Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 949 253

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

Ishir
04.07.2022 4 z 5

Pro mě slabší díl, ale čtivý.

cori
26.06.2022 3 z 5

Moje první kniha ze Strašidelných domů. Podle mě průměr. Neobjevilo se nic, co by mě překvapilo - pouze žánrová klišé a nezbytný happyend.

Kexina
20.06.2022 3 z 5

Jedna ze slabších knih série. Příjemně se četla, stránky rychle ubíhaly. Ale "překvapivé" rozuzlení bylo víc než jasné a první zmínka o tajemství byla tak děsně nenápadná, že to už snad mohli raději říct rovnou.
Autorku mám ráda právě kvůli propracovanosti jejích knih, ale tohle bylo spíchnuté hodně horkou jehlou.

Aknel26
16.06.2022 3 z 5

Docela pěkný horůrek, rozhodně o sto procent lepší než nedávno přečtení Duchové rodiny Folcroftů, určení spíš teenagerům. Zápletka byla uvěřitelná (tedy v rámci žánru) a také jsem ocenila, že vypravěčkou je žena ze sousedství.

Verida
10.06.2022 4 z 5

Darcy prostě umí. Další super duchařina. Chvílemi jsem měla pocit,že i na mě někde číhá duch . Těším se na další její příběh.

kiki11
30.05.2022 5 z 5

Knížka nesoucí se v naprosto totožném duchu jako ostatní, úplně stejné klišé, podobný děj, podobné motivy, ale i přes to všechno jsem se opět skvěle bavila a tuto jednohubku zhltla během dvou dní. Darcy Coates mě nepřestává bavit a i kdyby napsala podobných knížek ještě dvacet, všechny si je ráda přečtu a věřím, že budou stejně super jako ty předchozí. Téma strašidelného domu mě opět nezklamalo a už se těším na další příběh.

Niu
28.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Tenhle díl ze série Strašidelné domy hodnotím pěti hvězdičkami; spolu s Duchem domu Ashburnů a Přízraky domu Carrowů se mi líbil nejvíce. Knížku jsem rychle přečetla, ale dočítání jsem raději nechala na ráno :-) Bylo to super čtivé, v popisování prostředí je autorka super, do toho lehce těžkého humoru s Lukasem - to bylo fakt vtipné :-) Chování sousedů z ulice mělo nakonec vysvětlení a i ten závěr byl dobře uchopen. Ale! Co sakra s tím jódem?! To má být něco jako "teď je to moderní a je toho plný internet, tak to hodím do knihy a narafičím to na otravu"...? To jako vážně?! To uvěřím dříve v nějakou Helen než v tuhle přitaženost za vlasy jaká byla v příběhu.

Olous1
15.05.2022 4 z 5

Tentokrát jsem se moc nebála,o trochu slabší díl oproti ostatním,ale přesto se to dobře četlo. Taková jednohubka na cesty. Ale i přesto všechno jdu do dalšího dílu.

Tauriela
14.05.2022 4 z 5

Je skvělé číst strašidelný příběh také z druhé strany- ,,za plotem". Opět povedené

JitkaHambi
06.05.2022 4 z 5

Mně tyhle knihy od Darcy hrozně baví, i když je to takové laciné, jednoduché čtení a za chvíli člověk pořádně neví o čem že to bylo, ale přesto se mi tyto duchařiny dobře čtou a mám je ráda.

gordon13
04.05.2022 4 z 5

Příjemná, rychločtivá duchařina, co se za pár dní vykouří z hlavy...

Terez25
04.05.2022 4 z 5

Dobrý duchařský příběh, ale žádná velká bomba. Na odreagování fajn, ale za pár dní na ní zapomenu.

Michelle.Bee76
24.04.2022 4 z 5

Kniha je čtivá, napínavá a i když ne úplně na plných 5*, tak i přesto jsem nebyla schopná si poručit: "..dočtu tuto kapitolu a zase zítra..". Samozřejmě nesmíte přemýšlet o tom "jak to dopadne" a odhadovat "co bude dál", ale musíte se v klidu bez myšlenek nechat pohltit knihou, příběhem a nechat se unášet na vlně tajemna. O tom přece knihy jsou. Odreagovat se a vypnout hlavu.

Styl psaní Darcy mě naprosto pohltil. Ze série "Strašidelné domy" mi zbývají poslední dvě knihy (sérii jsem objevila v polovině března letošního roku a od té doby hltám jednu po druhé) a doufám, že u sedmi knížek Darcy v této sérii neskončí. Je obdivuhodné, jak i po pěti přečtených knihách je každá dějově úplně jiná. Ta dáma má neskutečnou fantazii. Za mně parádní mrazivě oddechové čtení.

Ryšava
22.04.2022 4 z 5

Kniha byla skvělá. Stokrát lepší, než předešlá kniha. Tentokrát mi nic nechybělo. Dobrá zápletka, napětí, strach atd. Knihu jsem nedokázala odložit a půlku knihy jsem přečetla za den. Samozřejmě konec dopadl dobře, ale tentokrát mi to nepřišlo jako klišé.

hlenicka
17.04.2022 4 z 5

To byla duchařina! Taková jednohubka s jedním rozezleným duchem na den. Od autorky jsem predtim cetla Korist, která se mi taktéž libila a jedním dechem byla přečtená. Tenhle jakoby horor byl dobrý,pekný, sice me moc ,,nepostrašil,, ,ale jsou o dost horší hororový knižky. Takhle, ono je težký napsat do stran pribeh, abyste se fakt lekli. Jedna taková existuje, nebo teda dve, od B. Wood Sedm démonů, to byl můj první horor na papiře a fakt sem byla po .. strachy, a druhy TO od Kinga, to sem byla jeste pár dní strachy mimo. Tohle se cetlo dobře, ona umí vyprávět, neopakovali se tam slova,dej sel stále kupředu a dobré vyustení. Budu se tesit,až si od Coates neco dalšího přečtu, určite se nebráním :)

Fallenyard
11.04.2022 5 z 5

Další výborný příběh od Darcy Coates, tento patří k mým oblíbenějším. Můj mozek nepobírá, jak může být popis procházení domem tak děsivý! Je to příjemná, nekomplikovaná hororová jednohubka.
Jen bych si tu dovolila trigger warning: násilnický, manipulativní ex. Nicméně způsob, jakým skončí, za ten trigget stojí, LOL.

orangerose
05.04.2022 5 z 5

Další pokračování ze série strašidelných domů, bavila mně, byla strašidelná, akcí, za mně super :)

kaka
01.04.2022 5 z 5

Má druhá kniha od autorky a musím přiznat, že překvapila, a to mile. Rychle jsem se začetla a doslova ji zhltla ! Posezení na zahradě, káva, slunce a tahle duchařina - můj jarní relax 2022...

GYROTOURBILLON
29.03.2022 4 z 5

Moje pátá kniha od DC. Ano, trochu slabší, přesto čtivá.
Jdu na další autorčinu knihu.

Dandulka
29.03.2022 5 z 5

Tak tenhle díl se opravdu povedl! Přečetla jsem ji za jeden den. Kdo má rád duchařské příběhy, je to pro něj to prané!