Fantom z Blackwoodu

Fantom z Blackwoodu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475874/bmid_fantom-z-blackwoodu-Z9v-475874.jpg 4 810 810

Strašidelné domy série

Mara je dcerou spiritistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti. Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Je připravena se svým snoubencem Neilem začít nový život ve světě, který je založený na racionalitě a faktech. Její minulost se jí ale ještě nechce pustit. Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu. Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat. Protože duchové přece nejsou skuteční… …nebo ano?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Blackwood House , 2015

Damonka18
18.11.2021 4 z 5

Za 1. Hororové knihy zrovna nemusím, ale tuhle sérii jsem si zamilovala. Hlavně díky prvnímu dílu. Za 2. Krásné ilustrace. Dodávají knížce a ději šmrnc. Za 3. K ději nemám moc co říct. Dobře napsané, trochu předvídatelné, žádný velký zvrat, spíš takové pohodové čtení. Stále to nepřebije první díl této série.

Monkas1
17.11.2021 5 z 5

Za mě určitě ano, doporučuji

marrie5227
16.11.2021 4 z 5

Páni.. hodnotit tuto knížku je pro mne opravdu těžké. Mám doma všechny díly série Strašidelné domy a touto jsem začala. Ze začátku se mi kniha zdála trochu zdlouhavá, možná mírně nudná, ale postupně se rozvinula ve velmi příjemný, strašidelný příběh, který mě moc bavil. Chvílemi jsem byla opravdu napjatá a moc jsem si to užívala.
Konec knihy se mi líbil, příběh měl příjemné zakončení.
Jednu hvězdičku ale odebírám, protože mi vůbec nesedla hlavní postava, a to hlavně na začátku. Mara mi připadala chvílemi opravdu nepříjemná a doslova mne vytáčela! :D
Jinak nemohu porovnat s ostatními knihami, ale moc se těším, až se k nim dostanu, autorka mě baví a moc mi sedí!

LadyCharlene
16.11.2021 4 z 5

Toto je mé první setkání s autorkou, takže zatím nemohu porovnat s předešlými domy, ale tato kniha mě určitě nezklamala. Děj celkem plynul, kniha měla i příjemné rozuzlení a na konci slzička dojetí ukápla. Dokázala bych si knihu představit jako film, žádný extra děsivý zážitek si nepředstavujte, ale když čtete v temném pokoji a najednou se nocí ozve úplně běžný zvuk, možná zpozorníte.

Anette99
15.11.2021 5 z 5

Zatím top díl. Tak akorát strašidelný, dům měl půdu i sklep konec byl, jako ve všech knížkách ze série dobrý, ale ne přeslazený. Líbí se mi nápad s ilustracemi, které pěkně knihu doplňovaly, a doufám, že se budou vyskytovat i v dalších dílech. Jinak je to skvělá četba k tomuhle pochmurnému listopadovému počasí. :)

milanříský
14.11.2021 3 z 5

Téma strašidelných domů je nesmírně oblíbené desítky let, Darcy Coates se nejen u nás těší díky své sérii věnující se všemožným prokletým barabiznám neuvěřitelné pozornosti. Paradoxně fokus na sérii strašidelných domů trochu zastiňuje její zajímavější odbočky, česky vyšla skvělá Kořist, v budoucnu doufám ve vydání scifi hororu Parasite a tajemného Dead Lake, které ji ukazují jako mnohem zručnější autorku.

Fantom z Blackwoodu totiž nijak nepřekvapí. Hlavní hrdinové, Mara a Neil jsou černobílé figurky - on bázlivý, ona neohrožená a jediný jejich vývoj přichází ve chvíli, kdy Mara uvěří, že v domě za pár dolarů opravdu straší. Tohle prozření trvá dlouho, je lemované otravnými řečmi a neustálými pokusy o racionální výklad, protože její rodiče byli něco jako manželé Warrenovi a ona z principu jakékoliv bubáky zavrhuje. A tak čtenář čeká a čeká, kdy konečně racionální vysvětlování hodí za hlavu a nastane očekávaný souboj se zlem.

Bohužel oba hlavní protagonisté jsou z otravné kategorie „nechte je umřít co nejdřív“ a jejich dialogy jsou útrpné. Coates je psát neumí a tak moment, kdy jejich trylkování přeruší poněkolikáté dupání na půdě, je spásný. Bohužel, ani finální zúčtování není uspokojivé a ukazuje, že Fantom z Blackwoodu je primárně pro nenáročné čtenáře, kteří občas o horor lehce zavadí. Ostatní tohle večerníčkové strašení spíš pobaví.

bupilla
14.11.2021 4 z 5

Ja som si knihu užila, už viem, čo mám od Darcy čakať, takže za mňa áno - ďalšia pútavá rozprávka pre dospelých :)
Mara mi neskutočne liezla na nervy :D Bol to ale zjavný zámer autorky, takže sa jej to naozaj podarilo a je to takto v poriadku :)
Ilustrácie sú majstrovské a dej vhodne dopĺňajú, na mňa teda fungovali výborne, hlavne niektoré boli naozaj super desivé v spojení s dejom :)
Dúfam, že budú ešte ďalšie príbehy o strašidelných domoch od tejto autorky a že ilustrácie sa stanú dobrým zvykom :)
Tiež mi trošku vadili tie miláčikovania a zlatíčkovania hlavných hrdinov, ale samotný fakt, že tu máme pár zamilovaných ako hlavných hrdinov mi prišiel osviežujúci :)
Knihu odporúčam a kľudne aj tým čitateľom, ktorí sa bežne hororom vyhýbajú :)

simona g.
14.11.2021 4 z 5

Jako vždy, solidní hororovka :). Její knihy frčí jak drak! Moc dobře se čtou, děj letí jako blázen. Velká spokojenost, jen jednu hvězdičku dolů za trochu moc "sladka" v podobě vztahu hlavních postav. Tam bylo, na můj vkus, trochu moc "růžovo". Ale jinak bomba, supr, doporučuji!!!

