Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1066 365

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

IVANA0123
30.03.2024 5 z 5

Milý a jemný humor pana Ebena jsem si velmi užila. Jde opravdu , jak název předesílá, o náhodné myšlenky a vzpomínky, vyprávěné s lehkostí a občasným odbočením od tématu, jak už to při přemýšlení bývá. A to se mi asi líbilo nejvíc, ta lehkost a přirozenost, žádný násilný humor. Při čtení jsem se spíš pousmála než bych smíchy brečela, ale bylo to velmi příjemné čtení. Obzvláště sloupečky o psech a soužití s manželkou jsou velmi povedené. Škoda, že jich v knize nebylo víc. Autorovi moc děkuji za příjemné chvilky u čtení a těším se na nějakou další knihu. 4.8*
(3/24)

Pablo7
21.03.2024 4 z 5

Sbírka krátkých fejetonů z let 2014-2020. Je to vydáno v kroužkové vazbě, aby člověk mohl vytrhávat fejetony, které se mu nelíbí. Jak to bývá, některé mě zaujaly a pobavily víc jiné méně. Přeci jen na mě Eben místy působí trochu moc konzervativně. Je to ale fajn knížka na pobavení a odreagování.

adam5955
06.03.2024 4 z 5

Idealni kdyz nekde cekate, nebo mate jen chvilku. Kratke povidky/myslenky. Inteligentni a zaroven si to na nic nehraje. Jako by opravdu psal, co ho zrovna napadne :-) nemusite se vsim souhlasit, nemusi se Vam vse libit, ale jako celek je to velmi prijemne pocteni

Marekh
18.02.2024 5 z 5

Tohle je moje první přečtená kniha od Marka Ebena. Marka Ebena mám rád. V minulosti jsem se občas podíval na pořad NA PLOVÁRNĚ, který moderoval a na jiné pořady, zejména přímé přenosy. Je inteligentní, kultivovaný, působí přirozeně.

Kniha MYŠLENKY ZA VOLANTEM představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014-2020. Jsou to krátké fejetony z běžného života. Autor na malém prostoru dokáže vykreslit to nejdůležitější a s humorem. V některých fejetonech píše také o své manželce MARKÉTĚ a také se dočteme o autorovi zajímavé informace, se kterými se se čtenáři podělil.

Kniha je zajímavě zpracovaná, a to že je vydána v kroužkové vazbě. Jak autor v úvodu píše, pokud by se nám některé části nelíbily, můžeme je s klidným svědomím vytrhnout.

Tato kniha byla pro mě jednohubka na jedno posezení. Byly to příjemně a pohodově strávené chvíle s touto knihou.

Citáty:

Myslím, že mám šťastný život – a šťastné životy jsou svým způsobem nudné. A přesto po nich všichni toužíme.

Kami33
31.01.2024

Fejetony ze života, kdy si při čtení říkáte: hmm... přesně... Ale bohužel by to málokdo zvládl napsat tak mile a vtipně jako pan Eben.

xena2711
12.01.2024 5 z 5

Humor Marka Ebena mám moc ráda. Je vtipný, milý, kultivovaný. Fejetony se četly samy. Ani jednu stránku jsem nevytrhla:-) Příště klidně jednou tolik.. Doporučuji. Je to pohlazení po duši.

prazskanaplava
06.01.2024 4 z 5

Vtipné a důvtipné glosy, které se vzhledem k rozsahu čtou skoro samy.

„Což o to, gumy, o ty my se staráme. Horší je to s dušemi. V tom kostele si člověk duši aspoň trochu dohustí - ne, že by neměla záplaty, to určitě má, ale když ji dohustíte, někam na tom dojedete.“

„Udělal jsem nejlepší zkušenost s tím, když se člověk snaží odžít ten jeden den, jak nejlíp umí. A pak zase ten další. To mi vyhovuje. Ale takové ty smělé vize, co dokážu do pěti let, z toho mám strach. A taky si vždycky vzpomenu na tu krásnou větu, co kdosi moudrý řekl: Chcete-li pobavit Boha, povězte mu o svých plánech.'"

„Myslím, že mám šťastný život - a šťastné životy jsou svým způsobem nudné. A přesto po nich všichni toužíme."

