Návrat z temnoty

Bylo jí třináct, když se ztratila. Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé. Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155246/navrat-z-temnoty-155246.jpg 4.3430

Pretty Girl-13 (2011)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Ticiana
01. prosince

Do knihy jsem se hned zacetla, co se mi casto nestava. Podle mne moc hezky napsany, zadne zdrzovani i kdyz nektere veci jsem predpokladala. Za mne stoji moc za precteni. I tema rozhodne supr.

Lavender756
23. listopadu

Tři hvězdy nakonec jenom díky poslední třetině knihy,jinak nuda a absolutní nevyužití potenciálu námětu knihy. Velká škoda, čekala jsem více. Navíc četba spíše pouze pro dospívající.

Ctenar1202
17. listopadu

Tak tohle byla pecka. Naprosto skvela kniha od ktere jsem se nemohla odtrhnout. A kdyz jsem na konci cetla poznamku autorky, ze az na jeji verzi vymazani alterek je vse mozne, musela jsem googlit vic o DID.

Urcite doporucuji precist!!

Dela111
17. listopadu

Návrat z temnoty je psychologický příběh plný tajemství. Pachatel tady vlastně není tak důležitý. Tahle kniha je především o traumatu hlavní hrdinky. Jde o silný psychologický příběh, děsivý i dojemný.

Mozek řídí veškeré naše konání, avšak jeho nejdůležitějším a prvořadým úkolem je udržet člověka naživu, a to za každou cenu. Pokud je pro člověka nějaká situace tak trýznivá, že ji nedokáže unést, může tou cenou být ztráta paměti. V lepším případě určitý časový úsek prostě zapomene. V tom horším, kdy se situace opakuje, může mozek ochránit tak, že na tyto chvíle vytvoří alternativní osobnosti, které tu hrůzu prožívají a postižený si to potom nepamatuje.
Právě druhý případ autorka výborně zpracovala. Samozřejmě, že léčení disociativní poruchy není tak jednoduché, ale pro thriller to musela autorka zjednodušit.

Příběh je děsivou emocionální jízdou. Thriller ocení především zájemci o psychologii.

verisek93
12. listopadu

Skvělá kniha. Když jsem ji kupovala v Levných knihách, nemohla jsem tušit jaký masterpiece držím v ruce. Zas a znova se mi vyplatilo moje vybírání knih podle obálky. Příběh je velmi čtivý, zajímavý námět a jen tak tu knihu z ruky neodložíte.

Lady Jane
10. listopadu

Knihu jsem koupila "na blind" podle anotace za pár korun v Levných knihách a nic moc jsem neočekávala...o to více jsem byla překvapená, když jsem se do příběhu Angie začetla a knihu jsem pak odkládala, až když se mi zavíraly oči únavou...vůbec to není oddechové čtení a její šílený a krutý příběh vás vtáhne a nepustí...je obdivuhodné, co v extrémních případech dokáže lidská mysl, aby nás laskavě ochránila před jinak neodvratným šílenstvím bez možnosti návratu do normálního života a jak je ten návrat zpět těžký...a je neuvěřitelné, kolik psychického a fyzického trýznění je člověk schopen snést a vydržet a zároveň kolik je člověk schopen utrpení a bolesti způsobit...velmi silné čtení...

Šánka
06. listopadu

Můj knižní ,,úlovek" z Levných knih a vůbec nechápu, jak se tam dostal.
Podle mne je to vynikající psychologický román o tom, co se odehrává v hlavě tři roky vězněné dívky po jejím návratu domů. Jak otřesné zážitky ovlivní její mysl, jednání i další život.
Není to lehké čtení, ale to téma alter osobností je výborně zpracované. Rozhodně doporučuji k plnému vyznění tohoto strhujícího příběhu přečíst si i autorčin doslov.

Vendelie
01. listopadu

Za mě super. Nejdříve sem se sice nemohla začíst, ale pak jsem se od toho nemohla odlepit než jsem to dočetla :)

KKK

Prostě supr!!!!! Dostala mě!!!!!

Nikol117

Námět dobrý, ale mě kniha nudila. Příběh mě docela bavil, ale děj nebyl vůbec napínavý, čtivý ani poutavý. Chtěla jsem knihu odložit už po pár stránkách, pak mi bylo líto jí nedočíst. Ale i tak si ty tři hvězdičky zaslouží.

Twinny

Skvělý námět, půda pro parádní psychologický příběh. Začátek byl výborný, zbytek působil dost nevěrohodně. Určitě by byla pod psychiatrickým dohledem, možná i ze začátku hospitalizovaná v psychiatrické léčebně. A ona se místo toho chová jako puberťačka. A to už mě nebavilo. Přečetla jsem vždy dvě kapitoly a šla se věnovat něčemu jinému, jak si mě příběh nedokázal udržet.
Jinak nevím, jestli to bylo mnou, ale neorientovala jsem se v čase. Měla jsem pocit, že se všechno odehrává v době několika týdnů. Ale pochybuji o tom, vždyť to, co Angie zvládla muselo trvat o hodně déle.

