Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 949 253

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

andrea7459
20.11.2021 5 z 5

Knížky od Darcy se čtou opravdu výborně, parádní kniha, děj utíká docela rychle.Dávám 4,5 hvězdiček, protože u prvních třech jsem se bála víc, u čtvrté knihy a této o trošinku méně.Teď začínám poslední z této série, jsem zvědavá.

Šárka88
19.11.2021 5 z 5

Nebylo to ani přehnaný ani nudný. Dej měl zápletku a také happyend. Na oddech moc pěkný čtení , knížka se mi líbila a určitě budu pokračovat v její sérii .

lenka7348
15.11.2021 2 z 5

Za mě zatím nejslabší díl celé série. Knihy D.C. mi přijdou jako na houpačce. Možná by bylo lepší soustředit se na kvalitu, a ne na kvantitu.
A ta dějová linka o Annině bývalém příteli? Co to jako mělo být tohle??? Ještě že Záhada domu Marwicků měla jen něco málo přes 200 stran, i tak ale času vynaloženého na čtení poměrně lituji...

Reader-Hel
14.11.2021 2 z 5

Knihy od této autorky mám ráda. Jsou to duchařiny, takže logické závěry se nekonají. Tohle ale byla pro mě nejslabší knížka, bohužel. Děj začíná hned, čte se to dobře. Velkým kamenem úrazu bylo uažování obou hlavních postav, když byly v jakémsi tranzu. To bylo prosím co? I když nebyly při smyslech, tak tohle byl velký krok vedle. Očekávané napětí se nedostavilo, příběh jsem ani nijak neprožívala, za mě slabota. To i odfláknutí Folcrofti na tom byli o trochu lépe.

Johny_H.
07.11.2021 5 z 5

Opět skvělá duchařina. Jako všechny předešlé díly. Vrací se domácí mazlíčky kočky celkem tři což vynahrazuje dvě předešlé knihy kde kočky nebyli. Příběh je napínavý a z mrně nečekaným koncem.

Morgaine07
06.11.2021 5 z 5

Knihy od Darcy Coates jsou prostě nejlepší a výjimkou není ani tato kráska.
Příběh se mi moc líbil, ale byl spolu s Folcroftem o trošičku slabší než třeba první 3 knihy. Přesto jsem si čtení užila a taky upekla nějaké brownies na které jsem při čtení dostala chuť. Určitě se budu těšit na další knihy.

Shaxx
31.10.2021 4 z 5

Po katastrofě, kterou byla kniha Duchové rodiny Folcroftů, jsem neměla velká očekávání, ale příjemně překvapilo. Je to vcelku podařená duchařina. Nepřináší nic nového, ale to s takovým klišé námětem nelze ani moc očekávat. Příběh je čtivý, pěkně zakončený, přečteno za chvilku. Tohle je moje třetí kniha od Darcy a zatím se řadí na první místo, co se celkového hodnocení týče. Vzhledem k tomu, že knihy píše jak na běžícím páse, pár jich od ní doma ještě mám, tak uvidíme, jaké budou ty ostatní, protože kvalita se zdá být kolísavá.

renefer
31.10.2021 5 z 5

Myslím, že úroveň všech knížek o strašidelných domech je stejná. Záleží jen na tom, kdy a kde je čtete. Fantazie spisovatelky je nekonečná, když na jedno téma napsala už celou řadu knih. Tahle bodla, přišla ve chvíli, kdy jsem měla čtecí krizi a během jednoho večera, neklidně prospané noci, kdy jsem se neustále budila a kontrolovala zrcadlovou skříň a stropní trámy, jestli někde nečíhá nějaký přízrak, a časného rána, zvládla s pomocí této knížky krizi zažehnat.

Dominika_a
31.10.2021 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale nejlepší díl Přízraky domu Caroowů , tam jsem se bála se vším všudy, ostatní mi přijdou o dost slabé. Tento díl patří podle mě mezi ty lepší , ale stejně mi tam pořád něco chybělo. Každopádně čtivost spisovatelce vytknout nemůžu, opravdu musíte číst dál.

Levianka
29.10.2021 5 z 5

Ježíš já se bála , ale já patřím mezi srababy :) velmi čtivé a mě se to moc líbilo a tak mám doma další knihy od této spisovatelky.

Kekik
26.10.2021 3 z 5

Jednohubka, kterou jsem však četla několik dní. Nějak jsem neměla náladu na čtení.
Kdo už četl nějaký díl ze série Strašidelné domy, tak nebude ničím překvapen. Jedná se o třetí knihu, kterou jsem z této série četla (Tajemstvím sídla Craven Manor, Duchové rodiny Folcroftů) a nejvíce se mi líbilo Craven Manor.
U této knihy jsem neměla ani chvíli pocit, že bych se měla bát. Ovšem opět jsem četla knihu přes den. To Craven Manor jsem četla v noci a to tenkrát byla chyba. I když možná díky tomu se mi tento díl líbí nejvíce, právě proto, že jsem se u ní bála. Takže to nakonec chyba nebyla ?
Rozhodně si přečtu další díly z této série (nenavazují na sebe, netřeba číst postupně).
Konec trochu překvapil, tedy to rozuzlení.

