Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 958 958

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

HanulkaK.
04.09.2021 5 z 5

Super duchařina, výborný relax.

Alex.rrr
30.08.2021 3 z 5

Musím souhlasit s ostatními níže - za mě nejslabší díl série. Nebavil mě tolik, nevtáhl do děje. Chvílemi mi to přišlo až přitažené za vlasy... Nečíst asi ostatní díly, tak řeknu ok, ale takhle to bylo spíše jako prvotina. Přitom se dalo z příběhu vytáhnout daleko víc. Závěrečný happy end tomu dal bohužel korunu..

PetaZ
23.08.2021 5 z 5

No misty me docela mrazilo, skvele, rychle cteni, tesim se na dalsi knihy autorky, az vyjdou bez ohledu na to, jestli to bude zas dum a nebo thriller

edith79
22.08.2021 3 z 5

Mrzí mě, že je to tentokrát jen za tři hvězdy, ale pro mě bohužel asi nejslabší díl této série. Mám tak nějak pocit, že se v knize v podstatě nic nestalo. Bylo to takové plytké a tentokrát jsem se nedočkala toho příjemného mrazení v zádech jako u jiných autorčiných knih. Tak snad příště, určitě budu Darcy číst dál.

Katana83
20.08.2021

Líbila se mi. Jako všechny. Jen konec byl takový rychlý. Trochu mi připomínal Nezvratny osud.

Jarmila97
18.08.2021 5 z 5

Bomba... Tahle kniha byla zase jako všechny od Darcy naprosto skvělá a tentokrát splnila více než jen moje očekávání tak teď hurá čekat až vyjde další

Gabi1122
15.08.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Miluji knihy Darcy Coates

postrach
12.08.2021 4 z 5

Kniha se cetla dobre.Pohadka pro dospele.Romantika s trochou duchariny a stastnym koncem.

netopýrek1985
10.08.2021 4 z 5

Zase mě tenhle díl potěšil moc se mi líbila a úplně jsem si myslela že Anna nakonec nezůstane sama

blackoutzuzi
10.08.2021 3 z 5

Záhada domu Marwicků je pro mě trochu zklamáním a zatím ji pasuji asi na nejslabší díl série. Vadila mi nedostatečná propracovanost děje, občasné nelogičnosti a ten konec... Za to musím strhnout body. Ovšem pokud hledáte nenáročný příběh, nad kterým nemusíte příliš přemýšlet a u kterého se budete bát opravdu jen maličko, pak si knihu klidně přečtěte. Já mám autorku moc ráda a kdybych vám měla doporučit některou její knihu, bude to jednoznačně Kořist a Duch domu Ashburnů :)

Ondra_P
09.08.2021 4 z 5

Opět povedená kniha od Darcy Coates, chybělo mi sice trochu více napětí, ale i tak jsem se dobře bavil. Těším se na další příběh o strašidelném domu.

verka5083
07.08.2021 3 z 5

Knížka byla velmi čtivá a pěkně napsaná. Zatím mi to přijde, že tento díl nejslabší. Čekala jsem lepší propracování děje.

Krchnaida
02.08.2021 3 z 5

Četla se dobře (prostě oblíbená Darcy), ale musím souhlasit, že jde zatím o nejslabší příběh jejich strašidelných domů.

happy-smile
31.07.2021 3 z 5

Musím říct, že tento příběh se mi z těch od Darcy Coates zdál jeden z nejslabších. Chápu, že téma strašidelného domu se jednou už musí vyčerpat, a pak už prostě není o čem psát... No ale i tak doufám, že tohle byla jenom výjimka a Darcy ještě nějakou dobrou duchařinu napíše. :)

andrea4468
30.07.2021 5 z 5

Za mě super! Příběh, který se v podstatě mohl stát, pokud věříte na duchy....

zbožňuju_knihy
29.07.2021 2 z 5

Zhltla jsem to jako malinu, ale upřímně.. je to blbost, takové laciné, jednoduché čtení.
Chvílemi to působí, jako by to psalo děťátko, žádná složitá souvětí, takové nějaké kostrbaté je to.
Možná za to může překlad..?
S odřenýma ušima za 2*

Flafinka
27.07.2021 3 z 5

Strasidelne domy mam rada, ale u Marwicku chybelo trochu te mrazivosti, kterou bych za horkeho letniho dne tolik potrebovala. Tesim se na dalsi knihu autorky - ano. A sama jsem zvedava, zda mi dum Marwicku utkvi v pameti ci se vytrati.

Arlienen
27.07.2021 3 z 5

Přečteno během pár hodin. Neskutečně mě to bavilo. Samozřejmě to není úplně TOP díl z celé série, ale ideální knížka při letním večeru.

Kee
24.07.2021 3 z 5

Kdyby šlo hvězdičky půlit, dala bych 3,5.
Komorní příběh o přátelství dvou osamělých žen a jednom potemnělém domě, který skrývá tajemství. Knížka se čte poměrně snadno, po úvodních kapitolách děj svižně odsýpá. Na mé poměry se jedná o oddechovou četbu (zvláštní tohle tvrdit u hororového románu), nijak zvlášť děsivou, u níž mě zajímalo zejména rozuzlení duchařské roviny, které však (k mému lehkému zklamání) zcela do puntíku vyplnilo mé odhady.

Snížené hodnocení je tedy za určitou předvídatelnost děje, kde mi zároveň chybělo ještě větší propracování a vykreslení duchů (jejich minulosti, motivace apod.). Autorka píše příjemně, k postavám jsem si po nějaké době vytvořila vztah a nebyly mi lhostejné. Jen bych šla do větší hloubky, na cca 200 stránkách se dle mého názoru autorce nepodařilo zakomponovat všechny triumfy, jež měla v ruce.

Jsem ráda za příjemně mrazivé romány, proto si od Darcy Coates ráda přečtu i další díla, jsou dobrým společníkem k večernímu čaji a huňaté dece. :)

Horalka5
19.07.2021 5 z 5

Za mě velmi čtivé a autorka mě ani tentokrát nezklamala. :)