachraňovat byla taky někdy trochu zarážející, ale nakonec jsem dostala, to či jsem od knihy očekávala. Navíc mi přijde, že se Darcy zlepšuje v koncích, kdy ten tady působil i celkem uvěřitelně.

Michelle.Bee76
29.04.2022 1 z 5

Fantom z Blackwoodu - Darcy, proboha, co jsi to provedla!? Zatím nejhorší kniha ze série Strašidelné domy. Nechtěla jsem napsat "odpad", ale daleko to k tomu nemělo. Kniha se neskutečně vleče, kdy 3/4 knihy jsou úplně o ničem. Jako čtenář jste v jistém napětí, co přijde jako první; pořádná duchařina nebo konečně sex ..? Ale ono nepřichází ani jedno. Navíc hlavní hrdinka je neskutečně nesympatická "samice skotu" a i když se snaží vystupovat jako tvrďačka, je to v celkovém pojetí ufňukaná, zakomplexovaná a ublížená chuderka, kdy její "prozření" skoro v závěru knihy je až směšné.

Doufám, že toto byla jediná slabá kniha v této sérii Strašidelných domů, psaní Darcy Coates jsem si oblíbila, a to velmi. Ale tato kniha, na kterou jsem se moc těšila, byla nepopsatelným zklamáním. To i kniha "Duchové rodiny Folcroftů", kterou jsem považovala za pokus Darcy Coates napsat něco hororového i pro mládež, byla fajn a strašidelná. Ještě mi zbývají dvě knihy ze série, tak snad si napravím chuť.

Cassidy.L
25.04.2022 5 z 5

Další parádní příběh ze série Strašidelných domů, sice mi trochu vadila povaha hlavní hrdinky, ale vše ostatní bylo skvělé, příběh postupoval rychlým tempem, nešlo mi se odtrhnout.

Pavlína2019
25.04.2022 4 z 5

Nádherné kresby v knize!
Vůbec jsem se nebála. :-)
Ale o to nejde, kniha je napsaná opět pěkně, jen některá z předchozích mě zaujala víc.
Určitě doporučuji k přečtení.

andulka1406
24.04.2022 4 z 5

Za mě nejvíc strašidelný díl. Kresby v knize dotváří atmosféru.

gordon13
24.04.2022 3 z 5

Za mě bohužel asi nejslabší kniha Darcy, určitě plus za kresby - příjemné oživení.
Mara ovšem příšerná, umíněná pipina a Neil nepochopitelně zamilovaný bambula, dějově vcelku příjemné strašeníčko, ale příběh je příliš předvídatelný. Zkrátka, čekala jsem od knihy víc, tak snad příště ...

Leník95
13.04.2022 5 z 5

Má první čtená kniha ze série Strašidelných domů. Příběh a vykreslení situací byl skvělý a dokáže vyděsit. Zvlášť, když knihu čtete sama a ve tmě, jen s lampičkou. Kresby v knize mi nijak nevadily, ani romantické prvky mezi Marou a Neilem. Mara je prostě tvrdohlavá žena a když si něco usmyslí, prostě to tak je. Někdy jsem si i já sama řekla: "Co to proboha děláš Maro?!" Ale to ke každé strašidelné knize patří. Těším se, až sáhnu po dalších vydáních.

orangerose
12.04.2022 5 z 5

Pěkně napínavá, strašidelná, měla i kresby, dokonalost, určitě půjdu do dalšího dílu :)

LidkaDino
08.04.2022 5 z 5

Právě dočteno. Uff. Teda tahle kniha byla jako druhá nejnapínavější - hned po prvním dílu. Kdyby jí zfilmovali, určitě bych se na film nekoukla, protože by byl samý lek. Hlavní hrdinka byla jako úplně typická (hloupá) hrdnika v hororech - neotevírej ty dveře - samozřejmě je otevře - nechoď na strašidelnou půdu - samozřejmě že tam hned jde. Dávám 5 * protože jsem ji četla vždycky v noci a to mělo to správné strašidelné napětí.

Luciáš01
05.04.2022 3 z 5

Další kniha, kterou jsem si vzala ke čtení, byl Fantom z Blackwoodu. Jedná se o šestou knihu autorky, jež byla přeložena do češtiny.

Příběh vypráví o dívce jménem Mara, která pochází ze spiritualistické rodiny. Ona ale na tyhle věci nevěří… Od té doby, co definitivně odešla od své rodiny, už nechce mít nic společného se svými rodiči ani ničím jiným ze své minulosti; hlavně ne s duchy, vyvoláváním a žádným podobným tématem.

Mara má krásného, milého a hodného přítele Neila, který jí pomůže sehnat, koupit a dále rekonstruovat dům v Blackwoodu. Objekt je zchátralý, ve špatném stavu a ani elektřina tu nefunguje; v domě totiž už 20 let nikdo nežije. Přes všechna tato úskalí se do něj ovšem Mara na první pohled zamiluje.

Dům nicméně už od počátku nemá úplně dobrou pověst. Jakmile se Mara nastěhuje, je navíc zřejmé, že s domem něco není v pořádku – dějí se tam divné věci… Mara si ale nechce připustit, že by za těmito incidenty byli duchové nebo něco podobného. Přesvědčí ji dům o opaku?

Kniha se celkem povedla. Děj je napínavý, příběh celkem promyšlený a určitě se při jejím čtení nenudíte. Nicméně hlavní postava je hrozně otravná, rozmazlená a sobecká. I když její chování a pohnutky jistým způsobem chápu, tak by ji člověk občas nejraději propleskl, aby se probrala… Chápu, že to asi byl záměr autorky, aby tak působila, ale mně to hrozně kazilo dojem z knihy. Ani postava jejího přítele Neila mi nepřirostla k srdci.

Další věc, která mi na knize vadila, byly vložené ilustrace. Ráda nechávám při čtení průchod své fantazii a ilustrace mi radost z knihy trochu kazily. Vždy jsem si dle popisu v knize udělala nějakou představu a ilustrace mi ji úplně rozbila. Je to první kniha autorky, kde jsou ilustrace, a budu ráda, když v dalších už nebudou…

Takže v závěru: kniha není špatná, ale jsou v ní aspekty, které mi neuvěřitelně lezly na nervy… Oproti minulé knize – Záhada domu Marwicků – tuhle hodnotím hůře, přesto ale stojí za přečtení. Přijde mi, že s každou novou knihou se autorka v psaní zlepšuje, i když upřímně musím říct, že některé věci z těch prvních mi začínají chybět :-)

V dubnu vychází další nově přeložená kniha Darcy Coates – Strašení v Rookwardu. Už ji mám předobjednanou a moc se těším, až si ji přečtu.

GYROTOURBILLON
31.03.2022 4 z 5

Ano, přesně, Mara na pěst. Jinak čtivé , zajímavé..
Autorka vytvořila nesympatickou hlavní postavu, která, jak tak koukám nesedla jenom mně.

Reader-Hel
30.03.2022 4 z 5

Řekla bych, že kniha byla opět psaná naplno, stejně jako Ashburni. Nebylo to úplně woow, ale opět to bylo napínavé a čtivé. Více strašidelné, než předchozí díly.
Hlavní hrdinové zde byli dva, což mi vůbec nevadilo, ale upřímně.. Mara by ode mě dostala pěstí za její chování a Neil byl blbec, že jí to trpěl. Ale na konci už byla méně nesnesitelná.
Trochu byl problém se začíst, ale jinak super.