Fantom z Blackwoodu

Fantom z Blackwoodu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475874/bmid_fantom-z-blackwoodu-Z9v-475874.jpg 4 801 208

Strašidelné domy série

Mara je dcerou spiritistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti. Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Je připravena se svým snoubencem Neilem začít nový život ve světě, který je založený na racionalitě a faktech. Její minulost se jí ale ještě nechce pustit. Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu. Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat. Protože duchové přece nejsou skuteční… …nebo ano?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Blackwood House , 2015

Sysel
26.03.2022 4 z 5

První dům, co jsem přečetla. Líbilo se mi to moc. Jen hlavní hrdinka mě trochu štvala. Těším se na další.

knihomolkajanca
22.03.2022 4 z 5

V pořadí již šestý strašidelný dům v podání Darcy Coates. Tak co, dokáže vymyslet zase něco nového? Tuto otázku si pokládám snad pokaždé, když po této sérii sahám. Pokaždé mě ale překvapí, a tentokrát je obohacena i o povedené ilustrace.

Příběh určitě nepotěší ty, kteří touží klasickém hororu, při němž tuhne krev v žilách. Na to si ale Darcy ani nehraje. Při této hororové oddechovce si skvěle odpočinete, ale zároveň občas budete tajit dech. Příběh vás okamžitě vtáhne do děje a knihu nebudete chtít odložit, dokud nezjistíte, jak to všechno dopadlo. Jste stejný skeptik jako Mara? Nebo naopak v nadpřirozeno věříte?

Rodinná historie Mary byla na tomto díle asi to nejzajímavější a hrála na příběhu lví podíl. Zároveň však byla i jakousi slabinou knihy, protože Mara byla díky ní natolik zatvrzelá, že mi občas chováním notně lezla na nervy. Oproti tomu tady byl Neal, který byl pro změnu naprosté zlatíčko a někdy jsem nechápala, že s Marou stále zůstává.

I přesto jsem ale knihu přečetla v podstatě na jeden zátah a potřebovala jsem vědět, jak se všechno vysvětlí a dopadne. Upřímně doufám, že Darcy nápady na další příběhy o strašidelných domech ještě nějakou dobu vydrží, protože jsem si celou sérii oblíbila i přesto, že jsem jí nikdy neudělila plný počet hvězd.

Hodnocení: 70%
Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

dasa8349
18.03.2022 4 z 5

Líbila se mi, ale proti ostatním byla trošku slabší.

Tereyciiik
17.03.2022 4 z 5

Mě se kniha líbila. Chápu, že ne každému se kniha líbí, každý má jiný vkus, ale já byla spokojená a celkově se mi její strašidelné domy líbí. Četla jsem přes den, ale myslím, že číst večer, bala bych se
A Mara mi tedy nevadila, jen byla vážně tvrdohlava, a asi taky ovlivněna domem.
Celkově se to četlo hezky a za den jsem měla hotovo.

Trolice
12.03.2022 2 z 5

U knih od této autorky většinou mám většinou oči vytřeštěné napětím. U této knihy se mi bohužel oči zavíraly, nudila jsem se a usínala...

Horalka5
10.03.2022 4 z 5

Kniha měla skvělou atmosféru, duchařský příběh se mi také líbil, ale ta hlavní postava... Ježiš, jak já ji celou dobu nenáviděla! :)

Terez25
08.03.2022 3 z 5

Duchařský příběh, kterému ovšem k dokonalosti leccos chybělo.
Možná jsem čekala víc…
Nemůžu nezmínit časté výpadky teček a milionkrát se opakující slovo “ne-e” mi lezlo strašně na nervy. Bohužel se v tomto případě nejedná o příliš zdařilý překlad.
Zkrátka myslím, že Darcy Coates má i lepší knihy.