Nina291
13.11.2021 5 z 5

Konečně knížka, která mě bavila. Styl psaní DC mi vyhovuje a s každou další knížkou je lepší. Dokonce ani konec nebyl špatnej. Těším se na další strašidelný dům

kachnat
10.11.2021 5 z 5

Další skvělý příběh. s každou další knihou mi přijde lepší a lepší. Pro mě odpočinkové čtení, od kterého se neodtrhnu.

Cycass
10.11.2021

Další skvělý příběh od Darcy, nově i krásné ilustrace.

TerezaMondeková
09.11.2021 5 z 5

Tenhle díl mi už přišel jako horor. Četla jsem ji v noci a tentokrát jsem se opravdu bála, když jsem uslyšela nějaký zvuk, tak jsem málem vyletěla z postele. Navíc kniha byla opravdu čtivá. Kapitola končila v tom nejlepším a já se hned musela pustit do další. Líbilo se mi, že v knize byla i milostná zápletka. Kniha mě pak vždycky mnohem víc baví. Strašidelnou atmosféru autorka popsala dokonale. Nechyběl ani překvapivý zvrat na konci knihy. Vlastně bych byla ráda, kdyby byla kniha delší.
Opravdu se mi moc líbily obrázky, které v knize byly. Občas byly trochu děsivé, ale k příběhu se skvěle hodily. Snad to nebude poslední kniha, kde se takové obrázky objevily. Bylo to zajímavé zpestření příběhu.
Mara mi občas lezla na nervy. Jak byla neustále přesvědčená a tvrdohlavá, že jenom ona měla pravdu a pak tvrdě dopadla. Neil... je pravda, že občas to bylo trochu moc s tím "koťátko, miláčku, zlatíčko, světlo mého života". Hlavně, když to bylo všechno v jedné větě, ale dá se to překousnout. Upřímně... trochu jsem hlavní hrdince záviděla takového mužského. Najít takového v dnešní době se dá považovat za zázrak.

Adrim
08.11.2021 5 z 5

Výborná kniha.

Wisha
08.11.2021 4 z 5

Po dlouhé době zase Darcy s pěkně propracovaným příběhem. Folcrofti i Marwickové stali za starou belu, ale Blackwood jsem si opravdu užila, a ačkoli mi chybělo to mrazení, které jsem cítila u Carrow, Ashburnu a Craven Manoru, byl to skvělý příběh :-)

postrach
05.11.2021 5 z 5

Tento dil se Darcy povedl.Strasidelny dum plny duchu.Dvojce hrdinu,ktera prochazi opravdu tvrdou zkouskou....K tomu ilustrace..

Domisek1
04.11.2021 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem si fakt užila. Jedna z nejlepších knih co Darcy napsala. Knihu jsme zhltla téměř na jeden zátah. Nešlo jí prostě jen tak odložit. Byla fakt čtivá. Děj byl perfektní i postavy samy o sobě. Už se nemůžu dočkat další knihy.

hana4834
03.11.2021 5 z 5

Zatím asi nejlepší kniha od autorky a ty obrázky jsou vážně super

Tereziee
02.11.2021 3 z 5

Hororovou knížku si přečtu opravdu maximálně jednou za rok a když už, tak radši nějakou klidnější duchařinu. Nová Darcy splnila moje požadavky. Scénář příběhu byl sice poněkud ohraný a předvídatelný, ale bavilo mě to. Místy mi běhal mráz po zádech a příjemným zpestřením byly i přidané ilustrace. Není to veledílo, ale je to čtivý, napínavý a to prostě občas stačí.

Dominika_a
01.11.2021 5 z 5

Za mě tentokrát milé překvapení. Už jsem moc nedoufala, že by mě příběh nějak moc chytil po předchozích knihách, ale tuto jsem přečetla jedním dechem. Četla se úplně sama, a ač víme, že konec dopadne tak nějak stejně jako u předchozích dílů , tak je příběh stejně skvělý. Jedinou výtku mám ohledně hlavní postavy, Mara mi občas dost lezla na nervy. :D

inkara
31.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Po přečtení předchozích knih člověk tak nějak ví, jak to skončí - nikdo neumře, všichni se zázračně proberou k životu, rodina se dá dohromady, strašidla opustí dům... Musím ale říct, že mi to nevadí, autorka má fantazii a vždy to zamotá trochu jinak. Tato kniha byla rozhodně příjemná a oproti některým jejím o mnoho lepší, zařadila bych ji do top 3. Děj ubíhá a než se člověk naděje, má přečteno. Oproti ostatním komentářům ale příliš neoceňuji ilustrace. Většina byla nicneříkající a málo spojená s dějem. Navíc mám podezření, že to mělo jen zakrýt prázdné stránky jaké byly v předchozí knize.