Návrat z temnoty

Návrat z temnoty

Bylo jí třináct, když se ztratila. Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé. Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155246/navrat-z-temnoty-155246.jpg 4.3353

Pretty Girl-13 (2011)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

SoniaR

Tak dočteno a teda woow... Úžasná kniha!

TamaraKrejčí

Jenže tak to někdo prostě má...a proto za mě, nezapomenutelné...

marcolka
31.12.2017

Od této knihy jsem si hodně slibovala. Krásný obal, poutavá anotace, ale ve finále po přečtení docela zklamání. Námět dobrý, ale mohlo to být lépe propracované. Vůbec se mi nelíbily ty osoby střídající se v hlavní hrdince a vůbec celé to téma mnohačetné osobnosti.

Melisandra
16.12.2017

Výborná kniha všem vřele doporučuji.

jana3099
04.12.2017

Tak bohužel, tohle jsem dočetla tak snad do půlky a pak ještě konec, když už teda.... A to mám moc ráda psychologické náměty, ale tohle teda fakt nee......

Gynger
02.12.2017

Mě se knížka velice líbila. Nedokázala jsem se od ní vůbec odtrhnout. Příběh mě opravdu dojal takové trauma co si holka musela prožít :(

BelphegorSara
23.11.2017

Krásný a smutný příběh. Nemohla jsem přestat číst. Různé osobnosti střídající se v jedné mladé slečně která si prožila velké trauma mě absolutně ohromily. Nic podobného jsem zatím nečetla.

Mickey103
21.11.2017

Bohužel nelíbila, ani jsem ji nedočetla i když je pěkně psaná. Spisovatelka za to nemůže, jen ten žánr mě neučinil šťastnou.

pavla7316
18.11.2017

Ačkoli je hlavní hrdinkou 16 léta slečna, kniha rozhodně není pro puberťáky. Je to nádherně napsané až jsem u knížky několikrát utirala slzy. Četla jsem ji v kuse cca 6 hodin. Nedalo se od ní odtrhnout. Ještě ten mě zachvacuje pocit lítosti nad tím, čím si ta 16 letá dívka musela projít.

Pejuška
10.11.2017

Tahle knížka mě absolutně dostala, četla jsem ji na doporučení kamarádky, a musím říct, že to byla trefa do černého. Příběh je poutavý, snadno pohltí a hůře už pustí. Je strašné, co člověk všechno může a někdy i musí vytrpět, a jak si vytvoří vlastní únikovou cestu. Vážně vřele doporučuji.

sweeneytodd
08.11.2017

Stylem psaní spíše pro náctileté, zápletka taky prakticky žádná, od začátku je vše jasné a řeší se jen jedna věc...Trochu to zachránil konec, který mě překvapil. Ale celkově slabší průměr.

hellena1523
22.10.2017

Musím uznat, že jsem byla docela překvapena. Od knihy jsem neočekávala téměř nic, ale nakonec se našlo pár momentů, kdy mi běhal mráz po zádech, nebo mě přiměla se zamyslet nad problematikou, nebo nad svým vlastním životem - a toho si u knih velmi cením. To je velká nadhodnota. :)
Velmi čtivá. Ale nakonec, s lehčím odstupem, dobrý průměr.

Jordyz
22.10.2017

Hodně zajímavé čtení a skvěle napsáno. Přesto, že jsem celou tu zápletku vytušila už od začátku, tak mě bavilo až do konce.

janebeauty9860
18.10.2017

Po knížce jsme sáhla úplnou náhodou a mile mě překvapila. Ihned jsem se do ní začetla. Velmi zajímavé téma.

Romžiry
16.10.2017

Velmi čtivá kniha, jedinou vadu na kráse - jakoby je psaná pro náctileté. Ale jinak doporučuji.

skubby
13.10.2017

Naprosto dokonalá kniha...nelze ji odložit

elisa194
28.09.2017

Kniha me nenechala vydechnout. Od začátku do konce napínava, hned čtenáře vtahne do děje. Takze se ani minutu nenudite.