Kerriova
23.10.2021 4 z 5

Série strašidelných domů je prostě fajn, i když trošku na jedno kopyto, ale mám tohle ráda, takže si to stejně vždycky užiju :-)

Tereyciiik
14.10.2021 5 z 5

Další hezká duchařina. Líbil se mi dej, i když byl už v jiných knihách. Místy jsem se i bala, což je super, život přece neni peříčko. Jediné co mě u jejich knížek mrzí je to, že jsou kraťoučke.
Těšíme se na další její dilko.

kercah
05.10.2021 5 z 5

Kniha se četla takřka sama, stejně jako ostatní knihy teto autorky :).

NelaMaty
01.10.2021 4 z 5

Druhá kniha od této autorky. Kniha Duch domu Ashburnů se mi líbila víc, proto dávám hvězdičku dolů.

Miška74
26.09.2021 3 z 5

Darcy a její strašidelné domy mám ráda ackoliv mě moc strašidelné nepřijdou. Tenhle díl mě ale spíše zklamal. Nápad nebyl vůbec špatný, ale příběh byl až moc vykontsruovany a neuvěřitelný. I tak se knížka četla překvapivě dobře.

zoew
15.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Celkem dobře se to četlo, ale že bych z toho padala na zadek, tak to fakt ne. Scénka s otráveným koláčem na mě působila tak nějak násilně, přes moc vecpaná do děje...... a podobně i ten spásný východ přes sklep. Možná má autorka lepší knížky, ale určitě je číst nebudu. Duchařina prostě není pro mě.

Amitiel76
10.09.2021 3 z 5

Ach jo. Zdá se to jenom mě, nebo Darcyiny strašidelné domy nějak pokulhávají? Přijde mi, že s každým dalším dílem, jde kvalita směrem dolů. O tom že bych při čtení zažívala mrazení v zádech a vyjukaně se ohlížela přes rameno, nemůže být ani řeč. Jakoby autorce docházely nápady, ale přesto musí nutně nějaký další díl vypotit. Je to škoda. Psát umí skvěle.
Dům Marwicků mi přišel plný nelogičností, až přitažených za vlasy, že jsem při čtení nevěřícně kroutila hlavou. Zvláště pak mě dostala ta záležitost s Anniným ex. To jako vážně?
Strašidelné domy mám ve své knihovně už všechny. Jen nad koupí tohoto dílu budu asi váhat s pocitem vyhozených peněz. Ale znáte to. Série je série :-)

WowKokinko
06.09.2021 4 z 5

Lepší než předchozí díl. Opět se to čte samo. Ale pořád to není ono.

TerezaMondeková
06.09.2021 3 z 5

Na tenhle díl jsem se strašně těšila, ale jsem zklamaná. Nejslabší díl z celé série. Neříkám, že ten nápad na knihu je špatný... to rozhodně ne. Strašidelný dům, duchové a navíc ta temná minulost toho domu. Co se tam stalo, proč se to všechno děje... rozhodně se mi ten nápad líbí, ale myslím si, že si s tím autorka mohla více pohrát. Mohla do knihy dát víc napětí, víc překvapení, nebezpečí, tajemství. Navíc ten konec... přišel mi uspěchaný, ani mě nějak neohromil. Mě příběh zpestřilo asi hlavně to jiskření mezi Annou a Lukasem. A pak ta záležitost s Anniným expřítelem.
Začátek mi přišel pomalejší. Až potom mě kniha chytla, ale než jsem se nadála, tak jsem byla u části knihy, která mi připadala naprosto... neskutečná. V té části byly prostě věci a situace, které mi připadaly naprosto... pitomé (slušně řečeno). Když si na ně ještě teď vzpomenu, tak to nechápu. Opravdu ne! Nechápu, jak někoho může rozesmát pohled na to, jak lidské ostatky mizí mezi zvířecími v masovém hrobě. Jak to někomu může připadat jako krásný obrázek. Nechápu, jak někdo může souseda, který mu poradí, aby po sobě "uklidil" tělo a pak se stará, jestli se člověk řídil jeho radou nazvat ohleduplným... To autorka myslí vážně? Jako fakt? Prostě ne! Sice se pak vyjasnilo, proč se tohle všechno dělo, ale mě to stejně připadá... ne... nebudu sprostá... Uvidíme, jaké budou další knihy od téhle autorky.