Fantom z Blackwoodu

Fantom z Blackwoodu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475874/bmid_fantom-z-blackwoodu-Z9v-475874.jpg 4 801 208

Strašidelné domy série

Mara je dcerou spiritistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti. Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Je připravena se svým snoubencem Neilem začít nový život ve světě, který je založený na racionalitě a faktech. Její minulost se jí ale ještě nechce pustit. Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu. Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat. Protože duchové přece nejsou skuteční… …nebo ano?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Blackwood House , 2015

kaka
07.01.2023 5 z 5

Za mě z celé série zatím nejpovedenější díl. Příjemně jsem se začetla a kniha svou atmosférou převýšila moje očekávání! Už se těším na nový díl, ktery si s jistotou nenechám ujít.

motylekkika
07.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Nebudu opakovat vse nelogicke co v knize bylo.(Odstehovat se mimo civilizaci bez auta? zavislost na priteli ktereho ale prece ta tvrdohlava nána vubec nepotrebuje? Atd..) Strasidelna byla jen na zacatku,pak se vse opakuje ale ok.Ten konec? ti dva navstevnici a saskarna ve sklepe? to leda mozna pro nekoho kdo ma rad komedie.Me jeji knihy bavi ale POKAZDE me ten konec zklame.Za ctivost,hodneho beranka Neila a za to ze jsem se aspon trochu bala davam 3*.

hlenicka
22.12.2022 5 z 5

To byl asi nejpovedenější, nejstrašidelnější a nejnapínavější díl z celé téhle serie strašidelných domů od Coates. Mohlo to možná být kratší,kdyby se neopakovaly slova a děj,co se tam každou noc dělo,než to pořádně vygradovalo,ale stálo to za to,celých 290 stran. Sice mě ta Mara štvala jak mravenec na zádech,jak má na všechno odpověd a nic ji nedokáže rozhodit. Tak tvrdá nebyla,jak si myslela. Parádní díl a těším se na další!

lenka7348
11.12.2022 1 z 5

(SPOILER) Tohle bylo tedy 'velký špatný' (jak by řekla Jolanda). Maru bych liskla, až by druhou chytla o futra dveří ve svém 'úžasném' novém domě. "Chci být nezávislá, ale odvez/přivez/zavez, Niele. Nesnáším spiritualisty, ale stanu se jedním z nich." Niel totální mamánek, víc slov netřeba.
Kdyby to byla nějaká povídka na 20 stran, tak dobrý, jelikož námět je fajn. Ale to neustálé řešení toho, jak Mara od nikoho nic nepotřebuje, nebo vlastně potřebuje, nebo ne, to naprosto zabíjí. Vrcholem všeho je příjezd těch dvou amatérů, které přivolá, když si najednou zčistajasna uvědomí, že duchové existují. A konec opět zalitý sluncem...

Bee240
29.11.2022 2 z 5

Hodně jsem přemýšlela co o této knize říci. Knihy od Darcy Coates mám ráda...je to takové oddechové čtení když mám chuť přečíst si něco ne moc náročného. Taky mě baví příběhy o strašidelných domech...to se nikdy neomrzí.... Nicméně příběh kterým nás provází Mara je vcelku dobrý. I když mi nejzajímavější přišlo posledních pár stránek. Hlavním kamenem úrazu v této knize je hlavní postava samotná. Mara..... bože takovou povahu snad nikdo nemá. Její představa nezávislosti dosáhla úplně nového levelu. Úplně jsem nechápala její agresivní chování když jí přítel chtěl pomoci prakticky s čímkoliv.... když by si bez něj nebyla schopná dojet do města nakoupit.... protože nemá auto. Ale prostě je to nezávislá a svobodná žena.
Díky bohu že není skutečná.....
Toť vše o této knize.
Mara byla tak moc rušivým elementem v této knize, že mi skazila celou knihu.