Princezna22
02.09.2017

Kniha má fakt kouzelnou obálku,takovou temnou.. K příběhu se opravdu pořádně hodí. Bylo to neuvěřitelně čtivé a napínavé. Sice jsem cca od poloviny poznala hlavní zápletku a jak se dej bude vyvíjet (dalo se to odhadnout) ale to vůbec nevadilo. Opravdu temné čtení,plné překvapeních... Anglie je úžasná slečna,která dokázala nemožné a za to má můj obdiv... Poslední kapitoly mě totálně rozsekali.. Doporučuji.

niki7763
23.08.2017

Kniha mě zaujala hned od první strany. Když se v půlce napínavého příběhu čtenář vše dočte, řekne si, co víc ještě může kniha tedy nabídnout? Dějem jsem se nemusela prokousávat, prostě mě uchvátil. Ovšem někdy za půlkou už jsem začínala pochybovat o překvapivosti děje a pomalu ale jistě jsem se prokousávat začala ... Vše o hlavní postavě bylo jasně dané, srozumitelné už od začátku. Žádný zmatek ... Po "záseku", který mě nebavil ovšem přišlo další dech beroucí překvapení.
Knihu doporučuji, protože se čte sama. Žádné nudné, obsáhlé popisování krajiny, žádné přesné popisy postav. Je jen na Vás, jak si je představíte. Vše jde hezky po časové linii, žádné babrání :) Tak to má být ;)

22.08.2017

Bylo to tak nějak "trošku moc" - pohádka pro dospělé - to je trefné pojmenování. (a to na to pohlížím z pozice zdravotníka)

Vojtos
11.08.2017

Boží, teď chci být ještě víc psycholog XD

PetraBery
31.07.2017

Můj starší čtecí dluh, který mě opravdu překvapil. Zajímavé téma disociační poruchy osobnosti, které mi svým zpracováním naprosto sedlo a nemám vůbec co vytknout. Angie můžu jenom obdivovat, jak se se svými "altery" dokázala poprat nebo splynout. Výborná kniha.

krtecek_1
23.07.2017

Ehm, a tohle bylo jako co? Thriller? Opravdu?! Zařadila bych tuhle knihu jako poutavý příběh pro young adult nebo pohádku pro dospělé. A ten sladkobolný konec, ouvej.

Vikos
16.07.2017

Jedním slovem ,, Dokonalá" knížka je napínavá, jako kšandy, místy i děsivá. Mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc se mi líbila.

TamaraKrejčí
15.07.2017

Zajímavé téma, moc dobře se četla. K té se klidně vrátím.

nell750
09.07.2017

Velmi zajímavá a originální kniha. Čtenář se dozví něco nového. Děj mě vtáhl a postavy jsem si také oblíbila. Akorát jsem trochu postrádala více emocí a částí o únosci, jinak super.

mandari
06.07.2017

Velmi zajímavé téma. Kniha je psaná spíše pro mladší generaci. Je psána jednoduchým jazykem a často se dalo již předpovědět, co přijde, ale i tak se mi ta kniha líbila. Za mě tedy doporučuji k přečtení.

Susan94
04.07.2017

Velmi závažné téma, které nebylo úplně zpracované dle mých představ. Kniha pro mě prostě byla málo reálná, těžko uvěřitelná. Bylo tam něco dětského a zároveň důležité pojmy, kterým i někteří dospělí nerozumějí. Kniha Vás prostě musí oslovit a chytit hned od začátku, nebo Vám, stejně jako mě, nesedne.

Veronika33
23.06.2017

Kniha bolo neuveriteľné pútavá a napínavá. Dlho som ju odkladala, ale nebol dôvod dej ma úplne pohltil. Námet bol originálny a dobre napísaný. Skvelé, odporúčam.

TracyB
22.06.2017

Tohle psychologické drama, ne thriller, se mě nijak zvlášť moc nedotklo. Téma disociativní poruchy mi není cizí, tady mi to přišlo všechno takové plytké, nelíbilo se mi to pojetí, moc jsem tomu nevěřila, postavy si mě nedokázaly více získat. Za mě průměr.