Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 949 253

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

Knihom_olka_
18.01.2022 4 z 5

Tak tohle byl můj úplně první horor, a rozhodně to napoprvé nebylo vůbec špatné. Možná by se mi kniha nezdála tak děsivá, kdybych ji nečetla sama v noci a ještě bez peřiny. Příběh jsem hltala a oči mi běhaly po řádcích až byl konec. Líbilo se mi, že v knize bylo velké odhalení, které jsem minimálně já nečekala, a zároveň duchové. Přišlo mi i velice zajímavé, jak moc "strašidla" všechny okolo ovlivňovala. Ještě teď mám před očima modré tapety a v uších řinčení řetězů.
Myslím, že jsem našla novou oblíbenou autorku.

Martiiiik
18.01.2022 5 z 5

Tato kniha mi přišla trochu jiná než ostatní... Ale hezky strašidelné to bylo :-) Takový dům, tentokráte ne na samotě, a přece budí hrůzu ve všech okolo.. stačí projet kolem a už je mrazení tu.. :-) A v tom domě žije žena.. :-) Zase hezky čtivě a napínavě napsané.. :-) Doporučuji :-)

Beky
14.01.2022 5 z 5

Pořád si stojím za tím, že Darcy je v duchařinách přebornice a měla by se jich držet! :)
Opět nezklamala dalším ze svých čtivých a napínavých příběhů, který oplývá tajemnem jednoho domu, kde straší a dvě sousedky se budou snažit spolu bojovat proti tomu, co se v domě děje. :)
Moc se mi líbí, že v podání autorky každý příběh doslova "odesjpá" a člověk ho dokáže zhltnout doslova za několik hodin! :)
Vše dává smysl, navazuje na sebe, občas člověku maličko mrazí, ale nakonec má výdy vše svůj důvod a taky způsob, jak se s duchem vypořádat. :)

ka.dudk
13.01.2022 4 z 5

Oddechové, mírně strašidelné čtení. Moje třetí setkání se sérií o strašidelných domech od Darcy. Za mě zatím nejlepší a nejvíc psycho příběh od spisovatelky.
Doporučuji :-)

jprst
13.01.2022 2 z 5

Průměrná duchařina, celkem dobře se čte, ale napětím příliš nehýří a žádná velká překvapení se nekonají. Dobrá na ukrácení dlouhé chvíle, ale nic, co by stálo za zapamatování.

wlado
10.01.2022 4 z 5

Darcy sa zlepšuje od knihy ku knihe. Jej knihy nepokladám za hororové príbehy, no čítajú sa veľmi dobre, sú pomerne krátke a počet postáv je prijateľný. Klasické oddychové čítanie, keď sa môžem odpútať od rušného dňa.

efka.saf
09.01.2022 4 z 5

Duchařiny Darcy Coates jsou pro mě ekvivalentem pocitu, kdy přijdu domů z práce, dám nohy na stůl, zavřu oči a vstřebávám ticho, klid a pohodu. Knihy jsou absolutně nenáročné, krátké, přímočaré, bez jakýchkoli odboček do minulosti, budoucnosti, či přítomnosti u jiných lidí a v jiných hlavách. Vše se odehrává tady a teď a dává vám možnost vydechnout po mnohem náročnější četbě, která těmto duchařinám předcházela a která bude pravděpodobně i následovat. Ani tento díl nebyl výjimkou. Děj plynul rovnoměrně, bez odboček, a stále více rozpitvával to, co bylo již naťuknuto. Postavy Josefíny a Anny byly celkem sympatické a člověk jim fandil. Duch v této knize také odpovídal tomu, co člověk v takovém díle očekává. Přemýšlím, jestli jsem se bála, ale bohužel ne. Vlastně ani vnitřní pnutí vyvolané tajemným neznámým se tentokrát nedostavilo, přesto mě kniha bavila a slupla jsem ji téměř na posezení. Líbil se mi celkem i konec, protože tentokrát to bylo docela logické a vše dávalo ve výsledku smysl.
Na 5* Darcy u mě není, to si schovávám pro jiné autory, ale příjemně oddechové 4* jí klidně dám. Tak, a teď šupky dupky na něco náročnějšího :-).

Adýsek69
01.01.2022 5 z 5

To byla jízda. Já prostě zbožňuju tuhle tématiku. Další povedené dílo.

lost.in.books
01.01.2022 5 z 5

Hodnocení: Toto byla má 2. kniha od Darcy Coates a byla jsem opět velmi příjemně překvapená. Záhada domu Marwicků se mi líbila podobně jako Duchové rodiny Folcroftů- v obou případech se jednalo o skvělé hororové knížky plné mrazivé atmosféry, napětí a temnoty.
__
První věc, kterou musím vyzdvihnout je skvělá atmosféra knihy- kniha je schopna na Vás přenést tu mrazivou a temnou atmosféru, která se vyskytuje skoro v celé knize a úplně Vás dostat do temného příběhu a zároveň to nebylo tak strašidelné, že by se poté člověk bál i po přečtení knihy .
__
Děj se autorce také velice vydařil, bylo zde mnoho zvratů a překvapivých momentů v ději, děj nestál stále na jednom místě a mnohokrát když už jsem si myslela že jsem vše do nejmenšího detailu odhalila, tak to ve finále bylo úplně jinak a ještě se tam do toho událo mnoho věcí, které by mě nikdy nenapadly, že se mohou stát. Kniha byla čtivá od začátku do konce, takže čtivost se jí také nedá odepřít, dočetla jsem jí ve 2 v noci, takže to asi mluví za vše.
__
Hlavní hrdinky Josefína a Anna mi byly již od začátku sympatické, za každou z nich se skrýval příběh, který jsme se v průběhu děje dozvídali a odhalovali. Postavy mi povahově sedly a i když byly momenty kdyby zasloužily pár facek, tak se autorce povedly a bylo snadné se vžít do jejich příběhu.
__
Pokud jste milovníky temných a hororových příběhů, tak Vám knihu vřele doporučuji.