Jancas.s
09.11.2022 3 z 5

Začnu tím pozitivním - na duchařských knihách mám obecně ráda ty pasáže, kde je popisován vliv "neznámého" - v této knize houpací křeslo, kroky na půdě, dětský hlas. To spisovatelka umí. Ve chvíli, kdy je "duch" viděn a popsán (byť sebeohavněji), úroveň mého zděšení má sestupnou tendenci. Navození mrazivé atmosféry tedy chválím.
Co mi vadilo - bylo toho asi až moc, taková lehce přeplácaná pohádka na dobrou noc pro dospělé. Aka sinister nahrávky, prapraděda, X vražd, sebevraždy, masový vrah, veleživé sny, ale Mara ten dům přece miluje, neasi. A co mě ještě jako hnidopicha nejvíc točilo do vrtule - hrdinka si až úzkostlivě chrání svou nezávislost, ale dá všechny prachy do domu, odkud se fakticky bez auta nehne? Neilovi vynadá, že ji chce věnovat starý gauč, ale je úplně cajk, že ji denně vozí jídlo, které by si z logiky věci vlastně sama neopatřila? 3*

Zunka616
20.10.2022

Za mě byla pěkná hezky se četla ale moc strašidelné to nebylo jinak ok

Redra
18.10.2022 1 z 5

U autorky mi začínají vadit její ženské hlavní postavy. V této knize ještě více než v jejích ostatních. Hrdinka mi byla nesympatická, její chování nelogické, nelogičností je ostatně v téhle knize dost a dost. Pořád dokola, elektřina není, ale elektrické spotřebiče ano, to je to nejmenší. A ty strašidelné jevy a jejich vysvětlení mi přišly spíše trapné.....démonický spiritistický příbuzný, masový vrah a stejně to k vykreslení děsu nestačilo, tohle mi bohužel přišlo úplně amatérské.

knihomolka27
12.10.2022 1 z 5

(SPOILER) Kde jen začít ....i po 5 hodinách od dočtení této knihy nemám slov. No vlastně mám, a upřímně to nebudu balit do nějakých cukrových vět, abych někoho neurazila a řeknu to na plnou pusu co si myslím - Ta kniha je prostě hrozná hovadina a strašně ale fakt jako strašně se mi nelíbí. Lituju toho, že jsem si jí koupila a lituju i toho času, který jsem s ní strávila. Ta jedna jediná hvězdička je jen za čtivost, která je pro autorku víc typická než to, že by uměla psát dobré duchařské knihy. Hele, já si tu nechci hrát na nějakého kritika nebo bůh ví koho...ale při čtení této knihy jsem měla reálně pocit, že si z nás Darcy vystřelila...vždyt to bylo jako parodie. Úplně celé...slovo od slova, kapitola po kapitole.

