Strašení v Rookwardu

Strašení v Rookwardu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485092/bmid_straseni-v-rookwardu-bvd-485092.png 4 620 169

Strašidelné domy série

Když Guy najde na půdě své matky dědické listiny k domu, má pocit, že ho potkalo neuvěřitelné štěstí. Jistě, v domě nikdo čtyřicet let nežil, je částečně zchátralý a obrůstá ho vinná réva, ale Guy je přesvědčený, že ho dokáže dát do pořádku a výhodně prodat. Byl by přeci blázen, kdyby se o to nepokusil. Zvlášť, když jeho současná životní etapa není zrovna záviděníhodná. Dům Rookward stojí na samotě v lesích a není v něm ani telefonní signál. Jenže je tři hodiny jízdy od města, kde Guy bydlí, a proto se rozhodne v domě na několik dní utábořit. Ale existuje důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá... V domě se před čtyřiceti lety odehrála příšerná tragédie, jejíž následky přetrvávají dodnes. Usídlil se zde totiž duch ženy, která tragédii způsobila. Je zahořklá, posedlá, žárlivá a vyšinutá, a jakmile se objeví Guy, nemá v úmyslu nechat ho odejít a udělá i nemožné, aby s ní zůstal.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Rookward House , 2017

Horalka5
03.11.2022 3 z 5

Za mě asi nejslabší autorčina kniha. Začátek byl celkem nadějný, ale místy jsem se musela do čtení až nutit a ani ten konec mě nijak neuchvátil.

LidkaDino
31.10.2022 1 z 5

Tuhle knihu jsem četla od jejího vydání 4/22 až doteď 10/22, nejdéle než všechny ostatní a musela jsem se do čtení nutit. Během toho jsem přečetla spoustu jiných knih. To bylo asi poprvé, kdy jsem si přála, aby hlavní hrdina (totální budižkničemu) už konečně umřel a byl klid Nepochopila jsem Savannah...Guy jí porazil autem a ona mu řekne chybíš mi ??? Dvě hvězdy dávám Amy za to, že ho pěkně, celý příběh, vodila za nos a skoro ho dostala

Madi
27.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Tenhle díl do strašení šlapal hned od začátku a byla to docela solidní jízda. Ale musím strhnout jednu hvězdu za happy end. Ze série o strašidelných domech jsem četla 3 díly a happy end byl ve všech, proč ptám se??

suiteki
22.10.2022 3 z 5

Na začátku jsem měla problém se zactenim a když už se příběh rozjel, těšila jsem se na překvapivý konec, kterého jsem se bohužel nedočkala. Za mě obsahově nejslabší kniha od Darcy.

Redra
18.10.2022 3 z 5

Řekla bych že jedna z těch lepších od autorky. Alespoň tam byla hlavní postava muž :-). Námět mi přišel zajímavý, popis domu také ušel, i když bylo odvíjení děje předvídatelné, nenudila jsem se.

oolinkaa
09.10.2022 3 z 5

Bohužel už mě její knihy začínají nudit a zařadila bych je pro náctileté . V nejlepším je lepší přestat , než se honit jen za výdělkem

LivN
07.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle se vážně povedlo! Masterpiece! Kniha mě bavila od začátku do konce nejlepší bylo když se Guy ztratil v lese. Žasla jsem nad tím jak byla Amy vychytralá a myslela jsem, že Guy nakonec umře v Rookwardu a bude muset zůstat s Amy navždy. Těším se na další díly od oblíbené spisovatelky, která u mě zabírá na pomyslnem žebříčku první místo.

Shaxx
02.10.2022 2 z 5

Další ukázka kolísavé kvality série strašidelných domů... Možná by se autorka měla soustředit víc na kvalitu, než kvantitu... Co se týče druhé poloviny knihy, vypadalo to, že už docházejí nápady, co s tím a jak to zakončit, to se kýč přebíjel kýčem :))
Jediné, co tomu musím přiznat je, že i tak to zabaví a je to knížka na jedno odpoledne, takže pokud člověk potřebuje vypnout, je to super volba. Čte se to dobře a svižně, jen člověk nesmí mít očekávání něčeho wow.

petrzel
01.10.2022 5 z 5

Další velmi vydařené pokračování série.

