Myšlenky za volantem

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/big_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 4.6536

Kniha Myšlenky za volantem

vygum

Četba proti splínu :-)

Florindela

Krásné čtení. Pohlazení pro duši.
P.S. Nevytrhla jsem ani list

betička

Úžasně uvolňující čtení. Kniha je v kroužkové vazbě, aby se z toho dalo vytrhnout to co se vám nelíbí, ale nenašla jsem tam takovou ani jednu stránku. Pokud bych trhala, tak ze zcela jiného důvodu, abych měla některé ty myšlenky s sebou a když budu mít náladu pod psa, tak sáhla do kapsy a vytáhla papírek poslední záchrany. Vsadím se, že by to vždy pomohlo :-)
Obdivuji pana Ebena, jak s takovou lehkostí a grácií dokáže psát o obyčejných věcech a nebo naopak se podívat z nadhledu na takový "delikátní" problém do kterého já bych se totálně zamotala :-)

azeret92

Naprosto úžasná knížka. Úsměvné. Doporučuji si i poslechnout audio knihu, která dodá celé knížce ještě větší kouzlo a požitek

Cher

Moc hezké čtení.

alishek

Odlehčené čtení, některé "povídky" vtipné, některé zase o ničem, ale celé se to doplňuje, takže se to čte hezky a poměrně rychle.

Culina68

Jak milé úvahy ! Pohladí po náročném dni a navodí dobrou náladu. A té pravdy v nich ! Marek Eben nezklamal.

sissque

Kdo má rád Marka Ebena, tomu se kniha jistě bude líbit.
Je plná jeho noblesního, kultivovaného projevu, moudrého a laskavého humoru, nad kterým se pousmějete a zároveň, nikdy nikoho nemůže urazit.

Mně se celkové zpracování velmi líbilo.
Kniha je ve formě kroužkového deníku, jak sám pan Eben řekl, to kvůli obsahu, který by se vám nelíbil, aby se dal list pohodlně vytrhnout.
No, mně zůstaly všechny. :-)

Povídky vás pobaví, některé z nich také donutí se zamyslet a najdete v nich poselství.
Všechny jsou ale psány čtivě, kniha se nedá odložit.
A ta práce s jazykem, s češtinou… To se prostě čte tak krásně!

Plánuji si koupit také audioknihu, na delší cesty v autě.
Věřím, že kniha načtená samotným panem Ebenem bude mít ještě větší kouzlo.