Takže řekněme to takhle - Mara a Neal jsou jako recept na cukrovku toho největšího stupně. Ze začátku je jejich vztah takový miloučký a na konci je oba chcete shodit ze schodů. Oba si pořád dokola jen protiřečí, mění své názory jako na běžícím pásu, nemají absolutně dotažený charakter do aspon nějakého náznaku osobnosti a ten jejich vztah je až děsivě nereálný. Jako ze začátku jsem si říkala, že Neal je prostě pan božský, ale všeho je moc toho je příliš. Ty dva břídilové na konci...úplně zbyteční, mohlo by to fungovat kdyby to nebyli doslova lidi odnikud a nezjevili se tam jako hektická přívalová vlna. Ono se tu zase dostávám k tomu, že Darcy ty celkem ucházející nápady má, ale to zpracování je v lepším případě lehký nadprůměr...
Tak dál: Vztah Mary s rodinou, budu bouchat hlavou o stůl...to je prostě strašný. Mara je odstřihne jen proto, že nesouhlasí s jejich prací, a taky tím že jí otec utopil nemocného králíka....to si Darcy vzpomněla, že abychom někoho nenáviděli, tak musí udělat něco hanebného..a vzpomněla si na to v předposlední kapitole. Ono by to celé bylo pochopitelné, ale kdyby to v té knize bylo uchopený jinak, kdyby se tam střídaly třeba kapitoly z Mařiny minulosti - rodiče by jí nutili do toho čeho nechce, pak by tam byl ten králík, Mařiny pocity atd. Ale takhle. Na mě to působilo hrozně amatérsky, nic nikde autorka nevysvětlila ani neprokreslila...ale hlavně, že tam máme nesmyslné masové vraždy...jako toho se vážně lidé bojí? Na mě to nepůsobilo, jelikož v té knize to prostě působilo hrozně uměle a na sílu....Darcy si prostě řekla: ,, No masového vraha co vraždí děti jsem do knih ještě nedala a sekera zní taky slibně....ae zase...to zpracování je tak odfláknutý, že něco cítíte jenom asi ve dvou scénách...a to v tý s pomalu se rozkládající ženou na kolečkovém křesle a když minulý obyvatel natáčel smrt své rodiny, jen tyto scény z celé knihy pro mě měly nějaké emoce a nějak na mě působily...všechno ostatní co se tam dělo, nebo spíš nedělo...bylo prostě o ničem...a to jako úplně o ničem. Jako paronormal activity v knižní formě. Hrozná nuda, žádná hororovost, nepovedená duchařina, špatná výstavba děje, vlastní podráždění nohou...Neal je celou dobu ochranitelský typ až za hrob, a na konci je všechny vystaví nebezpečí, protože je Maře zatěžko opustit barák, kterej koupila pod cenou....vždyt to nedává smysl. Mara celý život nenávidí spiritisty a ze dne na den se stane pomalu jednou z nich..prostě bum, zase to přijde úplně samo. A ten konec...co to proboha bylo. Dva rádoby spiritisti kteří jsou jak pod drogama, Mara, kterou ochrání dva listy pitomý šalvěje...už nemusíte natáčet horory, stačí ttiž když si postavy koupí v Tescu šalvěj a žádný zombík, démon nebo entita na ně nemůže, Neal, který se - proboha proč- stal nástrojem Mařina praněcodědečka, sériový vrah, který vlastně nebyl sériový vrah, Mara a její zakrvácené rameno od rány sekerou - docela by mě zajímalo co si holka vymyslela když s takovou ranou přijela na policii..že spadla na hrábě?

Upřímně tohle je asi nejhorší duchařinu kterou jsem četla....i filmy od Nory Roberts jsou lepší. I Utažení šroubu jehož čtení se podobá slézání hory byl pro mě větší čtenářský zážitek než tahle kniha. V minulé recenzi Knihy od D jsem psala, že D zachranuje pozadí to jak čtivě umí psát.. a tahle kniha je toho největším příkladem. Vlastně nevím co krom čtivosti a těch dvou scén pochválit. Mě to sakra nestačí a přijde mi jako kdyby ta kniha vůbec nebyla od jedné z nejvydávanějších autorek tohoto období......strašně mě štve, že patří do jinak celkem průměrné série. Už mi to nestačí ani jako oddychovka....
Psát oddechovější duchařiny je jedna věc, ale musí to mít nějakou kvalitu a, aby ta kniha dávala smysl....Za mě prostě ne, dalo by se o tom mluvit ještě dlouho, ale můj názor na knihu je jasný a nezměnitelný.

mystery103
09.10.2022 2 z 5

Kniha byla sice místy napínavá, ale... Proč si někdo bez auta koupí dům tak daleko od civilizace? Proč je v domě televize, není-li tam elektřina? Ano, jde to i s generátorem, ale ten v narychlo opuštěném domě nebyl. Ledaže by původní majitelé z 80. let minulého století (!) nechali na stole nedojedené jídlo, sebrali generátor a prchli. Jak chce být Mara nezávislá a soběstačná, když na to nemá? Asi nad knížkou moc přemýšlím. Je to prostě divné.