Lucijáš276
25.09.2022 4 z 5

Další barák úspěšně dočtený. Musím však říct, že mě samotný příběh ze začátku hrozně bavil. Říkala jsem si, že to vypadá na něco nového s kapkou detektivního nádechu. Postupem čtení mi kniha přišla zdlouhavá a chvílemi mě dokonce štvala. V některých pasážích jsem se cítila dost nepříjemně, ale v určitých chvílích už to na mě bylo dost přehnané a asi bych brala, kdyby ten děj byl zpracován trochu jinak. Každopádně námět super, psychopatka Amy taky super, ale asi mi tam opravdu něco chybělo. 4*

Morgaine07
25.09.2022 5 z 5

Tak tohle se opravdu povedlo, Darcy Coates mě opět nezklamala. I když miluji všechny její knihy z této série tak tuhle rozhodně řadím k těm lepším.

Dandulka
22.09.2022 5 z 5

I tahle zatím poslední kniha ze Strašidelných domů je skvělá. Trochu mě u posledních dvou dílů matou doplňující ilustrace, ale nic to neubírá na kvalitě příběhu. Pokaždé, když jsem čekala logické vyústění příběhu, přišel zvrat a celé se to obrátilo úplně někam jinam. Opravdu skvělé čtení! Mohu jen doporučit. A nejen tuto knihu, ale i celou sérii!

Ishir
17.09.2022 3 z 5

Bohužel musím konstatovat že toto byl nejslabší díl z celé série.

Vikinka224
15.09.2022 3 z 5

Tento díl byl slabší než ostatní. Čekala jsem víc. Nápad byl dobrý, jen to zpracování pokulhává. Ale četlo se to rychle, za pár hodin dočteno.

Youn@n
11.09.2022 1 z 5

Kniha mě velmi zklamala.

Ronnie68
09.09.2022 3 z 5

Knihu jsem přečetla vcelku rychle, ale bohužel mě nenadchlo tolik jako díly předešlé, které jsem přečetla... (asi mi tam moc neseděl duch psychopatky) ...

Weu_94
09.09.2022 3 z 5

Strašidelné domy Darcy Coates jsou pro mě taková jednohubka na jeden den. Miluju je. Ale u tohoto dílu jsem si k hlavnímu hrdinovi nějak neudělala žádný vztah, příběh mě moc nebavil, i když se v něm objevil nový prvek - změna reality posedlým duchem. Rychle to začalo, rychle to skončilo. Vedlejší dějová linka s bývalou partnerkou mi přišla nadbytečná. K jiným dílům série se vracím, tady už se asi znovu do čtení nepustím. Těším se ale na další díl!

greenie05
06.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Abych byla upřímná, nijak jsem se do toho nezačetla. Nevím proč. Ale když se na to objektivně podívám, vlastně se mi to líbilo. Celý ten nápad byl celkem originální a kapitoly z minulosti mě opravdu bavily, díky nim jsem se do příběhu mohla vžít ještě víc. Amy mě svým způsobem děsila víc než jiní duchové z ostatních knih autorky. Rozhodně si ji budu pamatovat nejvíc. A konec se mi taky líbil. Sice by bylo dost psycho, kdyby to opravdu končilo tak, že to on zabil Tiff a Savannah a že se zbláznil, ale mám prostě ráda horory s happy endem, nemůžu si pomoct xD

Ív688
01.09.2022 3 z 5

Abych pravdu řekla, tenhle dům mne tak nestrašil, ale i tak jsem knihu přečetla za jeden den, jen si říkám, že děj je trochu předvídatelný..

Nikyska383
31.08.2022 5 z 5

Opět autorka nezklamala... hlavní děj naskočí skoro okamžitě a proplouvá volně stránkami, aniž čtenář postřehne,že se stupňuje. Chvílemi se zamotá natolik, že i čtenář,stejně jako Guy je zmaten, ale hned chytí linku a jede se dál. Jediné z čeho cítím zklamaní je konec.. Přirovnala bych to k lehce otevřenému konci, nebo nedopsané větě. Po tom všem co bylo v poslední rovince čtení prostě konec a zeď a tvrdý náraz.