Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 959 959

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

Zuzizana
15.05.2021 3 z 5

Bohužel za mě tato kniha byla taková nijaká. Chybělo mi zde takové to strašidelno a napětí. Přišlo mi to už jen jako vyprávění nějaké pohádky. Je sice čtivá, ale zatím nejslabší ze všech.

Turante
14.05.2021 4 z 5

Darcy Coates prostě umí vyprávět. Do děje se začtete a přestanete až na konci knihy. Bohužel, strašidelnost už taková není. Hlavní postavy jsou sympatické, ale chybí mi více psychologie, proč atd. Oproti Duchu domu Ashburnů je to slabší, v sérii strašidelných domů bych ji umístila někde mezi Carroweie a Folcrofty. Určitě doporučím, ale takový Kill Creek je jiné kafe ;)

IvanaB
11.05.2021

Asburnům se to nevyrovná, ale lepší než Folcroftovi :-) Čte se to dobře, jako všechny ostatní, občas strašidelné, pro mě tak akorát.

hana4834
09.05.2021 3 z 5

Moc jsem se těšila na další díl ale nějak nevím spíš to bylo zklamání takoví nijaky

inkara
09.05.2021 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Po Folcroftech to byla rozhodně změna k lepšímu, ale na dům Carrow to nemělo. Při některých pasážích jsem měla opravdu nepříjemný pocit, škoda, že tyto pasáže nebyly mnohem víc rozpracované, stejně jako historie domu. Dalo by se z toho o tolik víc vytěžit a konec nemusel být tak předvídatelný. Velmi by mě potěšilo, kdyby se autorka zaměřila víc na propracování příběhu než na rychlé vydávání knih. Jsou sice dobré, ale věřím tomu, že to umí líp, jak už se ostatně u některých jejích knih ukázalo.

kolacky
07.05.2021 5 z 5

Hodně dobré! Moc moc jsem děvčatům přála, aby to dopadlo aspoň přijatelně...

greenie05
04.05.2021 3 z 5

Já nevím... Četlo se to dobře, jako každá kniha od této autorky, ale prostě mě tento příběh nějak moc nezaujal. Postavy celkem ploché, snad až na bratrance hlavní hrdinky. Tentokrát mě prostředí strašidelného domu nijak neděsilo, ale nejvíc mi na tom vadil ten konec, byl totiž podle mě hrozně předvídatelný. Hlavně to s tím oknem, u Darcy už jsem tak nějak na konce tohoto typu zvyklá... Celkově jsem u knihy necítila žádné napětí, takže úplně kladné hodnocení dát nemůžu. Podle mě by této knize pár stránek navíc neuškodilo. :D

Hanca91
03.05.2021 3 z 5

Ach jo, Darcy podle mě přechází z duchařiny k pohádkám. Už minulá kniha z této série mi nepřišla moc strašidelná a tato byla bohužel ještě "slabší".

nada3314
03.05.2021 5 z 5

Další hororový příběh z pera mé oblíbené light hororové královy Darcy Coates. Tyto knihy podle mě píše - spíše pro ženy. Mě strašidelné domy baví moc a jsem ráda, že mě mrazí jen trošičku, jsem strašný strašpytel, víc bych asi nesnesla. Mám pocit, že každá její kniha mě baví o trošičku víc – tady příběh Jo a Anny jsem zhltla ani ne za 24 hodin. Možná je to i tím, že se v knize objevují i kočičky a ty já moc ráda  Ještě pár dílů a možná začnu věřit i na duchy 

Lucie311
02.05.2021 2 z 5

Zatím tedy nejslabší kniha ze série.

neubam02
02.05.2021 4 z 5

No, abych pravdu řekla, je to jedna ze slabších knih od Darcy. Jsem drobet zklamaná. První část knihy si říkáte - hm duch v domě, nuda. Druhá půlka už se rozjede a říkáte si, že to bude hustý... no a pak to zabije zase koncem jako z pohádky. Někdo by měl Darcy říct, že horory nemají mít šťastné konce. Další věc, co se mi nelíbí je, že její knížky jsou čím dál tím tenčí. No ale nechci jenom hanit. Kdyby nebylo toho konce, tak to nebylo zas tak špatné. Na jednu stranu je fajn, že děj není procpán nudnými scénami, na druhou stranu je to opravdu krátké. Hlavní postavy známe jen povrchně...

