Strašení v Rookwardu

Strašení v Rookwardu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485092/bmid_straseni-v-rookwardu-bvd-485092.png 4 620 169

Strašidelné domy série

Když Guy najde na půdě své matky dědické listiny k domu, má pocit, že ho potkalo neuvěřitelné štěstí. Jistě, v domě nikdo čtyřicet let nežil, je částečně zchátralý a obrůstá ho vinná réva, ale Guy je přesvědčený, že ho dokáže dát do pořádku a výhodně prodat. Byl by přeci blázen, kdyby se o to nepokusil. Zvlášť, když jeho současná životní etapa není zrovna záviděníhodná. Dům Rookward stojí na samotě v lesích a není v něm ani telefonní signál. Jenže je tři hodiny jízdy od města, kde Guy bydlí, a proto se rozhodne v domě na několik dní utábořit. Ale existuje důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá... V domě se před čtyřiceti lety odehrála příšerná tragédie, jejíž následky přetrvávají dodnes. Usídlil se zde totiž duch ženy, která tragédii způsobila. Je zahořklá, posedlá, žárlivá a vyšinutá, a jakmile se objeví Guy, nemá v úmyslu nechat ho odejít a udělá i nemožné, aby s ní zůstal.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Rookward House , 2017

pavlinkaa
31.08.2022 5 z 5

Ze série Strašidelných domů, mi tento díl, přišel jako nejlepší.

Niu
26.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Celou knihu jako bych měla před očima clonu, která mě držela od tohoto příběhu a znemožňovala mi ho vnímat naplno jako jiné knihy. Trochu mi to připomnělo od autorky Tajemství sídla Craven Manor - nevím, čím to je, ale knihy s hlavním hrdinou mužem, nějak nejsou to pravé ořechové v této sérii. Obdivuju a usmívám se té naivitě, jak se všichni zcela na mizině pouští do oprav baráku jako kr.va. A ještě k tomu sami samotincí. Možná kdyby ten začátek byl zaměřený na tu rekonstrukci - Guy by si tam pozval někoho, kdo by mu pomohl, aspoň pro představu. Nebo aspoň jel na čumendu s mámou. Ale ono se to semlelo celé nějak rychle, že jsem ani nestačila zachytit tu atmosféru - jak taky, když všude byla tma, roční období neurčité, prakticky cokoli učinil, k ničemu to nebylo. Strašidelné to bylo, i když od autorky jsem četla už strašidelnější domy. Spíš než duchařina to byla slasher-duchařina. Chtěla jsem vědět, jak to celé dopadne s Amy. Ten závěr byl dost psycho. Mno, celkově takové nemastné neslané. Ale Guyovi držím palce.

BlueTer
26.08.2022 4 z 5

Řekla bych, že nejslabší díl ze série, i když pořád pěkně strašidelný. Musím souhlasit, že kapitoly z minulosti byly na knize to nejlepší a klidně bych jich uvítala více. Popisy masakru byly velice zaživné. Taky souhlasím, že linka se Savannah byla trochu nadbytečná.

Nina291
25.08.2022 5 z 5

Mám ráda strašidelné domy od Darcy. Čtení na den, protože se nemůžu odtrhnout. Těším se na další

beata-betsy2310
24.08.2022 4 z 5

Tu sa stále "Niekto" na Vás pozerá
Utáboriť sa na pár dní v opustenom dome a začať v ňom s opravami... taký zámer mal Guy. No už o pár hodín zistí, že neobývané a chátrajúce izby nie sú až také neobývané a vždy sa naňho "niekto pozerá". Rookward House je miesto v ktorom nemôže Guy veriť ničomu, ani vlastným očiam a ušiam... Užila som si jeden dlhý večer v spoločnosti tejto knižky, ktorý bol príjemne mrazivý - klasický scenár strašidelného domu, ktorý určite osloví mnohých fanúšikov tohto žánru.

Amitiel76
24.08.2022 4 z 5

Strašidelné domy mě vždy bavily a baví. Ne jinak je tomu i u této v pořadí již sedmé knihy této série. Vždy jsem velmi zvědavá, jaký další příběh tu autorka rozjede, protože šablona zůstává pochopitelně vždy stejná. Muž nebo žena zdědí, nebo zakoupí zchátralé staré sídlo, které se pokouší zrenovovat, a k němu jako návdavkem získávají i nevyžádanou společnost :-)
Tentokrát tu však Darcy trochu přitvrdila. Entita se kterou se tu Guy setkává, je poněkud vyzrálejšího zrna. Chová se totiž skoro jako hmotný člověk, přemísťuje a hýbe s věcmi, může se vás dotýkat a působit vám fyzická zranění. Umí měnit realitu, v jakousi pokroucenou iluzi, a vůbec se vám dokáže dostat pěkně hluboko do hlavy. Jak by taky ne. Za života šlo o pěkně narušenou psychopatku, manipulátorku a stolkerku.
Guyovi flashbecky do minulosti, kde se seznamuje s příběhem svého předka Thomase a jeho rodiny, byly však na celém příběhu to nejlepší. A pokud by to záleželo na mě, dala bych tomuto větší prostor. Více bych si užívala vyhroceného chování pomatené Amy. Protože není na světě horšího nepřítele, než je zhrzená, odmítnutá žena. To byl vážně surový horor....
Naopak bych o nějakých pár stránek zkrátila ty Guyovi pokusy o útěk. Protože po pár kapitolách jsem už toho měla dost. Neustálé Amyino maření jeho šancí na odchod z domu, už mě značně iritovalo. Když se náhle Guy objevil v křesle psychiatričky, která mu vysvětlovala, že se vše odehrálo jen v jeho traumatizované mysli, tak jsem málem zatleskala. Říkala jsem si : To je vážně dobrý!!! Ale bohužel, jen další iluze....
A za linku se Savannah, dávám jednu hvězdičku pryč. Přišlo mi to jaksi nadbytečné a přitažené za vlasy. Navíc jen díky tomu, mi byl hlavní hrdina nepříjemný. Jinak fajn čtení.

