Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 959 959

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

Veronika2692
02.06.2021 4 z 5

Příjemná duchařinka, bavila mě. Krátké kapitoly nutí číst pořád dál a knížky od Darcy mají vždy ideální délku. Žádné zbytečně protahování, jde se na věc. Fajn knížka

terezarath
02.06.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků byla naprosto skvěle napsaná. Četlo se to prakticky samo. Za jedno odpoledne se dá krásně zvládnout. Je to taková rychlá oddechovka. Bohužel jsem v ní moc hororových prvků nenašla. Téma mi přišlo trošku otřepané a děsivé to ani za mák nebylo. Ale za styl psaní si ty čtyři hvězdičky zaslouží.

essidaven
02.06.2021 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale ty knížky o strašidelných domech mě baví, přestože autorka jede stále podle stejného schématu a knihy nepřináší nic nového. Dokonce už jsem se smířila i s tím, že knihy Darcy Coates končí spíše dle žánru harlequin než v hororovém duchu. Vlastně možná je to tak dobře, strávíte příjemné čtení duchařského příběhu, ale žádné drama a krvák vám nezkazí náladu. V tomto posledním případě jsem měla dokonce pocit, že příběh byl méně uhozený než ty předchozí

Medovnice
31.05.2021 3 z 5

Víc než tři nedám. Příjemná oddechovka, maličko duchařiny, která se v závěru trochu zvrhne v romantiku. Nic proti, ale chtěla jsem se trochu víc bát :)

Susan94
28.05.2021 4 z 5

Kniha obsahuje mnohem víc duchovna a záhadna než v předchozích dílech. Zajímavá zápletka, ačkoliv na můj vkus pily moc kakaa a postavy se chovaly opravdu zvláštně. Od poslední třetiny knihy byl děj trochu přestřelený. Nicméně mě knížka bavila, měla jsem chvílemi ten nepříjemně příjemný pocit tajemna. Účel trochu se u čtení bát, tedy splnila.

NymphMaeve
27.05.2021 5 z 5

Opravdu recenze nelhaly, autorka nezklamala a tentokrát jsem si knihu opravdu užila. Zatímco předchozí díly byly malinko slabší než ten první, dům Marwicků je zaručeně hned v patách až možná na stejné úrovni. Rozsah je akorát, děj se rozvíjí velice rychle. Vyprávění máme z pohledu sousedky Josefiny, ze které se ihned stane kamarádka Anny, nové obyvatelky domu Marwicků. Že se tam dějí divné věci se ví, zvědavá Josefina však začne pátrat a narazí na ducha Helen Marwickové. Líbí se mi, že autorka to na tak malý rozsah knihy nepřehání s postavami, vcelku se tam kromě dvou hlavních hrdinek a duchů objeví pouze čtyři další a dvě jen úplně okrajově (max. 3 stránky). Je to napínavé, čtivé, přímočaré a velice poutavé. Nemohla jsem se odtrhnout a chtěla číst dál a dál. K vyvrcholení děje je dostatek prostoru, je dechberoucí a naprosto vás dostane. Místy jsem se docela bála, je to skutečně realisticky vykreslené, čtenář má pocit, že tam je také. Co mne ale mrzí, že tam na konec není věnován žádný prostor vysvětlení Helenina života, jen domněnky a soudy. Vysvětlení jevů a závěr samotný je povedený. Dalším minusem jsou ty občasné pravopisné chyby, pro mne jsou rušivé, ale zvládnu je přehlížet, když to není chyba vyjmenovaných slov (například: smít ze sebe v koupelně pach - to tam skutečně je, str. 135 první řádek). To je chyba korekce, ne autorky ani knihy samotné. Jinak je toto dokonalý příběh, jsem z něj unešená a pokud váháte, zda si knihu přečíst, rozhodně ANO.

Disinka
27.05.2021 5 z 5

Tak Darcy opet nezklamala... Sice tento pribeh nebyl, pro me osobne, tak super napinavy jako ten predtim, ale i tak to bylo paradni poctenicko ;)

Irsaf
26.05.2021 4 z 5

Další pohádka o strašidelném domě s duchem...
Pořád to samé, a pořád to lidi chtějí a čtou...
Je to jednohubka, která baví, ale hororem bych to nenazvala...

AmyLee992
25.05.2021

Achjo. Už to někdo zmiňoval a já s tím souhlasím - pořád čekám na nějaké haló, jako byly první dvě knihy. Tohle bylo celkem příjemné a autorka zkusila zase něco jiného, ale zas takový extra klenot to není. Jakoby Darcy chrlila jednu knihu za druhou, aby byly, ale už to tak neprožívá. První osoba mi od ní taky moc nesedla.
Samozřejmě práce spisovatelů není lehká a držet krok se svou reputací i lepšími knihami, co napsali, je občas za trest, ale až vyletí zpráva o další "duchařině", nebudu spěchat si ji sehnat a přečíst.

Nina291
25.05.2021 5 z 5

Další fajn strašidelný počtení. Mám ty její knížky ráda.

ArwenAragorn
25.05.2021 3 z 5

60%
Bydlím vedle domu, v němž straší. Nijak zvlášť mi to nevadí. Většinou je Marwickova rezidence tichá a ospalá. Nic víc než dvoupatrová hromada starých, popínavým břečťanem pokrytých kamenů, posuvných oken a skomírající vinné révy za plotem.

Dobrá duchařina, tentokrát i s vymítači duchů. Velice čtivá. Není to ale nic, z čeho by mi vstávaly hrůzou vlasy na hlavě. Občas se mi zdálo, že by z určité situace mohla autorka vytřískat víc. Klidně bych ji zařadila k hororovým oddechovkám.

