Návrat z temnoty

Návrat z temnoty

Bylo jí třináct, když se ztratila. Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé. Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155246/navrat-z-temnoty-155246.jpg 4.3411

Pretty Girl-13 (2011)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

TheMelorry

Nečekala jsem to a proto mě kniha o to víc zasáhla a dostala. Jedná se o velmi čtivý příběh, který řeší zajímavé a pro mě neprobádané téma tajů lidkého mozku. I když na první pohled nevypadá, je to psychologický thriller v pravém slova smyslu a rozhodně stojí za přečtení.

Kikuška999

Hrozně úžasná kniha❤ jakmile se do ní začtete nedokážete se odtrhnout. Za mě hrozně povedená.

Ajuszka

Tak ja nevim.. Jsem z te knihy takova rozpacita. Pribehove docela dobre,ovsem dalo mi docela praci uverit tem alterum.. Chapu ze tohle opravdu nejspis existuje ale na me to proste bylo moc scifi..

Mysykk

Zajímavá kniha, chvíli mi trvalo než jsem se v ní zorientovala ale pak jsem ji přečetla až do konce jedním dechem.

NicaCola

Knize jsem ubrala jednu hvězdu, protože jsem chvílemi nevěřila, že ji vypráví 13ti leta holka... Jinak byl příběh zajímavý :-)

jarin58

Příběh mi připadal místy zmatečný,pro mne zklamání.

Paja11.11

Překvapivě velice čtivá kniha. Přečetla jsem ji za jeden den, až je mi to líto, že jsem se tak rychle dostala ke konci, každopádně odtrhnout jsem se od ní nedokázala. Dokonce bylo pro mě až překvapující, co se může s lidským mozkem stát.

ankaras

V Levných knihách jsem sáhla po knížce za pakatel, která se pohybovala v příčkách vyššího hodnoceni. No, ještě, že jsem to udělala! Absolutní pecka, která by potřebovala více reklamy!

Ivetaaa

Naprosto úžasná.... přečetla jsem ji jedním dechem! Můžu jen doporučit...

micha-ella

Vadily mi drobné nedomyšlenosti (Proč byl klíč pod rohožkou, když jsou oba rodiče doma? Čtyři roky se učí hrát na kytaru a na skautský tábor si jí nevezme? Do kterého ročníku nastoupí - o tom přece nerozhodují rodiče ani ona sama... ), ale později i zásadnější věci - například vzniklý problém by určitě neřešila psycholožka, ale psychiatr, celkově mi to přišlo dost nepravděpodobné.

terka95

Námět zajímavý, ale tak trochu nedotažený k dokonalosti, ne příliš napínavý a thrillerový. Ale rozšířila jsem si obzory a svým způsobem to zajímavé bylo. V pasážích, "kde mluví někdo jiný" mi občas unikala pointa a co tím vlastně chtěla autorka říci. Hodnotím 3,5*-4*, jednou přečíst tuto ale knihu stačilo.

aladin1406

Příběh je z pohledu šesnáctileté dívky,je zajímavý a dobře se čte.Bohužel těch jejich halucinací je tam až příliš moc a nakonci zjistíte že je tam spousta otazníků,kde autorka se je neoptěžovala vysvětlit.....škoda jinak bych dal plnej počet.

Peyka

Velmi zajímavě kompozičně vystavěná kniha o poruše osobnosti. Příběh měl nápad, kniha je pomocí dynamického jazyka (v překladu) čtivě napsaná.

caldap

Kniha se mi líbila, jak byla psaná, napětí nechybělo, doporučuji ji přečíst.

Ainslee

Stylem psaní spíše pro náctileté čtenáře. Na mě tam bylo až moc holčičího tlachání. Jinak námět knihy zajímavý, bavilo mě to, jen bych ocenila víc podrobností týkající se únosu a životu ve srubu. No a konec...docela nepravděpodobný a pro mě těžko uvěřitelný. Hvězdičku přidávám za to, jak hladce a opravdu dobře se to četlo.

85prcek

Neuvěřitelně napínavá kniha od první stránky až po poslední slovo. A tohle se vážně stává, i daleko horší věci. Asi budu mít husí kůži ještě nějakou dobu. Jedna z nejlepších knih co jsem zatím přečetla.

SoniaR

Tak dočteno a teda woow... Úžasná kniha!

TamaraKrejčí

Jenže tak to někdo prostě má...a proto za mě, nezapomenutelné...

marcolka
31.12.2017

Od této knihy jsem si hodně slibovala. Krásný obal, poutavá anotace, ale ve finále po přečtení docela zklamání. Námět dobrý, ale mohlo to být lépe propracované. Vůbec se mi nelíbily ty osoby střídající se v hlavní hrdince a vůbec celé to téma mnohačetné osobnosti.

Melisandra
16.12.2017

Výborná kniha všem vřele doporučuji.

jana3099
04.12.2017

Tak bohužel, tohle jsem dočetla tak snad do půlky a pak ještě konec, když už teda.... A to mám moc ráda psychologické náměty, ale tohle teda fakt nee......

Gynger
02.12.2017

Mě se knížka velice líbila. Nedokázala jsem se od ní vůbec odtrhnout. Příběh mě opravdu dojal takové trauma co si holka musela prožít :(

BelphegorSara
23.11.2017

Krásný a smutný příběh. Nemohla jsem přestat číst. Různé osobnosti střídající se v jedné mladé slečně která si prožila velké trauma mě absolutně ohromily. Nic podobného jsem zatím nečetla.

Mickey103
21.11.2017

Bohužel nelíbila, ani jsem ji nedočetla i když je pěkně psaná. Spisovatelka za to nemůže, jen ten žánr mě neučinil šťastnou.

pavla7316
18.11.2017

Ačkoli je hlavní hrdinkou 16 léta slečna, kniha rozhodně není pro puberťáky. Je to nádherně napsané až jsem u knížky několikrát utirala slzy. Četla jsem ji v kuse cca 6 hodin. Nedalo se od ní odtrhnout. Ještě ten mě zachvacuje pocit lítosti nad tím, čím si ta 16 letá dívka musela projít.

Pejuška
10.11.2017

Tahle knížka mě absolutně dostala, četla jsem ji na doporučení kamarádky, a musím říct, že to byla trefa do černého. Příběh je poutavý, snadno pohltí a hůře už pustí. Je strašné, co člověk všechno může a někdy i musí vytrpět, a jak si vytvoří vlastní únikovou cestu. Vážně vřele doporučuji.

sweeneytodd
08.11.2017

Stylem psaní spíše pro náctileté, zápletka taky prakticky žádná, od začátku je vše jasné a řeší se jen jedna věc...Trochu to zachránil konec, který mě překvapil. Ale celkově slabší průměr.

hellena1523
22.10.2017

Musím uznat, že jsem byla docela překvapena. Od knihy jsem neočekávala téměř nic, ale nakonec se našlo pár momentů, kdy mi běhal mráz po zádech, nebo mě přiměla se zamyslet nad problematikou, nebo nad svým vlastním životem - a toho si u knih velmi cením. To je velká nadhodnota. :)
Velmi čtivá. Ale nakonec, s lehčím odstupem, dobrý průměr.

Jordyz
22.10.2017

Hodně zajímavé čtení a skvěle napsáno. Přesto, že jsem celou tu zápletku vytušila už od začátku, tak mě bavilo až do konce.

janebeauty9860
18.10.2017

Po knížce jsme sáhla úplnou náhodou a mile mě překvapila. Ihned jsem se do ní začetla. Velmi zajímavé téma.