Strašení v Rookwardu

Když Guy najde na půdě své matky dědické listiny k domu, má pocit, že ho potkalo neuvěřitelné štěstí. Jistě, v domě nikdo čtyřicet let nežil, je částečně zchátralý a obrůstá ho vinná réva, ale Guy je přesvědčený, že ho dokáže dát do pořádku a výhodně prodat. Byl by přeci blázen, kdyby se o to nepokusil. Zvlášť, když jeho současná životní etapa není zrovna záviděníhodná. Dům Rookward stojí na samotě v lesích a není v něm ani telefonní signál. Jenže je tři hodiny jízdy od města, kde Guy bydlí, a proto se rozhodne v domě na několik dní utábořit. Ale existuje důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá... V domě se před čtyřiceti lety odehrála příšerná tragédie, jejíž následky přetrvávají dodnes. Usídlil se zde totiž duch ženy, která tragédii způsobila. Je zahořklá, posedlá, žárlivá a vyšinutá, a jakmile se objeví Guy, nemá v úmyslu nechat ho odejít a udělá i nemožné, aby s ní zůstal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485092/big_straseni-v-rookwardu-bvd-485092.png 4.1132

Strašidelné domy 7.

Literatura světová, Horory

Vydáno: , Fobos

The Haunting of Rookward House, 2017

Kniha Strašení v Rookwardu

kazatell
předevčírem

Protože se jedná o mou oblíbenou spisovatelku a sérii, tak jsem se na tuto knihu už hodně těšil. Každý den jsem kotroloval, jestli už vyšla v elektronické podobě a hned jak se objevila jsem ji koupil. Přes to že jsem chtěl se čtením vydržet na vhodnou příležitost, přečetl jsem ji po cestě do práce a z práce hned první den a to je to co bych ji vytknul. Všechny předchozí knihy vás nejdříve v poklidu provedli domem, nebo dějem, ale u této to bylo hrozně narychlo. Tedy řekl bych že příběh nebyl špatný, ale bylo to prostě krátké a ten konec jakoby uspěchaný.

MaláKnihomolka

Již 7. díl ze série Strašidelných domů. Stále mě baví tyhle lehce strašidelné duchařiny číst, ale mrzí mě že Darcy stále jede podle jedné a té samé šablony. Knihy mají často mnohem větší potenciál, jenže toho není využito naplno. I když musím říct že mě Rookward docela bavil a znechutilo mě co se v něm stalo. Plus by mě zajímalo jestli byl tedy Guy příbuzný předchozí rodiny či ne. Měla bych víc otázek, ale tohle je asi jediná, kterou vám nic nevyspoileruju.
Ovšem zpět k opakujícímu se příběhu… hlavní postava nemá peníze, náhodou přijde levně k domu, ve kterém se ale událo něco strašného, proto dům nikdo nechce/ neobýval a prý tam straší. No, jenže proč tomu věřit, že? Nejlepší je tam na několik dní jet, ideálně úplně sám. A konec? Taky vždy stejný. Tím nechci říct že by to bylo špatné, ale 7 knih na hodně podobné bázi? Třeba Kořist nebo Hlasy v bouři jsou taky super, autorka psát umí, jen to chce prostě změnu. Já v jejích knihách pokračuju protože se lehce čtou a pro mě je tam strašení tak akorát, abych potom v klidu usnula. Oceňuji i doplnění ilustracemi, které to skvěle doplnily. Jenže někdy o pár stran dopředu a lehce vám tak spoilerují dopředu děj, což je škoda.

3,5/5 ⭐️

Gabetka

Vzhledem k tomu, že jde o sérii Strašidelné domy, těžko si můžeme stěžovat na to, že se příběh odehrává v domě, ve kterém straší, že? Šablona, které se autorka drží, je osvědčená a funguje, ale pokud jste četli všechny knihy série, může být i na škodu, protože vás hned tak něco nepřekvapí. Tím ale nechci říct, že bych se u čtení nebála, přece jen je autorka v budování těžké atmosféry velmi zběhlá. Ta bezvýchodná situace, kdy nemůžete uniknout, byla dokonalá. Ale pro lepší zážitek bych ubrala na rozsahu, aby byl děj údernější. Tentokrát byl přízrak velmi mocný, asi proto, že autorka přitvrdila a nebála se pořádných nechutností.

retrivr

Mě se to líbilo.

AndulinaU

Za mě docela zklamání. Začátek ještě docela dobrý, ale konec už mi přišel dost přitažený za vlasy, přišlo mi to takový, že chtěla hrozně vymyslet něco nového, ale za mě se to úplně nepovedlo.

Martiiiik

Musím říct, že za mě autorka stagnuje, co se týče strašidelných domů.. Jako kdyby ten dům byl stejný jako vždy.. Strašení je upřímně dost ujeté, ale je to vlastně docela zajímavé téma.. Ale nejstrašidelnější mě tam přišlo to velké množství pavouků, pak jsem se ohledávala a drbala při každé pocitu lechtání.. brrr.. :-D Konec byl naprosto dle očekávání.. Víc než na tři hvězdy to nebylo, tak třeba příště :-)

vadur.ka

Od Darcy mám přečtené všechny knihy, od začátku jsem byla moc spokojená, ale teď mám pocit, že z každým novým dílem o strašidelných domech to už nemá takové to "wau", dokonce mám pocit, že některé části z knihy jsou velmi podobné v těch předešlých knihách. Za mě na stupnici známkování taková horší trojka.

Noctua8

Mám vtíravý pocit, že Darcy Coates dochází nápady jak a kam umístit další Strašidelný dům (kdo by se nakonec divil, u sedmé knihy, že?). Všechno bylo takové povědomé - dlouhá zarostlá příjezdová cesta, kovová brána, zpustlá zahrada, dveře obrostlé neprodyšnou zelení, ... a tak. Pak se sice nějaké "nové" prvky objeví, ale není to nic světoborného. Hlavní hrdina není ani moc sympatický a jen těžko jsem si k němu vytvářela vztah. A držet mu palce, mi vážně nešlo. Vývoj jeho osobnosti měl jistý potenciál, ale jak jsme si všimli už v předchozích knihách, má DC snahu vždycky nakonec ze strašení vykřesat nějakou tu romantiku. Takže Guyova nadějná psychóza se nakonec, k mému zklamání - přetavila. Chybí mi také vysvětlení schopností a "prokletí" Amy. Konec je příliš zahalený v šedi pavučiny.
Podtrženo - sečteno, nejsem si jistá, jestli tři hvězdičky nejsou moc.