TheMelorry

Nečekala jsem to a proto mě kniha o to víc zasáhla a dostala. Jedná se o velmi čtivý příběh, který řeší zajímavé a pro mě neprobádané téma tajů lidkého mozku. I když na první pohled nevypadá, je to psychologický thriller v pravém slova smyslu a rozhodně stojí za přečtení.

Kikuška999

Hrozně úžasná kniha❤ jakmile se do ní začtete nedokážete se odtrhnout. Za mě hrozně povedená.

Ajuszka

Tak ja nevim.. Jsem z te knihy takova rozpacita. Pribehove docela dobre,ovsem dalo mi docela praci uverit tem alterum.. Chapu ze tohle opravdu nejspis existuje ale na me to proste bylo moc scifi..

Mysykk

Zajímavá kniha, chvíli mi trvalo než jsem se v ní zorientovala ale pak jsem ji přečetla až do konce jedním dechem.

NicaCola

Knize jsem ubrala jednu hvězdu, protože jsem chvílemi nevěřila, že ji vypráví 13ti leta holka... Jinak byl příběh zajímavý :-)

jarin58

Příběh mi připadal místy zmatečný,pro mne zklamání.

Paja11.11

Překvapivě velice čtivá kniha. Přečetla jsem ji za jeden den, až je mi to líto, že jsem se tak rychle dostala ke konci, každopádně odtrhnout jsem se od ní nedokázala. Dokonce bylo pro mě až překvapující, co se může s lidským mozkem stát.

ankaras

V Levných knihách jsem sáhla po knížce za pakatel, která se pohybovala v příčkách vyššího hodnoceni. No, ještě, že jsem to udělala! Absolutní pecka, která by potřebovala více reklamy!

Ivetaaa

Naprosto úžasná.... přečetla jsem ji jedním dechem! Můžu jen doporučit...

micha-ella

Vadily mi drobné nedomyšlenosti (Proč byl klíč pod rohožkou, když jsou oba rodiče doma? Čtyři roky se učí hrát na kytaru a na skautský tábor si jí nevezme? Do kterého ročníku nastoupí - o tom přece nerozhodují rodiče ani ona sama... ), ale později i zásadnější věci - například vzniklý problém by určitě neřešila psycholožka, ale psychiatr, celkově mi to přišlo dost nepravděpodobné.

terka95

Námět zajímavý, ale tak trochu nedotažený k dokonalosti, ne příliš napínavý a thrillerový. Ale rozšířila jsem si obzory a svým způsobem to zajímavé bylo. V pasážích, "kde mluví někdo jiný" mi občas unikala pointa a co tím vlastně chtěla autorka říci. Hodnotím 3,5*-4*, jednou přečíst tuto ale knihu stačilo.

aladin1406

Příběh je z pohledu šesnáctileté dívky,je zajímavý a dobře se čte.Bohužel těch jejich halucinací je tam až příliš moc a nakonci zjistíte že je tam spousta otazníků,kde autorka se je neoptěžovala vysvětlit.....škoda jinak bych dal plnej počet.

Peyka

Velmi zajímavě kompozičně vystavěná kniha o poruše osobnosti. Příběh měl nápad, kniha je pomocí dynamického jazyka (v překladu) čtivě napsaná.

caldap

Kniha se mi líbila, jak byla psaná, napětí nechybělo, doporučuji ji přečíst.

Ainslee

Stylem psaní spíše pro náctileté čtenáře. Na mě tam bylo až moc holčičího tlachání. Jinak námět knihy zajímavý, bavilo mě to, jen bych ocenila víc podrobností týkající se únosu a životu ve srubu. No a konec...docela nepravděpodobný a pro mě těžko uvěřitelný. Hvězdičku přidávám za to, jak hladce a opravdu dobře se to četlo.

85prcek

Neuvěřitelně napínavá kniha od první stránky až po poslední slovo. A tohle se vážně stává, i daleko horší věci. Asi budu mít husí kůži ještě nějakou dobu. Jedna z nejlepších knih co jsem zatím přečetla.

SoniaR

Tak dočteno a teda woow... Úžasná kniha!

TamaraKrejčí

Jenže tak to někdo prostě má...a proto za mě, nezapomenutelné...

marcolka
31.12.2017

Od této knihy jsem si hodně slibovala. Krásný obal, poutavá anotace, ale ve finále po přečtení docela zklamání. Námět dobrý, ale mohlo to být lépe propracované. Vůbec se mi nelíbily ty osoby střídající se v hlavní hrdince a vůbec celé to téma mnohačetné osobnosti.