Niki08
22.08.2022 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale ani dechberoucí. Věřím, že autorka má ještě esa v rukávu a příjemně překvapí v následujících příbězích.

happy-smile
20.08.2022 3 z 5

Nevím, nevím, trochu mě to nudilo. Klesá kvalita nebo mě už tento styl začíná nudit? Pořád věřím, že duchařiny mají něco do sebe a že mě ještě nepřestalo bavit je číst. Doufám, že od další knihy se neodtrhnu, protože některé předchozí Darcyiny knihy jsem si opravdu užila!

Krchnaida
06.08.2022 5 z 5

Prostě Darcy - nemám k tomu co dodat. Super to bylo :-)

hana17.1.
05.08.2022 5 z 5

Zatím jsem četla jen první knihu z této série a zatím současně tuto poslední. Autorka má jedinečný talent popsat scénu i přízraky neuvěřitelně hnusně, nechutně, odporně, odpudivě... Ale v dobrém slova smyslu. Kniha se čte skvěle, naprosto jsem ji zhltla během pár hodin. Scéna je napjatá a nenechá vás knihu odložit. Jen mi přišlo že v porovnání s Domem Ashburnů byla tato zápletka o trochu mírnější než v prvním díle, ale i přesto má kniha zase zajímavý děj, který ve mně dlouho zůstane.

veverrka11
03.08.2022 4 z 5

Jedná se už o osmou knihu autorky ze série Strašidelné domy. Četla jsem jich už víc a přijdou mi kostrou všechny podobné.
Knížka je čtivá a na několika místech i mrazivá. Atmosféra ponurého, opuštěného místa je vykreslená skvěle.
Děj se na pár místech zadrhává. A tady přicházím k největšímu kameni úrazu: děj mi přišel až moc překombinovaný. Paranormální jevy ano, proč ne? Ale co se dělo ke konci, poté, co se Guy snažil dovolat domů? To je za mě celkem nesmyslné a nemožné.
Celkově jde o jednohubku, u které se možná budete bát. Doporučuji na zchlazení v letních vedrech

Johny_H.
30.07.2022 5 z 5

Znovu naprostá paráda. Napínavé od začátku až do konce jak to má být. Jednou jsem musel odložit a rozdýchat se jelikož jsem byl tak nervózní, že se to už nedalo vydržet. Pokud se rádi bojíte je to něco pro vás.

NikiGrouse
30.07.2022 3 z 5

Tenhle díl mě trochu zklamal. Začátek mi přišel hodně podobný jako v předchozí knize Fantom z Blackwoodu. Měla jsem pocit, jako když už autorce docházejí nápady.. Nicméně stále čtivé, napínavé už méně- situace se často opakují z předchozích dílů:-/

Šárka88
27.07.2022 4 z 5

Souhlasím s Miškou74 , nenapsala bych to jinak. Knížka se čte velmi rychle a moc se mi líbí ilustrace, které se začaly objevovat v posledních dílech. Co uberu na hodnocení je neustále opakující Guyovo jméno na stránkách. Na jedné stránce snad 15x ,, Guy upadl, Guy vstal, Guy vzal telefon, Guy to a to. “ Tohle mě rušilo u čtení. Konec bych udělala jinak, na mě to bylo moc seklé a šťastné, zničeno nic bum happyend.

Miška74
26.07.2022 4 z 5

Mě osobně tato série strašidelná moc nepřijde, ale tahle byla asi strašidelná nejméně (vlastně vůbec). Spousta věcí se už v knihách opakuje, ale na druhou stranu, schopnost Amy měnit realitu, byla zajímavá. Knížka se čte dobře a je to taková oddychova četba. Pokud čekáte horor, budete zklamaní, ale za přečtení určitě stojí.

Emma27
20.07.2022 5 z 5

Taktéž serie strašidelnych domu mě bavila,občas mě mrazilo.Ilustrace jsou zajímavé.Ztéto knihy mám zvláštní pocity.

Leník95
20.07.2022 5 z 5

Sérii Strašidelné domy jsem si zamilovala hned první přečtenou knihou (Fantom z Blackwoodu). Oproti Fantomovi mi připadala méně strašidelná. Autorka si často hrála s myšlenkou, že jste se báli zbytečně a dalo se to snadno vysvětlit. I tak obdivuju popis strašidelných scén. Těším se až si najdu čas na dočtení zbytku série.

Pavlína2019
12.07.2022 5 z 5

Jednohubka, přečteno ihned a jsem spokojená - tento žánr čtu pouze od této autorky, její strašidelné domy se mi líbí, stejně tak i kresby, mohlo jich být víc.
Těším se na další knihu a doporučuji.

rilajaan
09.07.2022 4 z 5

Kniha, kdy mi mrazilo. Oceňuji i ilustrace.

Arlienen
09.07.2022 4 z 5

Guy byl sympatický hrdina, který se snažil napravit své chyby a pak zjistil, že jeho máma vlastní dům. Chtěl ho prodat a najít pro svou mámu nový domov. Bohužel měl smůlu, protože v tom domě byl duch naprostého psychopata.

Kniha byla čtivá, ale postrádala takové to napětí, co se stane, jak a proč. Taky jsem se u knihy nebála, a ani jsem neměla husí kůži. Nicméně knihu hodnotím převážně pozitivně, ale není to nejlepší díl ze série Strašidelných domů.