Keporkakyně
02.10.2022 1 z 5

"...světlo mého života..." - WTF?

LivN
25.09.2022 4 z 5

Můj pátý díl z téhle série a patří spíše k mím slabším. Nail byl ovšem zlatíčko, já bych ho brala hned. Zas až tak strašidelné a napínavé to nebylo a místy se děj táhnul. Pořád jsem čekala na to WOW, které se bohužel nekonalo. Nicméně se těším na další díly.

Fallenyard
18.09.2022 5 z 5

Tenhle díl mi sednul dokonale. Ústřední pár je skvělý; obvykle nemám v oblibě rádoby drsné hlavní hrdinky, ale Mara byla lidská a uvěřitelná, palec nahoru. Také nadpřirozeno mi sedlo víc - tohle je čistá duchařina, takže komu se nelíbili zhmotnělí démoni z Rookwardu, tohle je návrat spíš směrem k Ashbournům. Opravdu jsem se bála :D

happy-smile
11.09.2022 4 z 5

Duchařiny mě baví, ale budˇ mají knihy Darcy Coates klesající tendenci, nebo se mi jen ntrefila do vkusu s konkrétním tématem. Tato kniha pro mě byla takový průměr. Ale strašidelné to bylo, to zase ne že ne.

Weu_94
22.08.2022 5 z 5

Jako tradičně jsem knihu Darcy Coates ze série strašidelných domů přečetla během pár hodin. Mara mě neskutečně vytáčela a Neila bych chtěla pro sebe :D Darcy ty popisy umí skvěle, takže husí kůži jsem měla, i když jsem knihu četla přes den.
Finále a rozuzlení příběhu mi přišlo extrémně rychlé, snad až skoro nemožné.

Kniholapka
18.08.2022 3 z 5

Kniha jako taková byla fajn. Místy mě mrazilo přesně, jak nejspíš mělo a děj byl napínavý a nutil číst dále. Co mě iritovalo, bylo chování hlavní hrdinky. Její věčné výbuchy vzteku byly až přehnané. Občas mi bylo vážně líto Neila, který vše trpělivě snášel.

Warty
17.08.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, místy to bylo opravdu napínavé, ale vztahová linka mezi Marou a Neilem mi vyloženě lezla na nervy. Bylo to takové na mě až moc přeslazené.

Dolik13
16.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Mara byla pro mě tak extrémně nesympatickou postavou, že jsem si nesmírně přál, aby ji ten duch trefil sekerou přes hlavu, nebo oběsil. Iritovala mě úplně ve všem. Vím, že člověk nesmí nad tím tolik racionálně uvažovat, ale kdo by si proboha takový dům koupil? Kdo by si koupil dům, který si neprohlédne celý? Kdo by si koupil dům, kde není elektřina, ani signál? No, prostě a jednoduše jsem si k hlavní postavě vytvořil takový odpor, že mě kniha nemohla bavit, i kdybych chtěl.
Ono to není špatné, občas jsem se i bál. Vyhovuje mi délka knihy, která je tak akorát a udrží člověka v napětí. Nicméně nevybočí z průměru, protože ani závěrečné rozuzlení mě příliš nezaujalo. I tak mám ale knihy od Darcy Coates rád.

Ronnie68
13.08.2022 5 z 5

Přečteno prakticky jedním dechem ... Hlavní hrdinka mi chvíli připadala taková nesympatická a hodně tvrdohlavá ... Ale v průběhu příběhu jsem pochopila, že za vším je pověstný dům... No chvíli jsem knihu četla v noci ... Pokud se chcete bát... Je to dobrý nápad... Jinak to bylo fakt super čtení...

Falda
26.07.2022 4 z 5

Mně se to líbilo :) Mara s tím jejím "to je můj dům" mě občas štvala, romantická linka tam být nemusela.. ale duchařina příjemná, občas jsem byla napnutá i já a to jsem od knihy čekala, takže nezklamala :)