Dixinka
31.12.2021 5 z 5

Moc pěkná celá série.Doporučuji.

Deia
31.12.2021 3 z 5

Knihy od Darcy sú vážne čtivé, čo platí aj pre túto. Plusom je, že je písaná z pohľadu prvej osoby, čo mám veľmi rada. Ale nevedela som sa rozhodnúť, či mám Jo rada alebo nie. Na jednu stranu sa mi zdala celkom sympatická (má mačky :D), na druhú stranu ale nepracuje a zjavne rada sleduje ľudí, čo mi celkom vadilo. Anna mi celkom sedela. Dej knihy mi ale prišiel veľmi predvídateľný. Anna uteká pred svojím manipulatívnym bývalým a to väčšinou stále končí rovnako (aj to dopadlo tak, ako som očakávala). Samotný duch v dome spočiatku pôsobil zaujímavo, aj keď báť som sa nebála. Ale potom mi to už prišlo také odveci, nemyslím, že by mal duch až takú moc, aká je v knihe opisovaná (som fanúšik Supernatural :D). Škoda, že tam toho nebolo trochu viac o histórii toho domu. Kniha teda neurazila, ani nenadchla, keďže predchádzajúce časti som čítala, tak som v podstate vedela, čo čakať. Čítalo sa to príjemne, tento námet mám rada a určite si od autorky prečítam aj ďalšie knihy, aj keď očakávania určite nebudú vysoké.

Lucciella_L
27.12.2021 5 z 5

Výborná záležitost.
V případě D. Coates opět sázka na jistotu.
Kniha je čtivá, pěkná duchařská zápletka. Za jeden večer nebylo co řešit :)

Elea
27.12.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale už jsem od autorky četla lepší knihy.

david5746
13.12.2021 3 z 5

Špatné to není, ale nějak mě předchozí díly prostě chytly víc.

666Jitka
05.12.2021 3 z 5

Taková odpočinková, trochu předvídatelná duchařina, která neurazí a člověk jí slupne velmi rychle. Neočekávejte žádnou extrémní hrůzu nahánějící strach, ale takovou průměrně strašidelnou záležitost.

Morisius
05.12.2021 4 z 5

Mohu doporučit. Taková oddechovka, která se dobře čte.

kazatell
01.12.2021 5 z 5

Tak na tuhle jsem se opravdu těšil. Po všech předchozích srašidelných domech, jsem už tušil jak to chodí a naplánoval jsem si maximálně jednu kapitolu na den. To jsem porušil hned první den. Dál jsem si plánoval že musí vydržet aspoň týden, ale i přes veškeré snahy to byla jen třídenní záležitost a to s velkým úsilím (měl jsem co dělat aby to neskončilo hned první den).
Příběh je skvělý a čtivý. Při čtení byla venku zima a foukalo, což perfektně narodilo atmosféru a do Marwickova domu jsem se hned snadno přenesl. Pokud máte knihy s domy duchů rádi, určitě doporučuji, tento příběh patří k těm lepším (hlavně pak atmosférou).

katerina2660
29.11.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, rychle, příběh se mi líbil stejně jako předchozí knihy od autorky.

Hanyk
27.11.2021 3 z 5

Předchozí díly jsem hodnotil lépe.

Meda77
23.11.2021 3 z 5

5 starsů očividně průměrné beletrii, tak to ztěží, to by mi nic nezbylo na opravdové skvosty. To už můžete rovnou dávat 5hvězd na manuál k vysavači. Od autorky si ještě něco přečtu, abych zkouknul jestli tohle je její standardní tvorba. Ale objektivně čte se to pěkně, vypravěčsky není kniha složitá ani nerozvádí trapné hypotézy nebo úvahy hlavních postav. Originální? Ale kde že, téma je obehrané jako songy Lady Gaga. Vymítání posipanou solí a máváním šalvějí je úsměvné, ale aspoň neuklouznete na náledí a dům vám provoní bylinky. Na ňejakou mysterióznost můžete taky zapomenout, proč, kdy, kde a jak už se dozvíte ve slabé třetině knihy. Duchařina se opravdu místy objevuje, ale vystraší jako pavouček na toaletě, tvářící se jako tarantule. Nechci zbytečně spoilerovat. Je vidět, že autorka má od dětství slabost pro tajemné domy, temné hvozdy a hřbitůvky v mlhách, ale proč ne. Shrnuto je to průměrná duchařská beletrie, která nijak nevybočuje z daného žánru, není nijak nadprůměrná a ani není špatná. A pokud někoho opravdu vyděsí, doporučuji v nočních hodinách zkouknout Paranormal Activity, to bude teprve znečištěných spoďárů.