Nevidím ani tmu: Rozhovory o naději

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Málokdo projde životem bez šrámů. Na někoho je toho ale naloženo tolik, že si říkáme, jak to jen může unést? S šesti ženami, které si v životě vytáhly černého Petra, hovořil známý publicista Aleš Palán. Jsou to rozhovory o těch nejtěžších věcech, jaké mohou člověka potkat, přitom nejsou o bolesti a zklamání. Jsou o síle, která se rodí až v průběhu boje, a o naději, která je pevná tehdy, pokud je zkoušená. A zkoušek ty ženy zažívají celou řadu… Jedna je čerstvě plnoletá, druhé táhne na osmdesát, jedna žije ve městě, druhá na venkově, oporu hledají ve víře, v humoru, ve vzdoru... Jsou rozdílné. Spojuje je to, jak jsou nezdolné a otevřené. Šest niterných příběhů, které mohou sloužit jako inspirace čtenářkám i čtenářům. Málokdo přece projde životem bez šrámů… Rozhovory doprovázejí fotografie přední české fotografky Alžběty Jungrové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465641/big_nevidim-ani-tmu-rozhovory-o-nadeji-AiY-465641.jpg 4.5121
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Nevidím ani tmu: Rozhovory o naději

Ivaiva
15. září

Výborná kniha. Autor se prostě umí zeptat a dostat z dotazovaného zajímavé odpovědi. Rozhovory jdou opravdu na dřeň. Jednu hvězdu srážím za první rozhovor, který mi do konceptu knihy vůbec nezapadal.

adorjas
31. srpna

Opäť skvelé, hlboké rozhovory. Palán ide na dreň a číta sa to, napriek neľahkým ľudským osudom samo. Autor nehodnotí, neposudzuje, aj keď je každá žena svojská. Jednu hviezdičku strhávam, že som sa nedostala k obrazovému materiálu- elektronická výpožička z brnenskej knižnice obsahovala iba text bez fotografií....


Metroušek
28. srpna

Další syrový nářez pana Palána, který se se mnou však zcela míjí, a ačkoli se zpovídanými ženami soucítím, jejich výpovědi mě nezaujaly.

Janina2609
26. srpna

“Jsou různá sdružení, třeba pro lidi s rakovinou, a myslím si, že tam nedělají nic jiného, než že si předávají zkušenost s nemocí. Ale ve finále člověk musí stejně sám uvěřit tomu, že to bude dobrý. Musí to udělat jenom on.”
Kniha je napsaná s dobrým úmyslem a rozhovory jsou ze strany autora velmi vhodně vedeny. Příběhy mne ale zaujaly pouze dva: ten ve kterém matka přišla tragicky o syna a příběh bývalé feťačky. Ostatní ženy ve mně, bohužel, nevzbudily žádné pocity- nebo spíše mírně negativní.

Gweny
11. srpna

Každá žena je jiná a přitom existuje něco, co je všechny spojuje. Je to touha žít. I přes to, co zažily, prožily, jak žily ony, jejich blízcí, jak a kde vyrůstaly... To všechno je dovedlo tam, kde jsou nyní. Jejich cesta je plná hlubokých propastí, které dokázaly přejít a stanout silnější na nejvyšší hoře, aby se pak zase propadly ještě hlouběji, než by se kdy dříve zdálo vůbec možné.
Aleš Palán sám sebe postavil před nelehký úkol. Číst o životních osudech těchto žen nebylo jednoduché a slzy jsem měla párkrát na krajíčku, ovšem nedovedu si představit, jak psychicky náročné muselo být trávit s každou ženou čas při jejich vzájemném povídání a pak to vše slyšet znovu z diktafonu, přepisovat, znovu číst, upravovat atd. Pro člověka s minimální mírou empatie hračka, pro mne naprosto nemyslitelné.
Děkuji za možnost přečíst si o tak silných bytostech. Beru si z knihy to, o čem Aleš mluvil při rozhovoru s Apolenou, totiž, že díky téhle knize někteří poznají, že i když jejich životní situace není vůbec jednoduchá, mohou přijít ještě horší a těžší chvíle...

Ctenar1202
09. srpna

Já měla s touto knížkou fakt problém. Z šesti příběhů mě opravdu zasáhly dva. Matka, která musela nechat prohlásit syna za mrtvého a slečna, která žila v nefungující rodině a prošla si drogovým obdobím. Nebýt těchto dvou příběhů, tak bych byla z knihy opravdu zklamaná.

Zuzvil
21. července

4,5 * Moje třetí kniha od autora a zatím největší nadšení, 6 rozhovorů se ženami napříč republikou plných vnitřních bojů, poznání, uvědomění si, atd. Půl hvězdičky beru za první příběh, to jsem si i trošku myslela, že knihu odložím, absolutně mi tam příběh této ženy nesedl...Pak už to ale nabralo sílu, směr a wow efekt. Příběh od příběhu byl silnější, surovější, náročnější pochopit a vžít se, co si daná žena musela prožít a začít. Autor umí i skvěle klást otázky a to je základem dobrého rozhovoru. Fotografie jen krásně doplňují nádech knížky samotné. K přečtení můžu určitě doporučit a ráda.

katka.oo
16. července

Uffff ... tak tohle bylo velmi silné ... rozhovory s šesti ženami, kterým osud moc nepřál, ale statečně se s tím popraly nebo perou, každá jiná, otevřená, mluví i o těch nejniternějších věcech, fandím jim a přeju všechno dobré ... jak je uvedeno na obálce knihy rozhovory o naději ... člověk si potom řekne, že i přesto brblání se má celkem dobře. Krásné fotografie od A.Jungrové. Kniha se mi líbila víc než Samotáři a k přečtení vřele doporučuji.

1

Doporučujeme

Krvavé jahody
Krvavé jahody