Adris
01.05.2021 5 z 5

Josefine bydlí vedle strašidelného domu. Je svědkem nočního útěku svých sousedů. A jako všetečná sousedka (s třemi kočkami, haha :)), jde později přivítat novou majitelku strašidelného domu - a taky očíhnout jeho interiér. V domě se dějí zvláštní věci. Chce všemu přijít na kloub. Proč ti předchozí tak rychle utekli, a zanechali v domě i své oblečení? Proč se v domě střídají majitelé tak často? A co skrývá nová majitelka, osamocená mladá žena?

Konečně duchařina! Moc pěkně vystavěná, člověk si sice hned domyslí, co a jak, ale i tak je příběh čtivý, a zajímavý tím, že jej nevypravuje přímo majitelka strašidelného domu, ale její sousedka, takže s chutí obracíte stránky. Nebylo tam žádné hluché místo. Vcelku jednoduchý příběh, ale dobře vystavěný. Mohu doporučit.

AndulinaU
01.05.2021 4 z 5

Moc jsem se u této knížky nebála. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale Annu a Josefinu jsem měla v knížce ráda, takže nakonec 4. Samozřejmě nesmí chybět dobrý konec. Chtělo by to zase od ní nějakou knížku podobnou kořisti, už to trochu začíná být na jedno brdo, ale stejně až vyjde další knížka, tak si ji koupím. Jsou to takové lehčí horory na víkend

kachnat
30.04.2021 4 z 5

Mě naopak přišlo, že předchozí knihy jsou lepší... Příběh zajímavý, přečetla jsem vcelku rychle, ale tentokrát mi tam něco chybělo...

PeM
30.04.2021 5 z 5

Já jsem si pochrochtala. Opět skvělé a těším se na další....a další a další ;-)

Murasaki
29.04.2021 5 z 5

Autorku jsem si tak oblíbila, že jsem ji dokonce už i odpustila její přehnaně sluníčkové konce. Předobjednávka knihy u mě byla samozřejmostí.
Děj byl sice poněkud předvídatelný, jedna pasáž taková trochu postavená na hlavu, ale jinak jsem byla moc spokojená. Opět mi stránky ubíhaly pod rukama a kniha si zasloužila čestné druhé místo za Duchem domu Ashburnů.

Petraxxx
29.04.2021 2 z 5

Tak tahle mě příliš nenadchla. Snadno předvídatelný děj, zápletka jednoduchá. Předchozí knihy autorky jsou čtivější.

Monkas1
29.04.2021 5 z 5

Za mě ano takže doporučuji

Ladyhawke1983
28.04.2021 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, přečetla jsem ji hodně rychle. To, že je kratší, vůbec ničemu nevadí, alespoň není zbytečně roztahaná. Něco mi na ní úplně moc nesedělo, nedokážu popsat úplně co, ale v celkovém součtu se kniha řadí mezi velice povedené. Příběh zase Tentokrát dům nestojí někde bokem, daleko od města, jako nějaké osamnělé panství, naopak je v zástavbě a téměř každému na očích. Opět zase bez nějakého orientačního bodu, tam knihu zařadit (ulice, město, země), což mi na jednu stranu trochu vadí, na druhou to dodává na mysterioznosti. Každá kniha od Darcy Coates je jiná a takhle není žádnou výjimkou (kdyby neměla pár společných znaků, řekla bych, že je i od jiného autora).

Damonka18
28.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Na tenhle díl jsem se tak těšila, že jsem musela udělat i předobjednávku. Musím uznat, že tenhle díl byl fakt skvělý. Skoro stejně dobré jako můj oblíbený první díl. Plynule se to čte, jste pořád zvědaví co se stane dál. Jen důvod ducha bych předvídatelný, bylo mi jasné, že nesnáší muže. Josefina mi bylo hrozně sympatická a dost jsem se s ní ztotožnila. Miluje kočky, pečení a chce žít sama. Perfektní! XD Anna byla taky fajn postava. Snad se dočkáme dalšího dílu.