Návrat z temnoty

Návrat z temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155246/bmid_navrat-z-temnoty-qVH-155246.PNG 4 731 731

Bylo jí třináct, když se ztratila. Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé. Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Pretty Girl-13 , 2011

Princezna22
02.09.2017 4 z 5

Kniha má fakt kouzelnou obálku,takovou temnou.. K příběhu se opravdu pořádně hodí. Bylo to neuvěřitelně čtivé a napínavé. Sice jsem cca od poloviny poznala hlavní zápletku a jak se dej bude vyvíjet (dalo se to odhadnout) ale to vůbec nevadilo. Opravdu temné čtení,plné překvapeních... Anglie je úžasná slečna,která dokázala nemožné a za to má můj obdiv... Poslední kapitoly mě totálně rozsekali.. Doporučuji.

niki7763
23.08.2017 4 z 5

Kniha mě zaujala hned od první strany. Když se v půlce napínavého příběhu čtenář vše dočte, řekne si, co víc ještě může kniha tedy nabídnout? Dějem jsem se nemusela prokousávat, prostě mě uchvátil. Ovšem někdy za půlkou už jsem začínala pochybovat o překvapivosti děje a pomalu ale jistě jsem se prokousávat začala ... Vše o hlavní postavě bylo jasně dané, srozumitelné už od začátku. Žádný zmatek ... Po "záseku", který mě nebavil ovšem přišlo další dech beroucí překvapení.
Knihu doporučuji, protože se čte sama. Žádné nudné, obsáhlé popisování krajiny, žádné přesné popisy postav. Je jen na Vás, jak si je představíte. Vše jde hezky po časové linii, žádné babrání :) Tak to má být ;)

28401
22.08.2017 3 z 5

Bylo to tak nějak "trošku moc" - pohádka pro dospělé - to je trefné pojmenování. (a to na to pohlížím z pozice zdravotníka)

PetraBery
31.07.2017 4 z 5

Můj starší čtecí dluh, který mě opravdu překvapil. Zajímavé téma disociační poruchy osobnosti, které mi svým zpracováním naprosto sedlo a nemám vůbec co vytknout. Angie můžu jenom obdivovat, jak se se svými "altery" dokázala poprat nebo splynout. Výborná kniha.

krtecek_1
23.07.2017 2 z 5

Ehm, a tohle bylo jako co? Thriller? Opravdu?! Zařadila bych tuhle knihu jako poutavý příběh pro young adult nebo pohádku pro dospělé. A ten sladkobolný konec, ouvej.

Vikos
16.07.2017 5 z 5

Jedním slovem ,, Dokonalá" knížka je napínavá, jako kšandy, místy i děsivá. Mooooooooooc se mi líbila.

TamaraKrejčí
15.07.2017 5 z 5

Zajímavé téma, moc dobře se četla. K té se klidně vrátím.

nell750
09.07.2017 4 z 5

Velmi zajímavá a originální kniha. Čtenář se dozví něco nového. Děj mě vtáhl a postavy jsem si také oblíbila. Akorát jsem trochu postrádala více emocí a částí o únosci, jinak super.

mandari
06.07.2017 4 z 5

Velmi zajímavé téma. Kniha je psaná spíše pro mladší generaci. Je psána jednoduchým jazykem a často se dalo již předpovědět, co přijde, ale i tak se mi ta kniha líbila. Za mě tedy doporučuji k přečtení.

Susan94
04.07.2017 2 z 5

Velmi závažné téma, které nebylo úplně zpracované dle mých představ. Kniha pro mě prostě byla málo reálná, těžko uvěřitelná. Bylo tam něco dětského a zároveň důležité pojmy, kterým i někteří dospělí nerozumějí. Kniha Vás prostě musí oslovit a chytit hned od začátku, nebo Vám, stejně jako mě, nesedne.

Veronika33
23.06.2017 5 z 5

Kniha bolo neuveriteľné pútavá a napínavá. Dlho som ju odkladala, ale nebol dôvod dej ma úplne pohltil. Námet bol originálny a dobre napísaný. Skvelé, odporúčam.

TracyB
22.06.2017 3 z 5

Tohle psychologické drama, ne thriller, se mě nijak zvlášť moc nedotklo. Téma disociativní poruchy mi není cizí, tady mi to přišlo všechno takové plytké, nelíbilo se mi to pojetí, moc jsem tomu nevěřila, postavy si mě nedokázaly více získat. Za mě průměr.

Danilla
12.06.2017 4 z 5

Rozhodně zajímavé téma a jen co se čtenář zorientuje v postavách, čte se kniha dobře. Fascinuje mě, co vše lidské tělo dokáže a tato kniha mě donutila vyhledat si o alter egu něco více.

Danago
11.06.2017 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je to YA literatua, ale to jí nic neubírá na tom , že je napsaná naprosto originálně , čtivě, uvěřitelně, napínavě , vše do sebe krásně a logicky zapadne . Já nejsem cílová skupina přesto mě kniha úplně pohltila. Je překvapivé, co dokáže vytvořit lidská psychika, aby člověk přežil. Já můžu jenom doporučit.

navi11
29.05.2017 5 z 5

Napínavé a čtivé. Navíc jsem se dozvěděla bližší informace k bipolární poruše osobnosti

bkohutova
20.05.2017 5 z 5

Velice zajímavá knížka, četla se sama.

Dandy1
12.05.2017 3 z 5

Jako zdravotnik musím říct, že konec knihy se nedá brát vážně. A to mě zklamalo.

carollfu
20.04.2017 5 z 5

Ráda bych řekla, že jsem tuto knihu přečetla jedním dechem, ale nebylo tomu tak, protože jsem si musela dělat "oddechové" pauzy. Kniha byla naprosto dokonalá, příběh se po celou dobu drží v pozvolném tempu a když to nejméně čekáte, vybafne na vás tolik věcí, že se prostě musíte odtrhnout a rozdýchat, co jste právě přečetli. Námět je skvělý, říkala jsem si, jak tohle může skončit a nakonec to autorka stejně plynulým tempem lehounce ukončila, jako kdyby vám řekla děsivý příběh se šťastným závěrem a nakonec vás poplácala po zádech. Nelituji jediné stránky.
Doporučuji. 5/5

stafbul
17.04.2017 4 z 5

Zajímavé téma, které by šlo asi lépe, respektive originálněji zpracovat, ale kniha se mi líbila a doma zůstává. Mile ráda si o tomto tématu zjistím něco bližšího.

curilka
07.04.2017 5 z 5

Mně se kniha moc líbila, velice zajímavá, byla jsem hodně překvapena, co vše dokáže lidský mozek....nejdříve se mi tomu ani nechtělo moc věřit, nakonec jsem si přečetla i několik článků o alter egech, abych se ujistila, že tomu tak ve skutečnosti opravdu je....takže za mně skvělá kniha.