„Dnešní doba prostě nesnáší čekání. My jsme ochotni hodně zaplatit, jen abychom nemuseli čekat. Zaplatíme za rychlejší internet, za expres vyvolání fotek, jdeme se najíst do fastfoodu, kde to sice za moc nestojí, ale je to hned. A zdá se mi, že se ty naše životy začínají silně podobat těm fastfoodům - za moc to nestojí, ale je to rychle. A přitom na všechny ty podstatné věci v životě si musíme počkat."

„Mně se zdá, že pokud chcete něco opravdového dostat, musíte riskovat. Musíte se tomu druhému vydat všanc a doufat, že on to udělá taky."

MartaPear
28.12.2023 5 z 5

Krásné drobounké postřehy a komentáře všedních situací, které pohladí na duši.

Alienn
28.12.2023 5 z 5

Milé pohlazení, inteligentní humor, knížečka, která zlepší náladu a vykouzlí úsměv na tváři. Klidně mohla být delší.

Ptaca
28.11.2023

některé fejetony zahřejí na duši, některé méně. ale žádnou stránku jsem nevytrhl. k tomu nebyl důvod.

Rosana
23.11.2023 5 z 5

Vynikající knížka a prostě typický Marek Eben:-). Mám moc ráda jeho humor a že je vtipný a kultivovaný. Knížka pro mě byla balzámem na duši a určitě i poučná. Rychle se četla díky krátkým kapitolám. Velmi doporučuji.

jana277
19.11.2023 5 z 5

Po knihe som siahla náhodne, mala som potrebu zmeniť žáner. Milá, príjemná, úsmevná, oddychová kniha.

myšpa
03.11.2023 5 z 5

Hodně jsem se smála, pohodové čtení

Aknel26
27.10.2023 5 z 5

Moc se mi líbí netradiční zpracování téhle knížky fejetonů, díky kterému si ji člověk snadno zamapatuje. Nebo znáte jinou knihu , která vypadá jako kroužkový blok? Nicméně aby se člověk zachoval tak, jak navrhuje pan Eben, tedy vytrhoval fejetony, které se mu nelíbí, jednak by to musel být buran a jednak by nesměly být stránky očíslované... Pak by bylo vidět, že něco chybí.
Naštěstí jsem se jako buran zachovat nemusela, protože se nenašel jediný fejeton, který by se mi tak hrubě nelíbil, u kterého bych se nepousmála nebo se nad jeho obsahem nezamyslela.

Kopretinka784
27.10.2023 5 z 5

Už od počátečního vysvětlení skvělé, pohodové čtení. Nejdřív jsem přečetla pár příběhů, ale pak jsem se rozhodla si příběhy dávkovat. Hrozilo totiž, že knihu zhltnu na jedno počtení. Tak jsem si ji vychutnávala a doporučovala známým.

cukrovka
25.10.2023 5 z 5

Posloucháno jako audio kniha při cestách autem do práce a z práce. Načteno přímo Markem Ebenem. Příjemné a vtipné fejetony, některé k zamyšlení, jiné k pousmání.

Kristy78
14.10.2023 5 z 5

Mě blízký humor, skvělá kniha!

Doubravka1975
11.10.2023 5 z 5

Skvělé mini povídky, myšlenky nejen o autech a za volantem.
"Strašně pěkné" také používám :):):)
Líbí se mi formát kroužkového bloku. A proč zrovna kroužkový blok, to se dozvíte hned na začátku:):)
Miluji své nudné Vánoce a nepřál bych si zažít nic z toho , co by obohatilo vánoční číslo ženského časopisu. Myslím, že mám šťastný život - a šťastné životy jsou svým způsobem nudné

Jutyska
07.10.2023 5 z 5

Už jen prolog je úžasně vtipný. Humor Marka Ebena mám moc ráda a knížka pohladí po duši.

barunka66
30.09.2023 5 z 5

Klasický Markův humor, pro zasmání i pro přemýšlení. Děkuji!

humor fejetony sloupky

Marek Eben
česká, 1957
2020  90%Myšlenky za volantem
1990  85%Brnkání na duši
2012  91%Na plovárně s Markem Ebenem
2015  97%Marek Eben a hosté Na plovárně
2006  72%Život sedmkrát jinak

Kniha Myšlenky za volantem je v

Přečtených1 462x