-knihomolka-
07.03.2022 4 z 5

Tuhle sérii prostě žeru! I když to není bůh ví jak strašidelné ani děsivé, tak styl psaní a příběh mě vzdycky vtáhne do děje a přečtu to za jeden den:)))

Rauser.
02.03.2022 1 z 5

Tak já tedy nevím, jestli jsem nečetla jinou knihu než ostatní hodnotící, nebo prostě nejsem cílovka.
Kniha od knihy od Coates jde z kopce. Hlavní postava příšerná, neuvěřitelná, nesympatická, děj opět naprosto děravý. Atmosféra vlastně žádná, a jako třešnička na dortu jsou nelogičnosti v díle a překlepy v textu.

jiri77
28.02.2022 2 z 5

Tentokrát půjdu s názorovou menšinou. Kniha mi přišla absolutně nejhorší ,co jsem od autorky doposud četl. Moc mě to nebralo, hlavní postava je opravdu někdy na facku ,a ten její přítel, o tom se raději bavit ani nebudu. Nějaký čas si dám od autorky pokoj, a snad někdy časem si přečtu další počin a ten doufám,bude o trochu lepší.

tessie_m
25.02.2022 5 z 5

Opět zase skvěle, i když mi Mara hrozně lezla na nervy s jejím přístupem, ale nakonec i ona byla výborná.

verka5083
24.02.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od autorky. Tentokrát jsem si knihu netroufl číst před spaním, neboť mě její atmosféra hodně desila, ale zároveň hodně vtáhla do děje. Konec byl za mě hodně překvapivý. Vůbec by mě nenapadlo, že to takhle může dopadnout.

JIVaJaH
23.02.2022 5 z 5

Odklonila jsem se od žánru, který čtu nejčastěji...a tato kniha byla výborná volba!Tak málo postav v knize, přesto děj letí!

IreneP
23.02.2022 4 z 5

Jedna z těch nejlepších knížek o strašidelných domech od Darcy Coates. Dokonce jsem se chvílemi i bála, atmosféra byla pěkně vytvořená. Závěr mi přišel trochu rychlý, ale zase lepší než nějaké překombinované hlouposti.

NikiGrouse
21.02.2022 4 z 5

Moje další setkání se strašidelným domem. Za mě celkem povedené. Jako u většiny hororů- kde se něco šustne, hrdina se tam hned běží podívat. To je něco na moje nervy :D. Jinak hlavní postava Mara mi moc nesedla. Tak nějak labilní a urputná až to otravovalo.

LucySmile
20.02.2022 5 z 5

Páni! Jsem naprosto nadšená. Řekla bych, že tato kniha patří mezi ty nejlepší díla autorky nebo je možná tou nejlepší. Splňovala vše, co si představuju u hororu: husí kůže, duchové, napětí, zvraty a neočekávaný závěr. Tady je také vidět, jak se autorka s každou knihou zlepšuje. Situace už nejsou až příliš vyhrocené a rozuzlení je více "reálné". Tuto knihu opravdu doporučuju!

veronika0792
20.02.2022

Asi jsem četla jinou knihu než ostatní,ale vůbec mě nebavila, byla o ničem....a to jsem od Darcy četla všechny knihy a tato nejslabší......bez nápadu.....

Areska7
19.02.2022 5 z 5

Tohle bylo přesně podle mého gusta! :-) Tajemné kroky, otevírání a zavírání dveří, houpací křeslo, duchové, no zkrátka mňamka :-) Vážně asi nejlepší ze série, i když mi hlavní hrdinka občas už lezla na nervy tou svou “samostatností”. Nebyla stránka, na které by se nic nedělo, stále jsem byla napnutá a čtení před spaním ten pocit ještě umocňovalo :-)

petrzel
17.02.2022 5 z 5

Tak tahle byla asi nejlepší. Konečně žádné věci kterým by člověk nemohl uvěřit.

rilajaan
16.02.2022 4 z 5

Opět velmi čtivá kniha, jeden dům a plno duchů. Ocenila bych větší prostor pro vysvětlení (ne jen chtěl tohle a hotovo).