Návrat z temnoty

Návrat z temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155246/bmid_navrat-z-temnoty-qVH-155246.PNG 4 730 221

Bylo jí třináct, když se ztratila. Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé. Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Pretty Girl-13 , 2011

verisek93
12.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Když jsem ji kupovala v Levných knihách, nemohla jsem tušit jaký masterpiece držím v ruce. Zas a znova se mi vyplatilo moje vybírání knih podle obálky. Příběh je velmi čtivý, zajímavý námět a jen tak tu knihu z ruky neodložíte.

Lady Jane
10.11.2018 5 z 5

Knihu jsem koupila "na slepo" podle anotace za pár korun v Levných knihách a nic moc jsem neočekávala...o to více jsem byla překvapená, když jsem se do příběhu Angie začetla a knihu jsem pak odkládala, až když se mi zavíraly oči únavou...vůbec to není oddechové čtení a její šílený a krutý příběh vás vtáhne a nepustí...je obdivuhodné, co v extrémních případech dokáže lidská mysl, aby nás laskavě ochránila před jinak neodvratným šílenstvím bez možnosti návratu do normálního života a jak je ten návrat zpět těžký...a je neuvěřitelné, kolik psychického a fyzického trýznění je člověk schopen snést a vydržet a zároveň kolik je člověk schopen utrpení a bolesti způsobit...velmi silné čtení...

Šánka
06.11.2018 5 z 5

Můj knižní ,,úlovek" z Levných knih a vůbec nechápu, jak se tam dostal.
Podle mne je to vynikající psychologický román o tom, co se odehrává v hlavě tři roky vězněné dívky po jejím návratu domů. Jak otřesné zážitky ovlivní její mysl, jednání i další život.
Není to lehké čtení, ale to téma alter osobností je výborně zpracované. Rozhodně doporučuji k plnému vyznění tohoto strhujícího příběhu přečíst si i autorčin doslov.

Vendelie
01.11.2018 5 z 5

Za mě super. Nejdříve sem se sice nemohla začíst, ale pak jsem se od toho nemohla odlepit než jsem to dočetla :)

KKK
26.10.2018 5 z 5

Prostě supr!!!!! Dostala mě!!!!!

Nikol117
23.10.2018 3 z 5

Námět dobrý, ale mě kniha nudila. Příběh mě docela bavil, ale děj nebyl vůbec napínavý, čtivý ani poutavý. Chtěla jsem knihu odložit už po pár stránkách, pak mi bylo líto jí nedočíst. Ale i tak si ty tři hvězdičky zaslouží.

Twinny
06.10.2018 2 z 5

Skvělý námět, půda pro parádní psychologický příběh. Začátek byl výborný, zbytek působil dost nevěrohodně. Určitě by byla pod psychiatrickým dohledem, možná i ze začátku hospitalizovaná v psychiatrické léčebně. A ona se místo toho chová jako puberťačka. A to už mě nebavilo. Přečetla jsem vždy dvě kapitoly a šla se věnovat něčemu jinému, jak si mě příběh nedokázal udržet.
Jinak nevím, jestli to bylo mnou, ale neorientovala jsem se v čase. Měla jsem pocit, že se všechno odehrává v době několika týdnů. Ale pochybuji o tom, vždyť to, co Angie zvládla muselo trvat o hodně déle.

TheMelorry
19.09.2018 5 z 5

Nečekala jsem to a proto mě kniha o to víc zasáhla a dostala. Jedná se o velmi čtivý příběh, který řeší zajímavé a pro mě neprobádané téma tajů lidkého mozku. I když na první pohled nevypadá, je to psychologický thriller v pravém slova smyslu a rozhodně stojí za přečtení.

Kikuška999
15.09.2018 5 z 5

Hrozně úžasná kniha❤ jakmile se do ní začtete nedokážete se odtrhnout. Za mě hrozně povedená.

Ajuszka
13.09.2018 3 z 5

Tak ja nevim.. Jsem z te knihy takova rozpacita. Pribehove docela dobre,ovsem dalo mi docela praci uverit tem alterum.. Chapu ze tohle opravdu nejspis existuje ale na me to proste bylo moc scifi..

Mysykk
03.09.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, chvíli mi trvalo než jsem se v ní zorientovala ale pak jsem ji přečetla až do konce jedním dechem.

NicaCola
25.08.2018 4 z 5

Knize jsem ubrala jednu hvězdu, protože jsem chvílemi nevěřila, že ji vypráví 13ti leta holka... Jinak byl příběh zajímavý :-)

jarin58
16.08.2018 2 z 5

Příběh mi připadal místy zmatečný,pro mne zklamání.

Paja11.11
26.07.2018 5 z 5

Překvapivě velice čtivá kniha. Přečetla jsem ji za jeden den, až je mi to líto, že jsem se tak rychle dostala ke konci, každopádně odtrhnout jsem se od ní nedokázala. Dokonce bylo pro mě až překvapující, co se může s lidským mozkem stát.

ankaras
17.07.2018 5 z 5

V Levných knihách jsem sáhla po knížce za pakatel, která se pohybovala v příčkách vyššího hodnoceni. No, ještě, že jsem to udělala! Absolutní pecka, která by potřebovala více reklamy!

Ivetaaa
10.07.2018 5 z 5

Naprosto úžasná.... přečetla jsem ji jedním dechem! Můžu jen doporučit...

micha-ella
26.06.2018 3 z 5

Vadily mi drobné nedomyšlenosti (Proč byl klíč pod rohožkou, když jsou oba rodiče doma? Čtyři roky se učí hrát na kytaru a na skautský tábor si jí nevezme? Do kterého ročníku nastoupí - o tom přece nerozhodují rodiče ani ona sama... ), ale později i zásadnější věci - například vzniklý problém by určitě neřešila psycholožka, ale psychiatr, celkově mi to přišlo dost nepravděpodobné.

terka95
17.06.2018 3 z 5

Námět zajímavý, ale tak trochu nedotažený k dokonalosti, ne příliš napínavý a thrillerový. Ale rozšířila jsem si obzory a svým způsobem to zajímavé bylo. V pasážích, "kde mluví někdo jiný" mi občas unikala pointa a co tím vlastně chtěla autorka říci. Hodnotím 3,5*-4*, jednou přečíst tuto ale knihu stačilo.

aladin1406
04.05.2018 3 z 5

Příběh je z pohledu šesnáctileté dívky,je zajímavý a dobře se čte.Bohužel těch jejich halucinací je tam až příliš moc a nakonci zjistíte že je tam spousta otazníků,kde autorka se je neoptěžovala vysvětlit.....škoda jinak bych dal plnej počet.

Peyka
18.03.2018 3 z 5

Velmi zajímavě kompozičně vystavěná kniha o poruše osobnosti. Příběh měl nápad, kniha je pomocí dynamického jazyka (v překladu) čtivě napsaná.