IvetKl
22.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Už jsem přišla na to, co mi u Darcy vadí, nebo spíš mrzí. Píše hrozně povrchně, má dlouhou předehru a konec vůbec nevyužije. V příběhu není gradace.
Když se začalo mluvit o vymítání, těšila jsem se na něco nového, zajímavého, ale zas to byl jen výstřel do prázdna. To samé s nalezenými záznamy z psychiatrické léčebny. Darcy si s nimi mohla pohrát a věnovat jim více času. Věčná škoda.
Její knížky bych spíš zařadila do kategorie young adult horor nebo horor pro začatečníky.

Falda
19.05.2021 4 z 5

Opět jednohubečka! Občas tam byly strašidelné pasáže, u kterých mrazilo, ale jinak pro mě nejslabší kniha od autorky.

Bee240
19.05.2021 5 z 5

Od Darcy Coates jsem již četla všechny díly z její série Strašidelné domy. Líbily se mi všechny, ale tento byl podle mého nejlepší. Nejen že to tam bylo nasekané už od samého začátku, ale celkově je příběh daleko temnější a zlověstnější než v předchozích dílech.
Atmosféra onoho strašidelného sídla Marwicků byla skvěle popsaná a nejednou mě příběh vtáhl natolik, že jsem se ohlížela doma zda někde nezahlédnu něco nadpřirozeného.
Jak jsem již zmínila tentokrát je toho v knize podle mého více - více temnoty, více všeho....nejvíce mě zaujalo jak dům působí na okolí a na lidi kteří žijí v jeho sousedství. Ne vždy musí platit že když straší v nějakém domě musí se to nutně udržet za jeho zdmi.
Příběhem nás provází Josefína - žena která bydlí vedle onoho domu už nějaký čas. Domem Marwicků už prošla spousta majitelů, ale když se tam nastěhuje Anna vše se najednou změní. Dům působí ze začátku poklidněji než kdy dříve, ale jak se říká je to jen ticho před bouří.
Josefine se s Annou spřátelí a tady začíná jejich cesta za odhalením tajemství tohoto domu.
Já osobně bych nikdy nemohla vedle takového domu bydlet natož pak v něm.
Vždy mi přijde že obyvatelé kteří bydlí v těchto domech Darcy vykresluje jako lidi kterým je vlastně jedno že tam straší hlavně že mají kde bydlet. Ale Darcy Coates prostě ví jak na to a příběh Vás chytne a už nepustí...někdo by si mohl myslet že téma strašidelných domů už bude dost ohraná, ale jak jsem již zmínila Darcy ví jak na to a z typického klišé vypracuje parádní příběh plný tajemna a duchů.
Za mě nejlepší díl ze série a kdo ještě nečetl rozhodně doporučuji přečíst...i předchozí díly samozřejmě.

suiteki
18.05.2021 4 z 5

Darcy mě prostě baví. Josefína i Anna byli super hlavní hrdinky, knížce nechybělo napětí ani kočky :D, zkrátka extrémně čtivá, žádný horor, spíš lehce strašidelná knížka pro mládež. Když ji porovnánam s ostatními domy, tak za mě je tato nejslabší, ale má své kouzlo a velké plus, že se nepodobala žádné z předešlých. :)

Hotovson
18.05.2021 4 z 5

Rozhodně lepší než dům Folcroftů, proto dávam o hvězdičku víc, ale tolik jsem se nebál. Přesto ale horší než dům Ashburnů, což byl pro mě zatim nejlepší díl. Celkově to nebylo špatný, tady takový minimalistický, málo postav, málo duchů.

Zmitko.m
17.05.2021 5 z 5

Tak tohle byl opravdu parádní díl. Podle mě stejně dobrý jako Ashburn ( který byl dle mého názoru doteď zatím nejlepší ze všech), možná dokonce ještě lepší. Opravdu, Mawrickové se mi hodně líbili...

Monty196
17.05.2021 4 z 5

Kniha se mi opět velmi dobře četla, ale opět ten konec... U každé další knihy doufám, že bude konečně jiný, ale bohužel. Kniha byla lehce napínavá. Postavy celkem ušli, akorát Josefína a její pečení- to byla tragédie :D. Pokaždé když kupuji další knihu od autorky tak čekám nějakou změnu, ale pak když knihu dočtu tak si říkám, že třeba příště... Tak uvidíme příště

richard7959
16.05.2021 odpad!

Záhada domu Marwicků aneb Kuchtička se potýká se strašidelným domem. Víc se tady peče než straší. Myslím, že po přečtení knihy jsem se naučil péct koláče a muffiny...

Ten styl psaní je prostě otřesný. Jednoduché věty, slovní zásoba dvanáctiletého dítěte, v každé knize od Coatesové ty samé příměry a obraty, jako by nemohla vymyslet nic jiného - neexistující vánek, dveře se se skřípěním otevírají a se zaklapnutím zavírají. Její dětinské psaní lze odpustit v případě, kdy poskytne čtenáři zajímavý děj jako třeba u Ashburnů, ale tohle je tak dětinské průhledné, že se člověk víc potěší pohledem na výpary z hrnce.

O hlavních postavách nemá cenu ani mluvit. Neprokreslené, ploché, nelogické myšlenkové pochody: "Někdo po mně jde! Hrozí mi nebezpečí, tak si sednu a upeču buchtu a nezavolám policii." Prvotřídní!

Nebýt místní fanbáze Darcy Coatesové, která při vydání další knihy automaticky lupe jedno pětihvězdičkové hodnocení za druhým, tak by se tohle dílo červených čísel ani nedotklo.

Adrim
15.05.2021 5 z 5

Myslím si, že tato kniha krásně vystihuje duchařské umění autorky.